Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini
Bez chatanja molim

citat:
XMRVICAxTZ wrote:


pa onda nemoj pricat..Bogu fala da imas i 5 spratova kucu, mene veseli da znam da neko ima i moze, da bogdom svi imaju..ha ja..svugdje valja zapet, nikom ne pada s neba.

Ma ne bih ja nikad pravio kuæu na pet spratova, pa da imam i milione. Vidiš ja znam da ljudi u dijaspori ne zaraðuju pare na baš lagan naèin, pa mi nije drago kad vidim da ih razbacuju. Vi ste možda pomislili da ja mrzim ljude iz dijaspore pa ste ovako reagovali, ali vjeruj mi nije tako. Ja bi volio da ljudi pametnije ulažu svoje teško zaraðene pare, a ne da ih daju tamo nekim srbijanskim pevaljkama . Zar ne bi bolje bilo da ljudi umjesto da prave ogromne kuæurine, te pare ulože u neke farme, fabrike, zubarske ordinacije i sl. zaposle omladinu i tako pomognu i sebi i svojoj državi.Ja mislim da bi to bila pametnija investicija,jer bolje je biti gazda i pokrenuti vlastiti biznis, nego hamalit za nekog nijemca.
17-02-2010 at 21:49 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini
Bez chatanja molim

citat:
Putnik wrote:

Hebem li ga, ali jeli ovo neko invalidsko radno vrijeme...Mislim ozbiljno...Kod nas 4 sata rade samo oni koji su pred privremenu penziju...ili je u pitanju velika satnica pa 4 sata dnevno poklopi sve...


ma mislio je 4 sata radi a 3 se pretvara da radi

[Edited by Denci on 17-02-2010 at 21:50 GMT] 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
17-02-2010 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
XMRVICAxTZ wrote:
joj jeste ljubomorni, sta vam je

nekud mi iz dubljana,kroz prsa pa pravo u mozak udari dijasporaski kompleks,ne mogodoh se suzdrzat Nista napicu se vode preko masica,kutarisat cu ga se pa makar mi zadnje bilo  


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
17-02-2010 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

kad ste se tako lijepo zaprièali:



Došao Mujo da se požali hodži da mu Beg jebe ženu.
- Paa, jebi i ti njegovu, - odgovori Hodža
- j***m Hodža, j***m, ali on mojoj pravi djecu.
- Pa pravi i ti njegovoj.
- Pravim Hodža, pravim. Ali ja njemu pravim male Begove, a on meni siroèiæe.
_____________________________________
- Moja žena je prava lažljivica.
- Zašto?
- Sinoæ nije spavala kod kuæe. Kad sam je pitao gdje je bila, odgovorila je da je provela noæ kod svoj sestre.
- Pa što onda?
- Laže mi. Ja sam proveo noæ kod njene sestre.

17-02-2010 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini
Bez chatanja molim

citat:
Putnik wrote:

Hebem li ga, ali jeli ovo neko invalidsko radno vrijeme...Mislim ozbiljno...Kod nas 4 sata rade samo oni koji su pred privremenu penziju...ili je u pitanju velika satnica pa 4 sata dnevno poklopi sve...

Lažem nekad logoped radi i 5 sati. Ne dobije neke velike pare, al može se živjet, ako èovjek nema neke velike prohtjeve.
17-02-2010 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini
Bez chatanja molim

citat:
racionalna manjina wrote:

Ma ne bih ja nikad pravio kuæu na pet spratova, pa da imam i milione. Vidiš ja znam da ljudi u dijaspori ne zaraðuju pare na baš lagan naèin, pa mi nije drago kad vidim da ih razbacuju. Vi ste možda pomislili da ja mrzim ljude iz dijaspore pa ste ovako reagovali, ali vjeruj mi nije tako. Ja bi volio da ljudi pametnije ulažu svoje teško zaraðene pare, a ne da ih daju tamo nekim srbijanskim pevaljkama . Zar ne bi bolje bilo da ljudi umjesto da prave ogromne kuæurine, te pare ulože u neke farme, fabrike, zubarske ordinacije i sl. zaposle omladinu i tako pomognu i sebi i svojoj državi.Ja mislim da bi to bila pametnija investicija,jer bolje je biti gazda i pokrenuti vlastiti biznis, nego hamalit za nekog nijemca.


Slazem se, mada ne slusaju svi pevaljke a ni ja ne volim kucerine al nako kazem, nek gradi ako mu je cejf, nisu svi rodjeni da budu biznismeni..sta ces..a mozda i ne planiraju da se vrate nego to koriste kao 'vikendicu' kad dodju u BiH..opet kad pogledas ulozio je nekako, nije je napravio u dijaspori, ostavio je tu pare.
17-02-2010 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini
Bez chatanja molim

citat:
racionalna manjina wrote:

Ma ne bih ja nikad pravio kuæu na pet spratova, pa da imam i milione. Vidiš ja znam da ljudi u dijaspori ne zaraðuju pare na baš lagan naèin, pa mi nije drago kad vidim da ih razbacuju. Vi ste možda pomislili da ja mrzim ljude iz dijaspore pa ste ovako reagovali, ali vjeruj mi nije tako. Ja bi volio da ljudi pametnije ulažu svoje teško zaraðene pare, a ne da ih daju tamo nekim srbijanskim pevaljkama . Zar ne bi bolje bilo da ljudi umjesto da prave ogromne kuæurine, te pare ulože u neke farme, fabrike, zubarske ordinacije i sl. zaposle omladinu i tako pomognu i sebi i svojoj državi.Ja mislim da bi to bila pametnija investicija,jer bolje je biti gazda i pokrenuti vlastiti biznis, nego hamalit za nekog nijemca.


U kuci uvijek ima kapital...Za otpoceti neki posao u BiH treba sehara dukata i to je malo...Dok u nasoj drzavi svako, pocev od vlasti do lopova i zastitara uzme svoj dio kolaca onome ko je naumio da ulaze nece ostati ni za povratnu kartu...U BiH jos nije sazrela situacija jer ko god iz dijaspore d apokusa nesto svi misle da je pun ko brod i kako rekoh svi bi da uzmu dio kolaca...Na zalost, ali to je stvarnost...ne mogu reci da je svugdje tako, ali dosta na ulaganja utice i sama politicka situacija. U stvari igra jednu veeeliku ulogu i dok se to ne imjeni i zakoni ne "proferceraju" nista od ulaganja...pa ni strane firme nece da ulazu jer znam slucajeva koji su odustajali bas zbog nasih "lopova" politicara. Svi hoce po malo da copnu i svi hoce da se pitaju...
17-02-2010 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Denci wrote:

nekud mi iz dubljana,kroz prsa pa pravo u mozak udari dijasporaski kompleks,ne mogodoh se suzdrzat Nista napicu se vode preko masica,kutarisat cu ga se pa makar mi zadnje bilo


nemoj, sacuvaj pare pa kad odes za TZ nekoj neni da's pare da ti salije stravu sevap ti je

a da znas to je dobar biznis, ova nena jedna iz Si Sela, kucu ti je ona tim parama napravila i to fakat na 3 bez zezanja
17-02-2010 at 22:02 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
XMRVICAxTZ wrote:


nemoj, sacuvaj pare pa kad odes za TZ nekoj neni da's pare da ti salije stravu sevap ti je

a da znas to je dobar biznis, ova nena jedna iz Si Sela, kucu ti je ona tim parama napravila i to fakat na 3 bez zezanja


Bas ima sobe za teze slucajeve...
17-02-2010 at 22:04 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Putnik wrote:


Bas ima sobe za teze slucajeve...


ima shok sobu

e al i ona se je vratila iz njemacke, dijaspora ovo ono, vidis ti ulaganja..ulozila u cumur, sporet, linoleum, i tone olova
17-02-2010 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 12
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Dijaspora : Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice