Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Pink
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-01-2008
Lokacija: UK
Odgovori: 30
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:

vecina je na socijali ili u kreditima do guse, rade gore poslove nego su radili i ovdje pa tesko da sta mogu i pomoci.

Sunce : ? Smijesno - a zalosno da jos uvijek primitivci tako misle.



Ali ako se bolje osjecas misleci da je tako, hajd nek bude tako...
16-12-2009 at 17:38 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

Nepada mi na pamet da joj uopšte pomažem.
Zašto?
Iz èisto jednog razloga a to je što èitava BH politièka struktura živi parazitski.
Kakav buðet i odakle?
Koje pare i zašta se daju?
Gdje su penzioneri,gdje su socijalni sluèajevi a ima ih hvala Bogu i previše a šta ta Bh politièka nazovi elita èini da se život poboljša?NIŠTA
Paše im ovako stanje i uzimaju tj jame i tamo gdje se jamit ne može.
Zašto bi ja kao neko iz hebene dijaspore išta otvaro?
Kao prvo dok još ima IMT(imal mene tu) sindroma u BH neæe krenut.
Dok još nema poreski olakšica i graniènih zayebancija BH ima da bude i još niže nego jest...
Svako od nas ima neku moguènost ako ništa onda da bude posrednik nekim firmama koje bi radi jeftinije radne snage il možda jeftinije cijene pojedinih proizvoda došla da investira,uloži i krene proizvodnju al kako kad su ljudi u startu osuðeni na propast.
Država=nesigurna i to na sva se zvona zvoni
Porez=yebote kao da svi cigare i alkohol proizvode
Uslovi,isto kao da svjet il EU ne mogu bet BH
Mislim,ljudi spustiti se treba na zemlju i trebaju u BH da skontaju da je hrana u evropama jeftinija negoli u samoj BH da je svašta nešta povoljnije po ðep narodnih masa u eu negoli u BH u kojem i nemaju baš svi nešta u ðepu...
Bosni ne može niko pomoæ osim nje same al tek æe sebi pomoæ kad skontaju od sitne raje do buðovana da živimo u EU(od sela do èaršija) a ne samo u velegradovima,da svi ne vozamo mercedese il pasate il bmw-e da idemo od 6 do 18 radit svejedno dal u fabrikama il biroima radili i da niko nikog ne pita kolka mu je satnica i kolko zaraðuje da bih sa tim nekim mjerilima poštovo èovjeka.Ne treba valjda da po velièini zarade velièamo i vrijednost èovjeka a to je èini mi se u Bosni na prvom mjestu..
Ne možemo mi dijasporaši mislim veèina živjet od buðeta zemalja u kojima živimo kao ovde pojedinci pa da nešta imamo protiv njih...Parazit je parazit i on æe uvijek naè nekog da muze i sisa i uvijek æe se borit protiv LIÈNOG rada jer ej ðe da ja idem u fabriku il ðe da ja japanca vozam a mogu i mercedesa vozat il kako da sjedim i pijem kafu u gradu a moram u 2 smjenu...
Žalosno je samo ljudi,što ne vide pojedinci dalje od svog nosa pa nešta kao oni mjenjaju,nešta oni prosperitet i to,nešta oni kao za boljitak BH a vam iz godine u godinu sve gore i gore a tunelu se kraj ne nazire...
Ne treba se iz BH buðeta penzija uplaèivat,imamo mi dijaporaši pa æemo svoje oèeve i majke pogurat dok penzija ne bude al šta je sa onima koji nemaju nikog vani a nemaju se kome obratit jer i za obraèanje u Bh trebaju pare a najvjerovatnije taj vid informacije il naèin bh poslovanja su paraziti sistema BH države kopirali u EU zakonu...
Ono,ljudi meni je apsolutno svejedno dal æe Bh države sutra bit(prodaje je SDA sa Tihiæem na èelu) dal æe bit penzije,dal æe bit hljeba i igara al ja æu svoje pomagat kolko mogu al šta æe sitna raja.CRKNUT zna se...
Malo vam je izgleda satnica 5 KM netto ili?

16-12-2009 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

Ja pretpostavljam da je ovim komentarom tema zaokruzena
Rodjeni

16-12-2009 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
mimaaa
Nivo: Forumski doajen
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Lokacija: tu negdje
Odgovori: 1157
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

Rodjeni!

Na žalost, po mom mišljenju Roðeni je potpuno u pravu.
Po mom mišljenju Bosni niko ne može pomoæi.
Pojedincima da,ovako kako i mnogi navode,šaljuæi i pomažuæi familiju,naravno,ako su i oni u moguænosti.
Sve dok se makar 80 % naroda,ali onog koji trenutno živi u Bosni, ne digne i nešto radikalno se ne desi-Bosni pomoæi nema.
Naši politièari danas sebi podigli i poveæali plate,osigurali se jadnici i za iduæu godinu,a ti naivni bosanski narode se svaðaj i prepiri koja je stranka bolja,i koja æe ti osigurati bolju buduænost,
a živi u mraku i èekaj na mrvice koje si krvavo zaradio,ako si imo sreæe da imaš posao

16-12-2009 at 22:12 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
Konnie wrote:
Ja pretpostavljam da je ovim komentarom tema zaokruzena
Rodjeni


Isto pretpostavljam. Rodjeni
16-12-2009 at 23:13 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

@Rodjeni
mufljuzi u federalnoj vlasti su danas sebi digli plate na "trièavih" cca 2000 eura (premijer i ministri),savjetnici ( uvijek se sjetim Pejakoviæa i medjeda) su na "bijednih" 1800 eura...moj ženski roditelj dobija penziju od "astronomskih " 100 eura,nakon 40 godina radnog staža ...da nije bratovih para iz dijaspore bilo bi krepanih...a i tu paraziti uzimaju proviziju

16-12-2009 at 23:47 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

Sve je ovo tuzno i zabrinjavajuce...a jos je gore to sto niko ne reaguje.Sto se sve prihvata kao neminovnost i samo sto mozes cuti svadjanje po novinama, forumima i sl..
ovaj govori protiv onog, onaj pokr'o pare, onaj prevario i samo prazna prica...

Rodjeni je rekao istinu i to je najgore od svega.
nema toga ko se ne bi vratio u svoju zemlju da ima uslove za zivot, neko trazi malo vise a nekom je bogami dovoljno i ono osnovno... zavisi od apetita i od navike.
Mnogo toga se treba srediti...
Prije nego sam dosla ovamo zivjela sam pod kirijom...sve rezije su mi bile oko 400km. tacno kolika mi je bila i plata...
Mnoge su stvari neizorganizovane...ja s troje djece placam recimo vodu koja se djeli po clanu porodice...I sad nekom u zgradi curi cesma, vodokotlic...nije bilo vode stalno pa je svaki dan kod nekog bila poplava...I boli njega sto zivi sam ili je dvoje u domacinstvu sto ce platit...ali ja treba sve te utroske vode da platim na svakog clana.
Zasto nemamo svako svoj sat, i kakva je to glupost zajednicki satovi za cjelu zgradu..

Neznam jel se sta u medjuvremenu promjenilo.
Ima tih stvari kamara za koje nikog nije briga..U pocetku nisam imala TV, kad sam se tek vratila odavde tamo...ma nemozes budale ubjedit da mi skinu sa racuna za struju(cini mi se da je bio racun za struju)...Niti hoce skinut s racuna niti hoce da posalju koga da provjeri..

To su opet sitnice ali one koje zivot znace...Kad zivis od jedne plate i imas porodicu onda ti je jasno sta to znaci.

Posao...kako je postalo sve privatluk pa ti se onda naslo direktora na sve strane, onih koji se jedva da potpisat znaju.
Pa neka me se ne shvati pogresno niti da se iko nadje uvrijedjen...kad dodje seljak do para pa otvori firmu i postane direktor odjednom...niko mu nije ravan.
Ljudi neuki, neskolovani...pojma nemaju o osnovima kulture a kamoli o poslovanju.

Sta mozes ocekivati od takvog direktora...



Eto sad svako malo cujes, ovaj upuco onog, ovaj onog poslovnog partnera...prevaranata na sve strane...
Kazne, ako ih uopste i ima od straha od osvete, su tako minimalne da covjeka stimulisu da krade , vara, ubija, siluje...

Hej, ubijes oca jer ti zanovjeta, zenu jer ti ide na zivce... i dobijes 8 godina zatvora, a s velikom vjerovatnocom da ces izaci i ranije..
Silovanje i pedofilija...mizerno i sramotne kazne.
Ma kriza je u cijelom svijetu a ne samo kod nas...finansijska, socijalna, moralna...
Al nas ne boli svijet.

Mnogo toga se mora promjeniti kod nas, a kako da mi uticemo na to? Ako iko zna neka posavjetuje.Svi mi zelimo promjene.
Ali molim vas bez onog, "pazite koga birate"...
Ko to zna sta u kome lezi...svi oni lijepo pricaju i obecaju.I neka niko ne folira da zna ko govori istinu a ko laze...
Dok ne budu izabrani i ne dodju na vlast ne zna se nista.







 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
17-12-2009 at 08:29 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

Sto se sve godinama nakupilo u tim ljudima
Bosna je postala gruba i teska,i puna odvratnosti i mrznje avlijskog zida ..
posto tu zive slozeni i zamrseni ljudi gdje ljubav ne trazi mnogo djela ali zato mrznja prelazi brzo na tuda djela i kiti ih sukobima sudara nagona koji svakodnevno zadiru u stjenke pojedinca ..(ljudi zvjeri)
tamo gdje vlada neizvjesna buducnost i strah od promjene tesko je bilo sta pokrenuti na tom tlu..
Najprije valja u sebi odagnati gadenje od svijeta ..

18-12-2009 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

citat:
senzualna wrote:
Sto se sve godinama nakupilo u tim ljudima
Bosna je postala gruba i teska,i puna odvratnosti i mrznje avlijskog zida ..
posto tu zive slozeni i zamrseni ljudi gdje ljubav ne trazi mnogo djela ali zato mrznja prelazi brzo na tuda djela i kiti ih sukobima sudara nagona koji svakodnevno zadiru u stjenke pojedinca ..(ljudi zvjeri)
tamo gdje vlada neizvjesna buducnost i strah od promjene tesko je bilo sta pokrenuti na tom tlu..
Najprije valja u sebi odagnati gadenje od svijeta ..


Kono, ode ti u dubljan.
21-12-2009 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini?
Bez chatanja molim

Sta se desava sa nasim narodom...

jel moguce da smo zaboravili kako se zivi...Citam novine pa crna hronika... nikad joj kraja...
Zasto se toliko mrzimo i kako smo dozvolili da nas zavade oni kojima nikad nije bilo stalo do nas "obicnih", nego samo do para i fotelja...
Bacise kost pod krinkom rodoljublja a mi se jos koljemo za nju...
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
22-12-2009 at 07:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Dijaspora : Kako dijaspora moze pomoci Bosni i Hercegovini? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice