Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
tuba wrote:



To je po meni najbolje.



Ma gradili smo mi 2008. kucu, i jos se oporavljamo od majstora....
Sve je to isto, go prevarant i hostapler.
Ako im nisi u startu jebo mater, al bukvalno, posvadjo se odmah i izgalamio na njih, dok jos nisu poceli greske praviti, popusio si, definitivno.
To su psiholozi kakvih nema na kugli zemaljskoj nigdje, ljudi koji ce ti naci zicu, pa ces im jos biti zahvalan, sto su uopste dosli da ti rade za tvoje pare, i izvinjavati im se sto su ti greske napravili.
Na zalost, sam se sjetio da nadjem inspektora da ih kontrolise, a po meni, je to jedino sto ti moze olaksati zivot i sacuvati zivce.
Potrosit ces vise, al makar se neces ti svadjati.
Ljudi, poslije ovih svih radova, ja majstore mrzim vise neg' chetnike, nek se niko ne uvrijedi, al ja pozitivnih iskustava s njima jos nisam imao nakon ovih cetrdesetak godinica, koliko imam.
I svejedno je potpuno, jel pricamo o Bosni, Svedskoj, Danskoj..... svugdje je isto.
Pa meni evo u po Svedske cojk 3 mjeseca ustakljava balkon, a samo sam mu postavio uslov, da izgled ne odudara od ostatka zgrade, i evo drugi put mi postavlja pogresna stakla.
Dostava svaki put 4 sedmice....
04-02-2013 at 09:41 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
Abulafija wrote:



Ma gradili smo mi 2008. kucu, i jos se oporavljamo od majstora....
Sve je to isto, go prevarant i hostapler.
Ako im nisi u startu jebo mater, al bukvalno, posvadjo se odmah i izgalamio na njih, dok jos nisu poceli greske praviti, popusio si, definitivno.
To su psiholozi kakvih nema na kugli zemaljskoj nigdje, ljudi koji ce ti naci zicu, pa ces im jos biti zahvalan, sto su uopste dosli da ti rade za tvoje pare, i izvinjavati im se sto su ti greske napravili.
Na zalost, sam se sjetio da nadjem inspektora da ih kontrolise, a po meni, je to jedino sto ti moze olaksati zivot i sacuvati zivce.
Potrosit ces vise, al makar se neces ti svadjati.
Ljudi, poslije ovih svih radova, ja majstore mrzim vise neg' chetnike, nek se niko ne uvrijedi, al ja pozitivnih iskustava s njima jos nisam imao nakon ovih cetrdesetak godinica, koliko imam.
I svejedno je potpuno, jel pricamo o Bosni, Svedskoj, Danskoj..... svugdje je isto.
Pa meni evo u po Svedske cojk 3 mjeseca ustakljava balkon, a samo sam mu postavio uslov, da izgled ne odudara od ostatka zgrade, i evo drugi put mi postavlja pogresna stakla.
Dostava svaki put 4 sedmice....



To jeste bez daljnjeg. Neko non stop mora biti uz njih i pratiti kako i shta rade. I ja sam kucu pravio, nisam bio dole vecinu vremena ali mi je stari dosta pomog'o jer ih je non stop nadgled'o.
04-02-2013 at 09:50 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
tuba wrote:



To jeste bez daljnjeg. Neko non stop mora biti uz njih i pratiti kako i shta rade. I ja sam kucu pravio, nisam bio dole vecinu vremena ali mi je stari dosta pomog'o jer ih je non stop nadgled'o.



Da samo kazhem da nisam nikakve firme dovodio. Nego privatno majstore koji rade. Nigdje nisam zhurio a tako sam i njima kaz'o. Polako al' da sve bude OK. Bude tu sranja, uvijek neshto negdje zakochi ali u biti sve sam uradio onako kako sam i zhelio.
Firmu dovedesh, onaj radnik samo gleda kad ce 3 sata da ide kuci, boli njega racku shta ti i kako ti hocesh.
04-02-2013 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
tuba wrote:



Da samo kazhem da nisam nikakve firme dovodio. Nego privatno majstore koji rade. Nigdje nisam zhurio a tako sam i njima kaz'o. Polako al' da sve bude OK. Bude tu sranja, uvijek neshto negdje zakochi ali u biti sve sam uradio onako kako sam i zhelio.
Firmu dovedesh, onaj radnik samo gleda kad ce 3 sata da ide kuci, boli njega racku shta ti i kako ti hocesh.


Nije ni meni firma radila, nego majstor, "sto sve zna radit" a sto ne zna (mada nema toga sto ne zna) naci ce ko zna
I naso je......aferim
Ozido je lijepo, nema govora, al kad su poceli unutrasnji radovi, katastrofa....
Oko vrata unutrasnjih zidovi vec pucaju, plocice je zalijepio, bolje bih ja koji nikad nisam nista zalijepio, struju je razveo po samo njemu znanim pravilima, plocnike oko kuce je napravio tako da su vec poceli pucati, poslije mi cojk reko, to je zato sto je premalo pijeska stavljao, mada nije on kupovo materijal, nego mi. On kaze treba mi to i to, mi kupimo i dovezemo.
Dimnjak mi je ozido, eno na tavanu se sljeva sve sa unutrasnje strane, mi poslije popravljali, ali opet ne valja...
Nisu to neke velike greske, ali nije kuca ni kostala malo para, i zato mora sve biti savrseno, ali na zalost nije.
Za 5- 10 godina, cu morati renovirati, vec sad vidim.

04-02-2013 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Meni je jedan majstor zid'o, uradio krov i omalteris'o. A ostale poslove za svaki pos'o drugi majstor.

04-02-2013 at 10:52 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
tuba wrote:



Da samo kazhem da nisam nikakve firme dovodio. Nego privatno majstore koji rade. Nigdje nisam zhurio a tako sam i njima kaz'o. Polako al' da sve bude OK. Bude tu sranja, uvijek neshto negdje zakochi ali u biti sve sam uradio onako kako sam i zhelio.
Firmu dovedesh, onaj radnik samo gleda kad ce 3 sata da ide kuci, boli njega racku shta ti i kako ti hocesh.


to je taèno,ali ti si vjerovatno ili bio tu ili si plaæao nekoga da ti bude nadzor...
ali ni nadzor ne može bii svako..
šta je mojih kolega iz branše namlatilo para od vas koji ste vani za projekte i nadzore,a veze sa vezom nemaju niti imaju ikakvog operativnog iskustva...
04-02-2013 at 10:58 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Ja bih jos samo dodao nesto.
Bilo sta sto radite, a ukljucuje pozivanje majstora u kucu, MORATE znati, tacno sta hocete i KAKO SE TO RADI.
Pitajte nekog, vidite na youtube, nebitno...

ALI prije nego vam prevaranti udju u kucu.
Da vam ne mogu pametovati, ne moze ovako, nije moglo onako, to tako treba itd...

04-02-2013 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
soraya wrote:

to je taèno,ali ti si vjerovatno ili bio tu ili si plaæao nekoga da ti bude nadzor...
ali ni nadzor ne može bii svako..
šta je mojih kolega iz branše namlatilo para od vas koji ste vani za projekte i nadzore,a veze sa vezom nemaju niti imaju ikakvog operativnog iskustva...



Otac je bio Bich Bozhiji hahahahahaha!
04-02-2013 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
Abulafija wrote:
Ja bih jos samo dodao nesto.
Bilo sta sto radite, a ukljucuje pozivanje majstora u kucu, MORATE znati, tacno sta hocete i KAKO SE TO RADI.
Pitajte nekog, vidite na youtube, nebitno...

ALI prije nego vam prevaranti udju u kucu.
Da vam ne mogu pametovati, ne moze ovako, nije moglo onako, to tako treba itd...



Naravno, ja sam se prije pochetka gradnje kuce dobro raspit'o kako, gdje i shta. Mozhda i bio dosadan.
04-02-2013 at 12:03 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
MelMel wrote:

Ali ima jedna caka, skup je. Ipak mislim da vrijedi platiti za dobro uradjen posao. Na duge staze se ipak isplati.





04-02-2013 at 12:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice