Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
soraya wrote:

ovo što si gore napisao i jeste najbolji put da se krene u kolektivno uništavnja kompletnog arhitektonskog,istorijskog,kulturnog nasledja...meni se diže kosa na glavi od toga da "J.I. ima plan"...nema on šta da ima plan,treba da sluša struènjake i da se malo prestane ponašati prekomjerno tržišno..Barok je samo spolja ispoštovao faktografiju,volumen i oblik bivšeg objekta.Iznutra je nevidjeni cirkus.Da se poštuje struka i ono što bi trebalo za ovakvu vrstu objekata da bude NAMETNUTO ,ne bi se dozvolilo da na baroknom erkeru iza ograde od kovanog željeza zvrlji ona vanjska split jedinica...O unutrašnjim sadržajima,o cirkusu sa instalacijama ,o pravljenu poslovnog prostora po sistenmu " De mi pregradi jedno 10 kvadrata,hoæu æevabdžinicu da otvorim" da ne prièam....I da ...i bivši Barok je tako isto pušten da propada ,pa je dekretom nekog neobrazovanog birokrate srušen...
Mi smo neviðeveno nekulturan i neobrazovan narod koji je spreman stalno da se poziva na nekakvu tradiciju,a onda na svojoj sopstvenoj kuæi napravi krov u stilu japanske pagode...

i još nešto Emire ne postoji "novija i starija gradnja" veæ postoje razni stilovi i pravci u graditeljstvu ...Da je malo više širine i vidika,onaj objekat stare opštine je mogoa da bude remodeliran u nekakvo kino,dom omladine,sa nekoliko sadržaja za tržište...pa èak i u gradsku vjeænicu,èitaonicu,gradsku kafanu,amfiteatar....pa i neki fakultet,zašto ne...ja je ne bih rušila i gradila novo,ja bih je rekonstruosala i "obukla" u fasadu savremene arhitekture,nekog futurištièkog dizajna sa puno puno prozraènosti...baš kao jedan umirujuæi element prostora da pomiri onu "ljutu" secesiju na fasadi Baroka sa onim smješnim kièastim kandelabrima i onom socrealistièkom fontanom



Sve je to ok, ja samo kazem moja saznanja i odgovaram na post. A sad, sta bi ko uradio to je skroz druga prica. Svi nesto zakon guraju a u praksi 95 % ljudi ga ne postuje.
Evo sad ce izbori, pa ima svako priliku glasati za svoga kandidata. Po meni, dosadasnji kandidati ne ispunjavaju MOJE licne kriterije za nacelnika ove opcine, ali opet valja izabrati manje zlo ;)

[Edited by e_M_i_r on 27-07-2012 at 20:10 GMT]
27-07-2012 at 15:08 | Ukljuèi u odgovor
komsinica
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 13-09-2012
Lokacija: D
Odgovori: 5
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Nakon konacnog "duzeg" boravka u rodnom gradu izgradnja Tuzle je u meni izazvala radost i priznajem vise tugu.Sam nacin nekih novi "niklih" zgrada pored starih orenjelih ne saniranih je tako tuzan,ili kao izgradnja citavog naselja tako "pomp" a osnovna struktura kao kanalizacija ide u potok "privatni" pa u Jalu me je sokiralo.Radost da se putevi saniraju i opet ona slika uzivo "nekog" centra oko Kapije npr. je tako tuzna.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara) - radost i tuga
13-09-2012 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
komsinica wrote:
Nakon konacnog "duzeg" boravka u rodnom gradu izgradnja Tuzle je u meni izazvala radost i priznajem vise tugu.Sam nacin nekih novi "niklih" zgrada pored starih orenjelih ne saniranih je tako tuzan,ili kao izgradnja citavog naselja tako "pomp" a osnovna struktura kao kanalizacija ide u potok "privatni" pa u Jalu me je sokiralo.Radost da se putevi saniraju i opet ona slika uzivo "nekog" centra oko Kapije npr. je tako tuzna.


nažalost...ali sve si u pravu...i najbolje se vidi kad neko nakon dužeg vremena ne boravi tu ,pa onda uoèi sve nedostatke....mi koji smo tu ,lagano oguglavamo uljuljkani svakodnevnicom
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara) - radost i tuga
14-09-2012 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Izgleda da æe svanuti kupcima stanova u zgradi koju je zapoèeo, pa stao, raditi TomCat, zgrada kod stadiona Tušanj.
Tehnograd pregovara da je kupi i dovrši. Stvar je samo do opštine jer ovo valjdahoæe dograditi još sprat dva, kako god, neka se samo završava, zamislite da date nekoliko desetaka hiljada, a onda zastoj od tri godine, nemate ni novac ni stan


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
14-09-2012 at 11:29 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
cica wrote:
Izgleda da æe svanuti kupcima stanova u zgradi koju je zapoèeo, pa stao, raditi TomCat, zgrada kod stadiona Tušanj.
Tehnograd pregovara da je kupi i dovrši. Stvar je samo do opštine jer ovo valjdahoæe dograditi još sprat dva, kako god, neka se samo završava, zamislite da date nekoliko desetaka hiljada, a onda zastoj od tri godine, nemate ni novac ni stan


Po projektu treba biti jos 2 sprata (ukupno ali su oni stali na 6. Samo da bi zavrsili ali ni to nisu uspjeli. Tehnograd pocinje to raditi kada zavrsi SPO Tuzlanku
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
14-09-2012 at 19:10 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
e_M_i_r wrote:


Po projektu treba biti jos 2 sprata (ukupno ali su oni stali na 6. Samo da bi zavrsili ali ni to nisu uspjeli. Tehnograd pocinje to raditi kada zavrsi SPO Tuzlanku


Samo da je ne sfušere kao Tuzlanku
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
15-09-2012 at 00:20 | Ukljuèi u odgovor
evropa
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 11-07-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 28
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
cica wrote:
Izgleda da æe svanuti kupcima stanova u zgradi koju je zapoèeo, pa stao, raditi TomCat, zgrada kod stadiona Tušanj.
Tehnograd pregovara da je kupi i dovrši. Stvar je samo do opštine jer ovo valjdahoæe dograditi još sprat dva, kako god, neka se samo završava, zamislite da date nekoliko desetaka hiljada, a onda zastoj od tri godine, nemate ni novac ni stan
____________________________________________

Vjerovatno je rijec o Tehnograd-company
(samo da se zna!)
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
16-09-2012 at 06:57 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

a evo i kako Tehnograd lijepi ploèice u kupatilu, toliko o nadzoru radnika.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

mislim da bi èak i èovjek koji nikad nije lijepio ploèice bolje znao uraditi


i da, rijeè je o Tehnograd company


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
16-09-2012 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
hasand
Nivo: Forumas sa iskustvom
nist posebno
Registriran(a): 13-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 40
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Ja bi reko da si ti angažovo kod sebe nekog ´´Fuš´´ majstora a sliku iskoristio da platiš Tehnograd company

Barem si trebo napisat u kojem je ovo objektu.

citat:
cica wrote:
a evo i kako Tehnograd lijepi ploèice u kupatilu, toliko o nadzoru radnika.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

mislim da bi èak i èovjek koji nikad nije lijepio ploèice bolje znao uraditi


i da, rijeè je o Tehnograd company


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara) 


nist posebno
17-09-2012 at 16:22 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
cica wrote:
a evo i kako Tehnograd lijepi ploèice u kupatilu, toliko o nadzoru radnika.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

mislim da bi èak i èovjek koji nikad nije lijepio ploèice bolje znao uraditi


i da, rijeè je o Tehnograd company



Hajde sto je tamo neki keramicar pogrijesio, ali je interesantno, kako je to moglo proci kraj nadzornog organa



Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
17-09-2012 at 16:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice