Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Saobraæajni haos

citat:
borbeni wrote:
hoæe li novi skver da doprinese ovom haosu.

gledajuæu na licu mjesta èini mi se da se sa skvera neæe moæi skrenuti u 6. bosansku, kad se dolazi iz pravca doma zdravlja i isto tako se neæe moæi iz 6. bosanske iæi prema novoj pasareli.
novi "turbo" skver je sada umjesto prijašnjih 2 trake oko kruga (prostora za 3 vozila) sveden na samo jednu. iako imamo službu za saobraæaj, ona je evidentno tu samo da bi se reklo da postoji, jer od nje praktièno ništa nemamo.

cestotehnik, sa druge strane posao za koji je predviðeno 10 dana, odraðuje ga skoro 20. raèunam da bi od ponedjeljka trebao da prokine. znaèi plan je probijen za dvostruko vrijeme.


I meni se ono èini upropaštenim ali vidjet æemo na šta æe lièiti kad bude gotov (za nekih dva-tri mjeseca).

Što se naših saobraæajnih "struènjaka" tièe, to je tek prièa za sebe. Saobraæajne znakove postavljaju tamo gdje im nije mjesto, cijeli grad je u ležeæim policajcima/usporivaèima brzine, iscrtavanje horizontalne signalizacije je prièa za sebe (znaju malo zakrivudat ili pravit gluposti pa tako u krivini pod uglom od 90 stepeni ne stave punu liniju). Šta reæi...

[Edited by VV Cephei A on 17-11-2012 at 09:46 GMT]
17-11-2012 at 09:46 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
borbeni wrote:
hoæe li novi skver da doprinese ovom haosu.

gledajuæu na licu mjesta èini mi se da se sa skvera neæe moæi skrenuti u 6. bosansku, kad se dolazi iz pravca doma zdravlja i isto tako se neæe moæi iz 6. bosanske iæi prema novoj pasareli.
novi "turbo" skver je sada umjesto prijašnjih 2 trake oko kruga (prostora za 3 vozila) sveden na samo jednu. iako imamo službu za saobraæaj, ona je evidentno tu samo da bi se reklo da postoji, jer od nje praktièno ništa nemamo.

cestotehnik, sa druge strane posao za koji je predviðeno 10 dana, odraðuje ga skoro 20. raèunam da bi od ponedjeljka trebao da prokine. znaèi plan je probijen za dvostruko vrijeme.



Mislio sam da sam jedini koji ima ovakvo zapažanje, sad mi je lakše. 'Em je još više sužen prostor, em je napravljena totalna zbrka, o kvalitetu i rokovima neæu ne da mi se.
Onaj stari skver je bio sasvim ok (poredeæi sa ovim turbo njemSra) samo je trebalo promijeniti režim saobraæaja i odraditi pravilnu signalizaciju.

Vela havle kao isve ostalo.
17-11-2012 at 10:37 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Saobraæajni haos

A cemu sluzi onaj pokockani dio oko coskastog skvera? Izgleda kao trotoar, ali sve kontam, ko ce ba tuda hodati?! Samo suzise dzaba trake.

Haman cemo opet imati skver sto ga niko nema, i to prvi mi

17-11-2012 at 18:52 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
Bambi wrote:
A cemu sluzi onaj pokockani dio oko coskastog skvera? Izgleda kao trotoar, ali sve kontam, ko ce ba tuda hodati?! Samo suzise dzaba trake.

Haman cemo opet imati skver sto ga niko nema, i to prvi mi



danas mi reèe jedan poznanik da je to i kolovoz i nije

ako zatreba moæi æe se koristiti, a do tada valjda ne. znaèi po potrebi, kao analgetik

17-11-2012 at 19:51 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
borbeni wrote:



danas mi reèe jedan poznanik da je to i kolovoz i nije

ako zatreba moæi æe se koristiti, a do tada valjda ne. znaèi po potrebi, kao analgetik




mozda dobijemo uputstvo za upotrebu


jedan od komentara sa drugog portala "u centar skvera obavezno jednu fontanu da naprave"
18-11-2012 at 09:35 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Saobraæajni haos

Stavili su onaj video da nam "objasne" kako treba voziti u turbo-folku... khm... kružnom toku, ali je na videu primjer sa èetiri ulice koje se spajaju u tom kružnom toku. Kod nas nisu u pitanju èetiri veæ šest ulica. Pa i sedam, ako u obzir uzmemo i Gradsku, mada je u njoj lafo zabranjen promet.

18-11-2012 at 10:57 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
Bambi wrote:


Haman cemo opet imati skver sto ga niko nema, i to prvi mi

 


<br /><br /><br /><br />

19-11-2012 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
mirpa
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 27-09-2009
Odgovori: 14
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
VV Cephei A wrote:
Stavili su onaj video da nam "objasne" kako treba voziti u turbo-folku... khm... kružnom toku, ali je na videu primjer sa èetiri ulice koje se spajaju u tom kružnom toku. Kod nas nisu u pitanju èetiri veæ šest ulica. Pa i sedam, ako u obzir uzmemo i Gradsku, mada je u njoj lafo zabranjen promet.


Na portalu tip.ba postavljena je karta našeg skvera i ista je pogrešno postavljena jer se na njoj Rudarska ulica nalazi na desnoj strani karte a ne na lijevoj strani po pravilima kartografije osim toga cuo sam da nece biti fizickog razdvajanja saob.traka vec ce biti iscrtane pune linije. Svakodnevno gledam kako vozaci u nasem gradu nepostuju punu liniju i oduzimaju pravo prvenstva drugim vozaèima.
19-11-2012 at 16:30 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Majstori parkiranja

Danas sam se nešto moto oko skvera i ne mogu nikako da se otmem utisku da bi tog projektanta trebalo uhapsiti al prije toga dobro izdegeneèiti  


<br /><br /><br /><br />

20-11-2012 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
dragec
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-04-2005
Lokacija: München, Stupine
Odgovori: 2128
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Majstori parkiranja

Prosetah ja, malo prije, Sjevernom od Tenisa do Skvera. Pa, j..o te, stvarno je veselo. Takvo nesto , ne vidje nigdje. Pice na obadvije strane vozila, u smjeru kako kome odgovara. Ko kaze, nema skretanja, iz pravca Tenisa kod Pravoslavne. Skontali pojedini, da se moze i na pjesackom preci na suprotnu stranuKod Limenke tabla zabrane, je..s tablu, Nista nas ne moze zaustaviti. Ali kulminacija svega, kod skvera. Veliki Audi sa velikim krkanima dodje do zabrane prolaza i sta bi. Izadje suvozac, skloni prepreke i prodjose.Posli, izgleda, u Rudarsku. A tamo ih sprijecise dva radnika sa lopatama.Jedno znam, izbjegavacu da vozim tim pravcem. A u Lovac mogu i pjesaka.

[Edited by borbeni on 21-11-2012 at 14:36 GMT] 


Svakim danom ,u svakom pogledu
21-11-2012 at 13:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 59
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice