Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Majstori parkiranja

na novom skveru iz 6. bosanske se nemože skrenuti prema istoku. dvije pune linije. kako sam i pretpostavljao. mislim da je tako i za kojšino, ali ne vidim dobro na slikama.

kako to iskomentarisati

[Edited by borbeni on 24-11-2012 at 16:26 GMT]

24-11-2012 at 16:24 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Majstori parkiranja

Moæi æeš. Bit æe problematièno iz Ulice 6. bosanske prema Kojšinu, bit æe skretanje pod ruènom.

24-11-2012 at 18:19 | Ukljuèi u odgovor
Magellan
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 29-10-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 39
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Majstori parkiranja

Sve u svemu, drzati potpuno asfaltirani skver dodatnih 6 dana samo da bi se presjekle vrpce predstavlja cisti sadizam.

Asfaltirano je u ponedjeljak, horizontalna signalizacija se mogla iscrtati za dan...

Pola godine nam je grad u blokadi, ali to izgleda nije bilo dovoljno...

24-11-2012 at 19:35 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Majstori parkiranja

citat:
Magellan wrote:
Sve u svemu, drzati potpuno asfaltirani skver dodatnih 6 dana samo da bi se presjekle vrpce predstavlja cisti sadizam.

Asfaltirano je u ponedjeljak, horizontalna signalizacija se mogla iscrtati za dan...



Jesi ikad u zivotu crto horizontalnu signalizaciju, ili je to odokativno palamudjenje?
 


25-11-2012 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
Magellan
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 29-10-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 39
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Majstori parkiranja

citat:
medic wrote:
Jesi ikad u zivotu crto horizontalnu signalizaciju, ili je to odokativno palamudjenje?



Pa ne moze duze trajati crtanje signalizacije nego sto traje asfaltiranje s pripremnim radovima... Osim toga, 80% signalizacije se moglo iscrtavati sa pustenim ili djelomicno pustenim prometom. Pa zamisli da svaki put zatvore ulicu kad negdje crtaju linije.

Ali dobro, kad se naprave GRESKE mora se raditi i na njihovom ispravljanju. Zato smo dobili raritet u svijetu: crvene strelice na bijeloj podlozi.

PRIJE:


POSLIJE:


Za ovo "krecenje asfalta" im je, mora se priznati, trebalo dodatna dva dana. Plus im je vjerovatno nestalo boje pa su i to cekali

I pored svega, jako sam sretan da je magistrala konacno pustena u promet.
25-11-2012 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: sapbraæajni haos

još smo jedan raritet u svijetu, u zakonu piše da se puna linije ne prelazi ali to izgleda neæe biti sluèaj i sa tuzlom. prva i jedina u svijetu ima dvostruke pune linije koje se mogu prelaziti

[Edited by borbeni on 25-11-2012 at 12:07 GMT]

25-11-2012 at 12:06 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: sapbraæajni haos

citat:
borbeni wrote:
još smo jedan raritet u svijetu, u zakonu piše da se puna linije ne prelazi ali to izgleda neæe biti sluèaj i sa tuzlom. prva i jedina u svijetu ima dvostruke pune linije koje se mogu prelaziti




Sreæa je samo da su trake unutar skvera fizièki odvojene hahaha.
Nego,
možel se znati ko je jamio one žute stub(p)ove uliène rasvjete na potezu od skvera do tenisa? Nije meni zbog stup(b)ova veæ zbog onih novogodišnjih ukrasa.
Ako bi mogao apelovati na nekoga da Hin vrate.
25-11-2012 at 15:01 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Majstori parkiranja

Šuti, ne spominji žute stubove, taman su se odvikli od tog silovanja grada stubovima ala Cipeliæi.

Što se tièe fizièkog odvajanja, naknadno æe to uraditi gumom (na šta æe to lièiti vidjet æemo ali od toga se nije odustalo, vjerovatno dok vide kako sve funkcioniše u praksi).

Jedino što su malo fulali Zakon jesu ulice VI bosanske, Hendek i ona prema Kojšinu (ne znam kako se zove, nebitno) - sve tri bi morale imati ostrvo + znak obaveznog obilaženja ostrva s desne strane. Takva su pravila kad su kružni tokovi u pitanju.

Ali hajde, da ne sitnièarim, bolje je ovo opet nego ranije. Meni bi bilo super i da su samo stavili pravo prvenstva onim u kružnom toku, kao što je u normalnim državama. Doduše, danas je frke bilo oko toga, narod naviknut pa se zalijeæu iz pravca istok-zapad i obratno misleæi da i sad imaju pravo prvenstva. Hebo znakove, hebo kružni tok, Bošnjo zna najbolje.

25-11-2012 at 22:34 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Majstori parkiranja

@daleko,neš vjerovat abas danas vozarim i kontam,jebo majku zar ne moze ko na filmovima da su ovi semafori bez onih stupova uz ceste,A i rasvjeta..vec ono razvuci pa oivici malo dalje,pa kad budale prelete preko da ne udare i obore stub...

25-11-2012 at 23:10 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Majstori parkiranja

Ja sam se vozao i vrlo lako ides gdje hoces, samo citaj znakove i to je to. A pune linije u samom kruznom su prekidiali tako da se moze iz svake ulice u drugu proc bez problema (onoliko koliko ja vidim i iz prilozenog sa slike,a li i iz onog sto su obiljezili na samom Skveru).

Lijepo polako, po ogranicenju i sve moze bez problema. Biti ce jos bolje kada odrade gumene odbojnike (predpostavljam da ce biti kao vibratori na Stupinama i u centru grada), pa ce nas narod malo vise tjerati da se postuje signalizacija, a uz to za nedo Bog mozes preci preko istog ako se zafrkas

25-11-2012 at 23:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice