Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
peshta wrote:
Da se prikljucim diskusiji u vezi sa SPO Tuzlanka.

Ja kritika na kvalitetu izrade bas i nemam, jer sam znao u sta se upustam pa sam rekao da mi oni ne lijepe keramiku itd nego sam sve radio sam, brusio zidove sam, tako da je taj dio ok. Pocelo je useljenje ovih dana u lamelu 3 i vriska i cika po haustoru ... traze se majstori vuce za ruku ... krivi zidovi ... ( sirina kupatila na ulazu 190 na zadnjem zidu 170) ja se na to samo seretski smjeskam ... jer znam da im valja ili sami zapet ili se ganjat sa njima godinama da se to ispravi.

medjutim ja imam drugi problem, kazu da mi je stan narastao i traze 3000 maraka jos da im dam iako u ugovoru nigdje ne pise ... oni kazu da je ugovor sacinjen na osnovu idejnog rjesenja a po izvedbenom stan je veci za 2 kvadrata ... i nedaju kupoprodajnog dok im se to ne izmiri


Sta sad Pravnici please


pa je l' imaš pred ugovor ??
U njemu piše koliko ti kvadrata ima stan, mrsko mi je sad tražiti ugovor, ali mislim da svi potpisi imaju lijepo, kako odjednom da se pojavi više kvadrata

Mislim da ni jedan stan nije uraðen kako treba, a ono što kažu dvije godine garancija, to se može objesit maèku o rep, jer insan samo pogubi živce dok oni nešto poravljaju nekoliko puta zaredom, a naprave ustvari isto, tj.ništa

evo i pitanje od mene,
ako je firma dužna da sreðuje nedostatke tokom 2 godine od useljenja, zašto onda da se bira i angažuje upravitelj ( Amos ili koji veæ još ima...)
13-01-2013 at 00:56 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
peshta wrote:
Da se prikljucim diskusiji u vezi sa SPO Tuzlanka.

Ja kritika na kvalitetu izrade bas i nemam, jer sam znao u sta se upustam pa sam rekao da mi oni ne lijepe keramiku itd nego sam sve radio sam, brusio zidove sam, tako da je taj dio ok. Pocelo je useljenje ovih dana u lamelu 3 i vriska i cika po haustoru ... traze se majstori vuce za ruku ... krivi zidovi ... ( sirina kupatila na ulazu 190 na zadnjem zidu 170) ja se na to samo seretski smjeskam ... jer znam da im valja ili sami zapet ili se ganjat sa njima godinama da se to ispravi.

medjutim ja imam drugi problem, kazu da mi je stan narastao i traze 3000 maraka jos da im dam iako u ugovoru nigdje ne pise ... oni kazu da je ugovor sacinjen na osnovu idejnog rjesenja a po izvedbenom stan je veci za 2 kvadrata ... i nedaju kupoprodajnog dok im se to ne izmiri


Sta sad Pravnici please


Nisam pravnik, al' ti je moj savjet, plati. Stan se kupuje po kvadratnom metru...koliko kvadrata x cijena kvadrata = vrijednost stana. Sumnjam, da je kojim slucajem stan manji za 2 kvadratna metra, da ti ne bi trazio povrat svojih 3.000KM??!! Tu razliku od dva metra shvati kao neophodne dopunske i naknadne radove pri kojem je doslo do uvecanja povrsine stana.


[Edited by Azur on 13-01-2013 at 01:38 GMT]
13-01-2013 at 01:28 | Ukljuèi u odgovor
peshta
Nivo: Novi forumaš
ja ja ja
Registriran(a): 07-07-2010
Lokacija: Kuwait
Odgovori: 15
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

joj isto kao da je to 300 a ne 3000 maraka ... sta ako ja te pare nemam ?

imao sam ja dovoljno dodatnih troskova da mi stan lici na nesto sad jos i to moram ...

13-01-2013 at 15:53 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
peshta wrote:
joj isto kao da je to 300 a ne 3000 maraka ... sta ako ja te pare nemam ?

imao sam ja dovoljno dodatnih troskova da mi stan lici na nesto sad jos i to moram ...



Cuj, mozda i ne moras, ali shvati da je neki drugi stan ostao kraci za tva metra. Sta mislis kako li se vlasnik toga stana osjeca. A mozda je izmjena i bila neophodna. Kako hoces, na tebi je da odlucis, samo pazi da te to nekosta malo vise od 3.000KM.

P.S. A kako ces ga prevesti i upisati na svoje ime ako podaci nisu tacni. Ja ti imam drugi problem, radi greske u jednom slovu, koja je napravljena u nasoj maticnoj evidenciji u Tuzli, ne mogu dobiti pasos. I moram se spremiti za Tuzlu, gde cu najmanje biti 1-2 mjeseca, da bi ispravio istu. I to ce me kostati vise od 3.000KM.

[Edited by Azur on 13-01-2013 at 16:11 GMT]
13-01-2013 at 16:04 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
peshta wrote:
Da se prikljucim diskusiji u vezi sa SPO Tuzlanka.

Ja kritika na kvalitetu izrade bas i nemam, jer sam znao u sta se upustam pa sam rekao da mi oni ne lijepe keramiku itd nego sam sve radio sam, brusio zidove sam, tako da je taj dio ok. Pocelo je useljenje ovih dana u lamelu 3 i vriska i cika po haustoru ... traze se majstori vuce za ruku ... krivi zidovi ... ( sirina kupatila na ulazu 190 na zadnjem zidu 170) ja se na to samo seretski smjeskam ... jer znam da im valja ili sami zapet ili se ganjat sa njima godinama da se to ispravi.

medjutim ja imam drugi problem, kazu da mi je stan narastao i traze 3000 maraka jos da im dam iako u ugovoru nigdje ne pise ... oni kazu da je ugovor sacinjen na osnovu idejnog rjesenja a po izvedbenom stan je veci za 2 kvadrata ... i nedaju kupoprodajnog dok im se to ne izmiri


Sta sad Pravnici please


hm...traži elaborat o etažiranju na uvid ili još bolje traži da premjeriš stan(imaš pravo na osnovu predugovora,ne mora biti kupoprodajni sklopljen)...ta dva kvadrata mogu biti i namjerna greška (u idejnom prikazana manja kvadratura) ili hoæe da ti uvale komad neke ostave,hodnika ili slièno...u svakom sluèaju konsultuj se sa nekim od advokata ili notara...
13-01-2013 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
peshta wrote:
joj isto kao da je to 300 a ne 3000 maraka ... sta ako ja te pare nemam ?

imao sam ja dovoljno dodatnih troskova da mi stan lici na nesto sad jos i to moram ...

Samo uzmi advokata ili njima reci da dolaziš iduæi put sa advokatom. Isti sam problem imao i ja sa svojim stanom. Ali ako u ugovoru o udruživanju sredstava ne piše drugaèije ti nisi dužan ništa doplaæivati. Garant su i oni rok izgradnje probili pa neka kompenzuju
14-01-2013 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
peshta
Nivo: Novi forumaš
ja ja ja
Registriran(a): 07-07-2010
Lokacija: Kuwait
Odgovori: 15
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
Shaban wrote:

Samo uzmi advokata ili njima reci da dolaziš iduæi put sa advokatom. Isti sam problem imao i ja sa svojim stanom. Ali ako u ugovoru o udruživanju sredstava ne piše drugaèije ti nisi dužan ništa doplaæivati. Garant su i oni rok izgradnje probili pa neka kompenzuju


jesi li ti sa tehnogradom petljo ili ??

@soraya

da prvo cu premjerit sam a mozda i sudskog vjestaka angazujem, ali ovo ucjenjivanje mi ide na zivce.

14-01-2013 at 16:52 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

ma kakvo ucjenjivanje, to kod njih ne pije vode, oni su bezobrazni, šariæ se samo isfura kad mu doðu na razgovor, ko fol bit æe završeno, a onda te ine poslovoðe hebu i prebacuju lopticu jedan na drugog...

wtf

platiš stan 1900 km po kvadratu, i umjesto da dobiješ kako treba stan dobiješ nešto od èega je bolje uraðena šupa u luciani

14-01-2013 at 20:22 | Ukljuèi u odgovor
peshta
Nivo: Novi forumaš
ja ja ja
Registriran(a): 07-07-2010
Lokacija: Kuwait
Odgovori: 15
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
cica wrote:
ma kakvo ucjenjivanje, to kod njih ne pije vode, oni su bezobrazni, šariæ se samo isfura kad mu doðu na razgovor, ko fol bit æe završeno, a onda te ine poslovoðe hebu i prebacuju lopticu jedan na drugog...

wtf

platiš stan 1900 km po kvadratu, i umjesto da dobiješ kako treba stan dobiješ nešto od èega je bolje uraðena šupa u luciani


Ma oni mene ucjenjuju ne ja njih )

A to sa poslovodjama, Arifom i ekipom sam dozivio i sam. U toj firmi postoji jedan ogroman komunikacioni diskonekt ne zna se ko pije ko placa.

Mene su vozali 2-3 mjeseca da mi se digne materijal u stan, u tom vozanju su demontirali kran, pa su me vozali danas ce sutra ce liftom ... pa prodje 2 mjeseca da bi me nazvali da mi doslovno zaprijete da ja moram svoj stan zavrsit doce im inspekcija, mora biti gotovo, snalazi se uznosi sam.
14-01-2013 at 20:35 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

eee, to mi nije ništa nepoznato, od èojka mi kolega, u lameli tri, pri vrhu sprat, uradili mu kupatilo, oni izabrali boju, bijelu, a kad su završili sve, i ovo došli da preuzmu kljuè, ono kupatilo šareno malo bijelo, malo bež, èovjek morao lupati i lijepiti ponovo o svom trošku naravno ( sluèaj kao i naš), a zamisli kako mu je bilo uznositi sav materijal pješke na 13-14 sprat

treba njih

14-01-2013 at 20:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: El_ldar, germastoned, legendaRNR-a, Maktub, orao, saba, sipumituki, svik, tigrica, toronto, TORQUE
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice