Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

Možda bi ovaj moj odgovor trebalo staviti pod novu temu, "Kako prepoznati lažnog vjernika". Lažni vjernici su oni što se busaju u prsa da vjeruju u Allaha ili boga ili Jehovu i religijska obilježja nose na èelu. Iskrenost je u vjeri koju upražnjavaš za svoje liène potrebe i radi veze s Allahom, bogom ili Jehovom, a ne da bi te drugi po tome prepoznavali. A kad vidim da neko nosi nakit s religijskim obilježjima (bilo da je to mjesec i zvijezda ili križ ili krst), to je meni = nisam ono drugo, a ne zato što to iskreno nosiš u duši.

[Edited by hanumicag on 20-03-2013 at 13:22 GMT]

20-03-2013 at 13:19 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
hanumicag wrote:
Možda bi ovaj moj odgovor trebalo staviti pod novu temu, "Kako prepoznati lažnog vjernika". Lažni vjernici su oni što se busaju u prsa da vjeruju u Allaha ili boga ili Jehovu i religijska obilježja nose na èelu. Iskrenost je u vjeri koju upražnjavaš za svoje liène potrebe i radi veze s Allahom, bogom ili Jehovom, a ne da bi te drugi po tome prepoznavali. A kad vidim da neko nosi nakit s religijskim obilježjima (bilo da je to mjesec i zvijezda ili križ ili krst), to je meni = nisam ono drugo, a ne zato što to iskreno nosiš u duši.



ne samo po nakitu(nositi vjersko obilježje na lanèiæu i nije neki problem) ,veæ po skorojeviækom karakteru uopšte
20-03-2013 at 16:04 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

citat:
daleko wrote:


Anðela,
nisam generalizovao, gluho bilo, nisam ja od toga.
Moja opaska je bila upuæena kritièarima jer vidim da nisu baš dosljedni, ako kritikujete daj podastrite dokaze, ali u skladu sa nazivom teme i bez odvajanja/izdvajanja/selekcije.
Vjernik je vjernik, bilo da se radi o štovateljima Tore, Indžila, Tevrata ili Kur'an-a, isto tako "lažni vjernik"



Kakve dokaze?? Trebal po naosob da prièam o onima koji boga ne ispuštaju iz usta , èak ga lajkaju na fb, a onda opletu na djela koja bogu nisu mila A takvi su najspremniji drugima soliti pamet o tome kako da žive i šta da rade...
Da, vjernik je vjernik...ali ako je stvarno vjernik!!

Hanumica respekt za zadnji odgovor

[Edited by andjela on 22-03-2013 at 09:21 GMT]
22-03-2013 at 09:21 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
hanumicag wrote:
Možda bi ovaj moj odgovor trebalo staviti pod novu temu, "Kako prepoznati lažnog vjernika". Lažni vjernici su oni što se busaju u prsa da vjeruju u Allaha ili boga ili Jehovu i religijska obilježja nose na èelu. Iskrenost je u vjeri koju upražnjavaš za svoje liène potrebe i radi veze s Allahom, bogom ili Jehovom, a ne da bi te drugi po tome prepoznavali. A kad vidim da neko nosi nakit s religijskim obilježjima (bilo da je to mjesec i zvijezda ili križ ili krst), to je meni = nisam ono drugo, a ne zato što to iskreno nosiš u duši.

[Edited by hanumicag on 20-03-2013 at 13:22 GMT]


Onako samo usputno da skrenem paznju koliko nismo korektni i naklonjeni Indusima, milijardi Indusa za koje je krava svetinja.
Sta cemo sa njima toj masi Indusa koji se po tom pitanju razlikuju od drugih ?

I jos jedno, mnogi od vas su imali priliku reci a ja bih samo da ponovim, a to je da zaista u nasem podneblju nikada nismo imali vise laznih vjernika kao sto to danas imamo.

A istodobno nikada vise bijede i kriminala.
Mirne duse cu reci da imamo 40% takozvanih vjernika iz interesa, takozvane vjetrenjace.

I da bi belaj bio jos veci, nikada nismo imali poprecnija misljenja kao sto to imamo danas, kada su u pitanju vjernic, lazni nevjernici i oni treci neutralni.
23-03-2013 at 11:36 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
andjela wrote:



Kakve dokaze?? Trebal po naosob da prièam o onima koji boga ne ispuštaju iz usta , èak ga lajkaju na fb, a onda opletu na djela koja bogu nisu mila A takvi su najspremniji drugima soliti pamet o tome kako da žive i šta da rade...
Da, vjernik je vjernik...ali ako je stvarno vjernik!!

[Edited by andjela on 22-03-2013 at 09:21 GMT]


Anðo ti k'o da te neko probudio, ali ono iznenada.
Ovo me No importa enimore, nek' krtitikuje k'o god koga 'oæe.
Njima njihovo, meni moj din.
23-03-2013 at 19:09 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
daleko wrote:


Anðo ti k'o da te neko probudio, ali ono iznenada.
Ovo me No importa enimore, nek' krtitikuje k'o god koga 'oæe.
Njima njihovo, meni moj din.


Ja bi opet da se probudim.."naslov teme i prièa na temu" .... al ok slažem se, nek se svaka prièa na kraju završi s tim "nek kritikuje ko hoæe i koga hoæe, svakom svaèije"..Bolje i to nego masa uvreda i pogrde na raèun autora teme, te onih koji komentarišu
23-03-2013 at 21:09 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

Evo jedan èlanak koji bi se mogao možda malo povezati sa temom:


http://www.avaz.ba/vijesti/teme/propast-u-skrtosti-strasti-i-oholosti

07-04-2013 at 14:17 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika

Dogadjaj koji se juce desio u Londonu je uzasan primjer laznih vjernika. Nikakve veze nema s islamom niti slijedjenjem Kur'ana i sunneta njegovog Vjerovjesnika:

[url=http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/txtindexhrr.php?teka www.index.hr/vijesti/clanak/strava-u-londonu-muskarcu-nasred-ulice-odrubili-glavu-macetom/679155.aspx]http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/txtindexhrr.php?teka www.index.hr/vijesti/clanak/strava-u-londonu-muskarcu-nasred-ulice-odrubili-glavu-macetom/679155.aspx

23-05-2013 at 18:07 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Kritika laznih vjernika

Lièno mislim da napadaèi svakako nikakve veze sa islamom nemaju, tu su samo da to rade u ime islama.

26-05-2013 at 11:26 | Ukljuèi u odgovor
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
camac wrote:
Prijatelj ubice iz Londona otkriva: 'Vrbovala ga je britanska obavještajna služba MI5'

'Kazao mi je da ga gnjave i da ga neæe ostaviti na miru iako ih je odbio', rekao je prijatelj osumnjièenog

Michaela Adebolaja, osumnjièenog za ubistvo 25-godišnjeg britanskog vojnika Leeja Rigbyja prije pola godine vrbovala je britanska obavještajna služba MI5, a on ih je odbio, kazao je njegov prijatelj iz djetinjstva, Abu Nusaybah, koji je dao intervju za BBC.

- Kazao mi je da ga gnjave i da ga neæe ostaviti na miru iako ih je odbio - rekao je Nusaybah, prenosi Jutarnji.

Isprièao je, meðuostalom, i kako se njegov prijatelj jako promijenio nakon što su ga sigurnosne službe zadržale na putu u Keniju prošle godine.

Nusaybah je kazao kako mu je Adebolajo priznao da su ga u èeliji psihièki i seksualno zlostavljali.

- Poslije toga malo je prièao i povukao se u sebe - ispièao je Nusaybah koji je odmah nakon intervjua uhapšen.

(Bportal.ba)
citat:







naravno , zle obavjestajne sluzbe ih seksualno i psihicki zlostavljaju i vrbuju za svoje perverzne orgije , a onda im svevisnji sapne na uho da isjeku covjeka nasred ulice starama jer to je nacin da se oslobode pritiska .
26-05-2013 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice