Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
MelMel wrote:

sestro mLina, nista ne kontas....zamrzni se ba jedno 50 ili 60 godina...samo ce ti se sve reci kad se odmrznes.




ja koliko znam asirska kultura je poznavala tehniku balzamovanja umrlih ,hibernacija je tekovina 20 vijeka
ništa meni nije jasno jel leonardo bio mAsliman?
27-05-2013 at 17:21 | Ukljuèi u odgovor
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
arnie wrote:


glavnina današnjeg znanja u Medicini potièe iz vremena arapskih blagostanja kojeg su uživali narodi južne Evrope tada, znaèi iz zapisa i saznanja arapskih odnosno islamskih uèenajaka u to doba i na tim prostorima, da ne spominjem kulturološka, arhitektska i nauèna dostignuæa iz hiljada i hiljada biblioteka i laboratorija koje su osnovali i vodili islamski uèenjaci na tom prostoru,
pa poznata su medicinska dostignuæa islamskih uèenjaka u Italiji u to doba, hajmo malo èitajta i guglajte gospodo,

Leonardo je jedna od najveæih svijetskih zavjera u ljudskoj Historiji, to se znanje otimalo i prepisalo njemu, odnosno kršæanskom svijetu nauke dok je poznato kakva arhitekturska, tehnološka, nauèna, medicinska itd. dostignuæa su Arapi imali dok su ovi barbari jeli živo meso ba... ma bjaži

P.S. koliko kod ovo izgledalo apsurd i kosilo se sa mnogim dosadašnjim saznanjima, ipak je èinjenica koje æe jednog dana biti dokazana, ali neæe biti toliko važna jer æe do tada ljudi ipak nauèiti da žive zajedno jer æe morati iz razloga što uskoro neprijatelj ljudi više neæe biti sa ove planete kao do sad, ateistima, islamofobima, generalno pesimistima i sliènima predlažem da se zamrznu jedno 50 do 60 godina da bi se uvjerili u istinu stvaranja, postojanja i voðenja poznatog svijeta...


a dje ima to da se zamrzne sad bi ja ako ima ...samo ja bi jeno 100 godina za svaki slucaj.

a ko ce bit ti neprijatelji sad si me zaintrigiro , da nisu mali zeleni? elem kako god , valja nam se snac valjda arapska kultura iznjedri kakvo rjesenje i za to posto je vec i za sve ostalo.
27-05-2013 at 18:38 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
piknik wrote:


a dje ima to da se zamrzne sad bi ja ako ima ...samo ja bi jeno 100 godina za svaki slucaj.

a ko ce bit ti neprijatelji sad si me zaintrigiro , da nisu mali zeleni? elem kako god , valja nam se snac valjda arapska kultura iznjedri kakvo rjesenje i za to posto je vec i za sve ostalo.


govorim o poèe'cima nekih nauènih, medicinskih i sliènih dotignuæa,
opet sebi dozvoljavate predrasude i generalizujete
27-05-2013 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
MelMel wrote:

meni je receno na ovom forumu da je vjernik onaj ko vjeruje u Boga, a ovi napadaci su vjeroavali/vjeruje u Boga i u njegovo su ime pocinili to sto su pocinili.

Njihov cin itekako ima veze sa Islamom, tj sa politizacijom i radikalizacijom istog i takav cin treba osuditi.

To je ono sto ja licno zovem klasicni lazni vjernici, ali ne, neeeeeee, rekose mi mudrovi forumski da lazni vjernici ne postoje, nego je vjernik svako ko vjeruke u Boga/Alaha.

Ne sumjam da ce ovaj post biti izbrisan, jjer zaboga - garant vrijedja osjecanja iskrenih vjernika.



O èemu ti ba? Htjedoh reæi da onim koji veæ stotinama godina haraju svijetom baš i ne vjerujem - mogu postavit koga god hoæe da za njih izvršava napade u ime islama, njegovo zjalanje Allahu ekber i šta veæ za mene nije nikakav dokaz da je lik musliman.

Pošto Zapad gotivi politiku neprijateljstva prema islamu i muslimanskim državama, razloga za sumnju itekako imam. Posebno u vremenu kad su muslimanske države glavna meta zapadnjaèkih gospodara rata zbog prirodnih resursa koje posjeduju.

Je l' sad malo jasnije?
27-05-2013 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
piknik wrote:


naravno ateizam je izmisljen samo da prikrije islamofobiju , sa svim drugim sektama je ok , samo eto islam nam smeta .



Zar ti nisi sljedbenik the Church of Satan?
27-05-2013 at 21:09 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kritika laznih vjernika


Znam da sam dosadna, ali ja nisam spominjala nikakav dogadjaj , nemoj me Aida zbunjivati

27-05-2013 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
VV Cephei A wrote:


Zar ti nisi sljedbenik the Church of Satan?


jel ovo neko trik pitanje ? u sotonu vjeruju samo oni sto vjeruju u boga jer to dolazi u paketu jedno sa drugim , ja sam ateist .
27-05-2013 at 22:30 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
MelMel wrote:

Ma jasno ko dan. Ni Mevlid nije musliman. Lazu ba svi, podmecu, iscenirali ba sve...............................

Znaci ovi tipovi, ne samo da nisu lazni vjernici, nego nisu uopste vjernici.


Želiš reæi da si 100% uvjerena da se ovdje zaista radi o muslimanima, te da nisu podmetnuti od strane britanske vlasti ili koga drugog? A sve to na osnovu izvještaja medija i njegovog zjalanja na londonskim ulicama?

Uopšte ne tvrdim da meðu muslimanima nema imbecila koji bi svašta nešto radili u ime islama, možeš li mi ti potvrditi da se iza baš svakog napada nalaze muslimani, a ne neki zaduženi da se tako predstave?

Ne pravi se glupa ba.
28-05-2013 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
Aidatuzla wrote:



evo, nasla sam. jest lijepo kad imas pravi kompjuter
htjela sam reci da vjerski fanatici cesto nisu oni koji pokrecu ovakve dogadjaje a samim tim i lavinu posljedica nego je pocetna motivacija nesto sto nema veze s vjerom nego sa politikom. vjerski fanatici su ovdje samo sredstvo. naravno, treba da snose posljedice i ja bih ih zestoko kaznila ali bih i dobro istrazila ko i sta stoji iza toga

vjere i politika itekako imaju dosta zajednièkog,
danas u svijetu se osnova politike zasniva na religijskim ubjeðenjima,
èak i ekonomska politika je ne mali broj puta isklesana po religijskim opredjeljenjima,
nadam se da razumijete o èemu govorim...
28-05-2013 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Kritika laznih vjernika

citat:
arnie wrote:
danas u svijetu se osnova politike zasniva na religijskim ubjeðenjima



28-05-2013 at 11:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Religija i filozofija : Kritika laznih vjernika New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice