Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Tuzlanska buna
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Èauševiæ... Èaušesku...

06-02-2014 at 11:50 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Meni je indikativno recimo to da su Vlada i onaj šljizgo Èauševiæ fokus svog obraæanja usmjerili ka ove tri èetri firme a da su onako glat preæutali o zahtjevima koji su juèe bili prezentovani od "neformalne" grupe kako ih on okarakterisa!
Paamudio je o tome kako je teška situacija,kako je jako teško naæi izlaz za te firme ali recimo zar je bilo teško ODMA na sinošnjoj sjednici Vlade donijeti odluku o tome da gospoda ministri ne primaju plate šest mjeseci nakon što napuste svoja NERADNA mjesta!!!!
Al jok preko toga se galantno prešlo!!! 


<br /><br /><br /><br />

06-02-2014 at 11:51 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
tesnim87 wrote:


podrzavam proteste



To ti vjerujem, samo razlog tvoje podrske se ocigledno ne podudara sa razlozima protestanata... uostalom, zaboli me sta ti podrzavas...
06-02-2014 at 11:53 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

nista onda...
bice bolje jednog dana...
ko sto sam i konto...
kako ba cico,sad ce mu prisit da je narkoman i kriminalac...
ja razumijem da organi reda rade svoj poso,al ono juce je prekomjerna upotreba sile...
nisu smjeli ono uradit jednostavno nisu smjeli...
sutra ce i oni pred kanton stat i strajkovat,i od koga ce ocekivat da im se pridruzi

06-02-2014 at 11:55 | Ukljuèi u odgovor
tesnim87
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-02-2006
Odgovori: 298
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
Konnie wrote:



To ti vjerujem, samo razlog tvoje podrske se ocigledno ne podudara sa razlozima protestanata... uostalom, zaboli me sta ti podrzavas...


Narod je uvijek samo masa za tudje interese,to je tako.U ovom slucaju ,ja podrzavam
06-02-2014 at 11:55 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
yugi wrote:


Pa za poèetak recimo da pojednostave proceduru oko otvaranja firmi jer je to njihova ingerencija.Pa da recimo omoguæe besplatnu dodjelu zemljišta u vlasništvu opštine svakom onome ko æe garantovati otvaranje novih radnih mjesta izgradnjom proizvodnih pogona.Nadalje,da prestanu sa imbecilnim poskupljenjima komunalnih usluga jer to itekako utièe na bijedan standard graðana!Da poènu racionalnije razmišljati o potrošnji NAŠIH budžetskih sredstava etc etc!!!
A to što prièaš o tome da je izborna godina, ja sam u svom prvom postu najavio da æe sada Èauševiæ i svi oni koji jesu odgovorni pokušati upravo to naæi kao alibi i tvrditi kako je sve ovo ispolitizirano i kako je neko za Boga miloga instrumentalizovao te koji su juèe izašli da iskažu svoje nezadovoljstvo radom aktuelne vlasti!To je i sam bilmez Èauševiæ sinoæ eksplicite i potvrdio izjavom parafraziram "indikativno je da se sve ovo dešava u izbornoj godini"!!!
Porazno bi bilo da se ovi ili bilo koji naredni protesti pretvore u politièki poligon koji æe pojedine stranke iskoristiti za neki svoj sitni dnevnopolitièki æar jer na sceni smo imali i crvenu i zelenu bandu i zaista je bilo krajnje vrijeme da im se jednom da do znanja da su stoka neopisana!!!

istom ce se otvorit...
tuzla ti je trenutno gora od zenice,para nema,nista ne radi..kakve investicije kakvi bakraci..kakvi proizvodni procesi,zatvara se sto i sad radi..
poskupljenja?pa daj stavi cijenu nafte od prije 2000 god i sad...pa od nje sve ostalo...
sta je onda redom poskupilo a sta nije?nije to ovde problem...
ovde je problem,sistem.opljackan,i obespravljen narod...
a vinovnici su svi politicari..
caus je tu samo slucajni prolaznik...jedan u nizu...gdje su oni koji su odradili te privatizacije,prodali firme,unistili prviredu i drzavu..
ko je sta obeco a izvrsio od 96 dosad
niko nista..
06-02-2014 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Sama cinjenica da je neko pripremao kamenje, govori da su radnici instrumentalizirani u svrhu stvaranja nereda i nemira..

Zna se sta su mirni protesti, mogli su i blokadu puteva napraviti, ali bez nasilja , a zna se sta znaci napad na policiju i to kamenjem..

Meni se licno gade svi, i taj Causevic i SDP i SDA i sva bagra na vlasti, ni o policiji nemam bas nesto dobro misljenje, ali sa kamenjem, stvaranjem nereda, ne moze se nista dobro postici - gore moze to ne sporim..

Uostalom nije kod nas diktatura, sve mi njih mozemo mjenjati, ali nesto uvijek iste biramo..



[Edited by neveli on 06-02-2014 at 12:03 GMT]

06-02-2014 at 12:02 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
primus inter pares wrote:
nista onda...
bice bolje jednog dana...
ko sto sam i konto...
kako ba cico,sad ce mu prisit da je narkoman i kriminalac...
ja razumijem da organi reda rade svoj poso,al ono juce je prekomjerna upotreba sile...
nisu smjeli ono uradit jednostavno nisu smjeli...
sutra ce i oni pred kanton stat i strajkovat,i od koga ce ocekivat da im se pridruzi



pa šta bi ti radio da si na njihovom mjestu, stao i gledao kako na tebe bacaju kamenje, pustio da te udaraju. bi klinac.
06-02-2014 at 12:05 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
primus inter pares wrote:
istom ce se otvorit...
tuzla ti je trenutno gora od zenice,para nema,nista ne radi..kakve investicije kakvi bakraci..kakvi proizvodni procesi,zatvara se sto i sad radi..
poskupljenja?pa daj stavi cijenu nafte od prije 2000 god i sad...pa od nje sve ostalo...
sta je onda redom poskupilo a sta nije?nije to ovde problem...
ovde je problem,sistem.opljackan,i obespravljen narod...
a vinovnici su svi politicari..
caus je tu samo slucajni prolaznik...jedan u nizu...gdje su oni koji su odradili te privatizacije,prodali firme,unistili prviredu i drzavu..
ko je sta obeco a izvrsio od 96 dosad
niko nista..


Pa izvini ko snosi odgovornost za takvo stanje u Tuzli Ja i ti Oni koji su juèe iskazali svoje ogorèenje
Pominješ cijene nafte, pokušavajuæi na taj naèin tražiti alibi za imbecilne odluke OV-a a odgovor je sadržan u protupitanju-a to su rasle plate i penzije
Svakako da svi oni koji su bili na vlasti od 95 pa na ovamo snose dio odgovornosti i ne pada mi na pamet da amnestiram SDA,S BiH ili bilo koju drugu stranku koja je na bilo koji naèin i u bilo koje vrijeme participirala u vlasti ali do kad mi mislimo funkcionisati na naèin da uvijek krivca tražimo u onome prije.neko ko se borio za vlast i nusio obeæanja graðanima da æe riješiti probleme koje je ta prethodna bagra napravila nije se trebao prihvatati te vlasti ako je znao da te probleme ne može riještiti! 


<br /><br /><br /><br />

06-02-2014 at 12:14 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Odo ja pred kanton  


<br /><br /><br /><br />

06-02-2014 at 12:16 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Politika : Tuzlanska buna New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice