Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Tuzlanska buna
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
nere68 wrote:
Sta su konkretno zahtjevi demonstranata u Tuzli? Ovo se prosirilo na na vise gradova u FBiH..


Da se uklone psi lutalice i preuredi azil za napustene pse.
06-02-2014 at 16:11 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Nema to ko da vodi...samo ce biti prijave po demonstrantima..

06-02-2014 at 16:20 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Dobar ovaj sa pismom...


Ammar HZSA
06.02.2014. u 16:20
2
28
PISMO POLICAJCIMA U TUZLI

Ti si èovjek, Ja sam èovjek, Kada skineš uniformu, po èemu se razlikujemo?
Mi nismo stranci, prijatelju moj, svi smo povezani.

Nadam se da æeš proèitati ovo pismo, mada ne vjerujem. Znam, imaš ti i drugih briga osim da èitaš èlanke na internetu. Ipak, zamišljam te, sada kad si došao kuæi sa dužnosti i kada više nisi policajac, nego sin, muž, otac i brat, i kada lakše možeš shvatiti da su danas pred tobom stajali muževi, sinovi, oèevi i braæa, žene, kæeri, majke i sestre.

Možda æeš reæi da ti nisi nikoga udario. Možda i nisi, ali bio si dio grupe koja jeste i nisi ništa uradio da to zaustaviš. Možda æeš reæi da ste bili napadnuti. Ti si tada na sebi imao punu uniformu, zajedno sa kacigom, štitom i pendrekom. Ljudi pred vama su bili u kapama, jaknama i hlaèama. Ne kažem da ste trebali napustiti mjesto koje vam je odreðeno da ga èuvate, ali zašto svaki put policija mora da upotrijebi silu, èak i na djeci?

Mi nismo stranci, prijatelju moj, svi smo povezani. Sjeæaš li se djeèaka sa kojim si sjedio u srednjoj školi? Sjeæaš li se djevojèice u koju si bio zaljubljen u osnovnoj? Sjeæaš li se onog stidljivog klinca koji je svima pomagao oko zadaæe? Sjeæaš li se svog nastavnika fizièkog? Sjeæaš li se svih ljudi sa kojima se tvoj život u nekom trenutu prepleo?

Sada želim od tebe jednu malu uslugu. Želim da zamisliš bilo koga od njih u onoj masi koja je pred tobom stajala danas. Želim da zamisliš trenutak u kojem prepoznaš oèi osobe do koje ti je nekada bilo stalo. Zamisli trenutak u kojem je prekasno da zaustaviš udarac i u kojem te oèi za koje bi nekada bio u stanju sve uraditi pogledaju i prepoznaju. Taj se trenutak može dogoditi bilo kada, možda veæ sutra

06-02-2014 at 16:36 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Sretna vam revolucija drugovi i drugarice!!
Fala k****, pa se malo uzburkalo!

Samo naprijed, ja sam suvise star da idem s vama ali cu vam rado biti moralna podrska




06-02-2014 at 16:46 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Malo oprobao novu kamericu


 


<br /><br /><br /><br />

06-02-2014 at 16:56 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
cica wrote:


ma ajde i ti

ja ne branim premijera i bagru, neka ih gaðaju, ali njih a ne policiju....
ja samo kažem da nije logièno da policija stoji i pusti da njih gaðaju, logièno je da æe uzvratiti silom.

a vala i koji policajac krene da se sili nek dobije i on.

ja se cijelo vrijeme nerviram samo oko jedne stvari a to je svrstavanje u jedan koš, i psovanje svima generalno !


Cico,
Muž ti je policajac, nije prodavaè cvijeæa.
Znaèi za njega je ovo posao i normala. Bezzee ti to: "Što psujete policiji?"
Da se odluèi prikljuèiti demonstrantima dobio bi otkaz i to je tako kod policije, ako si uz državu onda si protiv naroda i obratno. Ili si ti možda oèekivala da æe sve biti mirno, divno bajno, on æe iæi na posao, dolaziti na vrijeme, plata na vrijeme, svi hepi. Onda se trebao ðe u kakvu NVO privaliti ili ganjati kakve birokratije/administracije.
Ne mogu ti ja zabraniti da braniš muža ali skuliraj ba malo.
Vizavi ovih pisanja na portalu,
moram priznati da dijelim mišljenje sa Indijancem, malo mi pisanje naginje na osudu demonstracija, ne znam, tipa ono "Neorganizovani....nažalost bacaju jaja...."
Kako æe biti organizovani, nema Murinja niti Sušiæa da ih vode.
Došla voda raji do grla i izašao na cestu, nema kud dalje. Kakva politièka pozadina, ovo je sve samo ne politièka/izborna manipulacija.

Od mene jedan veliki minus tuzlarijama.
06-02-2014 at 17:05 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
nere68 wrote:
Sta su konkretno zahtjevi demonstranata u Tuzli? Ovo se prosirilo na na vise gradova u FBiH..


Situacija u državi je katastrofalna - ekonomski smo na samom evropskom (uskoro i svjetskom) dnu, obrazovni sistem pred kolapsom, sigurnost graðana ne postoji.

Taman da i nema nikakvih konkretnih zahtjeva ovo iznad je sasvim dovoljno da se ruši ne samo kantonalna, veæ kompletna politièka elita države.

Juèer i danas vidim povelik broj spin-doktora iz bh. politièkih stranaka kako na Webu i uopšte ubijaju narod u pojam baljezgajuæi o tome kako je ovo pogrešno i sl. Valjda dupe uprpilo, šta li? Iskreno se nadam da je ovo tek poèetak i da æe ovaj narod konaèno skontat da je moæ u njegovim, a ne rukama premijera VlOde i ostatka razbojnika na svim nivoima vlasti u ovoj državi.

Što se protesta tièe, kažem MAŠA'ALLAH!
06-02-2014 at 17:06 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

bilo je ovdje marisane. dzaba oprema, odose im cjevanice od kamenja.

06-02-2014 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
Caliph wrote:


Situacija u državi je katastrofalna - ekonomski smo na samom evropskom (uskoro i svjetskom) dnu, obrazovni sistem pred kolapsom, sigurnost graðana ne postoji.

Taman da i nema nikakvih konkretnih zahtjeva ovo iznad je sasvim dovoljno da se ruši ne samo kantonalna, veæ kompletna politièka elita države.

Juèer i danas vidim povelik broj spin-doktora iz bh. politièkih stranaka kako na Webu i uopšte ubijaju narod u pojam baljezgajuæi o tome kako je ovo pogrešno i sl. Valjda dupe uprpilo, šta li? Iskreno se nadam da je ovo tek poèetak i da æe ovaj narod konaèno skontat da je moæ u njegovim, a ne rukama premijera VlOde i ostatka razbojnika na svim nivoima vlasti u ovoj državi.

Što se protesta tièe, kažem MAŠA'ALLAH!

ima oko 13 zahtjeva:
1. ostavka vlade
uvezivanje staza za zaposlene na cekanju,
2.isplata plata-Polihem 50 plata po zaposlenom, a isti je prodat za 1marku.
3.uplata doprinosa za zdravstveno i penzijsko osiguranje
4.donosenje brzih presuda pokrenutih od strane radnika protiv kompanija koje su kupile njihove firme
5.onda ukidanje primanja za ministre i parlamentarce posle njihovog mandata,
itd...

ne mogu se ostalih sjetiti
06-02-2014 at 17:40 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
daleko wrote:


Cico,
Muž ti je policajac, nije prodavaè cvijeæa.
Znaèi za njega je ovo posao i normala. Bezzee ti to: "Što psujete policiji?"
Da se odluèi prikljuèiti demonstrantima dobio bi otkaz i to je tako kod policije, ako si uz državu onda si protiv naroda i obratno. Ili si ti možda oèekivala da æe sve biti mirno, divno bajno, on æe iæi na posao, dolaziti na vrijeme, plata na vrijeme, svi hepi. Onda se trebao ðe u kakvu NVO privaliti ili ganjati kakve birokratije/administracije.
Ne mogu ti ja zabraniti da braniš muža ali skuliraj ba malo.
Vizavi ovih pisanja na portalu,
moram priznati da dijelim mišljenje sa Indijancem, malo mi pisanje naginje na osudu demonstracija, ne znam, tipa ono "Neorganizovani....nažalost bacaju jaja...."
Kako æe biti organizovani, nema Murinja niti Sušiæa da ih vode.
Došla voda raji do grla i izašao na cestu, nema kud dalje. Kakva politièka pozadina, ovo je sve samo ne politièka/izborna manipulacija.

Od mene jedan veliki minus tuzlarijama.


Ništa ja nisam oèekivala, sad ja eto branim muža, pa naravno da branim, branili bi i vi da je neko vaš dole, da mora guzonjama èuvat glavu, a s njihove šta bude.

Vidim ja svi nešto dijele linkove kako se policija pridružila protestantima na Tajlandu, pa možda bi se i ovi pridružili kad bi bili svi složni, da sva prosvjeta ustane, sva policija, sav budžet i ne budžet,,,, ovako šta æe nekolièina, šta može, jedino malo disciplinske da dobije.....

u ostalom dosta je od mene na ovoj temi, svako je za sebe pametan i u pravu...
06-02-2014 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Tuzlanska buna New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice