Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: uvoz kola

citat:
Rodjeni wrote:


Pa eto...nemoj cisitit kola jedno 2 mjeseca...ono prasina,smoki,pepeljara puna opusaka,prozori da su ti cisti samo tamo gdje brisaci prodju....ostavi koru od banane jedno 3 dana u autu da dobro zatukne i tako te cake bake...Dobro dodje kad ides da ti auto procijene....
Idi na Gradisku tamo mozes malo jeftinije proc,malo podmazes carinike i procijene ti nesta malo vrijednost auta....
Ni u kojem slucaju ne idi na carinu u Tz,ljudi deru....znaju procijenit auto da je skuplje neg kad i je i novo bilo

Tuzlanska carina je poznata po deranju tj guljenju.....

nemoj tako oni sada koriste ASICUDA program a i došlo je do rotacije cariknika pitaj Tiburona
05-06-2008 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: uvoz kola

citat:
Shaban wrote:

nemoj tako oni sada koriste ASICUDA program a i došlo je do rotacije cariknika pitaj Tiburona



Ja sam jednom donio onu knjigu(Schwacke) kolko je stavrna vrijednost auta....

Ono,godina pa kupovna i prodajna cijena i to...
Kaze meni carinik,to mi ne uvazavamo...

Et,ljudi rade s tim knjizicama u Njemackoj i ako je vrijednost auta 5000Eura onda je 5000 a ne moze bit 6000..Iboga mi u Tuzli moze bit....I onda dodas troskove ove one pa ti gledaj koce kupit tako nesta...
Kod nas jos uvijek gledaju na starost dok u EU gledaju na katalizator(kus dalje kad i Rumuni i Srbi gledaju na EURO 4)a mi nista...
Od iduce godine bice tih auta sa euro 3 dodjaba pa sta ce onda carinici da procjenjuju....
05-06-2008 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
ziggy
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-05-2005
Lokacija: TZ
Odgovori: 320
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: uvoz kola

hvala momci, za nasu carinu sam znao da vole derati. ako ima jos kakvih savjeta dobro bi mi doslo!

05-06-2008 at 22:02 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: uvoz kola

citat:
Rodjeni wrote:



Ja sam jednom donio onu knjigu(Schwacke) kolko je stavrna vrijednost auta....

Ono,godina pa kupovna i prodajna cijena i to...
Kaze meni carinik,to mi ne uvazavamo...

Et,ljudi rade s tim knjizicama u Njemackoj i ako je vrijednost auta 5000Eura onda je 5000 a ne moze bit 6000..Iboga mi u Tuzli moze bit....I onda dodas troskove ove one pa ti gledaj koce kupit tako nesta...
Kod nas jos uvijek gledaju na starost dok u EU gledaju na katalizator(kus dalje kad i Rumuni i Srbi gledaju na EURO 4)a mi nista...
Od iduce godine bice tih auta sa euro 3 dodjaba pa sta ce onda carinici da procjenjuju....

Osnova za procjenu auta bi po meni trebala biti neka realna tržišna vrijednost automobila. Mogli bi oni koristiti i Mobile i autoscout24 ako hoche stvarno da se mjesaju u svoj poso. Al´ ne lezi vraze: ako hoces da ides regularnim putem ispusit ces posto oni moraju da namire sto puste neku familiju iz pripickovica da uveze auto i ocarini ga po nekoj fiktivnoj vrijednosti.
Yebaji ga druze yebes Euro4 i katalizator kad ce ti ovdje svaki tehnicki da ti napise i za stojadina da ima katalizator. Zato ih i ima malte ne k´o benzinskih pumpi al to ti je neka druga tema
05-06-2008 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: uvoz kola

Ne moze se covjek vagat prema Autoscoutu 24 i Mobil.de kad itamo ima navlakusa....
Ono slika sam svoje auto,stavi cijenu neku minimalu i onda ostampa sebi tu stranu pa sa tim dodje na carinu i kaze,evo,vidite ovoliko kosta auto...A ono nigdje veze..Mutlja se i na tim stranama...
U vrijednost auta ne moze da ulazit i shiber i klima i centralna brava kad je to maltene sad sve serijska proizvodnja....
Extra narudjbe su sad da dobijes auto bz klime il sa shiberom a sva ostala to imaju....
Znaci uzima se vrijednost auta kad je bilo novo i vrijednost auta sad....U Njemackoj ako hoces da ti auto procijene odes na servis,pa ljudi kad pocnu zbrajat greske poslije ti dodje da ih stjeras u mp3 kad kazu neku mizernu cijenu....Sistem auta od lizinga...tu se i najsitnija packica gleda na autu.
Dok kod nas carinici na slupan blatobran procijene stetu 5%..pa ti gledaj

Znaci kad je njima u interesu onda auto ima i 7mm profil na gumama a kad treba nekom progledat kroz prste(famEliji) onda samo sto nije dole u komentarima napiso"Dragi gospodine kako vas nije stid uvozit ovako nesta" pa makar to bio i Mercedes E klase 2001 godiste

05-06-2008 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
Visa
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-03-2003
Lokacija: Vienna
Odgovori: 611
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Medicinska škola - nastavni plan

To je nastavi plan = lista predmeta, a nastavni plan i program je to gdje su pored liste predmeta i sadrzaji istih vise manje detaljno opisani.
Ne znam gdje predajes, al probaj prvo to sa planom a ako bas bude trebalo, kod strucnih predmeta mozes zamliti doktore koji su i predavali da ti napisu plan ili nastavne jedinice(mislim da se to tako zove u skolama..) Ili pitas sekretara za te kao sto vec rekoh nastavne jedinice ili kako se vec zovu...mada mogu kod nekih predmeta biti i malo zastarjele jer su to samo ono kao okviri za nastavu...

Puno srece i zivaca  


05-06-2008 at 23:37 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Medicinska škola - nastavni plan

drug listu predmeta ima na diplomi,a to sto trazi kratak opis predmeta,to ce morat potegnut u skolu i fino zamolit od profesora dnevnike od 1-4 i u njima imaju ti opisi.

06-06-2008 at 07:50 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: uvoz kola

citat:
Shaban wrote:

nemoj tako oni sada koriste ASICUDA program a i došlo je do rotacije cariknika pitaj Tiburona


Asycuda se vec odavno koristi druze...ustvari BiH je mislim jedina zemlja koja koristi taj DOS-ov program
A što se tièe rotacije...nebih znao...ja nisam carinik  


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
06-06-2008 at 10:13 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: uvoz kola

Rodjeni je u pravu.U TZ deru, provjereno!  


Sve je super i sve je za 5!
06-06-2008 at 11:36 | Ukljuèi u odgovor
IsmarS
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 29-05-2008
Lokacija: Zivinice
Odgovori: 5
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poker, Texas Holdem klubovi u Tuzli ?

Niko ?

06-06-2008 at 15:26 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice