Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Vjeène teme : Vremeplov Tuzle
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Vremeplov Tuzle

citat:
sunce wrote:
citat:
cupo wrote:
hm kakvih kljuceva nemam pojma danas sam bas prico s jednim covjekom i kaze mi je da je prvi lift na Balkanu bio upravo u Tuzli u hotelu Bristol pa ne znam kolko je to tacno


e nadam se da se jos neko sjeca tih kljuceva ,ovako metalni sivi
a dole onaj dio je imao neko udubljenje ,cini mi se da se stavljao gdje je sada dugme da se pozove lift ,posto su to sjecanja vezana za doba kada je meni bilo 5-6 godina ne zamjerite na provaljivanju


joj ima moja mama taj kljuc...u nasoj staroj zgradi lift se otvaro, i dan danas se otvara, s tim kljucem....i svako ziv pita kakav je to kalauz a zena sebi sacuvala kad ide koni na kafu staru mahalu
12-07-2004 at 15:36 | Ukljuèi u odgovor
povjetarac2004
Nivo: Forumski vuk
bubaj sine bubo bi i caca

Registriran(a): 07-06-2004
Lokacija: Luxemburge
Odgovori: 818
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vremeplov Tuzle

Uh sada ste me bas pogodili sa ovom retrospektivom!

Sjeca li se iko onog starog doma zdravlja kod skvera i cekaone koja je bila oslikana sa pajom Patkom i Miki Mausima, a ja vec tredicionalno doveden od omojih roditelja pocetkom zime da primim svoju dozu od trideset penicilina za upaljene krajnike!!
JA NOCNE MORE I DREKE!

06-08-2004 at 15:50 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vremeplov Tuzle

a sjecate li se one ambulante preko puta radio kameleona sto je vjecito mirisala na jekoderm...blaaaaaaaaaah

06-08-2004 at 16:08 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vremeplov Tuzle

citat:
povjetarac2004 wrote:
Uh sada ste me bas pogodili sa ovom retrospektivom!

Sjeca li se iko onog starog doma zdravlja kod skvera i cekaone koja je bila oslikana sa pajom Patkom i Miki Mausima, a ja vec tredicionalno doveden od omojih roditelja pocetkom zime da primim svoju dozu od trideset penicilina za upaljene krajnike!!
JA NOCNE MORE I DREKE!


Još sve smrdi na penicilin..
06-08-2004 at 21:18 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Vremeplov Tuzle

citat:
hurija wrote:
citat:
povjetarac2004 wrote:
Uh sada ste me bas pogodili sa ovom retrospektivom!

Sjeca li se iko onog starog doma zdravlja kod skvera i cekaone koja je bila oslikana sa pajom Patkom i Miki Mausima, a ja vec tredicionalno doveden od omojih roditelja pocetkom zime da primim svoju dozu od trideset penicilina za upaljene krajnike!!
JA NOCNE MORE I DREKE!


Još sve smrdi na penicilin..




joj sjecam se kako da se ne sjecam i mene su stalno boli ,ne sjecam se nikakvog Paje Patka samo stolica ,kao koznih ,ja sam jadna izgleda samo u pod gledala i plakala jer vece kukavice na svijetu nema ,priznajem
Hurija ,jesu li i tebi za utjehu davali spricu ili ono flasicu
07-08-2004 at 19:46 | Ukljuèi u odgovor
Nela
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 500
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vremeplov Tuzle

Gradonacelnici Tuzle

 


~-Zivot je najbolji fakultet, steta sto je smrt posljednji ispit.-~
16-08-2004 at 00:41 | Ukljuèi u odgovor
Nela
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 500
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vremeplov Tuzle

STARA TUZLA



[Edited by Nela on 15-08-2004 at 18:02 GMT] 


~-Zivot je najbolji fakultet, steta sto je smrt posljednji ispit.-~
16-08-2004 at 01:01 | Ukljuèi u odgovor
Nela
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 500
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vremeplov Tuzle

Stara pivara Tuzla;

 


~-Zivot je najbolji fakultet, steta sto je smrt posljednji ispit.-~
16-08-2004 at 01:40 | Ukljuèi u odgovor
Nela
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 500
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vremeplov Tuzle

 


~-Zivot je najbolji fakultet, steta sto je smrt posljednji ispit.-~
16-08-2004 at 22:10 | Ukljuèi u odgovor
Nela
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 500
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vremeplov Tuzle

Preuzeto sa drugog sajta

Simbolicno,ali istinito.
Ja sam to govorio jos mozda prije godinu dana na ovom forumu,da je brcanska malta bio ulazak u Tz.Neki mi nisu vjerovali,neki su se ismijavali,ali to vam je tako bilo.
Drugo.Jos davnih 82-83 koliko me sjecanje ne vara,Tz je pocela da se rapidno naseljava sa stanovnistvom iz okoline.Tako su napravljeni Sjenjak,Stupine,Zlokovac a uz to da ne zapostavljamo zgrade u Solini.Samim time priliv stanovnistva je bio ocigledan.Eh,hajmo sad da velimo da je i u tim zgradurinama bilo i domaceg,gradskog stanovnistva.Bilo je.Ali vecinu su cinili ljudi koji su u Tz dosli trbuhom za hljebom.I donjeli nam svoje navike i obicaje,svoju kulturu i svoj govor.Meni su licno ovi iz okoline Tz bili drazi nego oni koji sidjose sa Majevice i okolnih brda,jer su oni koji dodjose jos sredinom sedamdesetih samo povukli korijene odnosno rodbinu za sobom.Mnogi malo stariji posjetitelji ovog foruma znaju Sekulu vozaca u gradskom koji je za sobom u Tz doveo citavo selo iz neke vukojebine u Tz,pa kad poce agresija na Tz,pobjeze kuci sa velikom vecinom tog sela.Cuo sam da ga nisu mogli onolikog ukopat,vec su mu noge posebno uz njega zakopali.
Eh takvih slucajeva dolaska i ostanka u Tz ima i bice.Sad mjeriti ko je seljak a ko nije,nije sigurno od ovih koji se ne sjecaju nastanaka Tuzle,odnosno nadogradnje njenih objekata koje je imala.Ljudi moji i zene moje,ko se od vas jos sjeca npr.poplave iz 1974,kad je citava poljana sadasnje robne kuce Omega bila pod vodom,poljane koja je nosila ime-Lager.Pa,ko se od vas jos sjeca Proleterovog stadiona kod sadasnje "narandzaste skole".Zna li iko od vas da je na podrucju sadasnje Pecare 2 bio stadion Zmaja od Bosne i da su to i tu bili derneci,da se tu Sloboda borila za ulazak u republicku ligu BiH.Da li iko od vas zna,da je Tuzla bila opasana ko Berlin i da se moglo uci samo na dva mjesta u nju,a da je isto tako bilo jos dva naselja u koja se isto tako moglo uci-Kreka i Mosnik.
Pike,Sacir,Stelekt,Telex-svega to mili moji nije bilo,ko se sjeca njihovih pocetaka-kapa dole.Piketov stari je kupio stracaru u Rudarskoj,a recite mi odakle je.Iz Pupa;ha,znatel djej to.Znatel ko mu je radio lamperiju u kaficu,"vikendici" u GTz,vikendici na moru.Ne znate,i necete znati.
Sacir je bila najgora slasticarna u Tz,kucica koju je Jala vazda poplavljala i most pored nje odnosila ja malo jaca kisa zapada.Onda odnekle sinovi Rusidovici iskopase para(ko i svi sipci-pomogli jedan drugog)i preko noci napravise objekat vrijedan paznje i truda.Dje su sad-znate,zjape prazni.
Stelekt,Telex i ostali diskaci,odnosno mjesta gdje se skupljala omladina su nastavci jednog Medikusa,Tehnologije,Fokusa,Partizana,Tenisa,Doma.
To su bila zlatna vremena,ali budite svjesni da je i tada bilo "seljaka",jer samo je jedan Safet Susic bio i ostao.
Jah,jesam seljak kad ovako sve napisa.Ne mjeri se covjek odakle je,vec ko je i sta je.Nikad niko ne moze reci koliko je pametan i koliko je skole zavrsio,jer ne prolazi on kroz skolu,vec skola prolazi kroz njega.
"Budi ono sto jesi-ali budi..." 


~-Zivot je najbolji fakultet, steta sto je smrt posljednji ispit.-~
30-08-2004 at 18:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Vjeène teme : Vremeplov Tuzle New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice