Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Što me nervira....
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Što me nervira....

citat:
soraya wrote:

što bolan @truki,pa izvorna bosanèica je æirilièno pismo ,to nam je stvar opšte kulture i poznavanja istorije naše Bosne naše bogatstvo i jeste u tome da od svih evropskih naroda mi balkanci imamo dva pisma i treba ih oba znati i prenositi to znanje na svoju djecu


'ajde bre? eh eto mene bas nervira sto neznam da citam orginalno bosansko pismo bosanchicu....

nerviraju me drugovi,sve i jednog bih za jaja vjes'o , jer su favorizirali srbe i srbiju a prodavali nam pricu o bratsvu i jedinstvu...


i nisam znao da je to "kirilicno pismo"?koji je to dokument po kojem su kirilo i metodije dosli u Bosnu?neko novo arheolosko otkrice,nova SANU teorija?
ja koliko znam bosna je tada bila pod patronatom zapadne crkve i kirilo i metodije nisu tu zalazili?..i pod patronatom zapadne crkve a nije pismo latinsko?bice da je bosancica ili starija i od kirila i metodija ili je nastala kao odgovor na pisma istocne i zapadne crkve??
31-08-2009 at 09:00 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Što me nervira....

citat:
Vejsil wrote:


'ajde bre? eh eto mene bas nervira sto neznam da citam orginalno bosansko pismo bosanchicu....




pa nauèi

najviše volim vidjeti ove novokomponovane Muslimane od '92. (èuveni M-92) koji pozelene na pomen toga da je izvorna bosanèica æirilièno pismo....eto zayebo nas drug Sveti Josip pa nam nije dao da uèimo pravu istoriju/povjest....šta bi s nas bilo da se ne ukaza hodžica da nas malo prosvjetli...
Vejsile maksuz selam i bujrum èitati Kazaza,Lovrenoviæa,,Spahiæa,Stojanoviæa...nisu možda poznati Bjeljinci ,ali jesu èuveni Bosanci i Hercegovci



[Edited by soraya on 31-08-2009 at 11:33 GMT]
31-08-2009 at 10:50 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Što me nervira....

citat:
soraya wrote:


pa nauèi

najviše volim vidjeti ove novokomponovane Muslimane od '92. (èuveni M-92) koji pozelene na pomen toga da je izvorna bosanèica æirilièno pismo....eto zayebo nas drug Sveti Josip pa nam nije dao da uèimo pravu istoriju/povjest....šta bi s nas bilo da se ne ukaza hodžica da nas malo prosvjetli...
Vejsile maksuz selam i bujrum èitati Kazaza,Lovrenoviæa,,Spahiæa,Stojanoviæa...nisu možda poznati Bjeljinci ,ali jesu èuveni Bosanci i Hercegovci



[Edited by soraya on 31-08-2009 at 11:33 GMT]


vidim nacitana si pa bih volio da mi pojasnis sta je to "tjirilichno pismo" cije je to pismo i koja pisma spadaju u "tjirilicna" ? sta je to klinasto pismo?

ja sam chuo da su grci kirilo i metodije isli i sirili pismo istocne crkve,dakle one crkve koja ima patrijarsiju u istambulu.je li bosna ikada bila pod patronatom te patrijarsije?patrijarsija u peci i srpska pravoslavna crkva su obnovljene hatiserifom sulejmana velicanstvenog,dakle u osmansko doba.je li prije osmanlija postojala istocna,dakle pravoslavna crkva u bosni i ako jeste,onda pod kojom patijarsijom se nalazila?


ja kirilicu uvazavam kao pismo istocne,odnosno pravoslavne crkve,uvazavam i kao pismo srpske pravoslavne crkve ali sam ubjedjen da to pismo nema bas nikakve veze sa bosnom,bosancima i crkvom bosanskom

[Edited by Vejsil on 31-08-2009 at 12:10 GMT]
31-08-2009 at 12:08 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Što me nervira....

dakle na osnovu kojeg dokumenta i historijskog nalaza je zakljuceno i naucno dokazano da je bosanchica pismo cirilicno?kada su to cirilo i metodije bili u bosni i kojoj crkvi su nametnuli to pismo?

***ne zaboraviti da je pismenost tada bila ravna nuli i da su pismeni mogli bivati samo svestenici u crkvama

31-08-2009 at 12:12 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Što me nervira....

i ako moze bez vrijedjanja o "novokomponovanim Muslimanima od '92" jer isto tako ja tebe mogu nazvati novokonponovanom internet bosankom koja lupeta na osnovu procitane ove ili one propagande i plavi od pomena da je crkva bosanska zapravo bila izvorno krscanstvo onako kako je objavljeno od Isa i da su istocna i zapadna crkva svim silama nastojale da uniste crkvu bosansku-sto im je na kraju i poslo za rukom uz pomoc dva poslijednja bosanska kralja koji su presli na katolicku vjeru ...

31-08-2009 at 12:28 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Što me nervira....

nervira me sto novokomponovani internet bosanci 'ocu rec bosanke und hercugovke poplave kada cuju da kirilica,pismo crkve istocne,nema bas nikakve veze sa bosnom osim mozda tek u novijoj historiji...

31-08-2009 at 12:36 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Što me nervira....

i na kraju,dragi moji drugovi i drugarice ,nervira me sto su vam propagandom isprali mozak do te mjere da niko vise ne zna razmisljati?Dakle,drugarice i drugovi logika - to je ono sto vam fali

Dakle pitanje :
kojim pismom su ispisani najstariji pisani dokumenti sa ovih podrucja?

odgovor:bosanchica

onda podpitanje:
ima li onda ikakve logike bosanchicu nazivati cirilicnim pismom?Ko garantuje,a s' obzirom na to da su i vatikan i istocna crkva unistavali sve dokaze o postojanju crkve bosanske,dakle ko moze garantovati da kirillo i metodije zapravo nisu malo ko kopirali to pismo?



31-08-2009 at 12:52 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Što me nervira....

Niko,od velikih strucnjaka a vidim i "velikih bosanaca" , ne zna ni kad je nastala bosanchica,ni ko ju je izmislio,ni koliko je stara-ali eto ubjedjeni su da ju je nametnuo kirilo i metodije,jer je nazivaju cirilicnim pismom?

31-08-2009 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Što me nervira....

citat:
soraya wrote:


pa nauèi

najviše volim vidjeti ove novokomponovane Muslimane od '92. (èuveni M-92) koji pozelene na pomen toga da je izvorna bosanèica æirilièno pismo....eto zayebo nas drug Sveti Josip pa nam nije dao da uèimo pravu istoriju/povjest....šta bi s nas bilo da se ne ukaza hodžica da nas malo prosvjetli...
Vejsile maksuz selam i bujrum èitati Kazaza,Lovrenoviæa,,Spahiæa,Stojanoviæa...nisu možda poznati Bjeljinci ,ali jesu èuveni Bosanci i Hercegovci



[Edited by soraya on 31-08-2009 at 11:33 GMT]


svaka cast Soraya evo ti jedan aplauz





ajo Vejsile , eto hljeba za tvoje zube,oho li se tebi...sad ti valja citat
;hanka
31-08-2009 at 15:23 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Što me nervira....

citat:
Tanitha wrote:




ajo Vejsile , eto hljeba za tvoje zube,oho li se tebi...sad ti valja citat
;hanka


mozda nebi bilo zgorega da i ti sta procitas?
31-08-2009 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Što me nervira.... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice