Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Nova vlast all about
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

MelMel/Tebi mozda postojanje sumske nije problem i navikao si se i lijepo ti, meni se rascjepkana bih ne dopada i kao takva nece mi se nikad ni dopadati./

Nasuprot federalnom dijelu nalazi se entitet Republika Srpska. BiH je takva kakva jest a obzirom da je u dva dijele i nije puno rascjepkana.

statebriga/sa ovolikom stopom apstinencije od glasanja, kakva je kod nas, izbore odlucuju upravo ti sto ne glasaju!/

Evo i ja sam godinama medju onima koji ne glasaju, zato sto ne zelim. E ja i ovi ostali
smo odlucili da godinu dana nemate drzavnu vlast, a vi sad crknite i puknite od muke.

27-10-2011 at 18:56 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
Dea wrote:
Evo i ja sam godinama medju onima koji ne glasaju, zato sto ne zelim. E ja i ovi ostali
smo odlucili da godinu dana nemate drzavnu vlast, a vi sad crknite i puknite od muke.

pa, necu ckrnuti i puknuti od muke, jer ja sam glasala, ali ne za ove sto ne prave vlast, a da si ti i svi ostali takodjer glasali i to ne za ove koji su dobili izbore, onda oni i ne bi dobili izbore!
27-10-2011 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
statebriga wrote:

pa, necu ckrnuti i puknuti od muke, jer ja sam glasala, ali ne za ove sto ne prave vlast, a da si ti i svi ostali takodjer glasali i to ne za ove koji su dobili izbore, onda oni i ne bi dobili izbore!




Izvini, nisi mi jasna - nisi glasala za ove sto ne prave vlast nego si glasala za one druge jer si znala da ovi prvi nece praviti vlast? Sta je svrha tvog glasanja ako si vec znala da ni ovi drugi ne mogu napraviti vlast? Nije valjda da si racunala kako ce za te druge glasati ovi koji ne glasaju?
I sad bi ti takva smusena trebala spadati u svjesniji dio birackog tijela?
Al' uzmimo da je tako i da su pobijedili oni tvoji, jesi li sigurna da bi oni formirali vlast, ne samo formalnu nego i funkcionalnu?



28-10-2011 at 01:15 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

cini mi se da je smusenost prisutna samo kod tebe. ili pises samo da bi pisala (da ne kazem da bi se svadjala) ili stvarno ne razumijes.

to sto si ti negdje u mom postu procitala "nego si glasala za one druge jer si znala da ovi prvi nece praviti vlast" je potpuno plod tvoje zelje da procitas nesto sto ne pise.

svrha mog glasanja je izrazavanje moje gradjanske svijesti i moje uvjerenje da onaj koga sam odabala da za njega glasam, moze donijeti dobrobit drzavi u kojoj zivim, s krajnjim ciljem moje licne dobrobiti kroz razvoj pravne drzave, razvoj ekonomije, itd. s rezultatom u stabilnom zivotu kako drugih, tako i mene. samim tim, tvoje hipoteticko pitanje, zasnovano na prethodno komentiranoj pogresnoj percepciji mog jasno napisanog posta, gdje kazes "sta je svrha tvog glasanja ako si vec znala da ni ovi drugi ne mogu napraviti vlast", je potpuno bespredmetno.

moguce je da se ti ne bavis izborima i stvarima oko izbora na analitican nacin, pa moguce i ne citas studije koje ljudi prave, ali nemoj mi davati isuvise kredita da mislis da sam ja dosla do zakljucka da su apstinenti, u stvari, odlucujuca snaga na nasim izborima. to su mnogo pametniji od tebe, takodjer i od mene, utvrdili analizom razlicitih faktora, da sad ne pricam kako se rade takve analize, nije bitno za pricu.

dakle, ne, nisam racunala da ce apstinenti glasati za iste kao i ja, ali bi se hipoteticki moglo racunati da apstinenti ne zele glasati za vodece partije, sto znaci da bi glasali za one koje nisu vodece i tako bi mogli promijeniti raspored snaga. potpuno je "drugi par cipela" to sto apstinenti nemaju pojma, niti hoce da se upoznaju, sa planovima i programima partija i stranaka koje nisu na vlasti vec 20 godina (a ne znaju ni programe tih koje su na vlasti).

na tvoju olako izrecenu uvredu na racun moje informiranost i svijesti, celofanski umotanu u "ti takva smusena [bi] trebala spadati u svjesniji dio birackog tijela?" mogu samo reci da sam dovoljno svjesna da znam da je zaista svaki glas bitan, dovoljno odgovorna da znam da je glasanje moja gradjanska duznost i dovoljno savjesna da sam se upoznala sa programima partija/stranaka kako bih mogla odabrati onu za koju cu glasati.

tvoje, ponovno hipoteticko, pitanje o sigurnosti u formiranje vlasti je, ponovno, bespredmetno, jer ni u sta ne mozemo biti sigurni, pa ni u bezbjedan prelazak ulice, ali je evidentno da ovi, koji jesu izabrani, nisu napravili vlast i da imamo potpuno pravo, kako ja, tako i ti, da spekuliramo sa ŠBB-KBB u slucaju da nisu. prema tome, niti ti mozes postaviti ovo pitanje i ocekivati smislen odgovor, niti ja mogu dati smislen (i sto je vaznije, validan) odgovor na takvo pitanje. to je kao da pitas: a sta bi bilo da sam se rodila kao djecak, ili sta bi bilo da je tata ozenio komsinicu hafizu, umjesto moje mame, itd.

elem, eto...

28-10-2011 at 10:36 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
MelMel wrote:

Naravno i slazem se da nisi ti rekao. Nisam ni ja rekla da si ti kao pojedinac to rekao.

Ne slazem se da nemas pravo da govoris o tome. Naravno da imas pravo izraziti svoje misljenje. Druga je stvar da li ce se tvoje misljenje ili moje misljenje na temu o pravima glasanja podudarati sa misljenjem vladajucih struktura. i jos jedan zuti


Pogresna formulacija recenice je dovela da kazem da nemam pravo - trebalo je biti receno da ja nemam pravo donositi sud o tome ko moze, a ko ne moze da glasa Jednom, kada budem izabran za lidera neke politicke stranke koja ce vecinskim izborom glasaca biti vodeca stranka u politici te zemlje, probacu se izboriti i da o tome odlucuje onaj ko je na vlasti u toj zemlji - Do tada, mozemo ovako na forumu o ovim temema, ionako njima samo ubijemo vrijeme i testiramo svoje komunikacijske sposobnosti, a kroz dijalog...
28-10-2011 at 16:27 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
MelMel wrote:


To svakako stoji da niti ti, niti ja imamo direktnu moc da donosimo odluku/sud o tome ko moze, a ko ne moze da glasa. To moze samo vladajuca struktura/partija izabrana vecinskim glasom.

Ja se zapravo ne slazem s tobom u sljedecoj izjavi: "
A ako ti ne glasas na izborima za drzavnu ili bilo koju vlast u BiH, onda je logicno da ne bi trebala ni kritizirati ne samo trenutno izabranu vlast i njene vodje, nego bilo koju vlast ako je izabrana glasovima gradjana koji su je birali.".

Meni je logicno da mogu da kritikujem bilo koju vlast, bez obzira da li sam glasala ili ne i bez obzira da li sam imala pravo da glasam ili ne i bez obzira da li je ta vlast izabrana vecinskim glasom. Sve dok postujem zakone vladajuce stranke, ne vidim logicne razloge zbog cega ne bih kritikovala tu istu vlast koja je izabrana vecinskim stanovnistvom.

Razliciti su razlozi zbog cega neko izabere opciju da glasa ili da ne glasa.




..ali je STB u pravu kad kaze da onaj koji izbjegava da glasa, daje svoj glas onome za koga taj (ne)glasac nije ni namjeravao glasati...
28-10-2011 at 17:45 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
MelMel wrote:


to je naravno tvoje misljenje. ja se ne slazem s tim, ali ja se ne slazem ni sa trenutnim sistemom "demokratskog" glasanja anyway - gdje ne postoji opcija NONE OF THE ABOVE, tako da to svakako komplikuje ovaj razgovor. Znam, znam - postoje i argumenti da kad bi bila ta opcija onda bi postojala sansa ka anarhiji, a svaka drzava pokusava da to izbjegne - pa zato ta opcija i ne postoji. ITD,ITD,ITD moglo bi se tu svasta, a petak je i vikend pocinje.

U svakom slucaju, ne dijelim vase misljenje i pokusala sam objasniti zbog cega. Kazem pokusala, jer sam svjesna da mi je misljenje drugacije od vecine vas na forumu.


Pa, dobro, ako mislis da je tvoje misljenje drukcije, onda to se mora postovati. A lijepo je i sto si to iskreno i obznanila...
28-10-2011 at 18:09 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
statebriga wrote:
cini mi se da je smusenost prisutna samo kod tebe. ili pises samo da bi pisala (da ne kazem da bi se svadjala) ili stvarno ne razumijes.

to sto si ti negdje u mom postu procitala "nego si glasala za one druge jer si znala da ovi prvi nece praviti vlast" je potpuno plod tvoje zelje da procitas nesto sto ne pise.

svrha mog glasanja je izrazavanje moje gradjanske svijesti i moje uvjerenje da onaj koga sam odabala da za njega glasam, moze donijeti dobrobit drzavi u kojoj zivim, s krajnjim ciljem moje licne dobrobiti kroz razvoj pravne drzave, razvoj ekonomije, itd. s rezultatom u stabilnom zivotu kako drugih, tako i mene. samim tim, tvoje hipoteticko pitanje, zasnovano na prethodno komentiranoj pogresnoj percepciji mog jasno napisanog posta, gdje kazes "sta je svrha tvog glasanja ako si vec znala da ni ovi drugi ne mogu napraviti vlast", je potpuno bespredmetno.

moguce je da se ti ne bavis izborima i stvarima oko izbora na analitican nacin, pa moguce i ne citas studije koje ljudi prave, ali nemoj mi davati isuvise kredita da mislis da sam ja dosla do zakljucka da su apstinenti, u stvari, odlucujuca snaga na nasim izborima. to su mnogo pametniji od tebe, takodjer i od mene, utvrdili analizom razlicitih faktora, da sad ne pricam kako se rade takve analize, nije bitno za pricu.

dakle, ne, nisam racunala da ce apstinenti glasati za iste kao i ja, ali bi se hipoteticki moglo racunati da apstinenti ne zele glasati za vodece partije, sto znaci da bi glasali za one koje nisu vodece i tako bi mogli promijeniti raspored snaga. potpuno je "drugi par cipela" to sto apstinenti nemaju pojma, niti hoce da se upoznaju, sa planovima i programima partija i stranaka koje nisu na vlasti vec 20 godina (a ne znaju ni programe tih koje su na vlasti).

na tvoju olako izrecenu uvredu na racun moje informiranost i svijesti, celofanski umotanu u "ti takva smusena [bi] trebala spadati u svjesniji dio birackog tijela?" mogu samo reci da sam dovoljno svjesna da znam da je zaista svaki glas bitan, dovoljno odgovorna da znam da je glasanje moja gradjanska duznost i dovoljno savjesna da sam se upoznala sa programima partija/stranaka kako bih mogla odabrati onu za koju cu glasati.

tvoje, ponovno hipoteticko, pitanje o sigurnosti u formiranje vlasti je, ponovno, bespredmetno, jer ni u sta ne mozemo biti sigurni, pa ni u bezbjedan prelazak ulice, ali je evidentno da ovi, koji jesu izabrani, nisu napravili vlast i da imamo potpuno pravo, kako ja, tako i ti, da spekuliramo sa ŠBB-KBB u slucaju da nisu. prema tome, niti ti mozes postaviti ovo pitanje i ocekivati smislen odgovor, niti ja mogu dati smislen (i sto je vaznije, validan) odgovor na takvo pitanje. to je kao da pitas: a sta bi bilo da sam se rodila kao djecak, ili sta bi bilo da je tata ozenio komsinicu hafizu, umjesto moje mame, itd.

elem, eto...



Ma hajde, reci nekome da je smusen i nije neka uvreda, naravno, ukoliko je to opravdano, i stoga nemoj da se ljutis.
Ja tebi nisam pametovala ni pridikovala i zato nemoj ni ti meni. Moje gradjansko pravo je da glasam i izaberem svog kandidata, no takodje imamo pravo da ne glasam i ne biram nikoga, ukoliko zakljucim da je to besmisleno, da su izbori farsa i da je aktuelni izborni zakon ponizavajuci za birace. Jako mi je zao sto su moji zakljucci i procjene bili ispravni, ali i drago mi je da nisam glasala jer sam ucinila pravu stvar.

Mozes ti do besvijesti pricati o odradjenoj gradjansko duznosti, pozivati apstinente i prozivati one koji ne glasaju, no to je iluzorno ponasanje, obzirom na realno postizborno stanje.




29-10-2011 at 01:37 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

izvini, ali nemas sta reci, pa si izbrljala nekih par recenica onako, bez veze. nisam ti pridikovala, nego objasnjavala, jer se cini bilo potrebno, a mozda je jos uvijek tako

29-10-2011 at 09:15 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Da ti uprostim - moje gradjansko pravo je da glasam ili neglasam.
Kad su u pitanju moja ljudska prava niko me ne obavezuje na bilo kakvo glasanje.
Znam da ti je tesko ovo razumjeti, ali prostije ne moze.

29-10-2011 at 10:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Politika : Nova vlast all about New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice