Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Nova vlast all about
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
MelMel wrote:

Da drugacije je. Slazem se sa Deom po ovom pitanju.


Posteno. ...Isto ko i sto ja potpisujem sve sto STB je napisala vezano za temu izbora i glasovanja - ponekad su joj postovi bezobrazno dugi, ali argumentovano temeljiti i precizni.
29-10-2011 at 11:27 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
MelMel wrote:


Ukusi, misljenja i percepcija argumenata je razlicita kod svake osobe. Mislim da nije nikakav problem u razlicitosti.



Eto, slozismo se i mi na kraju...
29-10-2011 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
Dea wrote:
Da ti uprostim...
Znam da ti je tesko ovo razumjeti, ali prostije ne moze.


moze, al' ne znas i nemas argumente.

no, nije bitno, razumijem ja tebe, kao sto sam razumjela kad si rekla da se dobro sluzis jezikom, pa u slijedecoj recenici napisala "obadvoje"...
29-10-2011 at 13:08 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
Dea wrote:
Da ti uprostim - moje gradjansko pravo je da glasam ili neglasam.



Taèno.
Ali je i pokazatelj postojanja ili odsustva gradjanske svijesti o društvu i vremenu u kome se živi.
Uvijek koristim svoje gradjansko pravo,izlazim na izbore i glasam.Za koga,to je stvar odluke spram mojih politièkih stavova i svijesti o tome da umijem razlikovati ponudjene opcije.
Stepen gradjanske svijesti jednog društva odredjuje se ,izmedju ostalog, i odazivom na glasanje.A ljudsko društvo èini pojedinac-gradjanin,ne nacija ne konstitutivnost,ne kolektivitet,ne stado...veæ jedinka.

P.S." neglasam" se piše odvojeno.
29-10-2011 at 13:30 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

de ba sad, pustite gramaticke greske, svima nam se desavaju...

osim @blentavoj naravno...

29-10-2011 at 14:09 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
statebriga wrote:

moze, al' ne znas i nemas argumente.

no, nije bitno, razumijem ja tebe, kao sto sam razumjela kad si rekla da se dobro sluzis jezikom, pa u slijedecoj recenici napisala "obadvoje"...



Proguglaj kceri...

Ja znam da je tesko kad izadjes na izbore pa ispusis i ti i oni za koje si glasala, al' stas. I ja bi se ujedala za dupe da sam na tvom mjestu. Hajde malo izbaci ta sranja iz glave i pricaj normalno...
Politicki sistem koji imamo je uzasan, govorim o sistemu konstituiranja vlasti.
Na drugoj strani Izborni zakon direktno pospjesuje taj uzas i do krajnjih granica obezvrjedjuje gradjanina-biraca kao individuu. Svojim glasanjem ti si podrzala taj sistem, pristala si na takav izborni zakon i ucvrstila aktuelni sistem bezvlasca.






29-10-2011 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

sve ce biti bolje kad ja dodjem na vlast i kad budu mali zeleni skakutali ovako

29-10-2011 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
MelMel wrote:

hmmm Pa ti si poceo u stilu = cemu moj komentar. Time si mi osporio pravo na razlicitost. lijepo je od tebe sto si mi na kraju ipak dozvolio da imam misljenje drugacije od tvoga i drugacije od stb.


Zao mi je ako si to shvatila kao osporavanje, a za mene je razlicitost vrlina, tako da to narocito nikada ne bih osporavao, a opet - ko sam ja da tebi nesto dozvoljavam ili ne?! Znaci - drago mi je da imas svoj stav, a koliko je on ispravan ili ne, kao sto si i sama rekla, zavisi iz kog ugla se posmatra. Mislim da je ipak najvaznije znati nesto dokazati i imati cime potkrijepiti razloge nekog navoda ili informacije, te da ista zbog toga dobije na tezini zbog svoje istinitosti i cinjenicne dokazivosti u dijalogu ili u svakodnevnom zivotu.
29-10-2011 at 14:59 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
soraya wrote:


Taèno.
Ali je i pokazatelj postojanja ili odsustva gradjanske svijesti o društvu i vremenu u kome se živi.
Uvijek koristim svoje gradjansko pravo,izlazim na izbore i glasam.Za koga,to je stvar odluke spram mojih politièkih stavova i svijesti o tome da umijem razlikovati ponudjene opcije.
Stepen gradjanske svijesti jednog društva odredjuje se ,izmedju ostalog, i odazivom na glasanje.A ljudsko društvo èini pojedinac-gradjanin,ne nacija ne konstitutivnost,ne kolektivitet,ne stado...veæ jedinka.

P.S." neglasam" se piše odvojeno.



Nije mi jasno zasto vezes gradjansku svijest za ove danasnje izbore?
Eto, u jugi skoro nije niko ni imao pojma kad su izbori, no gradjani su imali izuzetno visoku gradjansku svijest.
Kroz ovakvu diskusiju se bas vidi do kojeg su nivoa dovedeni biraci kroz sve ove dosadasnje
izborne procese pracene manipulatorskim kampanjama. Ti vidis da izbori nisu uspjeli, da kao takvi nisu imali nikakvog smisla i ti jos opravdavas to sto si izasla na izbore

Draga sagovornice, upravo moja visoko izrazena gradjanska i politicka svijest nije mi dozvolila da predjem izborni prag(na mom biralistu).

Sto se tice gramatike, pa desava se... nikad nisam rekla da sam i tu savrsena
29-10-2011 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
Dea wrote:
Proguglaj kceri...


HAHAHAAH, je l' da proguglam kako se pise "obadvoje" ili "oboje", ili mozda "volila" u odnosu na "voljela", ili mozda neki drugi od tvojih primjera?! ne znam sta trebam da guglam, molim te pojasni

citat:
Dea wrote:
Ja znam da je tesko kad izadjes na izbore pa ispusis i ti i oni za koje si glasala, al' stas. I ja bi se ujedala za dupe da sam na tvom mjestu. Hajde malo izbaci ta sranja iz glave i pricaj normalno...


vidi, ne znam kako bih ti rekla, a da te ne uvrijedim. ne moze se "ispusiti", kako ti to elokventno rece, ako si realan, znas sta mozes dobiti na izborima i uporedis "dobitak" sa "ulozenim".

za tvoju informaciju, samo nemoj pomisliti da se pravdam (jer ovo su javni podaci, koje bi ti sama mogla naci i sracunati, da hoces/znas), ja sam dobila vise glasova (za nekih 80%) od onoga sta sam realno predvidjala da mogu dobiti. pored toga, unutar same stranke, bila sam 4. po broju dobivenih glasova (na opcinskom nivou, 7. na kantonalnom), a u poredjenju sa nekim javnim osobama, koje se trude za 100% vise od mene da dospiju na javnu funkciju, imala sam cak i do 150% vise glasova.

sama stranka, obzirom na njenu "mladost", nacin rada koji je postojao u to vrijeme i sredstva raspoloziva za kampanju (u poredjenju sa "pobjednicima" govorimo o dijelovima jednog procenta, znaci 0,00X%) je ostvarila dovoljno da i dalje postoji.

globalno gledajuci, mi nismo pobijedili i nismo ostvarili zapazen uspjeh, ali gledajuci analiticki, uzimajuci u obzir razlicite parametre koji dovode do sto realnije analize stvari, ne bih se slozila da smo, bas, ispusili, da opet iskoristim termin koji se tebi, cini, blizak.

citat:
Dea wrote:
Politicki sistem koji imamo je uzasan, govorim o sistemu konstituiranja vlasti.
Na drugoj strani Izborni zakon direktno pospjesuje taj uzas i do krajnjih granica obezvrjedjuje gradjanina-biraca kao individuu. Svojim glasanjem ti si podrzala taj sistem, pristala si na takav izborni zakon i ucvrstila aktuelni sistem bezvlasca.


dat cu si slobodu (i iskoristiti vlastito vrijeme) da ti objasnim jednu vrlo vaznu stvar, a to je da se sistem ne moze mijenjati apstinencijom, kako od glasanja, tako od politickog ucesca, nego upravo suprotno.

doduse, postoji nacin promjene sistema koji ne zahtijeva glasanje, a zove se revolucija. no, i taj nacin, revolucionarni, opet podrazumijeva politicko ucesce, tako da dodjemo gotovo na isto.

ako se ne bavis politikom, onda svjesno dajes mogucnost politici da se bavi tobom. ako u tome uzivas, onda ok... ili, kako mnogi rekosmo: ako vam je dobro, onda nista!

ja, vidis, nisam za revoluciju koja dovodi do nasilja, krvoprolica, zaustavljanja proizvodnje, blokiranja saobracaja i svrgnjavanja vlasti putem aktivnosti koje se smatraju "breaking news" ili "ekskluzivom".

ja radije podrzavam opciju koja sistem zeli promijeniti iznutra.

evo ti plastican primjer, za lakse razumijevanje: ako zelimo da se sport i kultura sa kantonalnog nivoa vrati u nadleznost opcine (hipoteticki govorimo), to se ostvaruje tako sto predstavnik skupstine kantona zatrazi, kanton raspravi i zatim donese odluku da nadleznost za to daje opcinama koje ga sacinjavaju. u kantonu dodje do smanjenja osoblja, prebacuje se aktivnost na opcinski nivo, u kojem vec postoje osobe koje se bave tim pitanjima, a nemaju dovoljne ovlasti da bilo sta promijene, te tako dolazimo do a) smanjenja zaposlenih u administraciji, b) rjesavanja problema blize njihovom izvoru, c) povecanja zadovoljstva gradjanstva.

mozda zvuci idilicno, ako ne utopisticki, ali ako ne postoji niko u kantonalnoj vlasti ko ce predloziti da se ta nadleznost prenese kako je opisano, onda se to nece ni desiti.

sto je vise onih koji ce podrzati taj prijedlog, to je njegova primjena u praksi bliza.

shodno opisanom, sto je vise onih koji ne glasaju, to je vise onih koji nisu za taj prijedlog (na osnovu mog ranijeg posta u kojem sam ti objasnila zasto apstinenti odlucuju).

obzirom da se iz tvog pisanja vidi da znas ko ti je osoba s druge strane monitora, tj. ja, onda vjerovatno znas i cime se bavim i koliko me "pogadja" tvoj bahati (da ne kazem, uz to i primitivni) pokusaj da mi podmetnes moj "neprolazak" na izborima, kao razlog mog ranijeg pisanja na ovu temu. ja, s druge strane, nit' znam ko si, nit' sta si, pa je moj odgovor utoliko objektivniji, jer u njemu nema premise licnog animoziteta na van-forumskom nivou.

PS: inspe, ziv bio, oprosti za jos jedan ponjava post... tita mi, nije mi bila namjera, al' ne mogodoh se oduprijeti
29-10-2011 at 15:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 61
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Nova vlast all about New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice