Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Nova vlast all about
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
arnie wrote:

glasanje na izborima se vjerovatno ne moze zakonom obavezati ali je svaki neizlazak na izbore, po meni, slaba ili nikako razvijena socijalna svijest, odnosno disocijalni cin...
bez uvrede @Dea ali licno ne odobravam neizlazak na izbore, bez obzira koliko bili izrevoltirani domacom vlascu i politicarima, svaki glas ima svoju vrijednost...



Ja uopste nisam izrevoltirana domacim politicarima. Oni rade svoj posao, dugorocno obezbjedjuju sebe, svoju blizu i dalju rodbinu, prijatelje i poznanike.
Sve politicke stranke su u istom loncu i kod uspostave vlasti uvijek se svodi na isto, na podjelu tog kolaca izobilja.
Meni oni nisu vazni, ja sam u ovom slucaju birac, dio tog izbornog narodnog korpusa, ali na izbore mogu izaci jedino u slucaju potpune izmjene izbornog zakona. Dakle, nisam nikakav apstinent, neupucene i nesavjesna osoba, bas naprotiv, programi i orijentacije stranaka iz oba entiteta su mi arhivirani u ovoj tikvari i stoga odluku o izbornom neucestvovanju donosim najtrezvenije i najsavjesnije.
Prvo, koji ce nam sipak izbori od 13 miliona KM kad to mozemo svesti na jedan milion. Sta ce nam taj jadni narod po biralistima, sta ce nam uopste biralista, cemu kampanje stranaka, itd.itd.


30-10-2011 at 13:16 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
statebriga wrote:
sretan je onaj koji nije uzivo prisustvovao nekoj od sjednica naseg parlamenta, a posebno ko poslije toga nije imao priliku da vidi "smrtne neprijatelje" kako su, zaista, neprijateljski raspolozeni.

politika na tom nivou (kad sjednes u stolicu) je posao kao i svaki drugi.

mel, mijenjas teze, ne govori se da moras glasati, niti da nemas pravo da to ne uradis. imas OBAVEZU da glasas, a tvoje PRAVO je da odaberes kako za koga, tako i da li ces uopce.

ne kontam sta tu nije jasno ni tebi i dei.

druga je stvar sto necete da prihvatite cinjenicu da sa ovolikim postotkom apstinencije, upravo apstinenti odlucuju. ne morate citati sta ja napisem, ali procitajte malo neke studije, neke clanke, analize ponasanja biraca i gradjana, i rezultate njihovih ponasanja.

bespredmetno je raspravljati o stvarima koje su vec i naucno i prakticno dokazane.

vis a vis ovoga sto je camac napisao, bio jedan filozof, john rawls, najuticajniji politicki filozof naseg doba. on je obradio koncept john harsanyja i pricao je o necemu sto se zove "pod velom neznanja". da ne duzim, jer svakako necete procitat ni ono sto ja napisem, niti cete dalje traziti o cemu pricam, samo pod tim okolnostima se moze stvoriti idealno drustvo, a srz je u tome da zakon pravedan za sve mogu napraviti samo ljudi koji ne znaju za koga prave zakon.

pametnom dosta!



Zasto bi glasanje bilo necija obaveza??Zasto vi osobe koje se bavite politikom, jednom ne shvatite, da je odustajanje od glasanja u sustini glasanje??

30-10-2011 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
Azur wrote:
Zasto [...] ne shvatite, da je odustajanje od glasanja u sustini glasanje??


pogledaj ranije postove. upravo sam to i rekla!

oni koji ne glasaju su ti koji odredjuju rezultate izbora!

@mel, u potpunosti se slazem sa stavom da osoba moze donijeti (informiranu) odluku da na izborima nema ni jedne opcije koja zadovoljava njene/njegove potrebe i standarde, te da neko ne zeli nikome dati svoj glas. no, ponovno ne vidim razlog u apstinenciji, jer je, po meni, bolje izaci na izbore i prekriziti listic (uciniti ga nevazecim), nego sjediti i ne raditi nista.

da 40+% ljudi prekrizi listic, to bi bio jasniji signal od signala koji salje 40+% apstinenata.

@dea - ta ogromna sredstva koja se trose (ne samo za izbore, nego za svasta jos), zajedno sa tonama novca koji se daje bespotrebnoj administraciji, su uzrok nezadovoljstva velikog broja gradjana. sustina i jeste u tome da su apstinenti omogucili trenutnoj (i "oduvjecnoj") garnituri vlasti da nas i dalje drze u mraku; nema dogovora oko ustava, nema dogovora oko zakona... shodno tome, nema ni promjene ustavnog zakona.

da se raspisu vanredni izbori, opet cemo imati istu situaciju. tone para ce se trositi na crvene jaknice, posmatrat ce nas neki politicari s postera u hitlerovskoj pozi, drzat ce tribine, pozivati glasace, obecavati (citaj=sanjati), a gradjani ce opet isto.

40+% nece izaci na izbore, nece svoj glas dati nikom, tako ce podrzati one koji su i raspisali vanredne izbore, tj. one koji su do njih i doveli.

izborima se raduju jedino sale u kojima se skupovi odrzavaju, sitni i krupni privatnici sa opremom za razglas i estradni umjetnici...

u sustini, mi pricamo o istim stvarima, niko od nas koji ucestvujemo u diskusiji nije zadovoljan ni vlascu, ni situacijom, ali razmimoilazimo se u shvatanju i prihvatanju obaveze (ako ne zakonske, onda moralne) da izrazimo svoje misljenje putem tog glasackog listica.

ako nisi glasao/la, onda ja ne vidim zasto si dajes za pravo da budes glasan, kad nisi poduzeo onaj osnovni, demokratski korak, ka promjeni stanja.

dzabe se vrtimo u krug, sa istim stavom, al' razlicitom pozicijom.

ps. azure, kao sto vec rekoh, nema ova prica veze s mojim politickim angazmanom. nisam se angazirala da bih ovako pricala, nego sam pricala (uz glasanje), pa skontala da se trebam angazirat...
30-10-2011 at 14:00 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Ma ja se slabo ukljucujem u razgovore ovog tipa,ali bitno je reci da ko je glasao glasat ce i opet,a ko nije... treba da glasa....pa opet je bolje izabrat od dva zla ono manje zlo i nadati se da ce bit bolje.

30-10-2011 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Došao sam do zakljuèka da je politika
previše ozbiljna stvar da bi bila prepuštena
politièarima. (Charles de Gaulle)

Loši politièari bivaju izabrani zahvaljujuæi dobrim graðanima koji ne izlaze na izbore.
Iz èega si nastao zavisi od genetike – u šta æeš se pretvoriti, od politike.
Svi su politièari isti.
Obeæavaju da æe napraviti most èak i tamo gdje nema rijeke.
Èovjek èesto mora mijenjati mišljenje da bi se slagao s mišljenjem svoje stranke.
Samo greška treba podršku vlade. Istina može sama stajati...

09-11-2011 at 06:47 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

SDP i SBB se jako paze u posljednje vrijeme.

Cak je i SDP-ova filijala FTV dala Fahri prostor za ekspanziju.

13-11-2011 at 21:54 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
MelMel wrote:

Ti najbolje zakuhavas.

Mozda ce i oni u koaliciju, ;hanka da stvore drzavu za covjeka.

Ja samo cekam kad ce se SDP uvuci i Dodiku u paksu, pa da placem od smijeha, jal tuge.


Ne valja ti retorika - ako nesto ne ide, pa ne ide, onda treba pronalaziti i druga alternativna rjesenja da bi se pomaklo s mrtve tacke...Neko voli i u paksu, a na kraju i silna pozornost se pridaje takvim u posljednje vrijeme, mislim na one koji organizuju takve parade pa se bune kad ih ne mogu progurati, pa sta fali, mozda i Dodiku da se 'uvali' mozda ce mu to izmamiti osmijeh na licu, pa da pocne dozivljavat' BiH k'o svoju......
14-11-2011 at 09:45 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
Black0ut wrote:
SDP i SBB se jako paze u posljednje vrijeme.

Cak je i SDP-ova filijala FTV dala Fahri prostor za ekspanziju.

pa sta...
jel' to sad i problem sto neki hoce da jednom prekinu ovu tiraniju nacionalnih stranaka,
pa zar nam ne bi trebao biti cilj, svima u ovoj napacenoj zemlji, da se jednom uspostavi jedinstvena vlast,
bez troglavog zmaja kao vladajuceg tijela s kojim nismo nigdje dospjeli ... jbg pa stvarno ne znam vise sta nama odgovara ovdje, sta god se predstavi, ne valja...
pa dokle u p.m.
14-11-2011 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Ako ste gledali emisiju Presing na RTRS, sve je jasno! Zlaja se opet pokusao ulizati Fahri i pri tome nije smjeo Dodiku u lice da kaze da je Dejton zaustavio agresiju na BiH vec govori o nekakvom ratu.

15-11-2011 at 01:40 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

citat:
Black0ut wrote:
Ako ste gledali emisiju Presing na RTRS, sve je jasno! Zlaja se opet pokusao ulizati Fahri i pri tome nije smjeo Dodiku u lice da kaze da je Dejton zaustavio agresiju na BiH vec govori o nekakvom ratu.




Treba da znas da je Dejtonski Sporazum zaustavio Oslobodilacki rat (ili za tebe agresiju..zavisno ko cita i na kojoj je strani za rata bio)...jer Istocnim i Zapadnim silama nije odgovarala promjena i stavranje slobodne BIH...jer je Bosna sluzila kao teren za ispitivanje "sta bi bilo kad bi bilo isto u zemljama bivseg Sovjetskog Saveza a drugima izlazak na toplo more i u srce Europe ".
Nego ,sto nikad ne kritikujes RS i Milorada Doqrca...
U biti za rat na teritoriji BiH se uzima sa "slascu " kao Vjerski i kao Gradanski rat, sto nije istina.Naime, u Tuzli do 1995 u jedinicama ABiH je bilo zastupljenost u komandnom i vojnom kadru po 30% svih konfesija i narodnost...e do januara 1995 ...onda pocinje veliki uticaj Nacionalistickih partija u ABiH...sistem ne moras biti pametan..budi moj i budi ponizan i poslusan...kako u Armiji tako i u svim sferama drustva...



[Edited by kagemusha on 15-11-2011 at 16:51 GMT]
15-11-2011 at 16:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Nova vlast all about New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice