Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Nova vlast all about
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
Dea wrote:
Draga sagovornice, upravo moja visoko izrazena gradjanska i politicka svijest nije mi dozvolila da predjem izborni prag(na mom biralistu).



ako nisi bila kandidat, nisi ni imala sanse da predjes izborni prag...

no, mozda si samo htjela reci: prag biralista
29-10-2011 at 15:32 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

citat:
Dea wrote:



Nije mi jasno zasto vezes gradjansku svijest za ove danasnje izbore?
Eto, u jugi skoro nije niko ni imao pojma kad su izbori, no gradjani su imali izuzetno visoku gradjansku svijest.
Kroz ovakvu diskusiju se bas vidi do kojeg su nivoa dovedeni biraci kroz sve ove dosadasnje
izborne procese pracene manipulatorskim kampanjama. Ti vidis da izbori nisu uspjeli, da kao takvi nisu imali nikakvog smisla i ti jos opravdavas to sto si izasla na izbore

Draga sagovornice, upravo moja visoko izrazena gradjanska i politicka svijest nije mi dozvolila da predjem izborni prag(na mom biralistu).

Sto se tice gramatike, pa desava se... nikad nisam rekla da sam i tu savrsena


U bivšoj Jugi nismo imali višepartijski sistem niti izbore ,a gradjanska svijest(moral) je izgradjena u mnogo veæem stepenu nego što postoji sada ,naroèito u oblasti kulture,obrazovanja,zdravstva,ekologije,pravosudja pa èak i privrede.Izborni zakon koji je na snazi u BIH su izglasali dosadnjašnji vlastodršci (nacionalistièke stranke).
Onog trenutka kad taj zakon bude promjenjen kao i Ustav ove države,kada princip jedan èovjek-jedan glas bude osnova tog izbornog zakona,onda æe ova država i profunkcionisati.
Najveæa tragedija ,uvodjenjem višepartijskog sistema na našim prostorima, je nastala kada su oformljene i registrovane nacionalne stranke,koje su svoju vladavinu i izborne programe pa i manipulatorske kampanje ,bazirale upravo na homogenizaciji nacionalnih torava nenacionalno osvještenog stada ovaca.
Zato i izlazim na izbore ,da bih glasala svaki put i svaki put i svaki put za gradjansku državu , a upravo protiv onih koji sada ne dopuštaju formiranje vrhovne BH vlasti jer im koncepcija gradjanske države izbija adut nacionalistièke ublehe kojom zaglupljuju ionako sludjen narod ,evo veæ 20 godina .
Dok su nacionalisti bili na vlasti vjerovatno ti onda nije smetalo formiranje tropartitnih nacionalistièkih oligarhija ,gdje je postojao koncenzus da svako drpa u svom toru,a sve tobože pod krinkom oèuvanja "vitalnog nacionalnog interesa".Meni je tog VN interesa pun qurac,pravo da ti kažem.Ne daje mi platu moja nacionalna pripadnost ,veè struka i znanje ,koje sam stekla u onoj "kakanoj" gradjanskoj tvorevini.Nema šanse da neæu da iskoristim svaku moguænost da se pobunim protiv onih koji mi nameæu religiju u školskomm sistemu,da za marku pljaèkaju "po zakonu" ono što su moji roditelji izgradjivali 40 i kusur godina,koji omoguæavaju raznim Mevlidima da u po dana hodaju do zuba naoružani gradom i pucaju možda i po mome djetetu...
Izbori jesu uspjeli,a formiranje vlasti na državnom nivou upravo koèe ti što bi BIH da dijele,a to su nacionalisti iz reda sva tri "naroda sa posebnim portrebama".
Na mom biralištu ja sam za kantonalnu vlast dala svoj glas Našoj stranci koja nije prešla cenzus.Ali æe ga jednog lijepog dana preæi.
I šta sad.Ti æeš meni iz nekog Irana da objašnjavaš šta ja trebam da radim u BIH i da li nešto ima ili nema smisla.De matere ti ne seri više.





[Edited by soraya on 29-10-2011 at 16:40 GMT]
29-10-2011 at 15:53 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Pa zasto hajvan ne dade ostavku Zao foteljice...hebo ga Staljin....


Vanredni kongres partije: SDP spreman za vanredne izbore

Lagumdžija rekao da je na današnjem vanrednom kongresu planirao da se povuèe sa pozicije predsjednika stranke...

Predsjednik SDP-a BiH Zlatko Lagumdžija rekao je na današnjem vanrednom kongresu stranke da je ova partija spremna za raspisivanje vanrednih izbora i to ako je potrebno odmah.

SDP je, kaže Lagumdžija, spreman za raspisivanje vanrednih izbora i ako se ne formira Vijeæe ministara BiH i ako se formira ali ne bude davao rezultate. On je dodao da je SDP spreman da buduæe Vijeæe ministara BiH bude formirano i bez njih.

Lider SDP-a tvrdi da današnji kongres nije sazvan zbog vandrednog stanja u SDP-u, veæ zbog "vandrednog stanja u u BiH". Glavni odbor SDP-a saopštio je ranije da je odluka o održavanju vanrednog kongresa donesena zbog ozbiljnog politièkog trenutka i evidentno najveæe politièke krize u BiH nakon Dejtona.

Lagumdžija je rekao da je na današnjem vanrednom kongresu planirao da se povuèe sa pozicije predsjednika stranke i da to mjesto ustupi predsjedavajuæem Predsjedništva BiH Željku Komšiæu, premijeru Federacije BiH /FBiH/ Nerminu Nikšiæu ili naèelniku sarajevske opštine Novi Grad Damiru Hadžiæu.

On je naveo da je razgovarao s njima o tome, ali je, kako kaže, sa u tim razmišljanjima i prijedlozima ostao u manjini, odnosno sam, te da je to razlog što na Kongresu nije otvarao tu temu.


29-10-2011 at 18:44 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

šatro bi on ,ali mu drugi nisu dali s*r***a autokratski

29-10-2011 at 19:15 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
soraya wrote:


U bivšoj Jugi nismo imali višepartijski sistem niti izbore ,a gradjanska svijest(moral) je izgradjena u mnogo veæem stepenu nego što postoji sada ,naroèito u oblasti kulture,obrazovanja,zdravstva,ekologije,pravosudja pa èak i privrede.Izborni zakon koji je na snazi u BIH su izglasali dosadnjašnji vlastodršci (nacionalistièke stranke).
Onog trenutka kad taj zakon bude promjenjen kao i Ustav ove države,kada princip jedan èovjek-jedan glas bude osnova tog izbornog zakona,onda æe ova država i profunkcionisati.
Najveæa tragedija ,uvodjenjem višepartijskog sistema na našim prostorima, je nastala kada su oformljene i registrovane nacionalne stranke,koje su svoju vladavinu i izborne programe pa i manipulatorske kampanje ,bazirale upravo na homogenizaciji nacionalnih torava nenacionalno osvještenog stada ovaca.
Zato i izlazim na izbore ,da bih glasala svaki put i svaki put i svaki put za gradjansku državu , a upravo protiv onih koji sada ne dopuštaju formiranje vrhovne BH vlasti jer im koncepcija gradjanske države izbija adut nacionalistièke ublehe kojom zaglupljuju ionako sludjen narod ,evo veæ 20 godina .
Dok su nacionalisti bili na vlasti vjerovatno ti onda nije smetalo formiranje tropartitnih nacionalistièkih oligarhija ,gdje je postojao koncenzus da svako drpa u svom toru,a sve tobože pod krinkom oèuvanja "vitalnog nacionalnog interesa".Meni je tog VN interesa pun qurac,pravo da ti kažem.Ne daje mi platu moja nacionalna pripadnost ,veè struka i znanje ,koje sam stekla u onoj "kakanoj" gradjanskoj tvorevini.Nema šanse da neæu da iskoristim svaku moguænost da se pobunim protiv onih koji mi nameæu religiju u školskomm sistemu,da za marku pljaèkaju "po zakonu" ono što su moji roditelji izgradjivali 40 i kusur godina,koji omoguæavaju raznim Mevlidima da u po dana hodaju do zuba naoružani gradom i pucaju možda i po mome djetetu...
Izbori jesu uspjeli,a formiranje vlasti na državnom nivou upravo koèe ti što bi BIH da dijele,a to su nacionalisti iz reda sva tri "naroda sa posebnim portrebama".
Na mom biralištu ja sam za kantonalnu vlast dala svoj glas Našoj stranci koja nije prešla cenzus.Ali æe ga jednog lijepog dana preæi.
I šta sad.Ti æeš meni iz nekog Irana da objašnjavaš šta ja trebam da radim u BIH i da li nešto ima ili nema smisla.De matere ti ne seri više.






Sa ti je ono 'torava', hihihi... zajebavam se

Slusaj ti mala, Iran mi ne dirati, iako ja nisam tamo, a mogla bi i bez tih svojih sranja izraza.
I sa ti meni tu nacionalno, kao ja bi volila, te tamo nekakvi radikali, koji si ti to racku da me kategorises?!
Ti i mnogi dugi od drveta ne vidite sumu.
Ono jedan covjek-jedan glas stoji ali to je u postojecem izbornom zakonu jos ponajmanji problem. Ja npr. ne vidim smisao u tom narodnom izlasku na biralista, niti u samom postojanju biralista itd.

29-10-2011 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

hahahaha, sta je ovo, pisi-brisi!

sto brises sto napises? zar ne stojis iza onoga sto kazes?

ja sam mislila da si ti karakterna osoba, raspolazes s cinjenicama, ne govoris 'nako...

elem, obrisala si svoju umotvorinu u kojoj kazes da je (parafraziram tvoje OBRISANE rijeci): izborni prag kada birac predje prag biralista

elem, posto sam (kako napisah kritiku) znala da ces doci da pokusas opravdati napisano, bila sam spremna, jedino nisam uspjela da ti "zarobim" komentar...

evo ti dokaz da pricas bez provjere onoga sto tvrdis



molim te, ubuduce, kad pises nesto i kad nastojis da mene (ili bilo koga drugog) ubijedis u ispravnost svojih stavova, bar pokusaj da ih "podebljas" kakvim takvim argumentima i cinjenicama...

sto se mene tice, rasprava s tobom na ovu temu bi trebala biti zavrsena

29-10-2011 at 20:53 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
statebriga wrote:


ako nisi bila kandidat, nisi ni imala sanse da predjes izborni prag...

no, mozda si samo htjela reci: prag biralista





citat:
statebriga wrote:



Prvo, ne provaljuj se sa gramatikom i proguglaj sve ono sto si navela.
Nas jezik nije siromasan i sposoban je da u sebi apsorbuje i istocnu i zapadnu verziju, i da jos iznjedri svoj kvalitet.

Za biraca je izborni prag ono sto predje kad ulazi u prostoriju u kojoj se odrzavaju izbori(procitati molim u izbornom zakonu).

I tri, nisam imala pojma da si ti neka politicka faca, al' zasigurno si potanka s takvim rezonom. Nije ovo ni licno ni uvrjedljivo, ovo samo treba da te motivise da enormno ojacas i tako nam podignes ovu posustalu domovinu
29-10-2011 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

pisi-brisi je bilo zbog toga sto nisam razdvojila dva posta

29-10-2011 at 21:07 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

citat:
Dea wrote:


Ti i mnogi dugi od drveta ne vidite sumu.



a ti ko biva dalekovida
pa ti zapeo jedan izborni prag

[Edited by soraya on 29-10-2011 at 21:14 GMT]
29-10-2011 at 21:14 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

citat:
Dea wrote:
Prvo, ne provaljuj se sa gramatikom i proguglaj sve ono sto si navela.


hoces da me probas ubijediti da je OBADVOJE ili VOLILA pravilno...

za tvoju informaciju, obadvoje znaci OBA+DVOJE, tj. cetvEro, po novom BH pravopisu, cetvOro po istocnoj i zapadnoj varijanti.

VOLILA je mozda neki zenski oblik od VO, ali ako si htjela upotrijebiti glagol voljeti u proslom vremenu, onda se to kaze VOLJELA

citat:
Dea wrote:
Za biraca je izborni prag ono sto predje kad ulazi u prostoriju u kojoj se odrzavaju izbori(procitati molim u izbornom zakonu).


dala sam ti izborni zakon, ljepoto, pogledaj sliku. vidi se da si bas potkovana!

nadji mi koji izborni zakon (na bosanskom, hrvatskom ili srpskom) kaze da je IZBORNI PRAG prag birackog mjesta, pa me pobij svojim argumentima!

ocito da dobro znas s kime komuniciras, jer "slucajnosti" nisu bas ovoliko moguce.

idi ti malo guglaj, meni - OCITO - nije potrebno


PS: moram nesto dodati: na pravopisne i druge slicne greske ukazujem samo pametnjakovicima koji za sebe kazu kako su pismeni. to sto ukazujem na pogresku u misljenju o samom sebi, koje ti i jos neki imate, je nacin na koji se u virtualnom svijetu prikazujete drugima. dakle, iz toga sto mislis da si pismena, a u stvari nisi, se vidi da si uobrazena bez pokrica i nedovoljno ili pogrsno obrazovana. takodjer, meni to govori dosta i o tvom karakteru, pa zato volim ukazati na takve stvari. svakome se omakne greska, ali ti nisi svjesna postojanja greske, pa prema tome spadas u navedenu grupu.

eto... ovo samo kao dodatak za one koji ce reci: zar nemas sta drugo da zamjeris... kratko: imam, al' u virtualnom svijetu mogu da procjenjujem samo po pravopisu, nacinu izrazavanja i izrazenom misljenju. dakle, jedna trecina ocjene dolazi na osnovu ovoga!

[Edited by statebriga on 29-10-2011 at 22:08 GMT]
29-10-2011 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Nova vlast all about New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice