Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Nova vlast all about
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

I koga bi doveli na vlast nakon revolucije? (nije nikakvo provokativno pitanje)

29-12-2011 at 10:55 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
root wrote:
I koga bi doveli na vlast nakon revolucije? (nije nikakvo provokativno pitanje)

neka revolucija iznjedri nekog karizmaticnog, kao sto to uvijek biva
29-12-2011 at 11:03 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
statebriga wrote:

neka revolucija iznjedri nekog karizmaticnog, kao sto to uvijek biva


Èini mi se da je sve to isto. Vlast je slika i prilika naroda iz kog dolazi tako da sumnjam da bi se šta promijenilo na bolje. Sjah'o Kurta, uzjah'o Murta.

Doduše možda bi Murte nakon dvije, tri revolucije skontali da nema za*e*ancije sa narodom, pa bi šta i poèeli radit.
29-12-2011 at 11:11 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
statebriga wrote:
da se hoce narod dogovorit oko revolucije...


jedina istinska i prava revolucija bi ibla oko dobivanja zelenog kartona,da nam skrate muke...
29-12-2011 at 11:18 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Željko Komšiæ: SDA je kriva za stanje u Bosni i Hercegovini

On smatra da u SDA treba vremena da shvate da je narod zbog njihove loše politike izabrao SDP

Predsjedavajuæi Predsjedništva BiH Željko Komšiæ izjavio je da je SDA jedan od glavnih krivaca za stanje u BiH, a da dobar dio odgovornosti ide i na teret raznih OHR-ovih eksperata, konsultanata, èinovnika koji su ovdje dolazili kao da idu u neku koloniju na privremeni dobro plaæen rad.

"Danas imate situacije u kojima mi se èesto èini da je èak i ova država `pravljena` da njom upravljaju stranci, a ne domaæe izabrane institucije kakve god da su", rekao je Komšiæ za "Nezavisne novine".

Komšiæ je naveo da je svjestan da je OHR dio takozvanog "dejtonskog paket aranžmana" i da je saglasan da se kroz OHR obezbijedi institucionalno prisustvo nekih zemalja u BiH, ali i da je za to da se što manje upliæu u gradnju institucija BiH.

On smatra da u SDA treba vremena da shvate da je narod zbog njihove loše politike izabrao SDP i da zato nisu ni pobijedili na izborima. "Hvala Bogu da nisu pobijedili, jer sigurno spadaju u red najodgovornih i jedan su, kao stranka koja je na vlasti skoro 20 godina, od glavnih krivaca za ukupno stanje u zemlji, pa i za sve ovo što se dešava danas", ocijenio je Komšiæ.

Za odnose SDA i SDP, Komšiæ je rekao da su "onako" i da se SDA ne pokazuje uvijek kao pouzdan politièki partner, ali da sa èlanom Predsjedništva BiH Bakirom Izetbegoviæem, kao i sa srpskim èlanom Bakirom Izetbegoviæem, saraðuje veoma korektno.

Politièko rješenje za krizu u BiH, prema njegovim rijeèima, nalazi se u promjeni Ustava BiH kojim æe biti obezbijeðena stvarna jednakost svih graðana i naroda BiH, a svaka prièa o raspadu, daljoj centralizaciji ili decentralizaciji BiH "poprilièno besmislena". "Svakome normalnom je jasno da i sam pokušaj raspada BiH vodi ka neizbježnom sukobu", naglasio je Komšiæ.
 


<br /><br /><br /><br />

03-01-2012 at 13:12 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Genjac o odnosima SDA i SDP-a: Neka Komšiæ pokaže rezultate svog rada, pa kritikuje druge


Predsjednik Glavnog odbora SDA koalicionom partneru je imputirao "nesnalaženje u vlasti"

Da meðu "platformašima" sve ne funkcioniše kako bi trebalo odavno se zna. O narušenim odnosima i nerazumjevanje izmeðu èelnika SDP-a i SDA danas je javno progovoreno i na press-konferenciji koja je održana u sjedištu SDA.

Predsjednik Glavnog odbora SDA Halid Genjac izrazio "žaljenje" zbog zategnutih odnosa, ali nije želio odgovoriti da li se raspada "crveno-zelena" koalicija.

"Pažnju bismo trebali usmjeriti na postignuti dogovor o Vijeæu ministara BiH do kojeg se došlo nakon toliko izgubljenog vremena. Žao mi je što je èlan Predsjedništva BiH Željko Komšiæa dao izjavu u onom obliku (Komšiæ je, podsjetimo, konstatovao da je SDA kriva za stanje u BiH; op.aut). Mi kao stranka ne možemo izbjeæi odgovornost za odreðene neuspjehe, ali samo gdje postoji objektivna odgovornost", ustvrdio je Genjac, dodavši da i druge stranke snose dio krivice zbog opstrukcija?!

Genjac je u nastavku press-konferencije pozvao èlana Predsjedništva BiH Željka Komšiæa da prije bilo kakve kritike "pokaže rezultate svog rada".

"Željko Komšiæ bi trebao pokazati svoje rezultate, pa tek onda kritikovati druge", kazao je Genjac koji je SDP-u imputirao "nesnalaženje u vlasti".

Rukovodeæi se èinjenicom da je SDA veæ 20-tak godina u vlasti, što bi po njegovoj logici znaèilo da "znaju vladati", te namjerno zaboravljajuæi da su se pod njenim okriljem desile najveæe pljaèke u poslijeratnoj historiji BiH, Genjac je èelnicima SDP-a indirektno poruèio:

"Biti opozicija je jedna politièka situacija, a biti u vlasti potpuno druga".

Iako danas nije želio govoriti o konkretnim imenima kandidata svoje stranke za ministarske i pozicije zamjenika ministara u Vijeæu ministara, predsjednik Glavnog odbora SDA ipak je kazao kako je za sada najizvjesniji izbor Sadika Ahmetoviæa na poziciju državnog ministra sigurnosti, što je dužnost koju je obavljao i u proteklom sazivu.
 


<br /><br /><br /><br />

05-01-2012 at 22:15 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

SDP-ovac Emir Suljagic pored zabranjivanja muslimanskoj djeci da pohadjaju vjeronauku ima jos jedan hobi -da udara zene.

Potvrðeni napisi SLOBODNE BOSNE. Policija potvrdila da je Suljagiæ premlatio ženu

Nedeljnik Slobodna Bosna objavio je u najnovijem broju ekskluzivnu informaciju o braènoj razmirici kantonalnog ministra obrazovanja Emira Suljagiæa. Naime, kako saznaje Slobodna Bosna, službeni izvještaj o brutalnom nasrtaju Suljagiæa na suprugu Behiju prošle je sedmice iz Policijske uprave ...

... Ilidža upuæen Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu, a nakon što je nesretna žena spas od agresivnog muža zatražila od policije. Tokom dana stigle su i prve reakcije.

Kako piše Slobodna Bosna, ministra je prije nekoliko dana saslušala sarajevska policija koja je intervenisala na poziv njegove supruge, koja ga je prijavila da ju je brutalno premlatio. Kada je policijska patrola stigla na mjesto dogaðaja, pred zgradom je zatekla isprepadanu Behiju Selimoviæ koja je isprièala da je suprug uhvatio za vrat, te da je polupao namještaj u stanu iz kojega je ona pobjegla. Slobodna Bosna dalje piše kako je I ministar izašao I isprièao svoju verziju dogaðaja te otišao pozvavši službenog vozaèa. Policija je u stanu zatekla pravi haos, a Suljagiæeva supruga je prièala kako joj je suprug prijetio stranaèkim kolegama, Kokom, misleæi na federalnog ministra policije i kantonalnim ministrom Muhamedom Budimliæem. Ministar Suljagiæ, u poslijepodnevnim satima poslao je demanti i sve nazvao najobiènijim lažima.

Suljagiæ navodi: “Objavljeni tekst naprosto vrvi lažima, poèev od toga da smo pozvali policiju, preko navodnog spominjanja imena koja se pojavljuju u tom tekstu, sve do konstrukcije da je moja supruga èak pozvala i austrijsku ambasadu. Najbrutalnija od svih laži je ta da sam ja uopšte u stanju udariti svoju suprugu.”


I TV1 je kontaktirala sve nadležne organe. Iz kantonalnog MUP-a su potvrdili napise Slobodne Bosne te su tako demantirali ministrov demanti. Potvrðeno je da je krajem decembra prošle godine, policija na poziv nepoznate osobe došla do stana u ulici Silve Rizvanbegoviæ u sarajevskom naselju Stup, gdje im se obratila gospoða Selimoviæ te rekla kako je izmeðu nje i njenog muža došlo do razmirica nakon èega je njen muž nasrnuo na nju. Na licu mjesta je obavljen razgovor, i dotièna je upuæena u to da može podnijeti prijavu. Službena zabilješka o cijelom dogaðaju proslijeðena je Tužilaštvu Kantona Sarajevo. Svojim demantijem ministar Suljagiæ je dodatno kompromitirao samog sebe.

06-01-2012 at 04:29 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Supruga ministra Suljagiæa, o tvrdnjama medija: Nije bilo tuèe, sve je namješteno

Kao javna liènost, preuzeo sam rizik da se izložim udarima javnosti, ali moja porodica nije dužna trpjeti ovakve vulgarne napade, kaže ministar. Kantonalni ministar obrazovanja i nauke Emir Suljagiæ demantirao je juèerašnji tekst objavljen u magazinu "Slobodna Bosna", da ga je prije nekoliko dana saslušala sarajevska policija jer je, navodno, pretukao svoju suprugu Behiju Selimoviæ Belmu.

Suljagiæ istièe da je taj tekst gomila brutalnih laži i podvala. Kapitalna razlika u odnosu na skoro sve dosadašnje napade jeste ta što u obraèun protiv mene ponovo uvlaèe moju porodicu. Ranije je moj mrtvi otac korišten kao sredstvo za pokušaj moje diskreditacije, a danas je to moja supruga. Kao javna liènost, preuzeo sam rizik da se izložim udarima javnosti, ali moja porodica nije dužna trpjeti ovakve vulgarne napade - kaže Suljagiæ.

Naša ekipa zatekla je juèer ministra Suljagiæa sa suprugom u kupovini. I Belma nam je rekla da je sve laž.

Nikada nisam primila nikakve udarce. Da jesam, to bi se vidjelo. Jedino je taèno da naš, kao i svaki drugi brak, ima uspone i padove. Nas dvoje smo i odvojeno i zajedno preživjeli mnogo gore stvari od ovoga, preživjet æemo i ovo. Iz ovoga æemo izaæi jaèi i bliži jedno drugome nego što smo ikada bili. Bilo je vike i galame. Ne možemo mi utjecati na to hoæe li neko obavijestiti nekoga i šta æe iskonstruirati - kaže Belma.

Ministar Suljagiæ kaže da je bio na ivici nervnog sloma kada su ga pozvali prijatelji i pitali za objavljeni tekst, a za Belmu kaže da je bila izgubljena.

- Najbrutalnija od svih laži je ta da sam ja uopšte u stanju udariti svoju suprugu. Otkad smo u braku, od 16. decembra 2008. godine, najveæi nesporazm koji smo ikada imali je taj što stalno zaboravljam našu godišnjicu - kaže ministar Suljagiæ.

06-01-2012 at 08:39 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Premija zdravstvenog osiguranja u Tuzlanskom kantonu 20 KM

Ukoliko Vlada Tuzlanskog kantona prihvati prijedlog Zavoda zdravstvenog osiguranja, premija obaveznog zdravstveno osiguranja u 2012. godini po korisniku æe iznositi 20 KM.

Piše: D. Brkiæ

Proteklih godina premija je iznosila 16 KM, a pred kraj 2010. godine bilo je nagovještaja kako æe se obustaviti distribucija markica. Ipak, takvu inicijativu odbila je Vlada TK, a samo u prošloj godini oko 400.000 osiguranika je uplatilo po 16 KM premije.

U Zavodu za javno zdravstvo istièu kako je Upravni odbor utvrdio cijenu od 20 KM za 2012. godinu, a distribucija markica, ukoliko Vlada TK prihvati prijedlog, poèet æe sredinom januara.

Graðani koji ne plate premiju plaæat æe preglede kod ljekara i razne druge usluge, èija se cijena kreæe od 3 do 150 KM. Upravo zbog te èinjenice graðani se odluèuju na kupovinu markica, ali smatraju kako je novo poskupljenje udar na džepove najugroženijih kategorija stanovništva, prvenstveno penzionera.

c/p: sarajevo-x.com

06-01-2012 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
Putnik wrote:


Naša ekipa zatekla je juèer ministra Suljagiæa sa suprugom u kupovini.



Namariso je pa se vadi  


<br /><br /><br /><br />

07-01-2012 at 22:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Nova vlast all about New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice