Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : SDP-ova predizborna prevara !!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Velahavle  


<br /><br /><br /><br />

16-08-2012 at 13:50 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Skandalozno - Pannonica d.o.o., investicija od 30 miliona KM donosi dobit od jedva 500 KM godišnje!

Pitam se da li bi naèelnik i vjeænici da imaju svoj privatni biznis investirali 30 mliona KM a da godišnju dobit imaju ~500 KM. Sve laži naèelnika i administracijeo velikoj isplativosti projekta.

"...4. Finansijski pokazatelji poslovanja JKP

Pannonica d.o.o. Tuzla je završilo protekli period rada uz realizaciju plana prihoda za 2011.g. sa 95 %. Indeks realizacije plana ukupnih troškova rada Društva za 2011.g. (troškovi plaæa i naknada, troškovi poslovanja) iznosi 96,20% što je rezultat smanjenjih liĉnih dohodaka uposlenika, uvedenim mjerama štednje i kontrole u tehnološkom procesu rada nakon loših vremenskih uslova na poĉetku sezone i spoznaje da æe ukupni rezultati poslovanja biti ispod planiranih. Ovi pokazatelji govore o relativno uspješnoj protekloj ljetnjoj sezoni uglavnom zbog loših vremenskih uslova za rad tokom juna i jula ali i zbog odluke Opæine Tuzla o zadržavanju cijena usluga na nivou predhodnih pet sezona. Ukupni prihodi u 2011. g. su ostvareni prodajom ulaznica u iznosu od 542.483 KM (plaæen PDV), ukupni ostali prihodi u iznosu od 284.901 KM (sportska igrališta, Klizalište, ostali prihodi – iznajmljivanje kupališnih rekvizita, marketinške usluge, kolektivne posjete, Zavod za zapošljavanje), ukupan prihod ugostiteljstva u 2011.g. u iznosu od 362.297 KM (plaæen PDV), tako da je iz tabele bilansa (Bilans stanja i Bilans uspjeha):

Ukupan prihod Društva … … 1.189.681,69 KM

Ukupan trošak Društva … … 1.189.210,52 KM

te je ostvarena dobit u iznosu od 471 KM."


Tako da æe se ova avantura isplatiti za 60 000 godina. Èestitamo.

16-08-2012 at 15:15 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Jos malo o Lagumdzijinom letu u Mekku i federalnoj TV neistini o istom...

17-08-2012 at 16:33 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

U javnom servisu pod palicom SDA Ma hajde Pod èijom je palicom bila svih ovih godina Pa sam Džugašvili preksinoæ reèe da je plaæeno 30 hiljadarki Al glavno je bilo kad reèe-da je bio ko od graðana iz Sirije povukli bi ga u povratku  


<br /><br /><br /><br />

17-08-2012 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!



"Mi smo jedina siromašna zemlja koja nema avion!"

Po povratku sa samita Organizacije zemalja islamske konferencije održane u Meki u Saudijskoj Arabiji, ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija novinarima je govorio o rezultatima samita, sastancima sa liderima i predstavnice zemlje domaæina, Omana, Libije, Kuvajta i drugih najavivši moguænost velikog broja projekata i novih kredita koje bi naša zemlja mogla dobiti po povoljnim uslovima.
Piše: Almir Panjeta
Lagumdžija na press konferenciji novinarima održao predavanje o èemu da pišu (Foto: Almir Panjeta/Klix.ba)
Lagumdžija na press konferenciji novinarima održao predavanje o èemu da pišu (Foto: Almir Panjeta/Klix.ba)

Kako je kazao da je negativno iznenaðen èinjenicom da su se novinari, posebno oni nekada njegovoj stranci omiljene FTV, bavili èinjenicom da je na ovaj put išao privatnim avionom u vlasništvu kompanije Fahrudina Radonèiæa, te je novinarima održao predavanje o tome kako treba da pišu, èime da se bave i šta da ih zanima, zanimljiviji dio press konferencije ostaviæemo za pred kraj teksta kako bismo ispoštovali ministrovo "nareðenje".

Izmeðu ostalog, Lagumdžija je kazao kako je Saudijska Arabija zainteresirana u ulaganje i kreditiranje razvoja infrastrukture pa izmeðu ostalog i moguæe ulaganje u koridor 5C, kazao je kako je razgovarao s predstavnicima Turske o što boljoj iskoristivosti veæ odobrenog kredita od 100 miliona dolara za zapošljavanje povratnika, i drugim pozitivnim odjecima posjete samitu Organizacije u kojoj BiH ima status posmatraèa.

"Desilo se dosta pozitivnih stvari, Usvojena je rezolucija o Siriji koju su podržali predstavnici Irana koji su ranije glasali protiv sliène rezolucije u Vijeæu sigurnosti UN-a. Imao sam susret s kraljem Abdulahom, princom Fejsalom, govorili smo o nastavku projekata iz domena zdravstva, finansiranju projekta Univerzitetske biblioteke... Sa predstavnicima Jordana razgovarao sam o saradnji iz oblasti turizma, a sa predstavnicima Omana, Kuvajta, Ujedinjenih arapskih emirata bilo je govora o organizovanju manje spektakularnih, a konkretnijih susreta privrednika. Predstavnici Libije cijene naše ponašanje u vrijeme krize u toj zemlji, razgovarali smo èak i o "Bosnalijeku". Bili su tu i predstavnici velikih zemalja kao što su Egipat, Tunis i Alžir i bitno je da nas oni stave na svoju agendu", kazao je izmeðu ostalog Lagumdžija, a rezultate spomenutog tek treba da vidimo.

Lekcija novinarima

Press konferencija je išla mirnim tokom, dok nije došlo do ovdašnjim politièarima najmržeg dijela: novinarskih pitanja. Na pitanje novinara oko aranžmana sa kompanijom Fahrudina Radonèiæa koja je "za 8.000 maraka ustupila avion" Lagumdžija je najprije održao desetominutno izlaganje o spašavanju bh. graðana iz Sirije iako tim avionom do sada ni jedan od njih nije stigao, a onda je prešao i na predavanje:

"Iznenadio sam se koliko je pažnje u jednom ovakvom momentu posveæeno tome na koji naèin sam ja putovao! Dobro me još niko nije pitao zbog èega nisam išao autom! Evo vama pitanje kao novinarima: Zašto vi ne istražite zbog èega BiH kao država nema avion?! Mi smo iz rata izašli s avionom, pitajte ko ga je prodao! Moramo se više jednom nauèiti da respektujemo državu, i da ona mora da ima avion za svoje potrebe, jeftinije je", kazao je Lagumdžija, oèito ne misleæi na primjer na kanader kojeg takoðer BiH nema i kad bijesne požare traži pomoæ od Hrvatske.

"Mi smo imali ponude, ja sam za tu agenciju prvi put èuo, i tražili smo da nam se daju maršrute na nepoznato vrijeme povratka, s moguæim svraæanjima, i najjeftinija je cifra bila 30.000 maraka. Onda me Radonèiæ obavijestio da su oni spremni dati avion i iz humanitarnih razloga kako bi se pomoglo našim ljudima, i došlo je do aranžmana kojim se vi sada ovdje bavite. Vidim danas na naslovnim stranama objavili su i neke fotografije nas kao revolucionara, sa šalovima, èak su i lijepe slike", kazao je Lagumdžija.

Ko još ozbiljno shvata predizborne skupove?

Na naš upit kako to da je Radonèiæ od èovjeka kojeg je na predizbornim skupovima nazivao "kriminalcem i hohštaplerom koji se penje na tornjeve da bi bio veæi i obeæava budalaštine od 14 traka puta od aerodromu prema centru Sarajeva", postao "humanitarac i spasilac ministarstva", Lagumdžija je bio više nego jasan:

"To sam govorio na predizbornom skupu!", kazao je, te nastavio:

"Vi i ja se nikada neæemo suštinski razumjeti! Mi govorimo isti jezik, ali se ne razumijemo. Èak i sad da mislim tako kako sam govorio, ja ne smijem odbiti jeftiniju ponudu, jer ovo nije privatno ministarstvo! Oko tog aranžmana je sve po zakonu", kazao nam je Lagumdžija, a na našu konstataciju kako je BiH jedna od najsiromašnijih zemalja u Evropi sa veæim problemima od toga što nema avion, dodao je:

"Mi smo jedina siromašna zemlja koja nema avion!".

Tihiæ-sedmi putnik

Meðu pitanjima novinara upuæenima Lagumdžiji bilo je i ono da li spominjuæi vladajuæu šestorku podsvjesno misli na Sulejmana Tihiæa kao njenog èlana, kazao je kako oko toga on nema dileme:

"Kakav Tihiæ? On je veæ odavno sedmi putnik".

Bilo je i upita o inicijativi iz RS-a za njegovu smjenu, i moguænosti da je SDA podrži, Lagumdžija je kazao kako što se njega tièe, ako se formira nova parlamentarna veæina, SDP-u neæe biti problem da ponovno ode u opoziciju.

"Mi nismo kao SDA i neæemo se grebati da osvojimo pozicije. Ako se na nekoj politièkoj platformi formira nova parlamentarna veæina, neka im. Ja sam bio i ministar vanjskih poslova, pa opozicija, pa premijer, pa opet opozicija, i biti opozicija je èasno. Ali ako me pitate hoæu li podnijeti ostavku, odgovor je - ne. Što se tièe rezolucije o Siriji, postupio sam po ranije dogovorenim principima i nisam prekršio ni zakone ni Ustav", kazao je Lagumdžija izmeðu ostalog na press konferenciji.  


<br /><br /><br /><br />

17-08-2012 at 17:53 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Petak, 17. Avgust 2012 u 16:15

Kako je najsiromašnija država u Evropi ostala bez aviona?

Na preporuku ministra Lagumdžije, novinari Slobodne Bosne istražilili su ko je i kada prodao državni avion BiH

Nakon povratku sa samita Organizacije islamske konferencije održane u Meki u Saudijskoj Arabiji, ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija održao je press konferenciju na kojoj se pohvalio rezultatima diplomatske turneje, ali se i požalio da je diplomatski uspjeh ostao zasjenjen medijskim izvještajima o troškovima avionskih usluga.

"Iznenadio sam se koliko je pažnje u jednom ovakvom momentu posveæeno tome na koji naèin sam ja putovao! Dobro me još niko nije pitao zbog èega nisam otišao autom! Evo vama pitanje kao novinarima: Zašto vi ne istražite zbog èega BiH kao država nema avion?! Mi smo iz rata izašli s avionom, pitajte ko ga je prodao! Moramo se više jednom nauèiti da respektujemo državu, i da ona mora da ima avion za svoje potrebe, jeftinije je", kazao je ljutito Lagumdžija na press konferenciji u Sarajevu.

Poslušali smo preporuku ministra Lagumdžije. Istražili smo ko je i kada prodao avion u vlasništvu države i ko je odgovoran što je BiH, kako je ustvrdio Lagumdžija, „jedina siromašna država u Evropi koja nema avion“?

Nismo sigurni da æe se rezultati naše istrage dopasti Lagumdžiji, ali dužni smo saopæiti istinu.

Avion koji spominje Lagumdžija prodat je u decembru 2001. godine, dakle u vrijeme vlasti Alijanse za promjene predvoðene SDP-om. Odluku o prodaji aviona potpisao je tadašnji SDP-ov premijer Alija Behmen, a odluka se temeljila na jednoglasno usvojenom zakljuèku s 34. sjednice Vlade Federacije BiH od 16.12.2001. godine.
 


<br /><br /><br /><br />

17-08-2012 at 22:28 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SDP-ova predizborna prevara !!

citat:
Chili wrote:
Skandalozno - Pannonica d.o.o., investicija od 30 miliona KM donosi dobit od jedva 500 KM godišnje!

Pitam se da li bi naèelnik i vjeænici da imaju svoj privatni biznis investirali 30 mliona KM a da godišnju dobit imaju ~500 KM. Sve laži naèelnika i administracijeo velikoj isplativosti projekta.

"...4. Finansijski pokazatelji poslovanja JKP

Pannonica d.o.o. Tuzla je završilo protekli period rada uz realizaciju plana prihoda za 2011.g. sa 95 %. Indeks realizacije plana ukupnih troškova rada Društva za 2011.g. (troškovi plaæa i naknada, troškovi poslovanja) iznosi 96,20% što je rezultat smanjenjih liĉnih dohodaka uposlenika, uvedenim mjerama štednje i kontrole u tehnološkom procesu rada nakon loših vremenskih uslova na poĉetku sezone i spoznaje da æe ukupni rezultati poslovanja biti ispod planiranih. Ovi pokazatelji govore o relativno uspješnoj protekloj ljetnjoj sezoni uglavnom zbog loših vremenskih uslova za rad tokom juna i jula ali i zbog odluke Opæine Tuzla o zadržavanju cijena usluga na nivou predhodnih pet sezona. Ukupni prihodi u 2011. g. su ostvareni prodajom ulaznica u iznosu od 542.483 KM (plaæen PDV), ukupni ostali prihodi u iznosu od 284.901 KM (sportska igrališta, Klizalište, ostali prihodi – iznajmljivanje kupališnih rekvizita, marketinške usluge, kolektivne posjete, Zavod za zapošljavanje), ukupan prihod ugostiteljstva u 2011.g. u iznosu od 362.297 KM (plaæen PDV), tako da je iz tabele bilansa (Bilans stanja i Bilans uspjeha):

Ukupan prihod Društva … … 1.189.681,69 KM

Ukupan trošak Društva … … 1.189.210,52 KM

te je ostvarena dobit u iznosu od 471 KM."


Tako da æe se ova avantura isplatiti za 60 000 godina. Èestitamo.


Ni manje ni vise nego 30 miliona,
, de ba ljudi pa kome se ovdje zamazuju oci. Ko pise ove gluposti da mi je samo znati, pa bez i jedne tacne cifre.

Nisu bolju stvar napravili za manje pare za svijet koji nije mora vidio 20 godina.
17-08-2012 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

I jos nesto, nikad se nije pricalo o isplativosti nego o mjestu da se svi mogu kupati, cak se do prije dvije godine izdvajalo iz budzeta da se odrzi cijena od 2,5 KM za cjelodnevni boravak. OK je kritikovati i treba za ono sto ne valja ali sa argumentima e ne ono - idemo mi napadati.

17-08-2012 at 23:02 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Obzirom da nam jezera predstavljaju kao turistièki biser grada koji æe donositi profit, ipak smatram da treba napadati, ako za to postoji razlog.

17-08-2012 at 23:47 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SDP-ova predizborna prevara !!

Jos nismo dotakli sustinu tematike na podforumu - koja je to prevara zbog koje je tema otvorena, jer ispade k'o tema otvorena i ceka se na pogresan korak pa da se ima o cemu pisat', sto je ravno raznju koji se okrece, a lovina jos u sumi...

18-08-2012 at 00:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : SDP-ova predizborna prevara !! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice