Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Goran Bregovic u Tuzli, kada?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Veceras je Brega odrzao svoj rodjendanski koncert u Sarajevu. Koncertu pod kodnim imenom "drzava za bregu" je izmedju ostalih prisustvovao i ovdasnji politicko-medijski korupcionasko-kriminalni vrh.


Damir Hadzic


Nermin Niksic


Bakir Hadziomerovic i Damir Kaletovic

I dok se istinskim patriotima i herojima ni za trag ne zna jer su gurnuti u zapecak i zaborav, ljigavci i pobjegulje dobijaju svu paznju. Tako je Goran, koji je za vrijeme rata vikao da mu ne pada na pamet da humanitarno svira za "Alijino Sarajevo" i raju koja je tamo ostala da gine i brani, dobio paznju i docek kakav se rijetko vidja.

Poslije Sarajeva, postavlja se logicno pitanje: kada ce na red doci Tuzla da moralno padne pred Bregom?

25-03-2012 at 03:07 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

umjetnost,
kultura,
sport i sl. na neki nacin, hvala Bogu koliko toliko, pokrivaju te ratne rane i ostale svojevremeno umjetnicko-veliko-srpske ispade,
i bolje je da sto prije zaboravimo, naravno
medjutim u slucaju Gorana Bregovica, iz moje perspektive nema oprosta,
znacajni su njegovi anti-bosanski gafovi i javno cetnicko orgijanje sa Dodikom i ostalim sumadijskim kmetovima,
slinavo je zazvalio Milorada na prijemu u BG samo dan nakon sto je ovaj kmet javno porekao da je u Srebrenici bilo genocida,
prema tome neka Brega svira Ravnogorcima i Japancima gdje je naucio,
da se ja pitam davno bi on visio na Trgu Branilaca, ali sreca ne pitam se...

25-03-2012 at 06:45 | Ukljuèi u odgovor
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Ceco, èekamo te!

25-03-2012 at 09:31 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Prvo u vezi muzike...nekada kao i danas poslusam neke stare pjesme od dosta pjevaca svoje mladosti..smatram to normalnim...
Nego ovo drugo ko je sta govorio pred rat u toku rata il posle rata...Svasta se tu izjavljivalo od javno poznatih licnosti kao i tadasnjih politickih lidera..Mnogo se tu moze naci negativnosti za tadasnju politiku pozitivnu za BiH i njene narode..isto kao i danas..luta se u stavovima.Takodje svjestan sam tezine nekih izjava koje su imale za posledicu u najgorem slucaju mrznju prema nekom narodu i politici ravnopravnosti naroda i cjelovitosti BiH.Ako bi izdvajao izjave i konkretno neke politicke poteze koji su u BiH u toku rata ucinjeni tu bi bilo izjava i od samih danasnjih i tadasnjih Bosnjackih lidera...Tezinu datih izjava osudjujem po posljedici po narode i drzavu BiH.Danasnje analiziranje datih izjava u onom vremenu i sa davanjem danasnjih izjava opet vidimo pogubnost pojedinih politickih poteza..al i danas kao i prije trebamo po posljedicama i pogubnosti ucinjenog da osudjujemo date izjave..Sve u svemu mi smo narodi koji uglavnom samo vidimo nesto sto ne slaze se sa nasim licnim misljenjem.A upitno je prije svega nase misljenje koje ne mora da bude ispravno a mi sve drugo odbacujemo sto je u suprotnosti sa nasim misljenjem.Gledajuci u globalu neke izjave od nekoga trebamo sagledati i pozitivne izjave i odvagati i vidjeti koliko su one u nekom odnosu i koliko konacno su vise pozitivne nego negativne..Znaci ako neko ima neku izjavu koja je mozda negativna po BiH a drugu koja je vise pozitivna onda je u tom razmjeru njegovih izjava ipak nesto pozitivno.Nemoguce je da neko daje sve pozitivne izjave za pogotovo slozenu politicku sliku kod nas u BiH.Mislim da se treba odvagati od nekoga sve izjave i u konacnici poslednje il danasnji njegovi stavovi koji su kao njegove poslednje izjave i koje se trebaju posmatrati kao izabrane izjave i onda njega kao komplet licnost ocjenjivati...

25-03-2012 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
nere68 wrote:
Prvo u vezi muzike...nekada kao i danas poslusam neke stare pjesme od dosta pjevaca svoje mladosti..smatram to normalnim...
Nego ovo drugo ko je sta govorio pred rat u toku rata il posle rata...Svasta se tu izjavljivalo od javno poznatih licnosti kao i tadasnjih politickih lidera..Mnogo se tu moze naci negativnosti za tadasnju politiku pozitivnu za BiH i njene narode..isto kao i danas..luta se u stavovima.Takodje svjestan sam tezine nekih izjava koje su imale za posledicu u najgorem slucaju mrznju prema nekom narodu i politici ravnopravnosti naroda i cjelovitosti BiH.Ako bi izdvajao izjave i konkretno neke politicke poteze koji su u BiH u toku rata ucinjeni tu bi bilo izjava i od samih danasnjih i tadasnjih Bosnjackih lidera...Tezinu datih izjava osudjujem po posljedici po narode i drzavu BiH.Danasnje analiziranje datih izjava u onom vremenu i sa davanjem danasnjih izjava opet vidimo pogubnost pojedinih politickih poteza..al i danas kao i prije trebamo po posljedicama i pogubnosti ucinjenog da osudjujemo date izjave..Sve u svemu mi smo narodi koji uglavnom samo vidimo nesto sto ne slaze se sa nasim licnim misljenjem.A upitno je prije svega nase misljenje koje ne mora da bude ispravno a mi sve drugo odbacujemo sto je u suprotnosti sa nasim misljenjem.Gledajuci u globalu neke izjave od nekoga trebamo sagledati i pozitivne izjave i odvagati i vidjeti koliko su one u nekom odnosu i koliko konacno su vise pozitivne nego negativne..Znaci ako neko ima neku izjavu koja je mozda negativna po BiH a drugu koja je vise pozitivna onda je u tom razmjeru njegovih izjava ipak nesto pozitivno.Nemoguce je da neko daje sve pozitivne izjave za pogotovo slozenu politicku sliku kod nas u BiH.Mislim da se treba odvagati od nekoga sve izjave i u konacnici poslednje il danasnji njegovi stavovi koji su kao njegove poslednje izjave i koje se trebaju posmatrati kao izabrane izjave i onda njega kao komplet licnost ocjenjivati...


nere legendo, mogao bih ja i potpisati ovu tvoju konstataciju,

medjutim ja nevidim da se Brega plaho tu aplicira (ko sto reko inspektor Koki Kole), s obzirom da si ovdje postavio koment jel?

nego de mi navedi molim te bilo sta u poslednjih 20 godina za Bregu, sto bi jednog Bosanca ozlojadjenog proteklim desavanjem, ucinilo da ode na njegov koncert...



hvala
25-03-2012 at 11:22 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

A zbog èega je Željko Bebek izašao iz dugmeta.
Šta su napravili Nemanja i Goran.Prezentirali filmove i muziku tipa što ide najlakše na tržištu,prezentirajuæi sistem kao pogrešan,prodaju romske omladine....
Lijepa naša Rukija

25-03-2012 at 11:32 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
arnie wrote:


nere legendo, mogao bih ja i potpisati ovu tvoju konstataciju,

medjutim ja nevidim da se Brega plaho tu aplicira (ko sto reko inspektor Koki Kole), s obzirom da si ovdje postavio koment jel?

nego de mi navedi molim te bilo sta u poslednjih 20 godina za Bregu, sto bi jednog Bosanca ozlojadjenog proteklim desavanjem, ucinilo da ode na njegov koncert...



hvala


Vidi zar nije dovoljno sto danas i u sadasnjosti se veze za Sarajevo.Ne bi o njegovim nekim politikama..vjerovatno ih nema.Nego uopste njega kao muzicara gledam i smatram da se moze slusati.Imao je prije svega dobre pjesme za nas mentalitet sa Balkana..Opet kada se prisjetim rata u BiH i Sarajeva malo mogu nabrojati pjevaca i muzicara koji su ostali..Et ostala je bila Vesna Hadzic i sta imamo od nje danas..Druga stvar pjevaci i muzicari koji su pravili patriotske pjesme bez mrznje drugih naroda su ipak to radili iz patriotizma..Šike otpjevao dvije patriotske pjesme i zdimio na zapad jos 92 godine..Kazem ipak ja ocjenjujem covjeka u njegovim zadnjim izjavama i istupima.Na kraju krajeva imamo danas isto dosta muzicara koji imaju svoje zadnje izjave i danasnje djelovanje.Ocjenjujemo ih po tom sadasnjem stavu.Za Bregovica smatram da prethodnih godina pokusava da se iskupi za mozda ucinjene greske ako je imao il nije dovoljno bio uz Sarajevo..Mozda neko drugcije to dozivljava i vidi..al to je do nas samih.
25-03-2012 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
arnie wrote:

nego de mi navedi molim te bilo sta u poslednjih 20 godina za Bregu, sto bi jednog Bosanca ozlojadjenog proteklim desavanjem, ucinilo da ode na njegov koncert...

hvala


ne osjeæam nikakvu ozlojaðenost sada,osjeæala sam je onda kada je Bregoviæ "blistao" po srbijanskim medijima i zaraðivao "kruh svoj nasušni" ne samo muzikom nego bome i podobnim izjavama...a on itekako nije imun na novac,a te svoje bravure od izjava je itekako unovèavao od tadašnje aktuelne agresorske politike i njenog establišmenta...

nije mi mrska njegova muzika iz vremena zlatnog perioda Bijelog dugmeta,ali ovo sada,ovaj gurbetluk sa trubaèima mi je baš ono bljak...

džaba je sad prièa da se "samo u Sarajevu mogu èuti ti velièanstveni zvuci zvona katerdrale i glas mujezina u istom trenutku"...izašla je ta njegova bosanska duša iz njega davno...
neka ga,neka se vrati u "svoj" grad,ima na to pravo,ali od mene vala marku ušiæariti neæe...
25-03-2012 at 11:54 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

nere, svaka cast!

25-03-2012 at 11:58 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
soraya wrote:


ne osjeæam nikakvu ozlojaðenost sada,osjeæala sam je onda kada je Bregoviæ "blistao" po srbijanskim medijima i zaraðivao "kruh svoj nasušni" ne samo muzikom nego bome i podobnim izjavama...a on itekako nije imun na novac,a te svoje bravure od izjava je itekako unovèavao od tadašnje aktuelne agresorske politike i njenog establišmenta...

nije mi mrska njegova muzika iz vremena zlatnog perioda Bijelog dugmeta,ali ovo sada,ovaj gurbetluk sa trubaèima mi je baš ono bljak...

džaba je sad prièa da se "samo u Sarajevu mogu èuti ti velièanstveni zvuci zvona katerdrale i glas mujezina u istom trenutku"...izašla je ta njegova bosanska duša iz njega davno...
neka ga,neka se vrati u "svoj" grad,ima na to pravo,ali od mene vala marku ušiæariti neæe...



E bas tako Soraja!!

25-03-2012 at 11:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Politika : Goran Bregovic u Tuzli, kada? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice