Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Goran Bregovic u Tuzli, kada?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Dino Merlin o predstojeæim nastupima u Srbiji

“Vraæam se svojoj publici u Srbiji pod još uvek živim utiskom beogradskih koncerata. Koncerti u Novom Sadu i Novom Pazaru su posebni, jer se nakon više od 20 godina vraæam u te gradove. Moram priznati da imam i blagu tremu pred susret sa publikom nakon toliko godina”, kaže Dino Merlin u ekskluzivnom intervjuu za „Blic“ uoèi koncerata 20. aprila u Novom Pazaru na Gradskom trgu i 27. aprila u novosadskom Spensu.
Hoæe li se turneja nastaviti i po ostalim gradovima u Srbiji?
“Kao i do sada, namera mi je da nastupam pred svojom publikom ma gde ona bila. Perfekcionista sam i verujem u zahtevnu produkciju kako bi ljudi imali apsolutni èulni doživljaj na mojim koncertima. Potrebno je da se mnoge kockice sklope u organizaciji koncerta da bih pevao u nekom gradu. Isti je sluèaj i sa ostalim izvoðaèima koji drže do sebe. Sreæom, u Srbiji imamo ozbiljne partnere, èestite i vredne organizatore i mislim da je realno oèekivati još neki koncert u buduænosti.”
Jeste li u kontaktu sa roditeljima beba kojima ste darivali dukate i poželeli da žive, kako rekoste „u boljem svetu, u kojem ljubav nadilazi mržnju“?
“Èuo sam da su bebe dobro i zdravo i da lepo napreduju i zbog toga sam mnogo sreæan. Recept za svet u kojem ljubav pobeðuje je da svako pobedi mržnju u sebi. Ako prema nekom nemamo pozitivne emocije, moramo imati poštovanje. Mržnja okupira srce i u njemu ne ostavlja mesta za ljubav. Meša Selimoviæ je lepo napisao: „Niko nema dva srca, jedno za mržnju drugo za ljubav“.”
Prošli put ste u Beogradu obišli Skadarliju, èesmu Sebilj na Doræolu, bivše komšije. Kome se u posetu ovog puta spremate?
“Priprema i organizacija koncerata mi ne ostavljaju previše vremena ni koncentracije za bilo šta osim za muziku. Bez obzira na takve okolnosti, siguran sam da æu u Novom Pazaru i Novom Sadu naæi vremena za dobre prijatelje i mesta koja su mi u srcu.”
Na kakve ste komentare sugraðana naišli kada ste se vratili u Sarajevo?
“Moji prijatelji i ljudi koje sam sretao na ulici su mi èestitali na uspešnim koncertima. Siguran sam da je bilo i onih koji nisu bili sreæni zbog mog odlaska u Beograd, ali niko ne može svima ugoditi.”
Zbog èega se u Novom Sadu prodaju ulaznice, a u Novom Pazaru pevate besplatno?
“Jedina razlika je u tome što se koncert u Novom Pazaru organizuje povodom dana grada. To je svojevrstan poklon gradske uprave žiteljima Novog Pazara”, zakljuèio je Dino Merlin.
Karte za koncert u Novom Sadu koštaju od 1.500 do 5.000 dinara i mogu se kupiti od ponedeljka na blagajni Beogradske arene, u TC „Ušæe“ (Beograd), Bilet centru (Beograd), TC „Bazar“ (Novi Sad), knjižarama „Vulkan“ i „Laguna“ u Novom Sadu, blagajni Spensa.

________________________________________________________________________

Moze li meni neko objasniti kakva je razlika izmedju Gorana i Dine Ja mislim nikakva...obojica su polizala ono sto su popljuvali. Obojica su za vrijeme rata pjevali za "svoju" stranu...obojica su se kleli da nikad nece zapjevati na suprotnoj strani...obojica... ...i ova tema mi je totalno glupa...i bez veze...jedno je sigurno...novac cuda cini...

25-03-2012 at 12:46 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
AnonBlack wrote:
Pravo da ti kažem i mene je sramota što pripadam ovom narodu.

istina je da imamo historijskih cinjenica kojima se ne mozemo pohvaliti, nemaju li svi...
lijepo je to sto si podijelio s nama ali si trebo prvo roditeljima reci da te je sramota sto si Bosanac
ako ti ne vidis bilo kakvu vrijednost i ljepotu u svom vlastitom narodu, znaci za sta mislis o nekom drugom, svaki komentar je suvisan,
zao mi je sto tako mislis,
da se malo vise podrudis mozda bi se moglo nesto i naucit...
neka Brega pjeva i po majevickim sumama ako hoce, bujrum,
za razliku od beogradske brace Merlinu,
mi necemo Bregi porucivati "nesto lipo treba da se desi"...
Bosna je otvorena zemlja i Tuzla je otvoren grad
25-03-2012 at 12:48 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
statebriga wrote:

selektivno citas, soraya...

kulturolosko i kulturno u sirini naseg bica, a ne ijednog specificnog izvodjaca ili kompozitora.




pa ovde je tema come back nekoga ko je u svijet (ipak )otišao kao Sarajlija,a vraæa se se kao Milojica s Moravu...Rekoh veæ meni se novi image Bregoviæa ne svidja,mislim da to nema nikakve veze sa kulturom i umjetnošæu (naroèito nema veze sa BIH ili sa Sarajevom ni ovim ni onim prijeratnim)bez obzira koliko ga "svijet" dizao na pijedestal, veæ sa biznisom , novcem i zdravstvenim problemima...sve se bojim da je na CT došao zbog vjere u sarajvsku medicinsku etiku i humanost,veæ zato što je preko štele i besplatno...jer u tom "svijetu koji ga je digao na pijedestal" to se plaæa novcem,a ne prodajom svoje petparaèke "umjetnosti"....


[Edited by soraya on 25-03-2012 at 12:54 GMT]
25-03-2012 at 12:50 | Ukljuèi u odgovor
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Putnik wrote:
Moze li meni neko objasniti kakva je razlika izmedju Gorana i Dine Ja mislim nikakva...obojica su polizala ono sto su popljuvali.


Da, nikakva. Obojica ljigavci.

@arnie: Šta sam mogao nauèiti da se više potrudim? To da æe Bosanac i vlastitom dželatu polizat dupe ako u tome vidi interes? To da je spreman doèekat ljigavce k'o kraljeve da bi se drugim dokazao kao gotiva i nekakav kulturnjak? Šta sam bolan mog'o nauèit? Ovaj narod, politièka elita i sve ostalo što ide uz to su mi ogadili državu za sva vremena.

Zapitaj se ti, ako ti je veæ žao, šta je to nekoga moglo dovesti do toga da se stidi vlastite države i naroda u njoj. Poštedi me demagogije.
25-03-2012 at 13:01 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Putnik wrote:
Dino Merlin o predstojeæim nastupima u Srbiji

“Vraæam se svojoj publici u Srbiji pod još uvek živim utiskom beogradskih koncerata. Koncerti u Novom Sadu i Novom Pazaru su posebni, jer se nakon više od 20 godina vraæam u te gradove. Moram priznati da imam i blagu tremu pred susret sa publikom nakon toliko godina”, kaže Dino Merlin u ekskluzivnom intervjuu za „Blic“ uoèi koncerata 20. aprila u Novom Pazaru na Gradskom trgu i 27. aprila u novosadskom Spensu.
Hoæe li se turneja nastaviti i po ostalim gradovima u Srbiji?
“Kao i do sada, namera mi je da nastupam pred svojom publikom ma gde ona bila. Perfekcionista sam i verujem u zahtevnu produkciju kako bi ljudi imali apsolutni èulni doživljaj na mojim koncertima. Potrebno je da se mnoge kockice sklope u organizaciji koncerta da bih pevao u nekom gradu. Isti je sluèaj i sa ostalim izvoðaèima koji drže do sebe. Sreæom, u Srbiji imamo ozbiljne partnere, èestite i vredne organizatore i mislim da je realno oèekivati još neki koncert u buduænosti.”
Jeste li u kontaktu sa roditeljima beba kojima ste darivali dukate i poželeli da žive, kako rekoste „u boljem svetu, u kojem ljubav nadilazi mržnju“?
“Èuo sam da su bebe dobro i zdravo i da lepo napreduju i zbog toga sam mnogo sreæan. Recept za svet u kojem ljubav pobeðuje je da svako pobedi mržnju u sebi. Ako prema nekom nemamo pozitivne emocije, moramo imati poštovanje. Mržnja okupira srce i u njemu ne ostavlja mesta za ljubav. Meša Selimoviæ je lepo napisao: „Niko nema dva srca, jedno za mržnju drugo za ljubav“.”
Prošli put ste u Beogradu obišli Skadarliju, èesmu Sebilj na Doræolu, bivše komšije. Kome se u posetu ovog puta spremate?
“Priprema i organizacija koncerata mi ne ostavljaju previše vremena ni koncentracije za bilo šta osim za muziku. Bez obzira na takve okolnosti, siguran sam da æu u Novom Pazaru i Novom Sadu naæi vremena za dobre prijatelje i mesta koja su mi u srcu.”
Na kakve ste komentare sugraðana naišli kada ste se vratili u Sarajevo?
“Moji prijatelji i ljudi koje sam sretao na ulici su mi èestitali na uspešnim koncertima. Siguran sam da je bilo i onih koji nisu bili sreæni zbog mog odlaska u Beograd, ali niko ne može svima ugoditi.”
Zbog èega se u Novom Sadu prodaju ulaznice, a u Novom Pazaru pevate besplatno?
“Jedina razlika je u tome što se koncert u Novom Pazaru organizuje povodom dana grada. To je svojevrstan poklon gradske uprave žiteljima Novog Pazara”, zakljuèio je Dino Merlin.
Karte za koncert u Novom Sadu koštaju od 1.500 do 5.000 dinara i mogu se kupiti od ponedeljka na blagajni Beogradske arene, u TC „Ušæe“ (Beograd), Bilet centru (Beograd), TC „Bazar“ (Novi Sad), knjižarama „Vulkan“ i „Laguna“ u Novom Sadu, blagajni Spensa.

________________________________________________________________________

Moze li meni neko objasniti kakva je razlika izmedju Gorana i Dine Ja mislim nikakva...obojica su polizala ono sto su popljuvali. Obojica su za vrijeme rata pjevali za "svoju" stranu...obojica su se kleli da nikad nece zapjevati na suprotnoj strani...obojica... ...i ova tema mi je totalno glupa...i bez veze...jedno je sigurno...novac cuda cini...



Imas pravo misljenje, nema razlike.

25-03-2012 at 13:05 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
MelMel wrote:
potpisujem sorayine postove na ovoj teme.

ko voli, nek izvoli. Ali ja licno ne bih tom covjeku ikada otisla na koncert.

Sljedeci je Nemanja.

Smajli koji povraca.


Putnik, ipak postoji razlika izmedju Dine i Brege i to velika. Obojica vole pare i to stoji i to pokazase djelima svojim. Ali, sarajevo je bilo granatirano svakodnevno godinama, a ne beograd, a ne moram valjda ponavljati bregine izjave, ili mozda treba jer je memorija oslabila.


Nema bona razlike...Slazem, se ja da je Sarajevo granatirano, ali...hajdmo sad to gledati na drugi nacin. U mojim ocima Dino je veci ljigavac od Gorana jer sjecamo se vrlo dobro i njegovih izjava, a ljigavac je zato sto on ode "dzelatu" na noge...kontas...i ja sam naveo Dinine koncerte samo iz razloga sto mi je pun ....ac patriota na daljinski koji postavljau teme samo da bi se narod svadjao, prepirao i pravio jos veci jaz izmedju sebe...Ovaj koji otvori temu napisa za grana da je "pobjegulja"...i slazem se...ali i sam otvarac teme pise iz amerike i sere o patriotizmu. Dajte ba, pustimo narod koji zivi dole neka odlucuje o svojoj sudbini i o tome koga i kad ce slusati, koga i kad ce ugostiti...iste te patriote padaju u trans kad im srpski narodnjaci gostuju po dijaspori u kojekakvim halama, kafanama...20 godina je proslo od rata, a mi se ponasamo kao da se juce zavrsio. I sto je meni interesantno vise o tome raspravljaju ovi sto su guze sklonili negdje vani, na sigurno, nego ljudi koji zive u BiH...
25-03-2012 at 13:23 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Putnik wrote:


Nema bona razlike...Slazem, se ja da je Sarajevo granatirano, ali...hajdmo sad to gledati na drugi nacin. U mojim ocima Dino je veci ljigavac od Gorana jer sjecamo se vrlo dobro i njegovih izjava, a ljigavac je zato sto on ode "dzelatu" na noge...kontas...i ja sam naveo Dinine koncerte samo iz razloga sto mi je pun ....ac patriota na daljinski koji postavljau teme samo da bi se narod svadjao, prepirao i pravio jos veci jaz izmedju sebe...Ovaj koji otvori temu napisa za grana da je "pobjegulja"...i slazem se...ali i sam otvarac teme pise iz amerike i sere o patriotizmu. Dajte ba, pustimo narod koji zivi dole neka odlucuje o svojoj sudbini i o tome koga i kad ce slusati, koga i kad ce ugostiti...iste te patriote padaju u trans kad im srpski narodnjaci gostuju po dijaspori u kojekakvim halama, kafanama...20 godina je proslo od rata, a mi se ponasamo kao da se juce zavrsio. I sto je meni interesantno vise o tome raspravljaju ovi sto su guze sklonili negdje vani, na sigurno, nego ljudi koji zive u BiH...


Putnik, sta se cudis, trecina BiH stanovnostva zivi vani...toga nema, kao nas , na ovoj zemaljskoj kugli. Ti bi izgleda zavrsio asimilaciju koja je zapoceta ratom.


25-03-2012 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Azur wrote:

Zdravko Colic nije pobjegao u Pariz ali nikada nista nije rekao ni protiv BiH i protiv naroda u njoj.



Mogu da posvjedoèim da je tokom rata boraveæi u Beogradu ,Zdravko Èoliæ u odnosu na ostale likove sa estrade ,bio vrlo korektan u svojim izjavama vezanim za BIH i Sarajevo naroèito.Strogo se èuvao izjava i frenetiènog pljuvanja po svome rodnom gradu i raji,ne dajuæi tamošnjoj srbijanskoj publici nikakvog razloga da nadju opravdanje za ono što je tada Beograd radio Sarajevu.I to se automatski odrazilo na njegovu tamošnju popularnost.Nigdje èovjeka nije bilo u beogradskim i srbijanskim medijima,radio stanicam,niti je održan ijedan njegov koncert.Èovjek se jednostavno povukao u dobrovoljnu ilegalu i živio je od svoje struke(diplomirani ekonomista).Na stranu njegova vrsta muzike i njena umjetnièka valorizacija,ali on je meni tada bio (i ostao) veoma drag kao èovjek , kao Bosanac i kao pjevaè.
Zato je valjda njegov prvi koncert u Sarajevu nakon rata napunio koševski stadion (ili Zetru,nisam sigurna)...nije se uvlaèio sarajevskoj publici u doope preko politike i politièara,a koliko mi se èini ostavio je Sarajevu tada i poveæu donaciju od prodatih ulaznica...Ali o tome vrlo malo ljudi zna,jer je on tako htjeo...
25-03-2012 at 13:51 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Azur wrote:


Putnik, sta se cudis, trecina BiH stanovnostva zivi vani...toga nema, kao nas , na ovoj zemaljskoj kugli. Ti bi izgleda zavrsio asimilaciju koja je zapoceta ratom.


Ma ne bih bolan...ali mrzim dvolicnosti...Ja znam vrlo dobro kako se "nasa" dijaspora druzi sa "njihovom" dijasporom. Znam vrlo dobro sta i koga slusaju...i kako kazu da su se lijepo proveli na koncertu cece, mice, jane i ostalih radodajki. A onda kad se istresu i isprazne sjednu za svoj kompjuter i otvore ovakve ili slicne teme gdje bace kosku da se narod krvi oko iste i ibrete se sto je ta ista ceca, mica i druge dosle da pjevaju u BiH. To je ono sto ja hocu da kazem. Mi se za BiH mozemo boriti na mnogo drugih nacina, a ne time sto cemo raspravljati o jednom goranu. Kad ga oni koji dole zive zele, zasto bih se ja bunio. Ja vise volim ovdje gdje zivim ovima ispricati o srpskim zlocinicima nego otvoriti neku temu i pricati ljudima koji dole zive o tome...Njima to ne treba, oni znaju sve...
25-03-2012 at 13:53 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Kao sto @putnik kaze proslo je 20 godina od rata i valjda trebamo malo razmisljati ne polazeci od ratnih tema..kao sto kazu i @soraya i @MelMel svako ima svoj stav sta voli slusati i koga mrziti i voliti...neki opet razmisljaju da se ne smije nista tolerisati pa cak i u muzici radi dnevno politicke svakodnevnice..ono ne odstupati ni milimetra..ono da nema tolerancije prema vec datim izjavama i stavovima..Sve je to ipak do samog covjeka sta i kako prihvata i tolerise..ja ev mogu se posvadjati radi sitnice i da sam u pravu..odem u trgovinu i radi cijene mogu zapoceti svadju sa trgovcem zasto to i kako to..Znaci na jednostavnom primjeru mogu iskomplikovati a pogotovo u vezi javnih licnosti i njihovih zivota...U svakom slucaju mislim da svako ima pravo na svoje misljenje dok ne namece isto drugima i ako se isto ne kosi sa normalnim danasnjim pokusajima da ipak normalno zive,rade,slusaju,obrazuju se nasi mladji...Pa ima milion svjetskih pjevaca,glumaca il drugih tipova u svijetu koji jednostavno mrze neke narode,drzave i daju izjave kojekakve protiv drzava i naroda pa ih opet slusamo,kupujemo njihove proizvode suradjujemo i ne komentarisemo...Ako nas ovde bole neke stvari iz rata treba to da se osudi al normalna komunikacija da se napravi sa narodom iz kojeg isti poticu..dal oni bili na drugoj strani il sa nama i nasem okruzenju.Ova tema je normalna i ne treba da bude opterecenje forumsko da stvara vece nejasnoce nego da se postovima vise i bolje opise stvarno stanje naseg razmisljanja..Naravno niko od nas nije jedini prestavnik svog naroda sa najboljim resenjem ovih komentara ali tematski je da se cuje i sazna misljenje nas forumasa..

25-03-2012 at 13:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Politika : Goran Bregovic u Tuzli, kada? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice