Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Goran Bregovic u Tuzli, kada?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Da pojednostavimo.Ako stavimo ovde link od neke pjesme Bregovica.Znacil to da me neko mrzi radi toga il sam ja protiv BiH...Na kraju krajeva svako ima svoj stav i misljenje o muzicarima..kakve veze ima sto je Dino isao u Beograd..znaci necemo ni njegove koncerte vise obilaziti.Opet napominjem pogledajmo izjave te dvojice muzicara pred koncerte a i posle koncerata..znaci njihova sadasnja razmisljanja i koliko su te izjave opet pozitivne za BiH i uopste pozitivne za sve narode na Balkanu..

25-03-2012 at 12:05 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

e, znate sta je meni cudno. svi znaju sta je govorio bregovic, svi znaju ko je sve bjezao, a niko, nesto, ne zna sta su mnogi ovdje radili... je l' ono istina da je vaha 1991 diz'o 3 prsta na trgu oslobodjenja, pred starom opcinom i govorio "u svojoj vjeri i na svojoj zemlji" protiv raspada jugoslavije. npr. isti taj je mom stricu rekao: je li, kad vi srbi mislite otic odavde?

vidis, ja nekako sve to pravdam jednostavno kao "normalno ponasanje u nenormalnom vremenu", pa - mimo ekstremnih slucajeva - zaboravljam da je i bilo, osim ako ne treba da se podsjetim da napravim balans

btw, ja sam bregi dala 60 dolara, u moskvi 2001. godine, bilo je ludo i nezaboravno, uzivala sam iako ne volim narodnjake "nikoje vrste". medjutim, nije vise poenta u tome da li volimo bregu ili narodnjak, pravdamo ili ne sta je i ko je sta radio, nego je u sirini naseg kulturoloskog i kulturnog bica!

ja zelim vidjeti i cuti, osjetiti i prisustvovati na razlicitim umjetnickim izrazajima, kako bih mogla donijeti sud da li nesto volim ili ne, ali i da bih mogla nauciti sta je kvalitetno, a sta nije.

elem, da ne uveseljavam narodne mase, ovo bi, mislim, bilo dovoljno od mog misljenja

[Edited by statebriga on 25-03-2012 at 12:11 GMT]

25-03-2012 at 12:06 | Ukljuèi u odgovor
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Mislim da je ovaj bolesni narod sklon mazohizmu i zaslužio sva ona sranja koja su ga potrefila kroz historiju.

25-03-2012 at 12:12 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

nisam osporavao nicije pravo da zivi i radi gdje ko hoce, hvala Bogu,
ali osporavam sebi i onima na koje mogu uticati, luxuz da odem i ciktim Breginim trubama i Jeremiji, na nekom vasaru od njegovog koncerata...

25-03-2012 at 12:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
statebriga wrote:

btw, ja sam bregi dala 60 dolara, u moskvi 2001. godine, bilo je ludo i nezaboravno, uzivala sam iako ne volim narodnjake "nikoje vrste". medjutim, nije vise poenta u tome da li volimo bregu ili narodnjak, pravdamo ili ne sta je i ko je sta radio, nego je u sirini naseg kulturoloskog i kulturnog bica!



ja fakat neznam šta je to "kulturološko i kulturno" u grupi bugarskih pjevaljki sa sve ravnogorskim trubaèima,niti me nešto baš oduševljava kultura "orkestra za slave sahrane" a još manje pijana zajebancija Bregoviæa dok tercira Nemanji uz "ko ne voli dabiæ rašu popušio kitu našu"...vjeruj isti je osjeæaj gadjenja,kao što ga imam i prema bivšem ministru (ne)kulture u Vladi sarajevskog kantona...
25-03-2012 at 12:19 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

meni nije jasno, otkad se to misljenje Sarajeva uzima kao generalno misljenje iz cijele BiH?
znam da je u Sarajevu izbrojana gotovo svaka granata koja je opaljena ili pala, zabiljezena je gotovo svaka zrtva i to, ali zar to treba da bude neko "ravnalo" na granate ispaljene na "Gradccu", "Brckom", "Celicu", "Teochaku (cekic i nakovanj)"... i da ne idem dalje linijom razdvajanja?
lahko je doci u uredjenu arenu u glavnom gradu i puhat u trube, zasto u cilju nekog iskupljenja i pomirenja ne dodje na Lisachu i tu odrzi koncert? ili mozda na groblje tenkova u Gradaccu? scena bi bila malo drugacija, nego u lozama ruskih milionera al jbga.. zrtva za nesto, propusteno..
slazem se da drzava treba da ima centar moci, glavni grad i sve ostale vidove centralizacije vezane za ekonomski prosperitet ali mi ova centralizacija ratne boli, patnje i razaranja zaista pocinje ici na qurac..

25-03-2012 at 12:21 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Black0ut wrote:
Veceras je Brega odrzao svoj rodjendanski koncert u Sarajevu. Koncertu pod kodnim imenom "drzava za bregu" je izmedju ostalih prisustvovao i ovdasnji politicko-medijski korupcionasko-kriminalni vrh.


Damir Hadzic


Nermin Niksic


Bakir Hadziomerovic i Damir Kaletovic

I dok se istinskim patriotima i herojima ni za trag ne zna jer su gurnuti u zapecak i zaborav, ljigavci i pobjegulje dobijaju svu paznju. Tako je Goran, koji je za vrijeme rata vikao da mu ne pada na pamet da humanitarno svira za "Alijino Sarajevo" i raju koja je tamo ostala da gine i brani, dobio paznju i docek kakav se rijetko vidja.

Poslije Sarajeva, postavlja se logicno pitanje: kada ce na red doci Tuzla da moralno padne pred Bregom?


Dakle sve ono sto sam govorio i zbog cega sam bio provociran i banovan na tkzv. "pro-bosanskim" forumima se na kraju pokazalo tacnim!!Nema kakvih najgorih uvreda od poliitickih moderatorskih prostitutki i ostalih provokatorchica nisam dozivio!Nazivali ste me "fasistom" pa "nacionalistom" SDA-ovcom iako smatram tu partiju nista manje losom od SDP-a ...

Sta reci ? Zelim vam sve najgore i stidim se sto pripadam narodu koji uziva u tome da ga gazi srpsko-hrvatska cizma.Stidim se svojih predaka koji su se borili za istinu i odoljevali i Vatikanu i istocnoj crkvi...

Malo je reci da mi se povraca...

Gucha 2010 Zivili



25-03-2012 at 12:24 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
soraya wrote: ja fakat neznam šta je to "kulturološko i kulturno" ...

selektivno citas, soraya...

kulturolosko i kulturno u sirini naseg bica, a ne ijednog specificnog izvodjaca ili kompozitora.

breginu muziku je svijet digao na pijedestal, nismo mi, tako da mislim da vrijedi to cuti uzivo, pa onda donijeti sud; ako nista drugo, postaviti ga kao "reper" za dobro ili lose ili medioka ili something...

vahino glumacko umijece je, takodjer, publika digla na pijedestal, tako da je trebalo odgledati njega i na daskama i u filmu i u seriji, a i kao voditelja, pa, takodjer, postaviti kao reper.

no, ako smo kod muzike, mozemo i o balasevicu pricat. ja sam, srecom po mene, imala priliku da ga slusam na koncertu i "s ove" i "s one" strane i, mogu ti reci, vise ne dajem pare za njegove koncerte.

cudan smo mi svijet, sto jest - jest! no, nevermind... za mene postoji samo par izvodjaca koje zelim cuti vise puta (balasevic je bio jedan od njih).

25-03-2012 at 12:27 | Ukljuèi u odgovor
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Pravo da ti kažem i mene je sramota što pripadam ovom narodu.

25-03-2012 at 12:27 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
statebriga wrote:
e, znate sta je meni cudno. svi znaju sta je govorio bregovic, svi znaju ko je sve bjezao, a niko, nesto, ne zna sta su mnogi ovdje radili... je l' ono istina da je vaha 1991 diz'o 3 prsta na trgu oslobodjenja, pred starom opcinom i govorio "u svojoj vjeri i na svojoj zemlji" protiv raspada jugoslavije. npr. isti taj je mom stricu rekao: je li, kad vi srbi mislite otic odavde?

vidis, ja nekako sve to pravdam jednostavno kao "normalno ponasanje u nenormalnom vremenu", pa - mimo ekstremnih slucajeva - zaboravljam da je i bilo, osim ako ne treba da se podsjetim da napravim balans

btw, ja sam bregi dala 60 dolara, u moskvi 2001. godine, bilo je ludo i nezaboravno, uzivala sam iako ne volim narodnjake "nikoje vrste". medjutim, nije vise poenta u tome da li volimo bregu ili narodnjak, pravdamo ili ne sta je i ko je sta radio, nego je u sirini naseg kulturoloskog i kulturnog bica!

ja zelim vidjeti i cuti, osjetiti i prisustvovati na razlicitim umjetnickim izrazajima, kako bih mogla donijeti sud da li nesto volim ili ne, ali i da bih mogla nauciti sta je kvalitetno, a sta nije.

elem, da ne uveseljavam narodne mase, ovo bi, mislim, bilo dovoljno od mog misljenja

[Edited by statebriga on 25-03-2012 at 12:11 GMT]



Ti mu mozes dati i sest milijardi, ne $US nego i evra, i ne samo ti, nego i drugi. Ali, on nema manir lijepog ponasanja, kakav ima na primjer Zdravko Colic.Zdravko Colic nije pobjegao u Pariz ali nikada nista nije rekao ni protiv BiH i protiv naroda u njoj. To je razlika kao nebo i zemlja.A i muzicki kvalitet je u pitanju, jer se Brega nije nigdje nije na podrucju ex-Jugoslavije tako potvrdio sa svojom muzikom ka kod nas u BiH.Da je se potvrdio ne bi se imao razloga vracati u to Alijino Sarajevo.Ili je to ipak stvar politike kao sa nemanjom kusturicom.

25-03-2012 at 12:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Politika : Goran Bregovic u Tuzli, kada? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice