Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

U Bosni se ginulo..svi ce reci prvo radi zastite svog zivota i porodica..onda radi ciljeva.Bosnjaci su ginuli radi ocuvanja cjelokupne teritorije BiH ravnopravnih naroda..E sada se postavlja pitanje ako se dopusti podjela BiH tako da ne postoji suverenitet i integritet naroda u BiH nad citavom teritorijom BiH onda zasto su Bosnjaci ginuli.Zasto nije podijeljena BiH tokom i posle rata.Da je se to moglo odraditi to bi se odradilo..medjutim BiH je bila i bice i dalje...jer se ne moze podijeliti ni mirno ni ratom..

03-04-2012 at 15:20 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

citat:
nere68 wrote:
U Bosni se ginulo..svi ce reci prvo radi zastite svog zivota i porodica..onda radi ciljeva.Bosnjaci su ginuli radi ocuvanja cjelokupne teritorije BiH ravnopravnih naroda..E sada se postavlja pitanje ako se dopusti podjela BiH tako da ne postoji suverenitet i integritet naroda u BiH nad citavom teritorijom BiH onda zasto su Bosnjaci ginuli.Zasto nije podijeljena BiH tokom i posle rata.Da je se to moglo odraditi to bi se odradilo..medjutim BiH je bila i bice i dalje...jer se ne moze podijeliti ni mirno ni ratom..

nisu je mogli lenijarom podijelit bez rata i krvi... ima i taj dio,gdje govori da je pakistan generalna proba za nas...
ko ono pakistan indija preseljenje..wtf


a ovaj dio?:..."Da je Izetbegoviæ iskren musliman, on bi se nekada sažalio nad ubijenim Muslimanima naljutio
na njihove ubice. Nasuprot to me, poslije svakoga masakra, kao da ništa nije bilo, on nastavlja
pregovore sa odgovornim za masakre. Sjetimo se, na primjer, dogaðaja s poèetka rata kada je
Izetbegoviæ bio "zarobljen" na sarajevskom aerodromu. Prije toga je Armija BiH bila opkolila
kasarnu na Bistriku. Garnizon JNA nije imao drugog izlaza nego da se preda i ostavi oružje Armiji
BiH, èime bi se Sarajlije znaèajno naoružali. Tako su se razoružavanjem garnizona JNA u svojim
gradovima oslobodili Tuzlaci, Zenièani, Bišæani.... Meðutim, tada Izetbegoviæ, mada upozoren od
strane Sefera Haliloviæa da na svom povratku iz Brisela (preko Rima) ne slijeæe na sarajevski
aerodrom, to ipak èini i dolazi èetnicima u ruke. Sutradan biva razmijenjen za Kukanjca, plus svo
osoblje i oružje iz opkoljene kasarne. Te noæi èetnici nisu poštovali dogovoreno primirje, a naši jesu
zbog straha za Izetbegoviæa, pa smo izgubili Grbavicu l, umjesto da se Sarajevo oslobodilo. Poslije
te epizode Izetbegoviæ izjavljuje novinarima da je to bila "jadina noæ u kojoj nije mogao zaspati".
Razlog? "Odvojili su ga od kæerke." Ta izjava je objavljena u decembru 1995. u izvanrednoj
dokumentarnoj seriji od èetiri nastavka Christiane Amanpour o raspadu Jugoslavije raðenoj za
Discoverj Channel i objavljenoj na svim znaèajnijim TV mrežama u svijetu. Sjetimo se da su do
tada bili poklani Bijeljinci, Zvornièani, Brèaci, Bratunèani itd. Tada su veæ punom parom radili i
koncentracioni logori u kojima su i mljeli Bošnjake, kao npr. u Bi-mejtovim kafilerijama u
Brèkom. Tada su radili i ženski logori kao stoje npr. "Kod Šonje" u Vogošæi, gdje su masovno
bošnjaèke majke, sestre i kæerke pretvarane u èetnièke i UNPROFOR-ove prostitutke. I zamislite,
svi ti užasi, prema priznanju samoga Izetbegoviæa nisu mu mogli poremetiti san."...

misiim ono,ovaj tip ide frontalno na alju,prvog u bosnjaka presjednika...
imal ikakog demanta



[Edited by primus inter pares on 03-04-2012 at 15:27 GMT]
03-04-2012 at 15:26 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

citat:
Abulafija wrote:

Ti prijatelju si haman, pa nepismen, ovo zakljucujem ne samo po odgovoru meni nego i drugim ljudima na forumu.
Ljudi pisu ili pitaju jedno, ti odgovaras nesto sasvim dtugo, tumacis napisano, kako ti hoces, a ne kako su ljudi napisali.
De ti drug prvo "u prvu malo" a onda tek pisi.
Ko smo to mi, a ko si to ti?
Kakvim istorijskim cinjenicama, to ti baratas, a ja ih izvrcem, odnosno mi?

Velis, ha ti za Islam, cafiri u napad....



mi koji s postovanjem govorimo o Islamu a vi koji vazda imate nesto protiv,
jesam li ja pismen ili ne, nisi kompetentan da ocjenjus a nisam ni ja,
svako ima svoju percepciju materije,
meni je pun tzv. kofer kvislinga kojima smeta bilo kakva slika ove zemlje iz muslimanske perspektive,
zasto vam toliko smeta kada se bar na ovaj nacin pokusava ukazati u problem koji izjeda na ovu zemlju (gluma nekog nepostojeceg bratstva/jedinstva) a sve oslo u PM,
zasto vam smeta kada se ukazuje na rehabilitacije ratnih zlocinaca, pa uvijek imate advokatske komentare na takvim temama,
zasto generalno uvijek imate nesto protiv...

i.. smanji ti malo jarane...
03-04-2012 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

Primus

citat:
rnie jeli moguce da se sam alija izetbegovic predstavljalo kao srbin u dokumentima,davno prije ratato sam negdje procitao da li je i zasto otpustio frensisa bojla,stranog adovkata u tuzbi za genocid kontra jugoslavije zasto je smijenio sefera halilovica a postavio rasima delica da li je alija bio u zatvoru,koliko godina?kada je dobio poslje izlaska pasos? da li je ikada prije rata bio u srbiji na pregovorima i s kime,o cemu su razgovarali da li je bio upozoren da ne sliejce na aerodorm u proljece 92sto je sletio?koga su tada nasi drzali u okruzenju da li je bilo moralno,i stetno za nasu stranu nastaviti pregovore sa suprotonom stranom u trenutku kada ti oni mucki ubiju potpredsjednika vlade da li se pruza ruka covjeku8milosevicu)a koji je odgovoran za posast tvom narodu?da li ju je pruzio i kada da li je bio pomiren sa podjelom bosne i od kada da li je alija bio naivan i merhametli i neupucen...ili je razumio o cemu se radi zasto je javno najavljivao deblokadu sarajva,izbivsi i najmanji moguci promil iznenadjenja zaato je potpisao primirje u sumrak rs-a da li je istina da je postojala ideja o drzavnom udaru,ili vojnompred kraj rata da li je iko ikada ovome javno upozoravao??da li smo mi bili u ratu izlozeni i medijskoj blokadi,ali iz unutrasnjosti obruca zasot pregovori,oko gotove stvaridrzava je bila tapija,papir ui nasim rukama zasto veresija od gotovog rekoh hiljadu zasto hiljadu zato...


Danas nema odgovora na ova pitanja, ali ce to biti najinteresantniji odgovori za 20-setak godina. Do tada ce otici svi oni koji danas kontrolisu sve i svasta.
Inace, na vjerujem ljudima koji su prosli kroz ruke civilnih i vojnih obavjestajnih sluzbi. Jedan od njih je bio A. Izetbegovic, a drugi je danasnji predsjednik SDA S. Tihic.
.
03-04-2012 at 16:36 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

citat:
primus inter pares wrote:
..."Ipak Izetbegoviæ pristaje na primirje kojim zaustavlje naše napredovanje i
spašava formulu 49% prema 51%. Omar Šaæirbej, mlaði sin Nedžiba Šaæirbeja, za New York Times od
29. septembra 1995. u èlanku Chrisa Hedgesa o Bosni na strani A3 izjavljuje kako je "bosanska Vlada
spremna da se odrekne teritorija koje je osvojila u posljednje vrijeme ako se bosanski Srbi odreknu
Goražda i Sarajeva." Nemojte se iznenaditi što iskusni novinari New York Times-a to pitaju mladog
studenta Omara Šaæirbeja iz Washingtona, koji ne zna ni govoriti bosanski, a ne nekoga iz legalnog
Predsjedništva BiH. To je baš zato što su iskusni i što su shvatili ko u Bosni stvarno ima vlast:
Izetbegoviæi + Šaæirbegoviæi."...
....................................
jeli ovo tacno

@Primuse ,ja ostavila odavno link na ovu knjigu na onoj Shabanovoj temi o datumu potpisivanja dejtonskih odrednica...veæina forumaša je glatko zaobišla komentarisanje tog linka,a da ne prièamo o tome da li je iko proèitao...još ja akcentovala dio u knjizi koji se odnosi na tuzlansku regiju i formiranje PL...nebi me zaèudilo ako je tema završila na otpisanima ili ako su komentari obrisani... Lakše je popljuvati Borogavca i ostale,nego proèitati šta je unutra napisano
03-04-2012 at 16:55 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

citat:
arnie wrote:

mi koji s postovanjem govorimo o Islamu a vi koji vazda imate nesto protiv,
jesam li ja pismen ili ne, nisi kompetentan da ocjenjus a nisam ni ja,
svako ima svoju percepciju materije,
meni je pun tzv. kofer kvislinga kojima smeta bilo kakva slika ove zemlje iz muslimanske perspektive,
zasto vam toliko smeta kada se bar na ovaj nacin pokusava ukazati u problem koji izjeda na ovu zemlju (gluma nekog nepostojeceg bratstva/jedinstva) a sve oslo u PM,
zasto vam smeta kada se ukazuje na rehabilitacije ratnih zlocinaca, pa uvijek imate advokatske komentare na takvim temama,
zasto generalno uvijek imate nesto protiv...

i.. smanji ti malo jarane...



Nemam ja nista protiv, a ko je kvisling, a ko nije, te, ko ovoj zemlji misli lose, vrijeme ce pokazati.
Kritikovat cu svakoga, i svaki stav pokusati preispitati.
Kritikuj i ti papu, kardinale, popove, katolicizam, pravoslavlje, samo naprijed.
03-04-2012 at 17:12 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

MelMel

citat:
Puc-puc malo jedni, pa onda puc-puc malo drugi, a onda dodje sumar Dajdza i otkrije Ameriku. Sorry svima, moradoh. Ja silnih strategicara i ratnika. Dajdza ba, posto si tako plaho informisan, de nam ba otkrij tu veliku tajnu da ne cekamo 20 godina. Za 20 godina ko ziv, ko mrtav - a nas ubi neizdrz. I ako moze sta Tita ti sto ti znas onako iz prve ruke a da je tacno tj istinito, a niko drugi od nas ne zna. Nemoj samo copy-paste. Svi smo vec proucili sve sto ima na dunjaluku sto se moze naci po raznoraznim portalima. Potpis, zla Esma. BTW - Koliko je sada sahata u Amerikama? Ovo ja tebe pitam na bosanskom jeziku.


Vazno se zakaciti na bilo koji nacin. Da li si to ponovo pogresno zakljucila, ili i dalje zlonamjerno izvrces tudje rijeci.
Ja sam kazao da ce se odgovor na postavljena pitanja znati za 20-setak godina, i kratko naznacio zasto.
03-04-2012 at 17:25 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

citat:
Abulafija wrote:

Nemam ja nista protiv, a ko je kvisling, a ko nije, te, ko ovoj zemlji misli lose, vrijeme ce pokazati.
Kritikovat cu svakoga, i svaki stav pokusati preispitati.
Kritikuj i ti papu, kardinale, popove, katolicizam, pravoslavlje, samo naprijed.

moji stavovi su jasni, Bosna jedna, jedina, jer druge namam, pa i Fildzan ako treba...
ne kritikujem religije... NIKAD
cak sta vise jasan je moj stav sa drugih tema, kojim se pozivam na bratstvo po zajednickom nam Isusu Hristu (Isaa s.a.w.s.)
vec kritikujem politiziranje i zloupotrebu iste,
bolestan slijed Kacavende i zloupotrebu pravoslvane crvke u cetnicke ideale klanja neduznoga naroda kroz decenije,
kritikujem inkvizicije koje su kroz vijekove istrijebile Muslimane sirom svijeta i istrijebljuju i danas dan,

ali ne vidim da se igdje slazes sa tim stavovima, vec uvijek imas nesto protiv,
sto mi govori samo jednu stvar o tebi...

iskreno, nije mi bas drago sto si ti naletio na ovu rudu...
03-04-2012 at 17:36 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

citat:
arnie wrote:

moji stavovi su jasni, Bosna jedna, jedina, jer druge namam, pa i Fildzan ako treba...
ne kritikujem religije... NIKAD
cak sta vise jasan je moj stav sa drugih tema, kojim se pozivam na bratstvo po zajednickom nam Isusu Hristu (Isaa s.a.w.s.)
vec kritikujem politiziranje i zloupotrebu iste,
bolestan slijed Kacavende i zloupotrebu pravoslvane crvke u cetnicke ideale klanja neduznoga naroda kroz decenije,
kritikujem inkvizicije koje su kroz vijekove istrijebile Muslimane sirom svijeta i istrijebljuju i danas dan,

ali ne vidim da se igdje slazes sa tim stavovima, vec uvijek imas nesto protiv,
sto mi govori samo jednu stvar o tebi...

iskreno, nije mi bas drago sto si ti naletio na ovu rudu...




To, sta to tebi govori, mene zaista ne interesuje. Tvoji stavovi, govore o tebi u mojim ocima takodje, itekako, a ni slucajno, na nacin, na koji sam o sebi mislis.
Ja sam svoje stavove pokazao 92- 95 kad je trebalo, a i dan danas pokazujem, kad treba i gdje treba.
I opet ponavljam, kritikovat cu svakoga, za koga i najmanje osjetim potrebu da kritikujem. Kritikujes i ti, i uz to vrijedjas, nazivajuci nas kvislinzima, cafirima, imaocima "pogresnih" misljenja itd....
Na kraju krajeva, ovo ne treba ni biti prepucavanje izmedju mene i tebe, pisi o temi, sta imas, i mirna Bosna.
03-04-2012 at 17:44 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

MelMel

citat:
Ma ja sam ti dajdza takva, ubleha, pogresno zakljucujem i kacim se na sve i svasta jer sam zla Esma. Konacno i ti dodje do dobrog zakljucka. Opet te pitam, ovaj put njeznije i manje zlonamjerno, imas li ti nama sta konkretno reci u vezi oslobadjanja/zauzimanja Banja Luke, a sto mi vec ne poznajemo? Ili se radi o tome da je bitno samo nesto reci, nekoga nazvati da nije pametan - u prijevodu da je glup (kao sto ti to Azuru rece). Sudeci tvoju logiku kako castis svoje neistomisljenike, onda bi se moglo reci i da si primitivan. Mislim, ne kazem ja to, ali tako bi to nekako ispalo kad bi smo slijedili logiku tvog pisanja. Znas ono kako ti to kazes, bitno je znanje i tome slicno. Pa rekoh, ako imas to neko znanje u vezi oslobadjanja/zauzimanja Banja Luke najljubaznije bih te zamolila da podijelis s nama, da i mi otkrijemo Ameriku i osjetimo taj momenat kad se usklikne rijec EUREKA! Potpis, zla Esma.


Ponovo pogresna tvrdnja. Ja se inace ne kacim na tudje konetare, a ako to i cinim, nikad ne idem na licnost, nego na argumente. Drugi odmah idu na licnost kao i tvoj prijatelja Azur. Ja sam samo odgovorio na njegove tvrdnje, i objasnio mu ono sto on nije znao, sta znaci "zauzeti", i kazao da ne pravai razlik izmedju inteligencije i znanja, a to su dva razlicita pojma.
To sto ti navodis, on je govorio meni, a ne ja njemu. Stara zlobnica i nezadovljnica uvijek izvrce tudje rijeci, samo ne znam zasto, to jest sta to tebe muci u zivotu?
Banja Luka vise nije ni bitna, presli smo na druga teme.
03-04-2012 at 18:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Politika : Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice