Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


To nije zastava nepostojeæe tvorevine nego zastava hrvatskog naroda, ta zastava je nastala mnogo ranije nego kako ti kažeš nepostojeæe tvorevine, koja je gle èuda organizirala hrvatski narod, jer da se pustilo drugima da odluèuju, u bosni danas ne bi bilo ni hrvata niti bošnjaka. Husino nije Tuzla, to su dva posebna naselja, koja se spominju odvojeno i u turskim defterima!

Kojeg bolan rušenja ustava? Ustav je bezvrijedna hrpa propisa ako ga ne podupire narod, u sluèaju BIH to su narodi. I Srbi su tvrdili da se ruši ustav jugoslavije, pa su se našli ko fol da ga brane.

Ovo je rušenje ustava i volje naroda, pogledaj video
NAROD ZAUSTAVIO, ALIJA BI PUSTIO Hrvati Hercegovine skandiraju Izetbegoviæu sve dok ovaj nije rekao da jugo tenkove treba pustiti.


Državna zastava je važnija od zastave nekog naroda...
Ovo za Ustav ne bih komentarisala,ali bih te upozorila da je negiranje i rušenje Ustava bilo koje države kažnjiva rabota
17-12-2012 at 16:45
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Sjeæam se 93. i konvoja spasa, rahmetli komšije kojeg ubiše bojovnici negdje u Središnjoj Bosni.
Sjeæam se da smo bili bez vode 2 mjeseca i redukcija struje zato što nije bilo mazota a kralo se trafo ulje koje je mijenjalo naftu jer ništa u Tuzlu nije moglo uæi osim UNHCRovih kamiona kojima su nama koji "stolujemo" dovozili (tobjarabi) smeæe od hrane.
Sjeæam se prebjega preko Drijenèe i Majevice mojih komšija i školskih drugova i drugarica koji su po Zagrebu poslije prièali kako su morali otiæi iz Tuzle jer su bili ugroženi, ugnjetavani i ponižavani, nisu smjeli reæi kako se zovu niti slaviti Božiæ jer bi ih medžahedini kamenovali.
Jedna od njih netom poslije završetka rata doðe u Tuzlu i viðe mene u tadšnjoj Lambadi, priðe za sto i "Gdje si školski! Šta ima! Kako si!" Vako nako, ooooo rekoh ðe si Kristina, izvoli sjesti i popiti zadnju sa nama! Kaže ona kako zadnju?! Pa rekoh ja dok sam živ sam mnom za sto više neæeš sjesti, da popijemo i da se pozdravimo sad kad veæ nisi htjela 93. Crta, da te moje oèi više ne vide, pa veæ da imaš razloga po Tkalèiæevoj prièati "Kak te mundžosi ignoriraju i ugnjetavaju al provo nahrane i napoje"!
Sve vam mogu halaliti, koliko sam samo puta legao u krevet gladan, nema struje i u 17 sati kad padne mrak lezi spavat jer se akumulator èuva samo za vijesti u 19 i pa pa.......
Voza i to onog teretnog natrpanog ljudima iz Lukavca i Banoviæa jer autobus je bio misaona imenica.....
Dajdžu bolesnog nismo mogli u hitnu odvesti jer nije bilo nafte.....
Konvoje opljaèkane....
Leæa umjesto kafe...
ali Stari most vam nikad halaliti neæu.

Samo æu ti ovo reæi daBogda i ja i moja familija bili tako ugroženi, majorizirani, ugnjetavani koliko ste vi ovdje. Sad æu se potpisati gdje treba.

Bujrum hoæeš da zamijenimo uloge? Ali da se vratimo jedno 12-13 godina unazad kad ste imali support i logistièku podršku od Franceka, sad kad su vas Milanoviæ i Mesiæ odkantali i okreæu vam leða eh sad kuku lele.
Licemjerno.

17-12-2012 at 16:53
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Da ponovim Ustav je bezvrijedna hrpa propisa ako nema uporište u narodu ili narodima. Ustavi se mijenjaju kako bi se narod zadovoljio. Tko se to u BiH zaklinje na ustav? Na tvoju žalost šumski entitet je politièki fakt. Dodikovi èetnici èovjek brani stavove koji podupire srpski narod, to morate prihvatiti. Kao što ti ovdje braniš bošnjaèke percepcije BiH, tako i on brani srpske, ja hrvatske,..
1.Za Ustav sam ti odgovorila....samo glup i neoinformisan èovjek može da lupeta ovako o Ustavu
2.Ako je politièki fakt ,onda je taj fakt nastao na genocidu...evo stiže veæ druga presuda nakon Krstiæa,a neæe omanuti ni za Karadžiæa i MladiæaIsto èeka i onu šestorku kojoj se sudi za osnivanje HzHB...ako misliš da tvorevina neæe biti oznaèena kao udruženi zloèinaèki poduhvat,grdno se varaš...tako da ti teorija pozivanja na politièki fakt ne pije vode...paradržavne tvorevine nastale genocidom i zloèinom se nigdje ne priznaju država...u medjunarodnom parvu taj presedan ne postoji..
3.bošnjaèke percepcije BIH pa ispljuvaše me silni Bošnjaci sa ovog portala jer se izjašnjavam Bosankom i jer preferiram Ustav za BIH baziran na principima graðanske države...
Ni ti ni ja ni bilo ko od nas koji komentarišemo nemamo mandat da prièamio u ime bilo kog naroda ili etnièke skupine,jer nemamo politièki mandat za to...osim ako ti nisi neki mali HDZ-ov odbornik,ali teško...da jesi trebao bi te neko od školovanijih hadezeovaca upozoriti da ne lupetaš javno o Ustavu države kojoj plaæaš porez i koju si navodno branio

17-12-2012 at 17:03
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

______________________________________________
Po ne znam koji put ponavljate isto, to nije zastava druge države , ta zastava sa državom hrvatskom nema veze.Isticanje zastava stranih država nije po zakonu a ovo je zastava jednog naroda u BiH, znaèi nije strana.Ako je to zastava jednog naroda u BiH onda je to i bosanskohercegovaèka zastava koliko god to nekima bilo krivo.



Misliš li da bi pored tog "stijega" trebala stajati i zastava BiH? 


<br /><br /><br /><br />

17-12-2012 at 17:04
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Da, kada BiH bude država!


Joj sto je tebi ta drzava BiH trn u oku.
Dzaba ti sve, BiH postoji i postojat ce.
17-12-2012 at 17:14
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Kako kome, nama je važnija naša zastava od državne.. Iza ustava SFRJ je stajala JNA, pa što se desi sa ustavom i državom i zastavom sa kojom smo mahali do koju godinu ranije? Odvajanje BIH od jugoslavije je isto tako bilo kažnjivo djelo, za koje je bila predviðena jedno vrijeme i smrtna kazna, pa se BiH odvoji!


Nakon Referenduma o nezavisnosti BIH i na bazi Èlana 5 Ustava SFRJ (onaj iz 1974. godine koji DOZVOLJAVA OTCEPLJENJE REPUBLIKA,A NE I NARODA)01.03.1992.godine je postala nezavisna zahvaljujuæi glasovima cca65% njenih gradjana .U granicama kako je nacrtano ZAVNOBIH-om.
Od tog datuma se na teritoriji BIH ne pika SFRJ Ustav ,a JNA se smatrala stranom vojnom silom.
Tako da i bijela zastava sa ljiljanima na plavom štitu je ona prava državna zastava koja treba da se viori na svim jarbolima.Nikakva šahovnica niti ocila niti mjeseci i zvijezde.
tako da nije kažnjivo djelo izdvajanje BIH iz SFR je potpuno legitimno i legalno
Da je po Ustavu SFRJ iz 1974.godine bilo dozvoljeno OTCEPLJENJE NARODA (ovo o èemu nacoši sanjaju) onda bi krajiški Srbi imali legitimitet da stvore svoju državu na treitoriji današnje Hrvatske...Prema tome i ovde nisi u pravu.Nema smrtna kazna nikakve veze sa Èlanom 5.Ustava SFRJ.
17-12-2012 at 17:15
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

klon4 wrote:
Je li tebi normalno da katolici i pravoslavci u Tuzli za bajram ne rade i ne idu u školu?
__________________________

meni jest', što æe moje dijete iæi na nastavu ako veæina djece slave praznik. pitanje ti je baš bezveze.

17-12-2012 at 17:18
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu


Kao prvo meni kolko je poznato nikada nije postojala nikakva opština sa sjedištem u Kiseljakudavne 57 godine ukinuti su statusi opštinama Gornja Tuzla,Puraèiæ i nisam najsigurniji kojoj još od opština na kantonu ali za Kiseljak sam ubjeðen da nikada nije imao status opštine,Ako posjeduješ relevantne podatke bilo bi mi drago da nam ih prezentuješ.
Oprosti a kojoj bi to opštini Husino trebalo pripasti
Nekoj novoformiranoj hrvatskoj opæini ili
Pa ko bih želio biti maliciozan kao što si ti rekao bih da nemam koga pitati jer su Bošnjaci protjerani sa tih prostora
Na ovu tvoju zadnju opservaciju "glede" državnosti BiH nebih se posebno osvrtao jer nemam volje odgovarati na nebuloze!!
Btw podastri nam još koji primjer koji oslikava tu ugroženost Hrvata u Tuzli!!!

[Edited by yugi on 17-12-2012 at 17:19 GMT] 


<br /><br /><br /><br />

17-12-2012 at 17:19
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
daleko wrote:
Sjeæam se 93. i konvoja spasa, rahmetli komšije kojeg ubiše bojovnici negdje u Središnjoj Bosni.
Sjeæam se da smo bili bez vode 2 mjeseca i redukcija struje zato što nije bilo mazota a kralo se trafo ulje koje je mijenjalo naftu jer ništa u Tuzlu nije moglo uæi osim UNHCRovih kamiona kojima su nama koji "stolujemo" dovozili (tobjarabi) smeæe od hrane.
Sjeæam se prebjega preko Drijenèe i Majevice mojih komšija i školskih drugova i drugarica koji su po Zagrebu poslije prièali kako su morali otiæi iz Tuzle jer su bili ugroženi, ugnjetavani i ponižavani, nisu smjeli reæi kako se zovu niti slaviti Božiæ jer bi ih medžahedini kamenovali.
Jedna od njih netom poslije završetka rata doðe u Tuzlu i viðe mene u tadšnjoj Lambadi, priðe za sto i "Gdje si školski! Šta ima! Kako si!" Vako nako, ooooo rekoh ðe si Kristina, izvoli sjesti i popiti zadnju sa nama! Kaže ona kako zadnju?! Pa rekoh ja dok sam živ sam mnom za sto više neæeš sjesti, da popijemo i da se pozdravimo sad kad veæ nisi htjela 93. Crta, da te moje oèi više ne vide, pa veæ da imaš razloga po Tkalèiæevoj prièati "Kak te mundžosi ignoriraju i ugnjetavaju al provo nahrane i napoje"!
Sve vam mogu halaliti, koliko sam samo puta legao u krevet gladan, nema struje i u 17 sati kad padne mrak lezi spavat jer se akumulator èuva samo za vijesti u 19 i pa pa.......
Voza i to onog teretnog natrpanog ljudima iz Lukavca i Banoviæa jer autobus je bio misaona imenica.....
Dajdžu bolesnog nismo mogli u hitnu odvesti jer nije bilo nafte.....
Konvoje opljaèkane....
Leæa umjesto kafe...
ali Stari most vam nikad halaliti neæu.

Samo æu ti ovo reæi daBogda i ja i moja familija bili tako ugroženi, majorizirani, ugnjetavani koliko ste vi ovdje. Sad æu se potpisati gdje treba.

Bujrum hoæeš da zamijenimo uloge? Ali da se vratimo jedno 12-13 godina unazad kad ste imali support i logistièku podršku od Franceka, sad kad su vas Milanoviæ i Mesiæ odkantali i okreæu vam leða eh sad kuku lele.
Licemjerno.

moram ponoviti, pametnom dosta
17-12-2012 at 17:19
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Da, kada BiH bude država!


na tvoju žalost BIH JESTE DRŽAVA... medjunarodno priznata od preko 120 država svijeta (neka me neko ispravi ako griješim)...a sve paravojne i paradržavne tvorevine æe biti osudjene spram djela za koje ih se tereti da su njihove parainstitucije i nositelji vlasti poèinili...OTCJEPLJENA NARODA NEMA,HZHB neæe uskrsnuti ,Prliæ i ekipica æe biti osudjeni,PDV ti je plaæati BIH državi ako u njoj živiš i radiš... I nadam se i zdušno zalažem da državna zastava moje domovine BIH bude iskljuèivo bijela sa ljiljanima na plavom štitu kao i himna "Mojoj dragoj BIH"... ;hanka

[Edited by soraya on 17-12-2012 at 17:28 GMT]
17-12-2012 at 17:26
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice