Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

_____________________________________________
Stav da BiH nije država Hrvata i Srba jer oni imaju matiène države a Bošnjaci nemaju pa eto BiH treba biti njihova.
Ja nisam nilkakav VELIKI HRVAT , da su svi u ratu bili kao ja niti jedan èovjek ne bi izgubio život.



Ne znam vala, ja to jos nisam cuo, izuzev extremnih krugova a i to je 93' bilo.
Al sam zato itekako svjestan stavova Hrvata u Hrvatskoj i Srba u Srbiji prema svemu sto nije Hrvat ili Srbin.
A ako cemo pravo vecina Hrvata i Srba iz Bosne ovu zemlju prezire, i dan danas zaleci sto nije rasparcana i podijeljena izmedju Hrvatske i Srbije.
To samo pokazuje koliko smo maloumni i skloni manipulacijama.
U mom Doknju garantujem da nema NIKOGA, ko moze dokazati bilo kaku krvnu vezu sa Hrvatskom, izuzev sto sad imaju rodbinu koja zivi tamo, a Hrvati veci od Tudjmana alarahmetile
Cast postovanim izuzetcima iz cijenjenog Doknja.
Ima i njih, itekako.



17-12-2012 at 15:40
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Da se ostavim bajrama? Neæu

Jesmo li za ravnopravnost u BIH? Ako jesmo onda ona ne bi smjela biti parcijalna. Bajram ne bi smio vrijediti više od Božiæa i obrnuto.

Nije ovo pljuvanje, ovo je skretanje pozornosti na stvari koje veæina ne želi da vidi.


Ma ko kaže da Bajram vrijedi više od BožiæaNevjerovatno mi je tvoje licemjerje zaista!!!U po Tuzle se postavi zastava nepostojeæe tvorevine hercegbosne zbog koje su neki svojevremeno i krivièno trebali biti gonjeni jer se radilo o klasiènom rušenju ustava i poretka kako su to komunisti svojevremeno kvalifikovali, i ti sad prièaš prièu o ugroženosti
Ok, slažem se nije trebalo zakazati te ispite za Božiæ ali za Boga miloga jel to razlog da ovde lamentiraš na tobožnjoj ugroženosti Hrvata
Pokušaj napraviti paralelu sa stanjem u gradovima u kojima Hrvati "obnašaju" vlast!!
Jel ti recimo zamislivo da se u Grudama il nekom drugom mjestu gdje su Hrvati veæina postavi zastava sa ljiljanima
Pomenuo je neko i primjer sveuèilišta u Mostaru a takvih primjera je na desetine!!
I ti naš'o da ovdje nekome soliš pamet o ugroženosti.Ma hajdeeeee!! 


<br /><br /><br /><br />

17-12-2012 at 15:41
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Da vam tetka MelMel svima kaze da ste Tita mi svi ugrozeni od oluka i oronulih fasada. Bas sam gledala po krovovima i fasadama, kako su klima uredjaji bahato instalisani, kako su fasade odvaljene, a ljudi svakodnevno prolaze pored takvih zgrada i samo je pitanje vremena kad ce nekom na glavu roknuti nesto.

Sorry za off, ali da je Boze pameti pa da se saniraju takve stvari a vi tabirite o bajramima i bozicima. Ne znam zasto ne slavite sve? Ja da mogu, ja bi svaki dan slavila.

17-12-2012 at 15:52
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

______________________________________________
Nacije traju neuporedivo duže od država, naroèito na našim prostorima.
Moj djed je roðen i živio je u tuzli kao Hrvat.
Kada je roðen živio je u Austrougarskoj zati je došla kraljevina SHS od negdje 1927 mislim nastala je kraljevina Jugoslavija zatim je nastala SFR Jugoslavija.SFRJ se raspala i nastaje BiH koja se raspada i nastaju R. Srp. , Herceg Bosna ,distrikt Brèko i Bošnjaèki dio.Zatim se stvara federacija BiH na koju prenose svoje ovlasti HR Herceg Bosna i Bošnjaèki dio Bosne i Hercegovije a Republika Srbska i distrikt Brèko ostaju i dalje.Granice se stalno mijenjaju, postavljaju i ukidaju.Evropski narodi su ratovali i imali svoje države èije su se granice stalno mijenjale a sada nemaju granica nikako.Sutra æe i BiH uæi u EU .Moj djed eto umrije poslije zadnjeg rata, nikada ne izaðe iz Tuzle dalje od Olova gdje je išao na veliku Gospu a živio je u puno država a uvijek bio Hrvat.


Ja, pa sta sad? Mislim ono, koja je poenta tvog posta? OK, iznio si kratku istoriju, historiju, povijest BiH(ovo ja da ne ugrozim ikoga ) i potvrdio da su jadnu Bosnu svi handrili. Nego, ja ti samo kazem da se nikad ne zna. Mozda bude dovoljno onih koji ce osnovati i Bosansku naciju. Eto, rekoh da ti kazem da znas i da se ne nerviras.
17-12-2012 at 16:01
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Da se ostavim bajrama? Neæu

Jesmo li za ravnopravnost u BIH? Ako jesmo onda ona ne bi smjela biti parcijalna. Bajram ne bi smio vrijediti više od Božiæa i obrnuto.

Nije ovo pljuvanje, ovo je skretanje pozornosti na stvari koje veæina ne želi da vidi.

Ko insistira na parcijalnosti?Ko traži "treæi"?
Ako imate uporište u Ustavu (èak ovakvom nakaradnom kakva je Dejton)bujrum iæi na referendum... Ali njonjak,nemate tog uporišta ,kao ni ona agresorska banda iz šumskog entiteta..džaba koalicije sa Dodikom i njegovim èetnicima.
Što to pripadnici hrvatskog naroda ne serunjaju sa "ugrozbom" u Banja Luci,Derventi,Šamcu...?Šta kenjate više o tome da su samo oni BH Hrvati koji glasuju za HDZ pravi predstavnici hrvatskog naroda ? Ti æeš baš da oduzmeš Komšiæu ili Jeleèu njihovo hrvatstvo?Sutra malo...Nema deranja ove države po principu kako su se dogovorila ona dva krepana skota u Karaðorðevu.Nema.
P.S Jedva èekam da Hrvatska udje u EU,da se prestanete svi qurchiti i domovnicama i prinadležnostima koje drpate na raèun poreskih obveznika države Hrvatske.Nije Husino u Hrvatskoj veæ u BIH.I nisu svi BH Hrvati katolici,niti svi Bošnjaci muslimani,niti svi Srbi pravoslavci...
Fra Petar Jeleè se izjašnjava bosanskim Hrvatom...uz opasku da mu je pridjev mnogo važniji nego imenica .
U sekularnoj državi vjerski praznici nisu i ne trebaju biti državni.Jer niti smo šerijatska niti hrišæanska država.
Lijepi Tito pa je znao kome je gdje mjesto.

[Edited by soraya on 17-12-2012 at 16:06 GMT]
17-12-2012 at 16:04
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

_____________________________________________
uopæe se ne nerviram, ništa ti nisi napisala èime bi me ljutila, samo iznosimo svoja mišljenja i argumente za to.Veæ sam pisao da je u bivšoj državi pravljena nacije Jugoslovena i ljudi su se izjašnjavali kao Jugosloveni.Nestade Jugoslavije a oni pretadoše biti Jugosloveni, trebali su biti dosljedni i ostati to .Kurdi kao narod znaju što su iako nemaju svoju državu, nisu prestali biti Kurdi kao Jugosloveni kada ostadoše bez države.Ne treba izmišljat nove nacije koje služe u svrhu neèijih politièkih ciljeva a sutra opet kada poène neki rat odmah svi prestaju biti to nešto izmišljeno i postaju Srbi, Hrvati ili Bošnjaci.
Samo razgovaramo , nema ljutnje
pozz


Ipak, ja ne bih poredila Bosnu sa Jugoslavijom. Jer o Bosni se moze pricati jos od Kulina Bana, a o Jugi ne.
17-12-2012 at 16:18
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

______________________________________________
BiH koja se raspada i nastaju R. Srp. , Herceg Bosna ,distrikt Brèko i Bošnjaèki dio.Zatim se stvara federacija BiH na koju prenose svoje ovlasti HR Herceg Bosna i Bošnjaèki dio Bosne i Hercegovije a Republika Srbska i distrikt Brèko ostaju i dalje.Granice se stalno mijenjaju, postavljaju i ukidaju.Evropski narodi su ratovali i imali svoje države èije su se granice stalno mijenjale a sada nemaju granica nikako.Sutra æe i BiH uæi u EU .Moj djed eto umrije poslije zadnjeg rata, nikada ne izaðe iz Tuzle dalje od Olova gdje je išao na veliku Gospu a živio je u puno država a uvijek bio Hrvat.


Koja nepismenost i lupetanje gluposti...ovo za granice ti je vrh...de nam pokaži gdje su te granice "dijelova na koje se BIH raspala"?Jeli postojala na teritoriji današnjeg entiteta RS ikakva država u pravnom ,politièkom i teritorijalnom smislu?Nije...Jeli postojala HB ili DIstrikt? Nije...Prema tome ono što nikada državom nije bilo nema šanse da državom postane,jer konstituvni narodi koji žive na teritoriji današnje BIH nemaju suverenit za formiranje svojih nacionalnih bantustana...
Nije taèno da zemlje EU nemaju svoje granice i oivièenu teritoriju,niti da su ih rtedukovale,mjenjale ili izbrisale..Te granice itekako postoje samo su za èlanice EU porozne,propusne,prvenstveno iz ekonomskih razloga....Nema otimaèine,maltertiranja sopstvenih gradjana ,pljaèke i kriminala kako je to zamislio mali Perica i mali Ðokica koji su ratovali za paradržavne tvorevine da bi mogli pljaèkati i otimati...Zato i nemamo Zakon o državnim praznicima,da bi nacionalistièke stranke imale homogenizovano biraèko tjelo i da im omoguæi glasove i vladavinu...Zakon o zastavi i obilježjima itekako postoji i treba uvesti rigorozne kazne za sve one koji ne poštuju isti...pa bih te ja pitala smije li se na jarbolu koji je na teritoriji BIH ZVANIÈNO isticati zastava druge države.
Isto je i sa odavanjem poèasti od strane predstavnika državnih institucija...Salutiranje i ništa više.
17-12-2012 at 16:42
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Shokadijo don't worry, sad ce ba smak svijeta ionako.

17-12-2012 at 16:43
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

______________________________________________

u vrijeme kulina bana bosna se dodatno prosirila ali je ipak i tada bila mala, prije toga je bosna bila uže podruèje uz rijeku bosne.
Ni tada nije a ni kasnije postojala bosanska nacija.Ne ,može se po geografskim pojmovima pravit nacije.Kada bi to radili onda bi bilo uredu da postoji recimo i posavska nacija a i mnoge druge kao recimo zagorska, lièka, dalmatinska, vojvoðanska, kosovska itd.



Pa ja ni ne rekoh da je postojala Bosanska nacija. Ja sam rekoh da je postojala Bosna od davnina, pa mi pade na pamet da bi mozda trebala postojoati i Bosanska nacija.

Polako ba, nije ni Rim nastao preko noci.
17-12-2012 at 16:44
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:
Èinjenice. Vlada TK proglasi neradni dan za Bajram, nema ispita, škole ne rade. Doðe Božiæ radi se normalno, katolicima i pravoslavcima se eto kao ostavi pravo da mogu izostati, ali ne i nadoknaditi propušteno u školama i fakultetima. Je li to ravnopravnost?

Moje pisanje je ovdje dobronamjerno, èisto ukazivanje na stanje kakvo vlada u našim sredinama. I da nije sve onako kako se voli tvrditi.

To nije zastava nepostojeæe tvorevine nego zastava hrvatskog naroda, ta zastava je nastala mnogo ranije nego kako ti kažeš nepostojeæe tvorevine, koja je gle èuda organizirala hrvatski narod, jer da se pustilo drugima da odluèuju, u bosni danas ne bi bilo ni hrvata niti bošnjaka. Husino nije Tuzla, to su dva posebna naselja, koja se spominju odvojeno i u turskim defterima![/FONT SIZE

Kojeg bolan rušenja ustava? Ustav je bezvrijedna hrpa propisa ako ga ne podupire narod, u sluèaju BIH to su narodi. I Srbi su tvrdili da se ruši ustav jugoslavije, pa su se našli ko fol da ga brane.

Ovo je rušenje ustava i volje naroda, pogledaj video
NAROD ZAUSTAVIO, ALIJA BI PUSTIO Hrvati Hercegovine skandiraju Izetbegoviæu sve dok ovaj nije rekao da jugo tenkove treba pustiti.


Dakle ne propisuje kanton to koji æe dani biti neradni nego Vlada F BiH.Pa bil tebi bilo normalno da Bošnjaci ne rade u firmama za BožiæOstavljena je moguænost svim radnicima,uèenicima,studentima etc etc das nerade za taj dan i šta bi ti sad htio više od togaDa i mi Bošnjaci neradimo za BožiæGledano sa praktiènog aspekta ionako imamo i previše neradnih dana a zemlja nam je otišla u tri pm po pitanju ekonomije!
Oprosti a šta je to Husino ako nije TuzlaMožda je u meðuvremenu pripalo nekoj drugoj opštini
Kad je Ustav u pitanju naravno da taj Ustav ne reflektuje ni moje žerlje po pitanju ureðenja BiH ali dok se ne donese tj izglasa drugi ovaj ovakav svi moraju poštovati pa i ti tvoji koji imaju želju za pravljenjem treæeg entiteta.
Pokušaj stvaranja hercegbosne jeste protuustavno djelovanje i ja da sam se pitao pohapsio bi sve te bitange i poslao na dugogodišnju robiju!
Pa ne može svako kako mu se èefne raditi teritorijalni i administrativni preustroj BiH!!!
Btw bilo bi korektno sa tvoje strane da nam kažeš kakvo je stanje na teritoriji gdje Hrvati "obnašaju" vlast 


<br /><br /><br /><br />

17-12-2012 at 16:45
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice