Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Gdje se glagoljica koristila do prije 100-200 godina? To pismo je u srednjovjekovnoj bosni znalo pisati maksimalno stotinjak pismenih ljudi, ostali su bili nepismeni.

Nove rijeèi? Hrvatski nazivi mjeseci nisu nove rijeèi, nego su stare koliko i slavenski jezici. Zrakoplov je stotinjak godina stara rijeè, normalno jer ono što oznaèava prije nije postojalo.

Jezik je živa materija koja se razvija, neke rijeèi otpadaju, neke dolaze.

Sad ne znam tko ima krizu identiteta ;) ovi koji se od prvih AU popisa izjašnjavaju isto ili oni koji svako malo drugaèije se izjasne?



"Glagoljica je staroslavensko pismo nastalo sredinom 9. st., koje se u hrvatskim krajevima zadržalo sve do 19. st. Veæ poèetkom 16. st. sve je više potiskuje latinica. Autor ovog pisma je Æiril, bizantski redovnik iz Soluna. Æiril (pravim imenom Konstantin) na osnovi jezika makedonskih Slavena iz okolice Soluna sastavio je prilagoðeno pismo i prevodio crkvene knjige."
izvor: wikipedija.

Sta podrazumjevas pod "svako malo"? Mozda period kad je Tito dozvolio da budes srbin, hrvat ili ostali?
Sta ima ugrozeni, kad se to vama oduzimalo pravo na izjasnjavanje?
I opet ko najvise baca drvlja i kamenja po Titu? Zna se...

Lakse mi se sporazumjeti sa covjekom iz Zagreba, nego sa nekim iz nekog bosanskog zaseoka koji koristi hrvatski jezik.
Ali drma kriza identiteta zestoko

Ne zelim voditi dalju raspravu sa tobom, jer ti ces i dalje biti ugrozen. Uostalom, nisi vezan lancem, pa bujrum tamo gdje ti je bolje.

Ja sam musliman, bosanac, koji sam ugrozen u ovoj drzavi. I jebe mi se i za tvoju šahovnicu i za našu zvjezdovnicu, ekonomski sam ugrozen jer svaki mjesec krpim kraj sa krajem, ali opet kazem, hvala Bogu, ima sto puta gorih od mene.
I ja cu napustiti cim budem imao prvu bolju priliku, i hoces li to nazvati "raseljavanjem bosnjaka"? Naravno da neces, ali zato brojis svakog hrvata koji je otisao jer je "ugrozen", bez da si tacno rekao koje je njegovo osnovno ljudsko pravo ugrozeno.
17-12-2012 at 13:32
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:
citat:
andjela wrote:


Nisam ja tebi kriva što se ti osjeæaš ugroženim samo zato jer su neki ispiti zakazani na Božiæ...i što ti sva ostala ugroženosta NARODA generalno, nije uopšte bitna!!
_____________________________________________
O OSTALOJ UGROŽENOSTI NARODA ovdje ne prièamo, naravno da su svi ekonomski ugroženi i da im je teško.Cijena stvaranja ovakve BOSANSKE države se plaæa veæ od rata do sada a plaæat æe se možda još dugo ako neki ne promijene svoje stavove i prestanu misliti da samo oni imaju pravo na tu državu.


Koje stavove, i sta ste to vi, veliki Hrvati uradili za ovu drzavu, za razliku od njih sto nisu?
17-12-2012 at 13:53
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:




Ti i dalje omalovažavaš Dan rudara s kojim pravom!?
Jasno i svakim slovom sam taèno rekla od èega odnosno koga mi je muka ostalo proèitaj ponovo da se ne ponavljam. Il se možda ne razumijemo može bit da i ne govorimo istim jezikom

Daj nam malo informacija iz prve ruke, o toleranciji na Mostarskom Sveuèilištu, može bit ima dobrih primjera ua Tuzlanski Univerzitet
17-12-2012 at 14:09
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

_____________________________________________
Stav da BiH nije država Hrvata i Srba jer oni imaju matiène države a Bošnjaci nemaju pa eto BiH treba biti njihova.




Moze li ikako ta BiH biti drzava Bosanaca i Hercegovaca? Rekoh samo da priupitam, pa vi opet nastavite sa diskusijom.
17-12-2012 at 14:38
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

meni kad bi za Bajram bio ispit, ja bih s pjesmom is'o, jer bi se nadao da ce mi i pored toga sto sam naucio, dragi Allah dodatno pomoc da ga polozim i dokazem onima sto me diskriminiraju da su pogrijesili sto su ga za Bajram, zakazali..
ako sam vjernik, na primjer..

17-12-2012 at 14:39
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


E vidiš Božiæ je zapovjedna svetkovina, dan koji se treba obilježiti sveèano sa svojim bližnjim, dan ispunjen odreðenim vjerskim i tradicionalnim obièajima. Tako je u europi, a u maloj aziji ovako ;)


ne kontas ba..
ono doduse, lakse je pizdit.. mozda neko dodje i pomiluje..
17-12-2012 at 14:56
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Ma ti ne kontaš, u katolika je zapovjedna svetkovina 'neradni dan'


pa nije ispit, posao.. do posla treba jos stele i stele..
a ako mislis na radnju, ono gramaticki, onda objasni, da li radi crkva i crkveno osoblje za Bozic?
17-12-2012 at 15:06
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

gostelja wrote:

______________________________________________Bosanaca i Hercegovaca ne može jer ta nacija ne postoji kao što nije postojala ni jugoslovenska.Nestade Jugoslavije i što su onda oni koji su mislili da su Jugosloveni.
BiH može biti država Srba, Hrvata ,Bošnjaka i ostalih koji tu žive i koji æe voliti svoje i poštivati tuðe.Koji neæe nikome nametati svoje kao što ne bi volili da se njima nameæe nešto što oni neæe.
nadam se da si zadovoljan mojim odgovorom i stavom po ovom pitanju.
L.P.



Ma i nacije se radjaju i umiru.
17-12-2012 at 15:14
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Države su prolazne stvari! Dakle ne može!


Bumo vidjeli. ;hanka
Uzalud vam trud sviraci.
17-12-2012 at 15:17
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Posao i ispiti su obveze. Zašto onda fakulteti ne rade za bajram?

Crkveno osoblje vrši vjerski obred na to se zavjetovalo.


ostavi se ba, Bajrama.. hajd da mi spasimo Bozic, prvo.. jer, moze bit da ce radit i za Bajrame, vidis da komunisti vladaju, da se ne zna ko pije ko placa..
zato nemoj pljuvat po komsiluku, nije sportski.. pisite neku peticiju vlastima, pa nek oni to rjesavaju.. oni ionako odlucuju na svoju ruku, ne pitaju ni tebe ni mene.. pa ja..
17-12-2012 at 15:20
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice