Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Šta èitate?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
klikOzovna
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Sta citate?

8(*_*)8

Kupila sam pre neki dan casopis, koji vecina muskaraca jos uvek cita,samo jednom rukom
Rac je naravno o PlayBoy-u, ali od nedavno na nasem jeziku:-)

Sumnjam da cu ga uzimati i dalje(pre svega sto mi takav dodatni trosak ne treba),ali ovaj prvi broj,morala sam da "overim"

No,ko zna mozda nam u kuci osvane jos neki broj,ako moj klinac,zameni svoj "Gamer",za njega:-)

Nego,
cudo su oni profi fotografi...Kako od prosecne zenske,napraviti fatalnu zavodnicu.Jos uvek to dobro rade:-)

26-12-2003 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
visental
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Sta citate?

citat:
Bucko wrote:
citat:
visental wrote:



ne citam nista vec godinama. naravno mislim na knjige. ne mogu da se koncentrisem na sadrzaj ili formu knjiz. djela. likovi mi postaju dosadni u proslosti, sadasnjosti i u buducnosti. zivim u svijetu " vec vidjeno" sto je naravno greska, al´ jebiga!
ponekad se pitam da li je potrebno procitati knjigu, ako mi je moze docarati dobro odradjen film. pogledam neku noc na TV film About Schmith sa Jack Nickholsonom i siguran sam da ne bih mogao stvoriti tako jaku sliku situacija da sam citao knjigu, kao sto mi je film predstavio.
i sve sam vise siguran da je covjek mojih godina koji je u mladosti otvorio cevabdzinicu bolje prosao no ja.


)) visental.
Dugo sam trazila neko misljenje na forumu o citanju knjiga poput moga- i bam! tvoje.
Ne znam da li film moze docarati bolje situaciju od knjige- nekada ti diktira vidjenje, a ti mislis da je to tvoje. Citanje knjiga je mozda kao umna vjezba, da bi bio dobar u tome moras to i raditi. Ako ne koristis svoju imaginaciju, ona ce zardjati.
Ali se slazem da imam i ja taj sindrom- da su mi karakteri dosadni, da skoro znam sta ce reci iduce. Da se ne mogu fokusirati na djelo. Stoga mnogo puta pocnem knjigu ali je ne zavrsim. Sto kao sto ti kazes, i nije neka vrlina, ali ko je tu da daje nazive ovakvim stvarima.
Recimo, tu Alhemicara sam procitala do kraja i to na vozu i voz me odveo do zadnje stanice. Ne bih ni onda sisla ali bi mi cudno sto svi izlaze na istoj stanici.

Ali ipak sa vremena na vrijeme naletim na knjigu koju je napisao veliki covjek, i ona je svakako vrijedna citanja. Uvijek.



ako smijem preporuciti tebi neka izdanja iz ove godine:
All the Shah´s Men: An American Coup and the Roots of Middle East Terror.By Stephen Kinzer

knjiga govori iz CIA materijala o 1953 u Iranu, a glavni lik je tadasnji premijer Muhamed Mosadik. Amerikanci uspijevaju da ga sruse s vlasti i postavljaju shaha Rezu Pahlavija za vladara;

The Turk: The Life and Times of the Famous Eighteenth-Century Chess-Playing Machine. By Tom Standage. Penguin/Berkley;288 pages, a u Engleskoj izdana knjiga pod naslovom "The Mechanical Turk".
The story of the Turk, a chess-playing clockwork figure, by the technology editor.



nije mi bila namjera stavljati jedno ispred drugoga( film ispred knjige) nego je to splet okolnosti, nerava, nedostatka vremena, lose porodicne situacije, gdje je bivsa zena tusila me sa Readest Digest(ili tako nesto slicno), lutanja od posla do posla da se prezivi, ucenja engleskog jezika i kad se sve skupi pa zar nije lakse i jednostavnije pogledati upecatljivu sliku na filmu no ici svaki casak na rjecnik?
 


jos uvijek ujutro se ustaje s osmijehom
02-01-2004 at 10:36 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Citam VITEZI KULINA BANA ,Nenad Tanovic .

Zanimljivo je da je Tanovic bio (ne znam je li i sada ) profesor na Elektrotehnickom fakuletu u Sarajevu .
Dobio je dobre kritike i bas sam citala kako se Sidran cudi da je to napisao neko k´o u malom prstu ima fiziku cvrstog stanja.

Biografija mu je zanimljiva ,kaze "skupljam knjige i kamenje cudnih oblika .Pisem nocu tajno poput sove .Danju zivim tudji zivot i sanjarim "

11-03-2004 at 08:06 | Ukljuèi u odgovor
Bond007
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 25-01-2004
Lokacija: Sarajevo-Tuzla
Odgovori: 386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?


Pravo mi se svida ideja od magazina DANI da uz svaki broj stampaju neku knjigu. Ljudi iz raznih razloga uopste vise ne citaju. I ovaj internet je djelom kriv za to.
Prava knjiga je bila od Sidrana i ona je bila besplatno. A uz ovaj broj je dosla knjiga od Ive Andrica Prokleta avlija i sama knjiga kosta 5KM sto je smjesna cijena za knjigu. Davno sam je citao ali treba je ponovo procitati jer je odlicna knjiga. Cuo sam da ce u nekom od sljedecih brojeva da izade knjiga od naseg Tuzlaka Mese Selimovica Dervis i smrt. Za 5KM tu knjigu treba imatu u kucnoj biblioteci odlicna je! 


kad bi zivot bio san

sanjala bi na mom ramenu

da si kamen jedan dan

ja bih bio mac u kamenu
12-03-2004 at 18:00 | Ukljuèi u odgovor
cutie
Nivo: Forumski doajen
not a cutie pie

Registriran(a): 28-04-2003
Odgovori: 3049
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Zavrsila sa citanjem "Istocno od raja" Johna Steinbecka. Dobra knjiga, interesantna, ima nekih dobrih diskusija u njoj o tome kako na kraju krajeva covjek uvijek sam odluci izmedju dobra i zla.

Pocela citati "Radjanje Venere" - Sarah Dunant, ne znam nesto, nadam se da ce postati interesantnije. 


vattene amore che siamo ancora in tempo...
15-03-2004 at 15:22 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Pozdrav.
Ja,opet,veæinom èešljam struènu literaturu.
U predasima se vraæam Selimoviæu i Andriæu,neponovljivi su.
ne znam da li ste imali priliku èitati Preverovu poeziju,uvijek je aktuelna!!

17-03-2004 at 20:22 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Tri knjige istovremeno: "Autostoperov vodic kroz Galaksiju", o kom sam vec pricala na filozofiji.... Nikad nisam ovakav stil pisanja srela ranije, pa mi je bas novitet knjiga kao knjiga i tematika i stil, i orignilanost humora....onda citam "Stoto ime" fikcija o 1666. godini kad su ljudi mislili da je djavolova godina i samo ih spasiti moze stoto ime allaha, pa su svi dali u potragu za tim istim, i citam petu knjigu u sagi od 5 knjiga, pisac Diana Gabaldom, cisti shund, ali prelijepa ljubavna prica o engleskinji koja putuje kroz vrijeme u 18eti vijek i zaljubi se u jedno skotlandjanina, usput ratuju, pobjdjuju, gube, bjeze u ameriku..........

18-03-2004 at 04:14 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sta citate?

citat:
hurija wrote:

ne znam da li ste imali priliku èitati Preverovu poeziju,uvijek je aktuelna!!


"Neke stvari i ostalo "


19-03-2004 at 00:39 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Sunèice i ostali!!

Uopšte nije dobro ostavljati intelektualce da se igraju šibicama
jer ova gospoda kad ih ostavite same...


"aktuelni" Prever


U domaji slobode sve se lijepo svršilo,
buduænost je stigla.
odjednom iz usta jednog svjedoka izaðe
bolna istina:
ta buduænost je imala i izvjesnu prošlost..

"još aktuelniji" Prever

20-03-2004 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

ja sam neki dan bas pocela citatu interesantnu knjigu a zove se SVI SMO MI DJECA BOGOVA od Ericha von Danikena.za sad sam odusevljena.

20-05-2004 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Umjetnost : Šta èitate? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice