Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Šta èitate?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Zadnje sto citam to je rijecnik  


I noga u guzicu je korak naprijed!
10-06-2004 at 14:12 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

a ja uputstvo za koristenje susaca za ves!

Ima tita mi i na spanjolskom!! pa cudo nisu i na latinksom napisali majku mu!!

14-06-2004 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
ravioyla
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sta citate?

citat:
besmir wrote:
Uh, dobri su ti oni linkovi, draga mala-velika, gledao sam ih i slusao skoro citavo jutro! Znas li ti kakvu dobru sufi muziku? NAcu ti ja par imena nekih sufi sejkova i kod njih je samo muzika, oni arapski bubnjevi i arapski saz, i tek poneka rijec, to se meni strasno svidja. HAjd odo ti to ganjat sad da vidim imam li sta nac.


Pa mozda probaj sa Pakistancima. Nusrat Fateh Ali Khan naravno, ali ima i jedna fina teta - Abida Parveen.
:am\
14-06-2004 at 10:24 | Ukljuèi u odgovor
ravioyla
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sta citate?

citat:
cutie wrote:
citat:
besmir wrote:
Hej, zene, trebal citat onog Paola Kuelja? Ja sam citao onu njegovu "Na obali rijeke Pjedre sjedila sam i plakala" pa mi se svidjela, iako je malo religiozan, ali je knjiga simpaticna; biste li vi njega preporucile?

Nedavno sam procitala "Alhemicara" i nije mi nesto posebno. Ideja sama po sebi nije losa, ali nacin na koji je prezentirana je malo "mnogo htio, mnogo zapoceo..."



Koeljo
:am\
14-06-2004 at 10:25 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sta citate?

citat:
besmir wrote:

zasto me ne cudi da je bivsa?(objasnjenje http://www.rd.com/ )ipak ima osnove sto zene kazu da muskarci nikad ne slusaju sta pricamo.ali moram da priznam,moj je brak bio spasen onog momenta kad sam shvatila da mogu i ja da ga gledam ko da upijam svaku rijec o autima,kompjuterima,alatu...,a mislim o necemu trecem.nasi razgovori su sve kvalitetniji,ko tuto i muto.zvucimo ko onaj stari vic "tandrce ti auspuh.ne cujem,tandrce mi auspuh".
nista posebno.eto,bi mi smijesno sto nije ni ime novina zapamtio,a tusila da toliko: .samo se nemoj naljutit´,visi,nije ovo nista licno.iskreno i ja sam presla na strucnu literaturu.previse se knjiga pise i stampa,ja cekam da se koja skroz dokaze,pa onda citam.



Pa draga moja mala-velika, ja vala sjedim ovdje i pijem kafu i crko se od smjeha na te tvoje postove, stvarno si hadzinca, svaka cast. Ugodan ti dan zelim!

Hej, zene, trebal citat onog Paola Kuelja? Ja sam citao onu njegovu "Na obali rijeke Pjedre sjedila sam i plakala" pa mi se svidjela, iako je malo religiozan, ali je knjiga simpaticna; biste li vi njega preporucile?


Pitas Besmire treba l´ citat Paola C. - Ne treba - pod moranje! Treba citati bez preporuke, slucajnost cesto nevede na divne "male-velike" knjige. Jedna od takvih je i knjizica Glasovi veceri ili u originalu LE VOCI DELLA SERA (Voices in the evening) talijanske knjizevnice Natalije Ginzburg.
Ova je zena u svojim reminiscencijama i kratkim pricama ostavila dubok trag te utjecala na mnoge talijanske kjizevnike 20 vijeka, npr. Itala Calvina. "Glasovi" su intimna ispovijest zene zeljne ljubavi i zaljubljene zene, i svaki put kad uzmem tu malenu knjigu, zadrhtim jer osjecam sta je htjela da kaze.
Neka Paola C., neka njegove "alkemije" i "obala rijeke". Covjek je nasao zlatnu zicu i dobro se prodaje. Nijedna knjiga nije tako losa da nije vrijedna da je se procita.

Inace, ako Ti dodje pod ruku prastara djecja knjiga Sempee-Gochinija "Nikica" (onog istog Gochinija sto je radio Asterix-a), ne sjecam se kako je naslov francuskog originala, onda svakako procitaj tu knjigu. Izasla je nekada davno i u nekoj nasoj biblioteci. Tu knjigu mogu da citam svaki dan. Posto volim da se smijem, a tamo ima provala bezbroj, ovo je knjiga i za one sto nisu nikada odrasli, kao ja.


14-06-2004 at 16:10 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?


E ja citam Sevdalinku - Ayse Kulin ,zanimljiva prica sa dokumentarnom pozadinom ,pitko pisano ,kad procitam pisem jos malo o tome.
Kupila sam i Gramatiku bosanskoj jezika iz 1890. i to za 12 KM ,naravno rijec je o ko zna kojem izdanju.

10-07-2004 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Bas bi volio imati tu gramatiku bosanskog jezika ne zezam se... akad smo vec kod jezika ja sam ti do jucer bio bosanac sa slabim poznavanjem engl.jezika .Danas sam amerikanac sa dobrim poznavanjem bosanskog,koji napredak preko noci  


I noga u guzicu je korak naprijed!
10-07-2004 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sta citate?

citat:
Sejtan wrote:
Bas bi volio imati tu gramatiku bosanskog jezika ne zezam se... akad smo vec kod jezika ja sam ti do jucer bio bosanac sa slabim poznavanjem engl.jezika .Danas sam amerikanac sa dobrim poznavanjem bosanskog,koji napredak preko noci


..poliglota...
10-07-2004 at 22:17 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

sve ...
trenutno Biografiju Mahatme Gandhija

11-07-2004 at 15:04 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?


Mene pravo "drzi" ova knjiga koju citam ,jos malo pa cu zavrsiti.Zanimljivo je da je zena koja je napisala Turkinja a zna vise o nasim prilikama nego mnogi od nas.Ja pratim ljubavnu pricu koja se provlaci kroz potresne opise patnji Bosnjaka u ratu ,sta su propatile zene Zvornika ,stanovnici Sarajeva ,logorasi ,ponizenja ,ubijanja ,mucenja koje normalni um ne moze zamislit i sl.Ako imate priliku procitajte.

14-07-2004 at 10:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Umjetnost : Šta èitate? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice