Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
harambasic
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 22-02-2007
Odgovori: 69
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

http://vinovo.magnify.net/watch/playlist/BGLXJD8CLBJCTRP0?page=3
Intervju Cire kod Sabahudina Vugdalica na OBN

Ciro: Bolje ceta miseva sa lavom na celu nego ceta lavova sa misem...
--------------------
Ciro: Hodaš me već po četiri studija´ . ´Bio sam u puno studija ali ovaj je najbolji´
--------------------
Vugdalic: Treba Mourinho jos pojest dosta PURE (PALENTE) da bi stigao do Cire

15-07-2008 at 15:28 | Uključi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Ne zanima me saradnja sa Blaževićem
Sergej Barbarez, bivši kapiten bh. reprezentacije i ljubimac navijača, odbio je ponudu Miroslava Blaževića da bude u njegovom stručnom štabu. Doduše, Ćirina ponuda nije bila zvanično, bilo je to njegova zamisao, koju je kanio realizirati, a sve u cilju pomirenja reprezentacije sa navijačima.
Sergej Barbarez, trenutno odmara u Hamburgu. Evo njegovog komentara.

- Ne zanima me saradnja sa Blaževićem. Nikako radi njega, već zbog ambijenta koji je dole. Nema napretka sa ljudima koji godinama sjede i vedre i oblače u našem nogometu. Doduše više oblače, nego što vedre kaže Barbarez.

Šta mislite u Blaževiću, kao novom selektoru, vjerujte li da može uspjeti?

- Ja Blaževića kao čovjeka nikad nisam upoznao. Nikad nismo pričali, a o njegovim trenerskim rezultatima neka govore njegova djela. Treba respektirati što je napravio za Hrvatsku. Što se mene tiče, neka mu je sa srećom u Bosni.

Pojedini bivši bh. asovi napadali su Blaževića, a onda promijenili kurst. Sada mu nude svaku suradnju. Jedino Vi navijači ste ostali na istom kursu.

- Navijače ne možeš prepoznati. Mogao je umjesto Ćire doći Murinjo, ali ostaju isti ljudi. Oni koji godinama mijenjaju selektore. Navijači su to prepoznali. Ja imam svoj stav koji ne mijenjam tako lako. U svakom slučaju drago mi je što sam na istoj strani sa navijačima. Ustvari mi smo uvijek bili na pravoj strani.

Nastavljate li karijeru?

- Još sam u dilemi. Imam nekih opcija, definitivnu odluku ću donijeti za koji dan. Sada odmaram u krugu porodice, čekam da djeca dobiju ferije pa dolazim na odmor u BiH - izjavio je za «San» Sergej Barbarez.

San.ba

16-07-2008 at 10:56 | Uključi u odgovor
Abulafija

icon Re: Süd Afrika 2010

Kvalifikacije za SP 2010.
Ćiro pozvao 25 igrača za utakmicu sa Bugarskom
Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blažević objavio je danas u Sarajevu spisak igrača koje je pozvao za prijateljsku utakmicu s Bugarskom, 20. augusta u Zenici.
Blažević je pozvao 25 igrača, od kojih su samo dvojica iz domaćeg prvenstva.

Na selektorovom spisku su:

golmani: Goran Brašnić (Inter Zaprešić), Denis Mujkić (Sloboda)

odbrana: Emir Spahić (Lokomotiov Moskva), Branimir Bajić (Koblenz), Safet Nadarević (Eskisehirspor), Džemal Berberović (Litex), Ivan Radeljić (Cottbus), Saša Papac (Rangers)

vezni red: Elvir Rahimić (CSKA Moskva), Dario Damjanović (Luch-Energia Vladivostok), Miralem Pjanić (Lyon), Zvezdan Misimović (Wolfsburg), Mirko Hrgović (Dinamo), Senijad Ibričić (Hajduk), Branislav Krunić (FC Moskva), Darko Maletić (Partizan), Mario Božić (Fehervar), Vedran Ivanković (Zagreb)

napad: Sejad Salihović (Hoffenheim), Zlatan Muslimović (PAOK), Edin Džeko (Wolfsburg), Vedad Ibišević (Hoffenheim), Haris Handžić (Sarajevo), Said Huseinović (Werder), Admir Vladavić (Žilina).

Blažević je izjavio da očekuje dolazak svih pozvanih igrača. Naglasio je da je bilo određenih problema s Papcom i Rahimićem, ali da su nakon razgovora s njim pristali da zaigraju za državni tim.

"Papac je bio kategoričan i kazao mi je da neće doći. U karijeri nisam nikoga molio, ali sam njega zamolio da dođe jer je bitan igrač. To je urodilo plodom. Isti slučaj je i s Rahimićem, koji je nakon razgovora sa mnom pristao da dođe na okupljanje", rekao je Blažević, navodeći da i pored mnogo pokušaja nije uspio kontaktirati golmana Hasagića.

Kada je u pitanju utakmica s Bugarskom Blažević očekuje težak meč. No, vjeruje da će njegovi igrači odigrati na visokom nivou i na kraju doći do povoljnog rezultata.

"Mada se radi o prijateljskoj utakmici moram reći da ona za mene ima veliki značaj. Stoga ću od igrača tražiti ozbiljan pristup kao da se radi o kvalifikacijskom meču", rekao je Blažević.

Okupljanje reprezentativaca planirano je za 17. august u hotelu Hercegovina, dok je meč s Bugarskom 20. augusta na stadionu Bilino polje u 20.15 sati.
(FENA)

07-08-2008 at 08:10 | Uključi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

Donekle očekivano osim golmana Brašnića, bez veze al et!
Čiri želim trijumf na startu a nama svima možda napokon malo osmijeha na licu kada igra naša repka!  

Sve je super i sve je za 5!
07-08-2008 at 10:35 | Uključi u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

icon Re: Re: Süd Afrika 2010

citat:
indijana wrote:
Donekle očekivano osim golmana Brašnića, bez veze al et!
Čiri želim trijumf na startu a nama svima možda napokon malo osmijeha na licu kada igra naša repka!

Kriza smo s golmanima, cak i da je Hasagic dosao, nije se ni on nesto pkazao, sjeti se samo budalastina na zadnjoj utakmici protiv Makedonije (to ne bi ni golman pocetnik napravio) a i ranije nije pokazivao neku sigurnost, tako da i nemamo nekih rjesenja tu...Ostalo je sve najbolje sto imamo, pa cemo vidjeti, ako se svi odazovu, to je to, pa sta bude.

Usput, da li ce prvenstvo biti u J. Africi jos ce se vidjeti, kasne sa organizacijom, tako da ako bi se nekim cudom planirali (uvijek se nadamo, nerealno naravno ), mozda bi ipak igrali SP u Evropi uz desetak hiljada nasih navijaca, ko ce ici do Afrike, ako igdje nemamo dijaspore to je tamo...  

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
07-08-2008 at 13:22 | Uključi u odgovor
Sejtan

Registriran(a): 06-05-2004
Odgovori: 3715

Citam ovaj text gore gdje Ciro moli neke igrace da igraju za nacionalni tim
U neka prosla vremena igraci su bili ti koji su molili i vukli za rukav da zaigraju za nacionalni tim.Razumijem donekle da se dobrom igrom na nekim svjetskim i evropskim takmicenjima mores dobro prodati.Cudi me jos mali broj pozvani igraca iz domacih klubova.
Da se razumijemo, vise od deset godina nisam u prilici da aktivno pratim sva ta dogadjanja u nase sportu pa mi je mnogo nepoznanica. 

I noga u guzicu je korak naprijed!
07-08-2008 at 17:39 | Uključi u odgovor
Abulafija

citat:
Sejtan wrote:
Citam ovaj text gore gdje Ciro moli neke igrace da igraju za nacionalni tim
U neka prosla vremena igraci su bili ti koji su molili i vukli za rukav da zaigraju za nacionalni tim.Razumijem donekle da se dobrom igrom na nekim svjetskim i evropskim takmicenjima mores dobro prodati.Cudi me jos mali broj pozvani igraca iz domacih klubova.
Da se razumijemo, vise od deset godina nisam u prilici da aktivno pratim sva ta dogadjanja u nase sportu pa mi je mnogo nepoznanica.

U ta "neka vremena" je i bila cast igrati. Danas kad savezom vedre i oblace Usanovici, kojekakvi tigrovi, dominkovici, i kad je trener dojucerasnji tudjmanov potrcko, koji je svojevremeno bosansku djecu odgovarao od igranja za Bosnu vise i nije tolika cast. Pogotovo kad vecina javnosti dozvoli da im se oci mazu smjenama trenera, ko da je u trenerima problem.
Al neka, kad narod hoce da ga jebu po svaku cijenu, neka im onda i Cire i cirica.

07-08-2008 at 21:56 | Uključi u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

citat:
Abulafija wrote:

U ta "neka vremena" je i bila cast igrati. Danas kad savezom vedre i oblace Usanovici, kojekakvi tigrovi, dominkovici, i kad je trener dojucerasnji tudjmanov potrcko, koji je svojevremeno bosansku djecu odgovarao od igranja za Bosnu vise i nije tolika cast. Pogotovo kad vecina javnosti dozvoli da im se oci mazu smjenama trenera, ko da je u trenerima problem.
Al neka, kad narod hoce da ga jebu po svaku cijenu, neka im onda i Cire i cirica.

Ciro je mozda i ovakav i onakav, stalno se kuka gdje su nase ´legende´ al je cinjenica da sve bh legende i strucnjaci pate od popovanja i dijeljenja lekcija iz inostranstva, a kad ih se zovne imaju 1001 razlog da odbiju, draze im srat drugima zbog neuspjeha, ne daj Boze da se preuzmu tog posla..Pa je izgovor politika, pa angazmani, pa godisnji odmor, pa mlad sam za selektora (sa 56 godina! rece jedna legenda, mrtav-hladan) pa ovo pa ono...Najgori od njih mi je Hadzibegic, koji je imao najlaksi niz utakmica kad je bio selektor i sve je usrao, nismo ni Farske otoke dobili - a stalno prica kako imamo kadar za otic na EP/SP..Lako je tudjim k. mlatit...

Zato nek´ je Ciro dosao, sta ces, nece drugi, a uostalom kamo srece da nam je Ciro najveci problem...

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
07-08-2008 at 22:16 | Uključi u odgovor
Abulafija

citat:
mosnik wrote:

Ciro je mozda i ovakav i onakav, stalno se kuka gdje su nase ´legende´ al je cinjenica da sve bh legende i strucnjaci pate od popovanja i dijeljenja lekcija iz inostranstva, a kad ih se zovne imaju 1001 razlog da odbiju, draze im srat drugima zbog neuspjeha, ne daj Boze da se preuzmu tog posla..Pa je izgovor politika, pa angazmani, pa godisnji odmor, pa mlad sam za selektora (sa 56 godina! rece jedna legenda, mrtav-hladan) pa ovo pa ono...Najgori od njih mi je Hadzibegic, koji je imao najlaksi niz utakmica kad je bio selektor i sve je usrao, nismo ni Farske otoke dobili - a stalno prica kako imamo kadar za otic na EP/SP..Lako je tudjim k. mlatit...

Zato nek´ je Ciro dosao, sta ces, nece drugi, a uostalom kamo srece da nam je Ciro najveci problem...

Meni ni Kodro nije bio los, ni Daidza, pa cak ni Baka.
Al dok ovi uhljupi sjede niko nece doci od "velikih a nasih".
To su i rekli 1000 puta do sad.
Al nejse

Ja... i ako moze da se prebacimo na savez, ovo je ipak tema o kvalifikacijama
07-08-2008 at 22:26 | Uključi u odgovor
Abulafija

Tulić i Ibraković sms porukama se dogovaraju
Branimir Tulić, selektor mlade reprezentacije i Abdulah Ibraković, njegov prvi asistent, samo službeno komuniciraju. Ustvari, "sms" porukama dogovaraju aktivnosti uoči okupljanje mlade selekcije, koja će 19. avgusta igrati prijateljski susret sa Hrvatskom u Koprivnici.

Plata 2.500 maraka, dnevnice, mobitel...

Ibraković i Tulić donedavno su bili najbolji prijatelji i saradnici. Zajednički su skovali plan, razradili strategiju i lobirali za izbor u stručni štab mlade reprezentacije. Jedno vrijeme i sam Ibraković je pikirao selektorsko mjesto, ali kako je zbog nacionalne križaljke (tada) Meho Kodro postao selektorom A tima, U -21 je pripala trenerima iz RS. Ibraković se zadovoljio mjestom prvog saradnika. Računao je na prijateljstvo sa Tulićem, te da će imati podjednake ovlasti. No, Tulić se oteo kontroli i sve akcije sam planira, sam poziva i prati igrače. On, za razliku od svojih asistenata Ibrakovića i Almira Hurtića ima ugovor, plaću od 2.500 maraka, te plaćen telefon i putne troškove. Tulić obilato koristi te privilegije, pa je u posljednje vrijeme stalno na putu. Zbog Tulićevih putnih naloga, domaćih i inostranih dnevnica, Miodraga Kureša boli glava, pa se boji da opet nezavrši u bolnici. Inače, NSBiH je u velikoj besparici, pa je upitno; hoće li biti dovoljno para za avionske karte igračima A tima.

Javna je tajna da se menažderi sve više pitaju za spisak, negoli selektor i njegovi saradnici. Tulić u strahu da ga ne smijene nakon što odradi ovaj ciklus, u medijima ističe kako stvara tim za novi ciklus. Očito da je i sam svjestan da je nemoćan, te da bi ostao upisan kao jedini selektor bez pobjede u kvalifikacijama. Inače, Tulić je u dosadašnjem mandatu vodio našu selekciju protiv Velsa i Rusije. Oba je meča izgubio. Sada ga čeka Hrvatska, potom i Francuska i Rumunija na našem terenu. Ne ostvari li barem jednu pobjedu, Tulić bi mogao biti smjenjen.

Neće ga zaboljeti glava

Ne ide mu na ruku činjenica da nije u dobrim odnosima sa dvojicom članova Predsjedništva NSBiH Iljom Dominkovićem (predsjednik) i Suljom Čolakovićem. Tulić ima podršku samo Bogdana Čeke, ali ne i kolega trenera u RS (Odović, Karalić, Lukić...), koji nikako da dobiju šansu, jer se Tulić godinama oko reprezentacije. Ibraković šuti i čeka svoju šansu. Navodno, on je dobio obećanje čelnika Saveza da će preuzeti reprezentaciju nakon što Tulić okonča svoj ciklus. Premda Tulić i Ibraković, nekada prisni prijatelji, ne žele govoriti o razlazu, ljudi iz njhihova okruženja potvrdili su nam da među njima nema više idile.

- Ja radim svoj posao maksimalno korektno. Istina je da više sa selektorom nisam u odnosima kakvi su nekada bili, ali to me ne opterećuje da mu do kraja budem lojalan saradnik. Meni je, kao i njemu stalo da reprezentacija bilježi što bolje rezultate, da stvaramo i otkrivamo igrače, da nam druge zemlje ne otimaju talente. Od mene nikog neće zaboljeti glava - izjavio je Ibraković. I do sada je bilo netrpeljivosti i zavisti među selektorima. Naprimjer, Blaž Slišković je bio ljubomoran na Ibru Zukanovića. Ili Nikola Nikić svojevremeno na Branimira Tulića... No, nikad se nije desilo da dvojica najbližih saradnika, selektor i prvi pomoćnik komuniciraju sms porukama. No, poznavajući prilike u našem nogometu, nije isključeno da se Tulić i Ibraković iz "inata" slikaju i zagrljeni poziraju fotoreporterima, a onda svako iz svoje sobe šalju poruke svojim zaštitnicima u NSBiH.

M.S.

Knežević prvi odstupio

Da stanje u mladoj reprezentaciji nije najbolje pokazalo je prvo okupljanje. Naime, Ivo Knežević, koji je trebao biti jedan od trenera u stručnom štabu, nije dobio na vrijeme poziv za okupljanje. Kada je došao, shvatio je da je nepoželjan, te da njegove ideje i sugestije ne mogu proći. Pokušao je dati svoj doprinos, no, brzo je shvatio kako je to "Sizifovski" posao, te se dostojanstveno povukao. Inače, Knežević je jedan od najškolovanijih kadrova u BiH, koji je odškolovao na desetine danas vrsnih igrača.

san.ba

15-08-2008 at 09:14 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: Behar1, djurdja1963, huska74, lav76, Mr Lion, Rufous, Soljanin
FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net