Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Ciro je pokazao da zna stvoriti borbeni duh,da zna motivisati igrace da medjusobno saradjuju,da trce i da se bore.A to je najbitnije!! I onda dolaze pobjede.Nadam se da ce tako i ostati?

A ako ostane,onda se ovi momci sigurno kvalifikuju dalje...

Bilo je pravo uzivanje gledati utakmicu sinoc

11-09-2008 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Evo šta su dobili za premiju!
 


Sve je super i sve je za 5!
13-09-2008 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH



13-09-2008 at 20:15 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH










Hasan Salihamidžiæ se na velika vrata vratio u Ligu prvaka. Iako nije bio strijelac niti jednog od èetiri pogotka koja su završila u mreži golmana Artmedije, Braco je na visokom nivou odigrao svih devedeset minuta. Hasan uživa ogromno povjerenje Klaudia Ranieria, zadobio je simpatije navijaèa, koji ga tretiraju kao najkorisnijeg igraèa Juventusa. Uvijek je imao razumijevanja za novinarski posao. Na dostavljenu sms poruku odgovorio je pozivom - piše danas "San".

Evo me u Minhenu. Šta ima novo - pitao je Braco u svom stilu?

Otkud u Minhenu, zar niste trebali biti u Torinu?
Došao sam po ženu i djecu. Oni su jedno vrijeme bili ovdje. Sada svi idemo ponovo u Torino.

Pretpostavljam da Vas nisu zaboravili Bavarci?
Naravno da nisu. U Bajernu sam proveo deset lijepih godina. U tom periodu sam osvojio desetak trofeja. Lijep je osjeæaj kada te navijaèi pozdrave, kada traže autogram. Meni je sportski direktor Uli Henes rekao da su mi vrata Bajerna uvijek otvorena. To mi je veliko priznanje.

Ipak, ne mislite se skoro vraæati iz Italije?
Ne, još najmanje tri godine æu ostati u Juventusu. Planirao sam ovdje završiti karijeru. Meðutim, ne planiram tako daleko. Gledam samo prvu narednu utakmicu.

Vratimo se Artmediji?
Pobjeda je visoka, ali vjeruj mi, mogli smo postiæi još tri èetiri gola. I ja sam imao jednu šansu. Svi smo zadovoljni. I ja i Juventus se vraæamo u Ligu prvaka. Moja je želja da odemo do kraja.

Da li su Vas iznenadili neki rezultati, recimo remi Fenerbahèea u Beogradu?
Iskren da budem priželjkivao sam pobjedu Partizana. Fenerbahèe je favorit, ali i Beograðani imaju odliènu ekipu. Ako bih se navijaèki opredjeljivao, onda bih tipovao na Partizana, jer sam kao klinac bio "partizanovac".

Juventus na startu italijanskog prvenstva igra sa Fiorentinom. Ko su kandidati za "scudetto"?
Inter, Milano, Roma, Fiorentina...

Pratite li zbivanja u bh. reprezentaciji?
Ne pratim. Sve što znam, to je sa interneta ili od mog oca, koji me površno obavještava o stanju u našem nogometu. Ne znam ni gdje je sada Boliæ, niti ko je sa Æirom u struènom štabu.

Vi ste Blaževiæu, na neki naèin dali podršku?
Jesam. Dao bih svakom treneru koji doðe sa namjerom i željom da pomogne našem fudbalu. Æiro je "namazan" svim bojama, ima iza sebe golemo iskustvo, rezultate, zna kako treba sa mladim igraèima, sa navijaèima... Eto, ako neki igraèi nisu htjeli igrati za reprezentaciju, a on ih je vratio, veæ je napravio neki pomak.

Navijaèi su na neki naèin podijeljeni; jedni su za bojkot, drugi traže da se reprezentacija podrži. Šta bi ste poruèili navijaèima?
Nemam ja nikome šta poruèivati, mislim da nisam najpozvaniji da nekom dijelim lekcije. Meðutim, mislim da navijaèi trebaju da navijaju i vole svoju reprezentaciju, ma ko je vodio. Šta æemo dobiti ako nam propadne još jedan ciklus? Ništa. Propast æe i mnogi bh. talenti, otiæi æe igrati za druge reprezentacije. Grupa je teška, možda je i bolje što nismo favoriti. Dakle, moje je stav, da navijaèi bodre reprezentaciju, ne zbog Æire ili nekog desetog, veæ zato što je to njihova reprezentacija - izjavio je za "San" Hasan Salihamidžiæ, sportska i ljudska gromada, planetarna zvijezda, naš najtrofejniji igraè.

O Pjaniæu, Salihoviæu, Ibiševiæu...

Znate li da æe u Ligi prvaka igrati i Miralem Pjaniæ, prvotimac Liona?
Znam i jako mi je drago što se taj mladiæ razvija u kvalitetnog igraèa. Znam ga iz prièa mog menadžera i prijatelja Milevskog. On ga je zastupao. Pjaniæ je trebao doæi u Bajern, mislim da je bio gost Uli Henesa. Možda je za njega i bolje da igra u Lionu. Drago mi je što BiH ima mlade i talentovane igraèe. Evo, u Bundesligi su Džeko, Salihoviæ i Ibiševiæ. Salihoviæ i Ibiševiæ igraju sa Franciskom Kopadom, bratom od moje žene u Hofenhajmu. On prièa samo najbolje o njima, što je meni jako drago - kaže Braco.

14-09-2008 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Zvjezdan Misimoviæ
"Neæu igrati za Srpsku protiv Srbije"
Na pitanje novinara da li æe se pridružiti selekciji Republike Srpske u meèu protiv lade reprezentacije Srbije, bh. reprezentativac Zvjezdan Misimoviæ izjavio je da nije dobio nikakav poziv i da nije upoznat s tom informacijom.
Foto: Reuters
Foto: Reuters
"Ne znam da li bi me klub uopšte pustio da doðem i igram, a s druge strane, ne vidim razlog zašto bih se odazvao i igrao za Republiku Srpsku," rekao je Misimoviæ.

"Za utakmice humanitarnog karaktera æu uvijek biti na raspolaganju, ali ljudi iz FS Srpske me moraju shvatiti ako raèunaju na mene. Ja i sada imam dosta utakmica tokom jedne sezone, a imam i odreðenih problema sa leðima, zbog kojih jedno vrijeme nisam nastupao ni za BiH. Zbog toga neæu igrati za Republiku Srpsku ukoliko me pozovu," stav je ovog fudbalera.
sa-x.com
AJ majko mila zar fakat ovi prave reprezentaciju, i zar ce srbija igrat protiv nih?

19-09-2008 at 14:45 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Æiro opet pozvao Sašu Papca


Miroslav Æiro Blaževiæ, selektor fudbalske A reprezentacije BiH danas je u NS/FS BiH saopštio imena od 19 igraèa na koje æe raèunati u utakmicama kvalifikacija za SP protiv Turske, 11. oktobra u Istanbulu i Armenije èetiri dana kasnije u Zenici.

Na opšte iznenaðenje novinara koji su prisustvovali press konferenciji na Æirinom popisu našao se i Saša Papac, štoper Glasgow Rangersa.

„Pozvao sam Papaca, jer želimo još jednom da našu veliku toleranciju, te da privolimo da ponovo igra za svoju zemlju. Zbog toga sam mu opet odluèio uputiti poziv i nadam se da æe se odazvati za utakmice sa Turskom i Armenijom. Još jednom ga pozivam da se pridruži kolegama i dalje stavi na raspolaganje, jer bi bio od velike koristi u našoj obrani. Pozvao sam i Emira Spahiæa koji je nedavno operirao prepone. Ne vjerujem da æe biti spreman za meèeve, ali on je kapiten i treba nam u svakom pogledu“, istakao je Blaževiæ.

Od igraèa koji su bili na okupljanju i pripremama u meèevima prvog i drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo „Južnoafrièka Republika 2010“ sa Španijom (0:1) i Estonijom (7:0) otpali su Branislav Kruniæ, Sanel Jahiæ, Semir Štiliæ, Mario Juriæ, Said Huseinoviæ i Velibor Vasiliæ.

„Pojedinci nisu shvatili šta znaèi biti 19., 20., 21. i 22. igraè u reprezentaciji. Na Svjetsko prvenstvo idu 22, a ne 18 igraèa. Stoga sam odluèio da nezadovoljne izostavim. Kruniæa nisam pozvao zato što me razoèarao u prvoj utakmici protiv Bugarske, a nakon toga nije imao moguænosti da popravi formu. Trenening ne može zamjeniti utakmicu“, obrazložio je Blaževiæ, objasnivši i poziv koji je uputio Mladenu Bartoloviæu:

„Novo, odnosno staro ime je Bartoloviæ. Veæina vas ga poznaje, a mene je impresionirao u Maksimiru, gdje je odigrao odluèno u pobjedi Hajduka protiv Dinama. U osliènoj je formi i smatram da bi nam moga biti od koristi u meèevima sa Turskom i Armenijom.“

Selektor je izrazio zadovoljstvo formom svojih izabranika, a uz želje da se na okupljanju 6. oktobra u hotelu Hercegovina na Ilidži svi pojave zdravi, posebno je apostrofirao jedno ime.

„Mog Ibrièiæa sam trenirao dvije godine, ali me iznenadio izvodbom protiv Dinama. Jednostavno, kao da to nije bio on. Naprosto se poigravao sa igraèima Dinama.“

Selektor je prije nekoliko dana u Beèu razgovarao sa Fatihom Terimom, kolegom na klupi Turske. Naglasio je da je Teurèin u Austriji bio velika zvijezda i da je prepun sampouzdaja.

„Da sam na njegovom mjestu ne bi bio tako uvjeren u pobjedu. Razumijem je da su protiv Belgije imali loš dan, da ne mogu dva puta kiksati, ali neæe im biti lako ni protiv nas. Vjerujem svojoj ekipi, a kada bi i Terim to znao vjerovatno ne bi bio toliko samouvjeren. Još uvijek sam pri stanovištu da su Turci favoriti, ali u ovoj utakmici sve je moguæe. BiH ima izuzetno opaku ekipu i vrlo sam sretan što to mogu reæi. Niti jedan ekipa na svijetu ne može biti uvjerena u trijumf kada igra protiv nas“, optimistièan je Blaževiæ.

U sluèaju otkaza zbog povreda, Blaževiæ æe posegnuti za igraèima iz domaæeg prvenstva. Tokom mini priprema u Sarajevu, biæe ponovo organizovana kontrolna utakmica, s tim da je selektor izrazio želju za nešto jaèim protivnikom od Staniæ Kreševa.

Možda je Æiro ovaj put malo pogriješio u sluèaju Štiliæa, ali vrijeme radi za njega. Pogledajte dva gola koja je postigao za Lech prije dvije noæi u Kupu Poljske.

Spisak za Tursku i Armeniju
Kenan Hasagiæ (BB Istanbul)
Goran Brašniæ (Inter Zaprešiæ)
Emir Spahiæ (Lokomotiv Moskva)
Saša Papac (Glasgow Rangers)
Safet Nadareviæ (Eskisehirspor)
Džemal Berberoviæ (Litex Lovech)
Ivan Radeljiæ (Energie Cottbus)
Elvir Rahimiæ (CSKA Moskva)
Dario Damjanoviæ (Luch Energia)
Miralem Pjaniæ (Olimpique Lyon)
Zvjezdan Misimoviæ (Vfl Wolfsburg)
Mladen Bartoloviæ (Hajduk)
Senijad Ibrièiæ (Hajduk)
Sejad Salihoviæ (TsG Hoffenheim)
Admir Vladaviæ (MŠK Žilina)
Samir Muratoviæ (SK Sturm Graz)
Edin Džeko (VfL Wolfsburg)
Vedad Ibiševiæ (TsG Hoffenheim)
Zlatan Muslimoviæ (PAOK Solun)

sportsport.ba

01-10-2008 at 17:01 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Okupljanjem nogometaša u Sarajevu juèer su poèele pripreme reprezentacije Bosne i Hercegovine za predstojeæe utakmice kvalifikacija protiv Turske i Armenije. Selektoru Miroslavu Blaževiæu na prvoj prozivci se odazvalo 14 od 19 pozvanih igraèa: Hasagiæ, Brašniæ, Spahiæ, Nadareviæ, Rahimiæ, Pjaniæ, Bartoloviæ, Ibrièiæ, Salihoviæ, Vladaviæ, Muratoviæ, Džeko, Ibiševiæ i Mravac. Muslimoviæ bi trebalo da stigne u Sarajevo, dok uz odobrenje selektora na pripreme kasne Berberoviæ i Misimoviæ, èiji dolazak se oèekuje u utorak. Pozivu selektor Blaževiæa ponovo se nije odazvao Saša Papac. Reprezentativci BiH pripremat æe se u Sarajevu do petka, kada je planiran let za Istanbul. Susret s Turskom na rasporedu je u subotu, dok èetiri dana kasnije nogometaši BiH u Zenici doèekuju Armeniju. 


Sve je super i sve je za 5!
07-10-2008 at 10:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Vicente Del Bosque
"BiH kandidat za prvo ili drugo mjesto u grupi"
Selektor nogometne reprezentacije Španije Vicente del Bosque u intervjuu za internet portal Meðunarodne nogometne federacije (fifa.com) s velikom dozom respekta je govorio o reprezentaciji BiH.
Pedesetsedmogodišnji Del Bosque je izjavio da reprezentaciju BiH vidi kao jednog od favorita za osvajanje prvog ili drugog mjesta u grupi. On je odbacio tvrdnje novinara da je Španija susretima protiv BiH i Armenije prošla dvije najlakše utakmice u grupi.

"BiH æe dokazati da nije lak protivnik", izjavio je španski selektor dodavši kako smatra da æe BiH uz Tursku i Belgiju biti glavni kandidat Špancima za osvajanje jednog od prva dva mjesta.

"Stvarali su nam velike probleme, a nakon toga su postigli sedam golova u drugoj utakmici. Imaju odliène igraèe koji igraju za velike evropske klubove. Turska takoðer ima odlièan tim. Njihova liga je mnogo napredovala dolaskom stranih igraèa i trenera. Pokazali su se u dobrom izdanju na svim meðunarodnim takmièenjima. Belgija je promijenila tim, a kvalitet je pokazala na Olimpijskim igrama u Pekingu", kazao je Del Bosque.
(FENA)

07-10-2008 at 11:54 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Fudbalsku A reprezentaciju BiH od poraza u veèerašnjem kontrolnom susretu sa Sarajevom (2:1) spasili su Senijad Ibrièiæ i Elvir Rahimiæ koji su golovima u zadnjih 10 minuta meèa omoguæili selektoru Miroslavu Æiri Blaževiæu da odahne! Pobijedio je naš nacionalni tim u generalnoj probi za utakmicu treæeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo «Južnoafrièka Republika 2010», koja Mismoviæa, Spahiæa i društvo oèekuje u subotu protiv Turske na stadionu «Inoni» u Istanbulu.
To je možda i utakmica decenije za BiH, pa je time i veæi znaèaj trijumfa nad Sarajevom, zbog zadržavanja sjajne atmosfere u timu.

U prvom poluvremenu Sarajevo je nagovijestilo da æe biti odlièan rival BiH. Imali su igraèi trenera Husnije Arapoviæa nekoliko prilika, ali koje nisu iskoristili, a u napadu BiH neefikasnost je bila vidna u prvih 45. minuta meèa. Shodno tome nervoza se uvukla u redove «žuto - plavih», pa je prvi strijelac Bunde lige, Vedad Ibiševiæ pred kraj prvog poluvremena dobio žuti karton zbog bespotrebnog prigovora danas dobrom sudiji Mevludinu Efendiæu iz Sarajeva. Ipak, najzaslužniji što je bilo nepopularnih 0:0 nakon prvog perioda igre su golmani Muhamed Alaim i Kenan Hasagiæ.
Na poluvremenu Æiro je izvršio sve izmjene koje je imao. U igru je ubacio golmana Brašniæa, stopere Mravca, koji je tako debitovao za BiH, te Radeljiæa. Na teren je poslao Vladaviæa, Ibrièiæa, Pjaniæa i Bartoloviæa. No, to u startu drugog poluvremena nije ukazivalo na bolje izdanje. Naprotiv Sarajevo je bilo bolje na terenu. Imali su brojne prilike, a onda i zasluženo poveli.
1:0 Handžiæ (61)
Hiroš je centrirao sa desne strane. Na drugoj stativi našao se Handžiæ, koji je samo nekoliko minuta ranije propustio 100 postotnu priliku za Sarajevo. No, tada glavom je loptu zakucao u mrežu nemoænog Brašniæa, a gol ide na dušu odbrane BiH koja je «zaboravila» na jednog od trenutno najveæih talenata bh. fudbala.
Sarajevo je napadalo i nakon vodstva. U timu BiH se uvlaèila nervoza, a veæ je svima i na tribinama padao moral pred subotnje gostovanje u Istanbulu. Èulo se «Ma, kakvi mi, razbiæe nas Turci» itd... Simptomatièno za sarajevske prilike «olaj odmah, ako imaš bilo kakvu priliku».
Ubrzo, reprezentativci BiH «dušobrižnicima» zaèepili su usta! Preuzeli su inicijativu na terenu, što je bio plod poravnanja rezultata.
1:1 Ibrièiæ (80)
Vladaviæ je kao «brzi voz» protutnjao po lijevoj strani, sjajno uposlio igraèa Hajduka. Ibrièiæ je u trku opalio po lopti koja je završila u mreži po sredini gola nemoænog rezervnog golmana Sarajeva, Hamziæa, koji je na poluvremenu uz Hiroša i strijelca Handžiæa ušao u igru.
Nakon izjednaèenja nastavljena je inicijativa naše selekcije. Šest minuta kasnije Æirini ratnici, kako ih selektor popularno naziva došli su do trijumfa.
1:2 Rahimiæ (86)
Zvjezdan Misimoviæ, alfa i omega igre BiH iskosa sa lijeve strane izveo je slobodan udarac. Èinilo se da æe šutirati. Lopta je «oštro», išla u smjeru gola Sarajeva, a na nju glavu je postavio uvijek korisni Rahimiæ i skrenuo je u gornji desni ugao gola danas, treba ponoviti, sjajnog Sarajeva.
Sarajevo nakon rezultatskog zaostatka pokušalo do remija, ali više od dva izvedena kornera nisu mogli. U svakom sluèaju sjajna uvertira pred Tursku, briljantno Sarajevo koje je bilo više nego dostojan sparing partner reprezentaciji svoje zemlje. Oko 5.000 navijaèa, na koncu, zadovoljno je napustilo naš najveæi stadion.
Muslimoviæ: Stisnuæu zube, ako ikako budem mogao

Zlatan Muslimoviæ jedini od pozvanih reprezentativaca nije igrao protiv Sarajeva. On je utakmicu sa struènim štabom odgledao sa klupe. Njegova povreda je ozbiljnije prirode i kako su za SportSport.ba iz ljekarskog konzilija BiH rekli veoma je upitno da li æe moæi igrati u Istanbulu.
«Što se mene tièe stisnuæu zube, ako ikako budemo mogao igrati. No, i bez mene imamo mi jak tim koji može do pozitivnog rezultata u Istanbulu», kratko je kazao Muslimoviæ nakon veèerašnjeg meèa za SportSport.ba.


( Svevijesti.ba / SportSport.ba )
 


Sve je super i sve je za 5!
09-10-2008 at 13:07 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Nogometni su putevi èudni. Hasan Salihamidžiæ, as Bajerna, nagovarao je mlaðeg saigraèa, koji se iz mladog tima probijao u svlaèionicu udarne ekipe Bavaraca, da zaigra za BiH. I uspio je. Prije pet godina Zvjezdan Misimoviæ debitirao je za bh. reprezentaciju protiv Makedonije u Skopju, kada je našu selekciju vodio Blaž Sliškoviæ. Od tada se Miske razvio u prvoklasnog asa. Postao je duša i mozak naše reprezentacije. Danas je zvijezda Volfsburga, ali, u reprezentaciji nema Salihamidžiæa.
Zvjezdan je za naš list prièao o predstojeæoj utakmici sa Turskom, o proteklim ciklusima, o selektorima...

Na èiji ste nagovor pristali igrati za BiH, Pašaliæev ili Salihamidžiæev?
- Braco je najzaslužniji, jer me on prvi nagovarao. Vjerovatno je to uradio na Pašin nagovor. Braco mi je prièao kako BiH ima dobru ekipu, kako je atmosfera sjajna. Moj i Bracin razgovor trajao je kratko. Kasnije me Pašaliæ zvao i sve mi to ponovio. Sa Pašaliæem sam ostao i danas u korektnim odnosima. Nisam imao nikakvih problema tokom naše saradnje - kaže Misimoviæ.

A, sa Bracom? Èujete li se sa njim?
- Ne èujemo se, ali sam Bracu uvjek cjenio. On je dobar èovjek i veliki igraè. Ostavio je veliki trag u Bajernu. Malo je igraèa u njemaèkom nogometu koji se mogu pohvaliti osvojenim trofejima, kao Salihamidžiæ.

Kako objašnjavate da se oprostio u najboljim godinama od reprezentacije?
- Nemam neko objašnjenje, jer je to Bracina odluka. Iskreno, meni je žao, jer je Hasan igraè koji bi puno pomogao ovoj reprezentaciji. Lièno mislim da je Braco zaslužio bolji tretman u našem timu. Nažalost, od njega su èesto pravili dežurnog krivca. On to nije zaslužio, jer je zadužio ovu reprezentaciju. Da je veliki igraè, pokazuje to u Juventusu.

Trenirali su vas, Blaž Sliškoviæ, Fuad Muzuroviæ, kratko Meho Kodro i sada Miroslav Blaževiæ. Reèenica o svakom od njih?
- Baka je najveæe igraèko ime. Dva puta smo pod njegovim vodstvom zamalo izborili odlazak na EP i SP. Kao trenera ga izuzetno cjenim. Muzuroviæ se prema meni ponio oèinski i taj period saradnje æe mi ostati u najboljem sjeæanju. Nažalost, nismo imali sreæe u tim kvalifikacijama, jer selektor nije mogao raèunati na najbolje igraèe. Sa Kodrom sam kratko saraðivao, ali ga jako poštujem. Bio je veliko igraèko ime.

Kodro vam je uzeo kapitensku traku, jeste li mu zamjerili?
- Nisam se ja na Kodru naljutio zbog trake, veæ su neke stvari u meni kuhale, a povreda leða me natjerala na razmišljanje da se povuèem. Nakon razgovora sa Kodrom vratio sam se, ali selektora su smjenili.

I sada je tu Miroslav Blaževiæ. Kako bi ste njega opisali kao trenera, struènjaka i èovjeka?
- Blaževiæ je najveæa nogometna liènost koju sam sreo. Ima sve, iskustvo, znanje, autoritet, moæ, šarm. Ljudi ga simpatišu i cjene. Preko noæi je popravio atmosferu, vratio igraèe i navijaèe. U reprezentaciji je porodièna atmosfera, a na terenu dok se radi, ni muha se ne èuje, vojnièka je disciplina. Zna se red. Uvjeren sam da je ova generacija sa Æirom u stanju napraviti podvig - izjavio je za San Zvjezdan Misimoviæ.

O navijaèima
Na tribinama je sada situacija mnogo bolja nego li ranije...
- Drago mi je što su se navijaèi vratili na tribine. Nisam za podjelu na Fanatikose i ostale. Svi su navijaèi dobrodošli. I ja sam, kada ne igram, navijaè, kao što je i Barbarez sada naš vatreni navijaè. Meni su navijaèi pisali hvalospjeve, bodrili me, ali me i vrijeðali. Dobivao sam svakakve sms poruke, ali nikom ne zamjeram. Ja sam ovdje da igrom pomognem, da reprezentacija napokon ode na Svjetsko prvenstvo - kaže Miske.

Odlazak iz Bajerna
Da li ste pogriješili što ste otišli iz Bajerna?
- Nisam želio sjediti na klupi Bajerna. Možda bi neki igraè na mom mjestu èekao svoju šansu, ali sam smatrao da æu stagnirati èekajuæi svoju šansu. Nisam se pokajao, možda se jednog dana i vratim u Bajern.

O Turcima
Možemo li se iz Istanbula vratiti sa povoljnim rezultatom?
- Ova ekipa ima karakter, ima potencijala za velike stvari. Ovo su kvalifikacije i jedna dobivena ili izgubljena utakmica ništa ne rješava. Važno je da ciklus završimo na poziciji koja nam garantira plasman - priželjkuje Miske.



( Svevijesti.ba / SportSport.ba )
 


Sve je super i sve je za 5!
09-10-2008 at 16:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice