Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Bina52 wrote:



Pa toliko su ljudi ,ti Norvezani bili ljubazni i kao:
1.Htjeli su prvo da vam poprave krvnu
sliku
2.Nervni sistem da vam se smiri od frustracija izazvanim ratom i situacijom u kojoj ste
3.Smjestili vas u hotelski smjestaj,hej bona,pa jesi li ti sebi mogla priustiti takvo i toliko zimovanje u BiH?

I TI JOS IMALA NESTO PROTIV,MA

A da si imala drugi dan TV epizodu "Bad boy" pod svojim prozorima od dnevnog boravka,helikopter sa uperenim svjetlima iznad glave,igle mozes brati kakvo je jako svjetlo ,eeee pitala bih ja tebe STA JE CIVILIZACIJA ?


evo jos jedne sto obecava valjanje od smijeha...


cuj..."htjeli da nam poprave krvnu sliku"??
12-12-2007 at 19:35 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

ajooj ...
da vas nema trebalo bi vas ponovo izmisliti...

12-12-2007 at 23:42 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
NORA wrote:

---------------------------------------------Pa nije Bino tema kome je bilo NAJGORE kad je tek doso, nego KAKO je bilo....to je jedno, drugo, gdje pise da sam se ja protivila, vec nene a i da sam se protivila, svako pise svoj dozivljaj, ne?
Pa bujrum, i ti ispricaj svoje, ko ti brani, a ja sam na kraju krajeva odlucila da napisem na ovu temu nesto onako u nastavcima i kako vidis, okrenula sam stvar na segu... a bice i ozbiljnije, nastavci slijede, a koliko je kome sega sta bilo zna on najbolje sam ....ehet, A sto se tice bad boys, kud ces gorih od ceta, i kad bude tema kako ste dozivjeli bliski susret sa "trecom vrstom" ,sto ja fakat jesam, onda cemo o tome, a ti sad nama mozes ako zelis detaljno ispricati o tim americkim, ja cu citati s interesom

[Edited by NORA on 12-12-2007 at 11:19 GMT]


Ma malo sam se htjela nasalit NORIKA BONA

Eto bubi ja tebe malo i da ti kazem da ti je to tvoje pisanje super.Velika je to sposobnost opisati te dane na taj nacin kako ih ti opisujes.CESTITAM TI na prevazidjenosti tih mracnih dana tvog zivota.Samnom nije tako,nazalost.Ali ima jedna druga stvar i faktor koji je bitan.Ti si tada bila mlada,a ja vec u zrelim godinama.Pa mi taj jedan jajnik, KO MUJO U MAJKE,prestao raditi od sveg jada i shoka te me prijevremeni klimaks poceo drmat,a ja nikako da se sjetim da bi TO moglo biti.Helem kad sam skoro krepala odem doktoru i SPASISE ME SINTETICKI HORMONI,
Ali......Avion pun izbjeglica,oko 350 dusa,a na moje iznenadjenje onaj moj sin,( sto je umjesto u skolu isao u kafic i kad sam ga uhvatila da to radi ,pitam ,sta bolan radis tu,sto nisi u skoli ,kaze MEDITIRA!!!! ),prevodi na nas jezik putnicima.Kako se on spetljo s posadom aviona,sta je on njima ispricao i namaslo ,uglavnom stjuardese su samo zasle sa onim svojim kolicima i svakom djetetu podijelile po igracku,znacku,nekakve privjeske,slikovnice,teke,olovke,bombonjere i cokolade.Aman kao da je DJEDO MRAZO dosao u avion.I poslije 17 sati spustimo se u Njujork.Pitaju nas za prtljag,a mi sa onim strafnastim torbama za sverc iz Turske ,kakav prtljag i bakraci,vucemo ih sasobom ko carevo blago pa u nekakav podrum.Ja ustrojavanja ,majko moja,redovi i redovi,cekanje satima.Svi su sluzbenici sa gumenim rukavicama kao da smo mi SUGAVI.Elem predjosmo na drugi aerodrom sa vodicem i svako u svoj avion u drugi grad.RASUSMO SE KO GO.NO OD TRESANJA.Tada smo dobili velike koverte sa svim dokumentima jer nikakvih dokumenata ustvari nismo ni imali.Eh, TU nisam sigurna da li nam je bio KRAJ ili POCETAK!!!!!!
Nastavlja se......
13-12-2007 at 03:41 | Ukljuèi u odgovor
JOKER
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-10-2006
Odgovori: 1406
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
senzualna wrote:
ajooj ...
da vas nema trebalo bi vas ponovo izmisliti...

dam it girl to bi trajalo
13-12-2007 at 04:21 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

A tek kad se sjetim likova, koje sam upozno po ovim izbjeglickim centrima Moja mila majko, da mi je ko prico ne bih vjerovo
Najbolje i najlosije ljude sam ovdje sreo, ljude koji su nam govorilili "Jebo vas Karadzic, sto vas ne ubi na kapiji" i andjele ciju toplu rijec ne mogu zaboraviti dok sam ziv.
Al SULTAN je kralj kraljeva hahahaha Odnekle iz srednje bosne, ranjenik bez oka, kasnije mu dosla zena i djeca. Dobar ko hljeb a seeeeeljak ko iz filmova Prvi dan nam donio televizor. Ima sina i kcerku, sina mu isto zovu SULTAN, a kcerku BRENA
On je vrlo brzo upratio one kontejnere u koje narod odlaze garderobu, koja se dalje prosljedjuje crvenom krstu. Ti kontejneri su tako konstruisani da u njih mozes ubaciti stvari, ali je vrlo tesko nesto iz njih izvaditi. SULTAN je skonto da moze BRENU uhvatiti za noge i uroniti je u taj kontejner Onda ona izbacuje garderobu pa je poslije sortiraju, nesto salju narodu u bosnu, nesto sebi ostavljali itd.... Sve dok mu Brena jednom nije ispala u kontejner Ja cike i vriske onda
Ili kad smo isli na rucak u kantinu u pocetku, dobijalo se mlijeko u tetrapaku, pakovanje po dva deca, i mogo si uzeti koliko si htio Kod ljudi su nalazili po sobama po 300-400 tih mlijeka, kad su napustali te sobe, rok trajanja davno isteko Ljudi se bojali da ne ostanu gladni, ko svi iz one bijede ratne dosli.
Pa dzeparosi i saneri koji su ujutru u 7 ustajali, pili kafu i spremali se u Kopenhagen "na posao". Na njima armanijeva odijela, cvike sa obicnim staklima, aktovke, covjek kad ih na ulici vidi, pomisli da su direktori srednje velikih firmi u najmanju ruku Njihovi dozivljaji su prica za sebe

13-12-2007 at 08:46 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
asmir wrote:

i jos sta ces bit


mescini da sto sam bio, bio sam
Sad, poso, kuca, pecanje, birtija, kupleraj i to je to
Jednog dana ce i djeca doci, pa pemzija i staracki dom i eto
13-12-2007 at 10:26 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

BINA 52 wrote:

citat:
Pitaju nas za prtljag,a mi sa onim strafnastim torbama za sverc iz Turske ,kakav prtljag i bakraci,vucemo ih sasobom ko carevo blago pa u nekakav podrum.Ja ustrojavanja ,majko moja,redovi i redovi,cekanje satima.Svi su sluzbenici sa gumenim rukavicama kao da smo mi SUGAVI.Elem predjosmo na drugi aerodrom sa vodicem i svako u svoj avion u drugi grad.RASUSMO SE KO GO.NO OD TRESANJA.


joj draga ti,neznam bil se smijala il plakala...hajd smijacu se...
13-12-2007 at 17:29 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Pa dzeparosi i saneri koji su ujutru u 7 ustajali, pili kafu i spremali se u Kopenhagen "na posao". Na njima armanijeva odijela, cvike sa obicnim staklima, aktovke, covjek kad ih na ulici vidi, pomisli da su direktori srednje velikih firmi u najmanju ruku Njihovi dozivljaji su prica za sebe


Abule care,haveru,prijatelju

Joj kad se sjetim....

Sjedimo mi tu u DK (mjesto necu spominjat) i gledamo ono "Bice Bice".I sad ti onaj Senad Basic(Velija) digo noge ono na sto tek ce ti ovaj jedan shaner(gradishchanac inache ) Joj vidi mu cipa Salamanderovi sto sam mu burazu prodo
A buraz od Senada glumca je isto tam negdje gdje su i ovi-et prema Helsinborgu...
Al sto ti je rec struka.
Mi to nismo ni primjetili vec on kazevu lijevu sam marno u Kopenhagenu centru a ovu desnu u Lyngbiju
A one odozgo su iste samo dole dzon na jednoj je zhuta kao linija a na drugoj ona transparent
Poslije smo vracali scenu da vidimo i stvarno tako je

Et ko bude gledo scenu nek se sjeti shanera danskih


Ima tih prica i iz Njemacke

onda se bilo mlado i ludo a sad samo ludo pa se gledalo na cvike,tole,patike i normala sve od sanera po 1/3 kupovne cjene

13-12-2007 at 20:28 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Bina52 wrote:


Ma malo sam se htjela nasalit NORIKA BONA

Eto bubi ja tebe malo i da ti kazem da ti je to tvoje pisanje super.Velika je to sposobnost opisati te dane na taj nacin kako ih ti opisujes.CESTITAM TI na prevazidjenosti tih mracnih dana tvog zivota.Samnom nije tako,nazalost.Ali ima jedna druga stvar i faktor koji je bitan.Ti si tada bila mlada,a ja vec u zrelim godinama.Pa mi taj jedan jajnik, KO MUJO U MAJKE,prestao raditi od sveg jada i shoka te me prijevremeni klimaks poceo drmat,a ja nikako da se sjetim da bi TO moglo biti.Helem kad sam skoro krepala odem doktoru i SPASISE ME SINTETICKI HORMONI,
Ali......Avion pun izbjeglica,oko 350 dusa,a na moje iznenadjenje onaj moj sin,( sto je umjesto u skolu isao u kafic i kad sam ga uhvatila da to radi ,pitam ,sta bolan radis tu,sto nisi u skoli ,kaze MEDITIRA!!!! ),prevodi na nas jezik putnicima.Kako se on spetljo s posadom aviona,sta je on njima ispricao i namaslo ,uglavnom stjuardese su samo zasle sa onim svojim kolicima i svakom djetetu podijelile po igracku,znacku,nekakve privjeske,slikovnice,teke,olovke,bombonjere i cokolade.Aman kao da je DJEDO MRAZO dosao u avion.I poslije 17 sati spustimo se u Njujork.Pitaju nas za prtljag,a mi sa onim strafnastim torbama za sverc iz Turske ,kakav prtljag i bakraci,vucemo ih sasobom ko carevo blago pa u nekakav podrum.Ja ustrojavanja ,majko moja,redovi i redovi,cekanje satima.Svi su sluzbenici sa gumenim rukavicama kao da smo mi SUGAVI.Elem predjosmo na drugi aerodrom sa vodicem i svako u svoj avion u drugi grad.RASUSMO SE KO GO.NO OD TRESANJA.Tada smo dobili velike koverte sa svim dokumentima jer nikakvih dokumenata ustvari nismo ni imali.Eh, TU nisam sigurna da li nam je bio KRAJ ili POCETAK!!!!!!
Nastavlja se......

-----------------------------------------
Te straftaste torbe su imali gotovo svi, u Hrvatskoj ko je bio prije "pravog inostranstva" zna da su se prodavale po svim pijacama...ko sto rekoh nam su prvo neke super sportske podijelili sa posteljinom, ali nekako male bile p**** him materina, nisu Norvezani skontali da mi sve skupljamo ko krtice, ja svoju "zebru" sacuvala, zlu ne trebalo a vrlo brzo sam otkrila da su ih svi redom sacuvali, sto je prakticno, prakticno je... takva velicina se na zapadu ne proizvodi, ali sad pazte kako su dobro dosle...

DakleM epizoda IV:
Dodje jedan dan neki kamion pred taj nas centar za popravljanje krvne slike i sprecavanje daljeg sirenja PTSD-a i izadje neki covo kaze ovo vam poslo Crveni Krst iz obliznjeg grada, pa vi sebi razaberite garderobe sta valja, a ostatak cemo mi doci i pokupiti...To je bilo u nekim ogromnim kutijama, pomogosmo mi da se to prenese, opet oni nasi muski sto naprdjuju bacise se na poso ma sam sto su ljudi zadnju kutiju spustili u tu sobu sto su je za to izdvojili ja kad narod skoci rascupavat one kutije dok si reko keks, to je puna soba haljinke, djeca se posla po onom igrat, fajn mehko zene gledaju imal dje kakva bunda, ko zima u Norveskoj, daj kakva god je, ne mora bit prava, sam nek izgleda hej alahu, ja nesto kontam, trebalo bi i meni kojesta i djeci, ali reko dok se smire, ne mogu vala kamion robe pooblacit nema sanse Ali zajeba se ja tu 100%, nakon 2 sahata dok su se svi namirili, usla ja i jos troje-cetvoro "finih" sto im se mrsko gurat, pustos ziva, ostale neke ba jakne ne bi ih ni moja nena rahmetli obukla toliko su demode, a za djecu da ne govorim, nesto ba vehto, bjezi, u boljem su dosli...poslije oni sto su se najagmili po 10 jakni, izvade iz svojih sobnih skladista ko neku jaknicicu sto im se manje svidja i sad ko oni meni sirotinji nude, pitaju hocel ti ovo valjat onoj tvojoj ili malom


Sreca, dobismo mi brzo neke pare koje su bile samo za to namijenjene da si kupimo garderobu, uglavnom se mislilo na jakne i obucu jer je vec pao snijeg...Eh tad ja kupim djeci fine skafandere i obucu i sebi jednu jaknu i gojzerice, ma ko, to mi je bio jedan od sretnijih izbjeglickih dana, nisam bila djeci kupila ama bas nista novo sve od izbijanja rata 1992 do tog momenta, u Hrvatskoj su apsolutno nosali ono sto su dobili od kakvog svijeta...kako zivot zna biti lijep pa makar i na trenutak..
A torbe sarenke, kad smo se mi trebali seliti iz tog naseg motela, sav onaj narod sto je kamion robe smjestio po sobama o teskoj se muci zametno kud ce to sve stati, joj kad su tad sarenke isplivale odnekud sve XXXXXXXXXLLLLL velicina
jedna dolazi mene pita imam li ja slucajno, ko veli ti nista robe jadnica nemas ja se nisam mogla nego smijati tolikom bezobrazluku, naravno da sam joj dala, ali to im bogami nista nije pomoglo, dosla dva autobusa, jedan od sofera sto je prvi skonto da torbe i putnici nikave sanse nemaju stati ni gore ni dole
pita nako oprezno sta je unutra, a sarenke postrojene, pucaju od tereta, kaze narod odjeca, coek se razvalio smijati, kako odjeca, pa ja sve odjece sto sam u zivotu iznoso, a imam 50 godina mislim da bi stalo u tu jednu torbu, i onda kaze, vi se smislite, moze toliko toliko po osobi, i mi imamo samo toliko i toliko i vremena joj panike, vadiiiii, leti sad nazad u onu sobu dje je roba bila, kutarisavaj se kako znas...a meniiii godraaaaa, vec sjela u autobus i posmatram cirkus, ja i oni "fini" Sad je bilo 1:1

Nastavlja se...

[Edited by NORA on 14-12-2007 at 00:53 GMT]
14-12-2007 at 00:46 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Abulafija wrote:
A tek kad se sjetim likova, koje sam upozno po ovim izbjeglickim centrima Moja mila majko, da mi je ko prico ne bih vjerovo
Najbolje i najlosije ljude sam ovdje sreo, ljude koji su nam govorilili "Jebo vas Karadzic, sto vas ne ubi na kapiji" i andjele ciju toplu rijec ne mogu zaboraviti dok sam ziv.
Al SULTAN je kralj kraljeva hahahaha Odnekle iz srednje bosne, ranjenik bez oka, kasnije mu dosla zena i djeca. Dobar ko hljeb a seeeeeljak ko iz filmova Prvi dan nam donio televizor. Ima sina i kcerku, sina mu isto zovu SULTAN, a kcerku BRENA
On je vrlo brzo upratio one kontejnere u koje narod odlaze garderobu, koja se dalje prosljedjuje crvenom krstu. Ti kontejneri su tako konstruisani da u njih mozes ubaciti stvari, ali je vrlo tesko nesto iz njih izvaditi. SULTAN je skonto da moze BRENU uhvatiti za noge i uroniti je u taj kontejner Onda ona izbacuje garderobu pa je poslije sortiraju, nesto salju narodu u bosnu, nesto sebi ostavljali itd.... Sve dok mu Brena jednom nije ispala u kontejner Ja cike i vriske onda
Ili kad smo isli na rucak u kantinu u pocetku, dobijalo se mlijeko u tetrapaku, pakovanje po dva deca, i mogo si uzeti koliko si htio Kod ljudi su nalazili po sobama po 300-400 tih mlijeka, kad su napustali te sobe, rok trajanja davno isteko Ljudi se bojali da ne ostanu gladni, ko svi iz one bijede ratne dosli.
Pa dzeparosi i saneri koji su ujutru u 7 ustajali, pili kafu i spremali se u Kopenhagen "na posao". Na njima armanijeva odijela, cvike sa obicnim staklima, aktovke, covjek kad ih na ulici vidi, pomisli da su direktori srednje velikih firmi u najmanju ruku Njihovi dozivljaji su prica za sebe


-------------------------------------------
Hej ba de reci kako izvadise jadnu Brenu hej oplaka
14-12-2007 at 00:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice