Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Cao narode, tu sam samo da se kratko javim...nemam kad za pricice nocas, zauzeta sam sam tako...ali bicu tu i tamo...

Hvala Bino za pjesmu...Hanka Paldum, moja asocijacija na "hraljato e" ali ova meraja plaho dobra pjesma,znam je otprije ali nisam cula Hankinu verziju, i za divno cudo svidja mi se Hankina interpretacija ove pjesme (sto je inace rjedji slucaj)...

I moje cestitke za avliju, fakat si ektremno otkacena , 8 tona kamena, la ilahe... ma sta ja znam, mozda bi i mene kakva ludavica uhvatila da sta oko kuce redam, ali nemam ba ni kuce, ni meraje

18-12-2007 at 23:59 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Uz nastupajuci Bajram, i Bininu lijepu avliju, pase ova pjesma, pa vam je saljem od srca:

http://www.youtube.com/watch?v=2Uv2HdSqdUg






[Edited by Nora on 19-12-2007 at 00:10 GMT]

19-12-2007 at 00:09 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Nora wrote:
Uz nastupajuci Bajram, i Bininu lijepu avliju, pase ova pjesma, pa vam je saljem od srca:

http://www.youtube.com/watch?v=2Uv2HdSq




[Edited by Nora on 19-12-2007 at 00:10
GMT]



A ja vam saljem ovaj buket RUZICA uz moje iskrene cestitke za BAJRAM pa neka vam uzitak bude kompletniji.









[Edited by Bina52 on 19-12-2007 at 08:46 GMT]
19-12-2007 at 00:42 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Bina52 wrote:


eE draga moja ja ti zivim u DEMOKRATSKOJ ATMOSFERI.Svi smo ti mi jednaki i zuti i bijeli i oni ruzicasti i oni potamnjeli.Kod mene je u komsiluku bilo BUCKURIS.A sad mi je plaho lijepo,oko kuce avlija,ja sebi napravila BOSNU.Zid oko avlije ko na Kosovu,nikog nikad nemoram ni vidjeti ni pozdraviti ELL HAMDULILLAH i da ostane tako!

________________________________________________________________________________________


E vala bas ti je lijpo. DA ZNAS DA TI ZAVIDIM. Tacno gledam ove slike i osjecam se ko da sam u Bosni,. To si dobro rekla.

"oko kuce avlija,ja sebi napravila BOSNU.Zid oko avlije ko na Kosovu,"



Hvala ti sto si malo radosti podjelila sa mnom. Eto dodi na , al Havaji NISU NISTA LIJEPI NASPRAM OVOG STO TI IMAS!!! Kod mene ti je okolo kuce ko negdje na divljem zapadu, tmurno, zuto, malo zeleno Covjece kod tebe isto ko negdje iz BAJKE

Uzivaj u rahatluku jos 100 godina INSALAH  


It's not where you came from, it's where you are going.
19-12-2007 at 01:32 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Bina52 wrote:


A ja vam saljem ovaj buket RUZICA uz moje iskrene cestitke za BAJRAM pa neka vam uzitak bude kompletniji.









[Edited by Bina52 on 19-12-2007 at 08:46 GMT]



Hvala vam svima mnogo, I ja bi da cestitam svima koji slave bajram sve najbolje i da se mnogo godina dopisujemo ovako lijepo u BERICETU, BININOM RAHATLUKU od AVLIJE, NORINOM smijehu, Svima ostalim forumasima i forumasicama, Da se ako bude imalo nafake sretnemo jednom i uz lijepo ispricamo. BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN  


It's not where you came from, it's where you are going.
19-12-2007 at 01:39 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Havaji wrote:
citat:
Bina52 wrote:


eE draga moja ja ti zivim u DEMOKRATSKOJ ATMOSFERI.Svi smo ti mi jednaki i zuti i bijeli i oni ruzicasti i oni potamnjeli.Kod mene je u komsiluku bilo BUCKURIS.A sad mi je plaho lijepo,oko kuce avlija,ja sebi napravila BOSNU.Zid oko avlije ko na Kosovu,nikog nikad nemoram ni vidjeti ni pozdraviti ELL HAMDULILLAH i da ostane tako!

________________________________________________________________________________________


E vala bas ti je lijpo. DA ZNAS DA TI ZAVIDIM. Tacno gledam ove slike i osjecam se ko da sam u Bosni,. To si dobro rekla.

"oko kuce avlija,ja sebi napravila BOSNU.Zid oko avlije ko na Kosovu,"



Hvala ti sto si malo radosti podjelila sa mnom. Eto dodi na , al Havaji NISU NISTA LIJEPI NASPRAM OVOG STO TI IMAS!!! Kod mene ti je okolo kuce ko negdje na divljem zapadu, tmurno, zuto, malo zeleno Covjece kod tebe isto ko negdje iz BAJKE

Uzivaj u rahatluku jos 100 godina INSALAH


Hvala draga Havajko.Ako te put navede,a nikad se nezna,BUJRUM pa da uzivamo zajedno uz kahvu i moje kulinarske tvorevine.Aman sto bi to bio dozivljaj .
19-12-2007 at 08:55 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Evo jos jedne

Ono,izlazimo mi u Gelsenkirchen Buer-tj In takt kafanu al dojadi brate gledat kako one gastarbajterske cherke vintaju po svu noc u kolu,pa oni gastarbajterski sinovi lochu da bi se dokazivali u glupochi i sve nam to(nama izbjeglicamaa-pobjeglicama)doqurcilo.

Helem,pocnemo mi izlazit po diskotekama,a
vecina nas nema pojma njemackog al bitno je da smo mi pobjegli od seljakluka

Na njemacko-holandskoj granici bila diskoteka E3(e-draj )u Geldernu i mi smo tu bili odnekad stalni gosti posto smo skontali da su izbacivaci bili "nasi" ljudi
Ovaj jedan melez bio komsija od mog amidze i ja sam s njim bio ono na "halo-halo" i dobro je,znamo se
Drugi je bio Sefik tj brat od Mrche(Refika).
Poslije cu upoznat i Mrchu jer je on radio u rudniku sa ovim jednim mojim prijateljem

Znaci,bilo nam je vam tako.Sve holandzanke,svabice i poneka nasa treba
Nije nam smjeo niko nista i malo malo pa ovaj melez il Sefik dodju do nas i pitaju imal problema,a mi nastojali da ostanemo sto korektniji jer bilo nam lijpo i sigurno

E tu se mi nako upoznamo sa nakim holandjankama Pozovu one nas u Ajnhoven da mi lafo dodzemo da vidimo njihovu carsiju i da nas ko one malo bolje upoznaju

Stvarno,organizovali se mi to koletina to lova i idemo.Ima nekih 120km od naseg mjesta,znamo mi gdje se moze prec granica tj gdje nema policije(jer tad su jos granice bile.Ovde cu se vratit na ovo da vam ispricam kako smo skinuli onaj znak Nederland sa granicnog prelaza ,onaj sa onim zvjezdicama a u sredini pise NL -sreca potrefilo se da smo imali dva kljuca 13)
Eh sad ti mi dosli u Ajnhofen i nako hajd,kao cetvrtkom i vikendom su izlazni dani u NL.Locemo mi ti mi onu pivu od metar(daska metarica i na njoj naredano 10 piva to je bilo metar pive kad narucujes Ish vil ajn meta bira
Kazhu nama holandzanke kao uz pivu idu i oni mali ko unuchichi tj likerchichi (fajge-smokve)Joj majko,ono slatko pa zalijes pivom i tako ja svu noc lochi i lochi i lochi.Ma hajd opustio se pravo,to igranje to skakanje to zezanje i mene je u neko doba hitilo u bandak.
Nako teesta je ko sad od Skvera do Aljine kafane i sve je puno ko shipak.Kafic do kafica i sa lijeve i sa desne strane.
Ja sam se tako ubio da sam lego na cestu i stavio glavu na trotoar i spavo
Sta ja znam kolko sam spavo,znam samo da su mi pricali kako su me ljubile nake(valjda gore pjane bile od mene ) kako su me ko dizale a ja mejt-mrtvo telo ni mukajet
Mozda nekad ujtro oko 5-ce.ja ko kroz san ne znam dal sanjam dal je java,san sta li je majko al je otvorim oci ono konj.
Majko moja,reko kad covjek mjesa pice kako mu budalastinje dolaze u san.Opet ja otvorim oci,opet konj al yebote isto Trojanski,to je ogromno Zatvorim oci al cujem ja da meni neko nesta govori.Pogledam,opet konj,sad sam ga ono ko poceo promatrat.Fin,jak,ochetkan,utegnut al ja opet mislim,sta li znaci kad ti konj dodje u snu
Joj reko Rodjeni,il si ispo konj pred trebama il ce te neko jahat
Opet ja ko zaspim al sad neko me dotache.Otvorim oci,pogledam a ono policajka sishla s konja i pita me nesta na engleskom i ja ustanem otresam lobanjom ko da sam u nokdaunu i samo govorim itz ok itz ok.Cini mi se da sam se otrijeznio u sekundi,od straha.Na crno u NL,pjan,spavam na cesti,a policajka me budi.Da me je slucajno priupitala za kakav dokument izgorio bi ko fitilj al et sreca i Bog me spasishe.
Uvjek se sjetim te scene kad god da konja vidim
Zamislite samo to,jer ti policijski konji to su grdosije od bicha a jos kad ga posmatrate iz lezheceg stava
Rodjeni,to je Konj a ne kao ti

20-12-2007 at 22:42 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

hej Hebote nalet, kod tebe jal kip, jal konj, nemoj se drugi puta misliti da sanjas, nesto od to dvoje mora bit

21-12-2007 at 00:11 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Nora wrote:
hej Hebote nalet, kod tebe jal kip, jal konj, nemoj se drugi puta misliti da sanjas, nesto od to dvoje mora bit


I ja vala isto pomislih kao i ti.
Ja jeste cojk deverli glave.Nikako da uspostavi civilizovani kontakt!
21-12-2007 at 07:27 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

E dame moje dijasporaske ponekad pozelim da sam konj onaj policijski- holandski pa da me nake jashu -policajke

Najljepse EU cure su holandjanke

Idem dalje ne zachatavjte temu

Osh te da vam ispricam kako sam prvi pit vidio zhensk da pisha stojechi

21-12-2007 at 07:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice