Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Hajde Bino sad, kad se smjestiste u tu civilizaciju, kad dodjose onda oni zloce sto si ih pomenula, i sto bona, hajde to ispricaj...ja cekam kad ces do tog doci

a ti Rodjeni de bogati sta bi, kad kip ne znade objasniti dje trebas ici, kako nadje ti svoje odrediste na kraju, sad si konacno grad potrefio

Abulafija odmah da si se sjetio kako znas jos kakve Sultanove provale, ili nekog njemu slicnog...

Tanitha, ti se pravo ulijenila, kad ce se ba vise taj Talijan u tvom zivotu pojaviti, jel doso u Hamburg, sta je bilo...brze ba pricaj...
Hebote bolja ova nasa stranica, od onih spanskih serija
mi ko Otpisani

Sve vas voli Nora

[Edited by NORA on 15-12-2007 at 17:37 GMT]

15-12-2007 at 17:36 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

ova "ratna" prica o tati i njegovom "naoruzanju" podsjeti me na mog oca rahmetli na samom pocetku rata bila su veca granatiranja Tuzle pa su neke od tih granata padale i u blizini moje kuce a moj ti otac ni pet para nedaje vec u avliji pravi nekakav pekmez po samo njemu znanom receptu i nemrda sva se familija i sav komsiluk zabrino za njega ubice ga cete al on onako cool ako je sudjeno ona ce meni ovdje u ovaj lonac upast krijo se ja il nekrijo.Malo poslije toga razboli se on te ga mi nekako kod doktora kad ti tamo izmedju ostalog nadjose da moj otac necuje na jedno uho nikako a na drugo skroz slabo te ti mi trazi njemu onaj slusni aparat nadjosmo ga nekako turi ga on huda majko i kaze ma evo me ko nov a nekako bas u tom trenutku pade granata na slatinu (a mi smo ti u Batvi) ja kad je moj otac zalego mi svi gledamo sta mu je a on kodiso galamit na nas ma lijezit cuj sto gruha
e jebam vam ovaj vas aparat ja jesam bio rahat bez njeg nista me nije bilo starah a vidime sad nek neko hlupi jace vratima ja zalegnem
da bih se drzao teme ja sam ovamo dosao 2001

[Edited by pagny on 15-12-2007 at 17:42 GMT] 


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
15-12-2007 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
pagny wrote:
ova "ratna" prica o tati i njegovom "naoruzanju" podsjeti me na mog oca rahmetli na samom pocetku rata bila su veca granatiranja Tuzle pa su neke od tih granata padale i u blizini moje kuce a moj ti otac ni pet para nedaje vec u avliji pravi nekakav pekmez po samo njemu znanom receptu i nemrda sva se familija i sav komsiluk zabrino za njega ubice ga cete al on onako cool ako je sudjeno ona ce meni ovdje u ovaj lonac upast krijo se ja il nekrijo.Malo poslije toga razboli se on te ga mi nekako kod doktora kad ti tamo izmedju ostalog nadjose da moj otac necuje na jedno uho nikako a na drugo skroz slabo te ti mi trazi njemu onaj slusni aparat nadjosmo ga nekako turi ga on huda majko i kaze ma evo me ko nov a nekako bas u tom trenutku pade granata na slatinu (a mi smo ti u Batvi) ja kad je moj otac zalego mi svi gledamo sta mu je a on kodiso galamit na nas ma lijezit cuj sto gruha
e jebam vam ovaj vas aparat ja jesam bio rahat bez njeg nista me nije bilo starah a vidime sad nek neko hlupi jace vratima ja zalegnem
da bih se drzao teme ja sam ovamo dosao 2001

[Edited by pagny on 15-12-2007 at 17:42 GMT]

------------------------------------------
15-12-2007 at 17:43 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
NORA wrote:
V epizoda, Nora medju vikinzima


Hele neise, ja u "mojoj" kucici ljepote, sve novo glanc, ko ljudi se sturili da to naprave u zadnja 2 mjeseca... sporet na njemu niko nije nista skuho prije mene, nit se ko u zahod popiso prije mene

eh sad brasno, ODMAH se kupuje brasno na veliko, zene se sturile traze brasno od 25 kila Nidje brasna od 25 kila, o 50 da ne govorimo

nadjemo mi brasno po kilu i po dvije, odmah to svako uprtio koliko je mogo, neko 5 paketa, neko 10 kako ko hej a ta samoposluga je 3 minuta hoda od nas, nane budala oni se prodavaci samo u cudu zgledaju, dok si reko keks, nidje brasna u samoposluzi

kaze de ono mislim odma ispod krave, valja nac koga ovde da hoce prodat mlijeka "odma ispod krave" ...

Eh, sad prvo se snalazi za kakva polovna bicikla, nasa kucica je sebi zbavila jedno, i onda smo musku glavu coeka od mojee komsinice poslali da ide tam s otalim cojkovima kupovat mlijeko
Naredala se njih citava kolona za prvi puta, mljekari suze me ba svako malo obliju kad se sjetim kampa, vece smijade u zivotu nije bilo, a vam svi u k**** odreda Tako ti nasi momci odu kod cojka sto prodaje mlijeko s kanisterima od 3, 5, 10 litara kako je ko imao....Coek kad je vidio da se kolona biciklista priblizava izaso na po njive da vidi sta hoce, sigurno se jadan i prepo da je bilo u Americi odmah bi sacmaricu izvuko garant Eh sad "predvodnik" sto najbolje prica engleski mora coeka pitat, hoce li prodt mlijeko nama, milina ba u Norveskoj svaki seljak govori engleski samo ja jadnica mahala i nogama i rukama i glavom, a izmedju ubacivala 5 englekih rijeci , hele neise objasne oni coeku sta hoce, a on cudio i
pito jel ne valja mlijeko iz prodavnice, ma jok, mi hocemo sir da pravimo, coeku joj manje jasno, kakav je to sad tako specijalan sir objasne oni i to, kaze coek pa nije to sir, to je samo sirna masa od koje se pravi sir ma jok, kazu oni to je u Bosni sir glavni i tako proda on njima mlijeko, mi vam cekamo ko ozebo sunca, eto ti njih nazad, kanisteri se klate na biciklima istovar, svako fata svoj kanister i hajde sad pripremaj teren zaa sirenja eh onda je legenda Mina isla od kucice do kucice i nadgledala laboratorije sira za dva dana, sira na kile u svakoga bilo je sirnice moglo se Sarajevo nahranit
Poslije smo redovno isli kod coeka, kad je ko htio, postali redovne musterije, i sirnice smo mu nosili
[Edited by NORA on 15-12-2007 at 14:35 GMT]



Eto ko se ovom ne bi smijo da suza Ovo me podsjetilo na nase ratne dane ovdje u tuzli, al svakako drugcije Mozel se kako predplatit na ove vase serije, ovo je sve bolje od Dinastije i karingtona i njihovih desavanja  


It's not where you came from, it's where you are going.
15-12-2007 at 18:12 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Drugarica wrote:

poredali se mi tako jedno 20 metara od jabuke, jer ne znamo kakvo jke oruzje u pitanju i da nece jako puknut izveli i konu Ramizu da je pripremimo da ne vristi djaba kad ce ti tata moj, ni pet ni sest nego pracku izvadi ono pracku iz praistorijskih dana i metnu malo veci komad i zamahnu koliko jace moze i zafijari kamen u po centra nacrtanog kruga na jabuci

e tad je lutka moja draga i zaplakao i rekao bar cu jednog cetu u glavu prije nego sto me zakolje oci moje lijepe kako se on brinuo za nas


Znam da je ovo ziva istina al pravo
 


It's not where you came from, it's where you are going.
15-12-2007 at 18:19 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

E onda

Sta se dogodilo jednom...

Izasao ja u tu svoju novu charshiju da malo proshetam i da nazovem starce u Bosni.

Tamo u centru hajd vidim govornica,ono nije standardna vec malo ko poshira neg ove normalne.
Dodjem pred govornicu,ima ko drska nesto,ja ti tamana za nju uhvatim,ono vrata se otvorise.
Haj udjem ja,nazovem,ispricam se,zavrsim razgovor i sad hocu napolje
Gledam nema one drske ko sa vanjske strane,nema nista za sta da ufatim,vrata zadihtala pa bog
Joj stao ja u govrnici,komotna je ona ima shirine.Reko da zavalim nogom,ne ide upo grada je to.Ljudi prolaze a ja u govornici gledam,kontam a vec me pocinje fatat onaj srklet.
Uzmem opet slusalicu,stavim na uho ko ono ja lafo pricam a vam studiram ja govrnicu i shteku yebem ti shteku reko.
Ne znam kolko sam ja stojo tako na prazno ko prico s nekim tek pridje neka curica da me nesta pita otvori vrata,nesta pita a ja normala ne kontam,spustim onu slusalicu i bjezh napolje.
Ona cura sad stala i gleda u mene,ko veli,sta mi bi a ja stao od govornice jedno 5m i gledam i kontam ona vrata
Poslije sam pitao onu nasu mladezh kaka je to govornica i kako funkcionisu vrata te mi oni objasnise da je to za invalide i da sa unutrashnje strane ima limena plochica to je ustvari senzor i da kad ruku stavis na plochicu vrata se automatski otvraju
Joj reko Rodjo,jesi ti inavlid al da si bilmez tolki to ti ne treba
Nastavlja se

15-12-2007 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Kad ti spomenu to jedno oko na njemu a drugo na vratima
meni uvjek naum padne jedan iz Ranche,opstina Srebrenica

Dosao on kod svoje sestre koja je vec dugo godina u Njemackoj,normala tu su mu i zhena i djeca i sad smjestili se,pa ih odjednom ima 10-12 u stanu.
Pricha on nama,a mi yebiga momci,zayebanti pa samo o sexu i tantavici,kako je ufatio zhenu u kupatilu taslacit
Tek ce ti kazhe u jednom momentu nana tj od njegovog zeta mati za vrata,a ja kezhe ono taman uchejfio.Hajd kazhe vrata su zakljuchana al njegova mu zhena govori ono isharetom da ga vadi da prekida jer hoche zhena u WC
Veli prijatelj,a ja ti njoj ono kroz zube,NE VADIM GA DA MI JE U MATERI

Jooooooooooj majko moja pa nije se bilo sramota ni upishat na sve te budaleshtinje

15-12-2007 at 19:03 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Drugarica wrote:
Tanithaaaaa, Noroo sto mi ne rekoste kaspije kaspijske za ovu temu ja sam ovo sve sebi prekopirala u Word i pola dana citam i smijem se cuj onaj sjeo do brozanog kipa i daje mu cedulju sa adresom ojjjjj "Alashe" dragi a cuj Nore kako sve lijepo prica, isto majke mi ko da mi je zena dosla na kafu pa mi prepricava kroz koje je muke sve prosla
kad nesto pomislim i ja se svim nasim mukama iz rata danas dan smijem i sjetim se tate mog kad je otisao u mjesnu zajednicu da i on zaduzi kakvo oruzje i prikljuci se u bilo kakvu jedinicu sa jaranima ali posto je lutka moja draga malo stariji bio, svi mu govorili hajde ti djede cuvaj zenu i zdravlje svoje i on se naljutio bio... nije ni skim pricao tri dana nit je sta htio jest mi se prepali ba, sto rat, sto puca jos i on sad nit jede nit prica. samo neke nacrte pravi, skicira, razmislja sjecam se nabavila mu ja od kone tri jajeta i ispekla mu na oko onako kako on voli treci dan i nosim mu a on ce ti meni, idi zovi sve iz kuce i poredajte se ovdje ispred mene... napravio sam oruzje
poredali se mi tako jedno 20 metara od jabuke, jer ne znamo kakvo jke oruzje u pitanju i da nece jako puknut izveli i konu Ramizu da je pripremimo da ne vristi djaba kad ce ti tata moj, ni pet ni sest nego pracku izvadi ono pracku iz praistorijskih dana i metnu malo veci komad i zamahnu koliko jace moze i zafijari kamen u po centra nacrtanog kruga na jabuci

bilo je nama krivo sto nije sta bilo puknulo ali nam opet drago sto je pogodio u centar... e tad je lutka moja draga i zaplakao i rekao bar cu jednog cetu u glavu prije nego sto me zakolje oci moje lijepe kako se on brinuo za nas

Ne vidjeh ja ovo na vrijeme.

" oci moje lijepe kako se on brinuo za nas "
Eto sto je roditelj,iskicirao i napravio oruzje da odbrani svoju djecu.

pagny i tvom ocu se ismijah

Hihg Hopes.. jedno oko na vratima


[Edited by Shiva on 15-12-2007 at 21:45 GMT]
15-12-2007 at 21:35 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Bina52 wrote:
Grupa Muslimana Bosnjaka i Turaka koji su zivjeli u Arizoni su se organizovali i sa nekoliko porodica, koje su prije nas dosli na 15 dana, iznijeli transparente sa dobrodoslicom,zastavom i nasim LJILJANIMA i pjevaju Halidovu pjesmu: "Poljem se siri miris ljiljana......." svi zagrljeni,fotoaparati samo skljocaju,kamera snima....e covjek da nezna sta da kaze.A ja u trenerki i papucama krenula u komsiluk preko velike bare.Jao ....majko moja.
Direktor te humanitarne organizacije dovezo kamion da natovari nas prtljag,a znate vec sta je natovario, 2 sarene torbe.Elem rasporedismo se ko ce s kim u auta,ko kad su svi dosli sa autima i voze oni nas ,citava kolona ko svatovi.Gledam ja one saobracajne petlje oko aerodroma,pa autoput,ma grad ogroman.Razmisljam,haman necemo raditi na farmi goveda.Fala Bogu!!!!A i bojim se goveda,kako bih radila taj posao.A moram priznati ,bila sam spremna i na to.Nakon pola sata dovezose nas pred zgradu.Kazu ,eno ona vrata sto su otvorena ,a svjetlo gori,su vas stan.Ja Bismiletom iz onih kola izlazim,zjevam okolo,sve asfaltirano.Sucur,haman CIVILIZACIJA
nastavit ce se........





svecani docek...
16-12-2007 at 02:10 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Nora wrote:

-----------------------------------------
jebote kip,



...nemogu ja ba pisat, potrosim svo vrijeme citajuci ,ovo mi je postalo shtivo prije spavanja...pa se pocnem smijat ko caknuta u krevetu... u intimnim situacijama...kako cu ja to sad ovom mom rec da je Rodjo oblijeto oko kipa da ga nesto pita il Nora sa "cegerima" po sumama Norveske-samo da si jos Djeda MRaza srela... , Bina...
ma bizte tam!
16-12-2007 at 02:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 60
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice