Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Nora wrote:
Sad cu samo da ispricam Havaji pricicu za laku noc i odoh

a uce se ba sine gramaticka pravila te smijade je nemoguce skroz opisati...hele neise ono sto nam je svima bio problem mimo gramatike, to je izgovor norveskih vokala, nane draga, ima ih 9, kod nas samo pet, na primjer Æ, to je kad Hanka Paldum dobro zine i

napisala sam kako je jedan reko za otok na kojem smo bili, da ovo nije Danska, a Danska 15 sati odatle , hele neise, mozete misliti onda kako smo bili zainteresirani za drzavno uredjenje.

Apsolutno jedino sto smo znali bilo je da je Norveska kraljevina, a ko joj je kralj, to nama nije bilo ni u prknu mislim da smo nekako znali da je musko
Hele neise ucili mi taj norveski jedno mjesec i po dana, nakupilo se tu rijeci kamara ba, ko svaki dan ti bubne novu lekciju i sutra pici novo, ja se ba sturila bubajuci nove rijeci po noci i tako ba propricali mi ba pravo, nema veze sto nam je izgovor onih "hraljatih vokala" bio "prestrasan" ali uciteljica nas je razumjela, a i ona brate zena fino pricala, ko ploca na 33, ma i Sultan Abulafijin bi je razumio I tako dodje ona jedan dan, srce slatko, i kaze, da je vrijeme da malo naucimo o norveskom drzavnom uredjenju, pa je red da se malo osvrnemo na norvesku istoriju, neka mislimo se mi, bas zanimljivo
kimaju ovi sto bolje razumiju, i ja medju njima pametnica
...znate da je Norveska kraljevina, ma jasta znamo, kako ne znamo zene budale , i nas kralj se zoveeeee.... niko ba ni BE N-I-K-O , 25 insana u razredu, od kojih je najmanje 10 zavrsilo fakultet, ma jebe me se mislim se, ko je mene ucio norveskog kralja, ali sine ja sam ovdje nemal po godine zena ba sigurno slicno dozivjela i prije, samo se smjeska, ja molim boga da se zemlja otvori sekunde kao godine, sramoteeeee kaze ona nakon 5-6 sec. da izvadimo novcanike, mi opet u cudu, necu valjda placat kaznu sto nisam znala kralju ime , kaze ona dalje, izvadite 10 kr, vjerujem da svi imate, imamo kako nemamo, eh, sad dalje je lako, Hebiga kraljev nos zauzeo cijelu paru pise ispod Harald V, oprosti Velicanstvo necu nikad zaboraviti, ma necu zaboraviti ni kad bi amneziju dozivjela, ma ja cu i dalje pamtiti Haralda Petog, izvini norveski narode dje cuo i ne cuo..ehet...to je bilo to....



Eto Nora bas ti hvala . Sad kad sam se dobro osmijala i oraspolozila odo ja sad da malo i koju knjigu svoju da proucim i na kraju odmorim... Velik pozdrav sa suncano/oblacnih Havaja.  


It's not where you came from, it's where you are going.
17-12-2007 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

ja ovo moram na miru sjest,procitat i ismijat se do bola ... a za pisanje nikad da sastavim puzzle u glavi...

18-12-2007 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Ma dodjoh s posla i napravila kafu,cojk gleda hrvanje na TV,a ja smugnem u sobu za komp.Otvorim da procitam,ama dvije cigare ispusi u neznanju,a se ohladi da je ni SRKNULA nisam.
Ja jesam OTKACILA POSVE.

18-12-2007 at 07:49 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Havaji wrote:


Zalosno da istinito. Pa dgje nage "rizu" ´´zute" pa i meksikanca....hej sto se opet ja


eE draga moja ja ti zivim u DEMOKRATSKOJ ATMOSFERI.Svi smo ti mi jednaki i zuti i bijeli i oni ruzicasti i oni potamnjeli.Kod mene je u komsiluku bilo BUCKURIS.A sad mi je plaho lijepo,oko kuce avlija,ja sebi napravila BOSNU.Zid oko avlije ko na Kosovu,nikog nikad nemoram ni vidjeti ni pozdraviti ELL HAMDULILLAH i da ostane tako!

POGLEDAJ:








[Edited by Bina52 on 18-12-2007 at 16:11 GMT]
18-12-2007 at 08:01 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Nora wrote:
Sad cu samo da ispricam Havaji pricicu za laku noc i odoh

Dakle, kad smo postali majstori za sirenje dosta vise bi zajebancije, valja krenut u skolu svak dan do podne,do jedan, kako kad od 8 ujutro. Skolica oko 3 km, mi idemo pjesice, guz se smrze ba ali nema veze
Uci se namaaaaa, sto jest, jest, ali je problem sto u razredu ima raznih stranaca, od onih sto jedva da znaju latinicu, do onih sto osim sto znaju citat nemaju veze ni sta je gramatika, a kamoli da sta od toga primijene, a uce se ba sine gramaticka pravila te smijade je nemoguce skroz opisati...hele neise ono sto nam je svima bio problem mimo gramatike, to je izgovor norveskih vokala, nane draga, ima ih 9, kod nas samo pet, na primjer Æ, to je kad Hanka Paldum dobro zine i onda kaze e, onda to dodje ko neko "hraljato ni a ni e", et jesam li objasnila mi smo se po vas dan kreveljili da naucimo taj jebeni glas, a nista nisu bolji ni ostali,ali hajde to sve nego gdjeje U, to nije U, nego je neko preglaseno u, kazu slicno ko u njemackom) a skoro svako O, je zapravo U, eh sad posto se to ba cesto ponavlja, nikad uhavizat ba...eto i moj nick Nora, je norvesko ime(to nije ime koje dolazi od Eleonora kao na ostatku Zapada ha,ha, nego u Skandinaviji ima svoje potpuno drugo znacenje, i naravno ima veze sa sjeverom- nord) ali nije kod njih Nora, nego Nura, ko kod nas zato sam i uzela ovaj nick, povezuje mi Bosnu s Norveskom....

Ali ima jedna smijesno-neugodna epizoda vezana za ucenje norveskog...Posto smo se mi bavili vise "egzistencijalnim" pitanjima, ko sto je pravljenje sira nije nam na kraj pameti da se malo obavijestimo bolje o zemlji u koju smo dosli pa kud ces dalje, ni karte hajvane nisu ba plaho uzimali napisala sam kako je jedan reko za otok na kojem smo bili, da ovo nije Danska, a Danska 15 sati odatle , hele neise, mozete misliti onda kako smo bili zainteresirani za drzavno uredjenje. Apsolutno jedino sto smo znali bilo je da je Norveska kraljevina, a ko joj je kralj, to nama nije bilo ni u prknu mislim da smo nekako znali da je musko
Hele neise ucili mi taj norveski jedno mjesec i po dana, nakupilo se tu rijeci kamara ba, ko svaki dan ti bubne novu lekciju i sutra pici novo, ja se ba sturila bubajuci nove rijeci po noci i tako ba propricali mi ba pravo, nema veze sto nam je izgovor onih "hraljatih vokala" bio "prestrasan" ali uciteljica nas je razumjela, a i ona brate zena fino pricala, ko ploca na 33, ma i Sultan Abulafijin bi je razumio I tako dodje ona jedan dan, srce slatko, i kaze, da je vrijeme da malo naucimo o norveskom drzavnom uredjenju, pa je red da se malo osvrnemo na norvesku istoriju, neka mislimo se mi, bas zanimljivo
kimaju ovi sto bolje razumiju, i ja medju njima pametnica
...znate da je Norveska kraljevina, ma jasta znamo, kako ne znamo zene budale , i nas kralj se zoveeeee.... niko ba ni BE N-I-K-O , 25 insana u razredu, od kojih je najmanje 10 zavrsilo fakultet, ma jebe me se mislim se, ko je mene ucio norveskog kralja, ali sine ja sam ovdje nemal po godine zena ba sigurno slicno dozivjela i prije, samo se smjeska, ja molim boga da se zemlja otvori sekunde kao godine, sramoteeeee kaze ona nakon 5-6 sec. da izvadimo novcanike, mi opet u cudu, necu valjda placat kaznu sto nisam znala kralju ime , kaze ona dalje, izvadite 10 kr, vjerujem da svi imate, imamo kako nemamo, eh, sad dalje je lako, Hebiga kraljev nos zauzeo cijelu paru pise ispod Harald V, oprosti Velicanstvo necu nikad zaboraviti, ma necu zaboraviti ni kad bi amneziju dozivjela, ma ja cu i dalje pamtiti Haralda Petog, izvini norveski narode dje cuo i ne cuo..ehet...to je bilo to....
Sjetim se Abulafije i jarana mu, sto se zahvaljivao danskom narodu i kraljici coek se obavijestio bolje dje ide od nas [/quote


A ti drugarice NOURA si nas stvarno OSTAMOTILA.Pa nema to smisla!!!!!!

Ma moram te za to nagraditi,pa evo ti:

http://www.youtube.com/watch?v=NYKgKhW-e6E&feature=related


[Edited by Bina52 on 18-12-2007 at 16:23 GMT]
18-12-2007 at 08:19 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Bina52 wrote:


eE draga moja ja ti zivim u DEMOKRATSKOJ ATMOSFERI.Svi smo ti mi jednaki i zuti i bijeli i oni ruzicasti i oni potamnjeli.Kod mene je u komsiluku bilo BUCKURIS.A sad mi je plaho lijepo,oko kuce avlija,ja sebi napravila BOSNU.Zid oko avlije ko na Kosovu,nikog nikad nemoram ni vidjeti ni pozdraviti ELL HAMDULILLAH i da ostane tako!

POGLEDAJ:







draga Bina moja kako je ona lijepo avliju sredila a vidi kako je kamenje poredano kao da je cilim prostrla svaka ti cast
18-12-2007 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Ja sam ti moja draga EXTREMNO OTKACENA.8 tona kamena sam ja svojom rukom poredala i moj komad BOSNE ponosne imam u ovoj hebenoj pustinji.

18-12-2007 at 08:26 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Bina52 wrote:
Ja sam ti moja draga EXTREMNO OTKACENA.8 tona kamena sam ja svojom rukom poredala i moj komad BOSNE ponosne imam u ovoj hebenoj pustinji.

sto ti je bosanska
18-12-2007 at 08:28 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Pa tip nase avlije,kaldrma i cvijece.

18-12-2007 at 08:30 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Bina52 wrote:
Ja sam ti moja draga EXTREMNO OTKACENA.8 tona kamena sam ja svojom rukom poredala i moj komad BOSNE ponosne imam u ovoj hebenoj pustinji.



...pa svaka ti cast!!!
18-12-2007 at 14:28 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice