Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kokobil wrote:


To su takozbani sorvan-kurton, tesko se raspakivali, a znalo se i ostetiti.
O cijenama ne bih sada, tako se pricalo.

Dugum i lovac 20-25
Bar (stari dom Mosa pijade u Kreki) 80-100
Hetel bristol( depadans na korzou) 100-150
Hotel Bristol ( u zlatna vremena) 200
Hotel Tuzla .....



Svaka cast jesi popamtio cjene...

A djugum bio najjeftiniji...a jos preko puta MUPa...
nesto mi sve zvucis sjetno...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
18-03-2008 at 14:21
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
ANABELA wrote:



Svaka cast jesi popamtio cjene...

A djugum bio najjeftiniji...a jos preko puta MUPa...
nesto mi sve zvucis sjetno...


Al se nekad dobro pilo.....( Djordje Balasevic).
18-03-2008 at 14:50
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kokobil wrote:


Al se nekad dobro pilo.....( Djordje Balasevic).


E ta ti ide "al se nekad dobro jelo" a ne pilo...
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
18-03-2008 at 15:04
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Abulafija wrote:
Vala ja sto sam problema imo, sto se tice ulicnih razbojstava, imo sam prije rata, ja i jos jedan jaran dva puta opljackani u sred carsije prije rata. Ko je smio otici curu kaku otpratiti na vrh Mosnika il kake druge zajebane mahale. Malo je takvih bilo, mozete vi pricati sta hocete. Sad je to ko biva romanticna proslost.Hebes romantiku kad ljudi bubrege odbiju. Drogiralo se i prije rata, samo drukcije nego sad, slazem se da se sad vise drogira po gradu.
Kurvi je bilo i prije rata, i to onih najgorih, ne znam Tiburone sjecas li se ti Lole i matere joj (iz mog ulaza). Ove sadasnje makar lice na nesto, i nisu 200maraka znam ja, prico mi cojk sto je gledo O muriji koja je marisala bez potrebe, ne bih uopste pocinjao raspravu, jer to je prica za sebe, sjeca li se ko AS-a i slike guzice prebijene, drskom od zastave. I tuzbe, kurci, palci, nikom nista, ko ni danas. Ko se drzo glavnih ulica, i na vrijeme iso kuci njemu je sve bila idila, ko je malo volio skrenuti po sporednim i vidjo je svega i svacega. Ja brate sad kad dodjem u Tuzlu, odmorim se i ne vidim stvari o kojima vi, sto tu zivite pricate. Znace sve je to pomalo subjektivno i idealizirano.


E pa druže, problem je što ne živiš ovdje, pa ne znaš kakva je situacija;) 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
18-03-2008 at 15:45
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Tiburon wrote:
E pa druže, problem je što ne živiš ovdje, pa ne znaš kakva je situacija;)


Moguce, naravno. Ali sam ipak misljenja da ste vi koji zivite u Tuzli malo skloniji preuvelicavanju, stanje kakvo je u Tuzli je manje vise isto kao i u svim iole vecim gradovima na balkanu, u drzavama u tranziciji. Al odosmo mi sa teme podaleko
Nista, moderatori, brisite.
18-03-2008 at 16:05
laf
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 10-02-2007
Lokacija: ovdje
Odgovori: 932
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Abulafija wrote:
Vala ja sto sam problema imo, sto se tice ulicnih razbojstava, imo sam prije rata, ja i jos jedan jaran dva puta opljackani u sred carsije prije rata. Ko je smio otici curu kaku otpratiti na vrh Mosnika il kake druge zajebane mahale. Malo je takvih bilo, mozete vi pricati sta hocete. Sad je to ko biva romanticna proslost.Hebes romantiku kad ljudi bubrege odbiju. Drogiralo se i prije rata, samo drukcije nego sad, slazem se da se sad vise drogira po gradu.
Kurvi je bilo i prije rata, i to onih najgorih, ne znam Tiburone sjecas li se ti Lole i matere joj (iz mog ulaza). Ove sadasnje makar lice na nesto, i nisu 200maraka znam ja, prico mi cojk sto je gledo O muriji koja je marisala bez potrebe, ne bih uopste pocinjao raspravu, jer to je prica za sebe, sjeca li se ko AS-a i slike guzice prebijene, drskom od zastave. I tuzbe, kurci, palci, nikom nista, ko ni danas. Ko se drzo glavnih ulica, i na vrijeme iso kuci njemu je sve bila idila, ko je malo volio skrenuti po sporednim i vidjo je svega i svacega. Ja brate sad kad dodjem u Tuzlu, odmorim se i ne vidim stvari o kojima vi, sto tu zivite pricate. Znace sve je to pomalo subjektivno i idealizirano.


Nemaju ovi klinci pojma kako se nekad gazilo. Ako si imao curu iz neke od tih mahala morao si prvo da budeš dobar jaran sa nekoliko glavnih faca u mahali pa tek onda da je pješke otpratiš kuæi. A u Omladinskom i Partizanu ako ne bude bar dvije tuèe za veèe , bude nešto neobièno. A bile moderne one cipele sa špicevima pa ti sad vidi kad njih desetak samo makar jednom svaki (a to je bio minimum) udari po onom obièno jednom ko je predmet gaženja. Droge nije bilo, ali tuèa svakako jeste puno više nego danas. Kakva milicija, kakvi sudovi, ako si fasovo gledaj kako æeš vratiti ili se poklopi ušima. Ni ocu i materi nisi smio prièat da si fasovo.
18-03-2008 at 19:57
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

meni ðakaro priè´o kad se nekad izlazilo u Partizan, ništa duga kosa, bude hašišaru diho mova haba haba buba buba ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
18-03-2008 at 20:22
oktobar91
Nivo: Forumski doajen
Škorpija

Registriran(a): 02-02-2008
Lokacija: neverland
Odgovori: 6816
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Apsolutno sam protiv uvoðenja vjeronauke u škole, a pogotovo vrtiæe, moj sin je peti razred i od prvom ide na religiju (tako se zove predmet), pa to je za plakati, daju djeci ocjene na lijepe oèi samo da im poprave prosjek, a to što ni ja ni suprug ne znamo odgovore na pitanja kada dobije zadaæu iz tog predmeta to je posebna prièa, Uglavnom optereæuju djecu bespotrebno umjesto da ih uèe drugim stvarima jezici, raèunari i sl. i da ih edukuju kakva ih sve zla mogu snaæi na ulici poèevši od trave pa nadalje

18-03-2008 at 21:24
.*CAR*.
Nivo: Forumski doajen
I istina je relativna

Registriran(a): 31-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3927
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Olivera wrote:
Kratko i jasno, NE.

18-03-2008 at 21:40
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
oktobar91 wrote:
Apsolutno sam protiv uvoðenja vjeronauke u škole, a pogotovo vrtiæe, moj sin je peti razred i od prvom ide na religiju (tako se zove predmet), pa to je za plakati, daju djeci ocjene na lijepe oèi samo da im poprave prosjek, a to što ni ja ni suprug ne znamo odgovore na pitanja kada dobije zadaæu iz tog predmeta to je posebna prièa, Uglavnom optereæuju djecu bespotrebno umjesto da ih uèe drugim stvarima jezici, raèunari i sl. i da ih edukuju kakva ih sve zla mogu snaæi na ulici poèevši od trave pa nadalje


Ako niste ateisti, u cemu je problem ako bi vas sin isao na vjeronauku? Zar nije bolje da dijete nesto nauci o svojoj vjeri u skoli, kad vec ne uci kod kuce...?

Od moje rodice sin, naucio Fatihu tek u skoli na casu vjeronauke, pa to je srasno, gdje su roditelji... 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
18-03-2008 at 23:57
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice