Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
nemo
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-08-2007
Odgovori: 169
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Nije mozda za temu "vjeronauka u skolama" ali jeste u vezi sa ljuduma i vjerom.
Citat:
"Mene je dan-dva ranije na dzumi u Carevoj dzamiji vidio Hasan Pervan, kojeg sam znao od ranije i ponudio da mi proda "hekler" i "skorpion" sa prigusivacem. Ispricao mi je interesantnu pricu. Rekao je da imaju stranog spiuna kojeg trebaju da likvidiraju i da ce od njega ostati BMW koji, zele meni da prodaju."
Vama ostavljam na razmisljanje i komentar ako mislite da treba.

[Edited by nemo on 18-03-2008 at 12:06 GMT]

18-03-2008 at 11:05
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
ANABELA wrote:



Slazem se sa ovim, nazalost je tako...
Prije rata nije bilo ni droge, ni kriminala, ni toliko prosijacenja, prostitucije...Imali smo i mi svoje zabave, kafice, diskoteke...al si mogo u svako doba dana i noci proci gradom da ti niko ne dobaci a kamoli da te opljacka, siluje, pretuce isl....A vjere skoro da i nije bilo...
Kako se to povezuje...



Ja netacnije izjave dugo nisam procito.
OOooooj majko mila, u kojem si to ti gradu rasla
18-03-2008 at 11:07
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Abulafija wrote:


Ja netacnije izjave dugo nisam procito.
OOooooj majko mila, u kojem si to ti gradu rasla



Druže ne znam šta ti je netaèno u toj izjavi??
Naravno da nije sve bilo bajno prije..ali je bilo pet puta manje kriminala i krkanluka nego sada, a i murija je bila yebenija  


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
18-03-2008 at 11:45
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Abulafija wrote:


Ja netacnije izjave dugo nisam procito.
OOooooj majko mila, u kojem si to ti gradu rasla




Neznam u kojem si ti Abulafino al stojim iza svake rijeci...
Sta to ti znas a da ja neznam...
nemoj mi samo bogati pojedinacne slucajeve..
Kad se jednom jedna Neda "malko napusila" pa je u Fokusu pokupila racija, cjela je Tuzla pricala o tome ...bilo je slucajeva ali su toliko rijetki u odnosu na danas...da mozemo slobodno reci da ih nije ni bilo...

Da ne iznosim imena dalje,mozda nekom ne bude prijatno...il ne daj boze da ne bude cija familija al ovako...jedna vam, Tuzli poznata prostitutka, u koju su svi upirali prst, musterije dovodila u Bristol..i svi mi znali za nju,garant bilo jos ali ne ovako ko danas...bez stida, cak s ponosom...Kao sto nasi stari kazu " i kuja ima pa repom pokrije"...danas ih ne bi mogao prebrojat...
Da ti ne nabrajam Abulafino
mladji si pa neznas...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
18-03-2008 at 11:49
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Ja samo znam da je bilo chudno kad neko nekoga ubije u Splitu.A sad je svejedno kad ko koga zhegne na pragu hebajiga!

Bilo je svega i prije ali ne ovoliko i ono shto je bilo to je Murija derala non-stop.

18-03-2008 at 11:55
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
ANABELA wrote:



Neznam u kojem si ti Abulafino al stojim iza svake rijeci...
Sta to ti znas a da ja neznam...
nemoj mi samo bogati pojedinacne slucajeve..
Kad se jednom jedna Neda "malko napusila" pa je u Fokusu pokupila racija, cjela je Tuzla pricala o tome ...bilo je slucajeva ali su toliko rijetki u odnosu na danas...da mozemo slobodno reci da ih nije ni bilo...

Da ne iznosim imena dalje,mozda nekom ne bude prijatno...il ne daj boze da ne bude cija familija al ovako...jedna vam, Tuzli poznata prostitutka, u koju su svi upirali prst, musterije dovodila u Bristol..i svi mi znali za nju,garant bilo jos ali ne ovako ko danas...bez stida, cak s ponosom...Kao sto nasi stari kazu " i kuja ima pa repom pokrije"...danas ih ne bi mogao prebrojat...
Da ti ne nabrajam Abulafino
mladji si pa neznas...

Bravo, ni qurve vise nisu kao sto su nekada bile, nist bez 200 DM, a ovo danas nema imena. Sjecas li se zamotuljaka vanilin secera u cigaret papirice ( fol neka droga) pa u coca colu? I to je nekada bilo popularno.

[Edited by kokobil on 18-03-2008 at 12:16 GMT]
18-03-2008 at 12:15
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kokobil wrote:

Bravo, ni qurve vise nisu kao sto su nekada bile, nist bez 200 DM, a ovo danas nema imena. Sjecas li se zamotuljaka vanilin secera u cigaret papirice ( fol neka droga) pa u coca colu? I to je nekada bilo popularno.

[Edited by kokobil on 18-03-2008 at 12:16 GMT]


Sjecam se da prostis kurtona koji su se pakovali u skoro iste pakete ko jedna vrsta zvakace gume, onako ko medaljoni, zlatne boje...pa kad greskom kupimo kurton mjesto zvake de objasni materi...
Niko mi ne bi vjerovao da sam cak u 8 razredu pitala sta to znaci peder a pravo znacenje nisam ni shvatila do nekad u srednjoj...

Ja mislila oni se samo nako vole... ;hanka

Btw Koki...otkud ti znas koliko su kostale kurve...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
18-03-2008 at 12:51
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Vala ja sto sam problema imo, sto se tice ulicnih razbojstava, imo sam prije rata, ja i jos jedan jaran dva puta opljackani u sred carsije prije rata. Ko je smio otici curu kaku otpratiti na vrh Mosnika il kake druge zajebane mahale. Malo je takvih bilo, mozete vi pricati sta hocete. Sad je to ko biva romanticna proslost.Hebes romantiku kad ljudi bubrege odbiju. Drogiralo se i prije rata, samo drukcije nego sad, slazem se da se sad vise drogira po gradu.
Kurvi je bilo i prije rata, i to onih najgorih, ne znam Tiburone sjecas li se ti Lole i matere joj (iz mog ulaza). Ove sadasnje makar lice na nesto, i nisu 200maraka znam ja, prico mi cojk sto je gledo O muriji koja je marisala bez potrebe, ne bih uopste pocinjao raspravu, jer to je prica za sebe, sjeca li se ko AS-a i slike guzice prebijene, drskom od zastave. I tuzbe, kurci, palci, nikom nista, ko ni danas. Ko se drzo glavnih ulica, i na vrijeme iso kuci njemu je sve bila idila, ko je malo volio skrenuti po sporednim i vidjo je svega i svacega. Ja brate sad kad dodjem u Tuzlu, odmorim se i ne vidim stvari o kojima vi, sto tu zivite pricate. Znace sve je to pomalo subjektivno i idealizirano.

18-03-2008 at 14:00
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Abulafija wrote:
Znace sve je to pomalo subjektivno i idealizirano.


Nije to bas tako dragi moj...Ako govorimo o 2-3 godine prije rata, pa mogu se unekoliko i slozit s tobom...Jer rat nije izbio preko noci, za njega su se pripremali i nekoliko godina prije pocetka...a u sklopu tog pripremanja terena je bilo i stvaranje haosa medju narodom..inflacija, povlacenje nasih para u NBJ(centralnu banku u Bgd)..Tako da ljudi nisu mogli podici svoj novac sa racuna, komsije srbi su bili upoznati sa tim i vec uoci samog rata svako znao svoj zadatak..kad krene...
Tako dragi Abulafija, tih se par godina prije ne racuna...
A niko ne kaze da nije bilo i bandi, i tuca i belaja...samo su zanemarljivi u odnosu na danas...
Mosnicani bili poznati po frci...
Tusanj takodje,
Pavkusa, da ne govorim
Nek mi oproste koje sam zaboravila  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
18-03-2008 at 14:11
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
ANABELA wrote:


Sjecam se da prostis kurtona koji su se pakovali u skoro iste pakete ko jedna vrsta zvakace gume, onako ko medaljoni, zlatne boje...pa kad greskom kupimo kurton mjesto zvake de objasni materi...
Niko mi ne bi vjerovao da sam cak u 8 razredu pitala sta to znaci peder a pravo znacenje nisam ni shvatila do nekad u srednjoj...

Ja mislila oni se samo nako vole... ;hanka

Btw Koki...otkud ti znas koliko su kostale kurve...


To su takozbani sorvan-kurton, tesko se raspakivali, a znalo se i ostetiti.
O cijenama ne bih sada, tako se pricalo.

Dugum i lovac 20-25
Bar (stari dom Mosa pijade u Kreki) 80-100
Hetel bristol( depadans na korzou) 100-150
Hotel Bristol ( u zlatna vremena) 200
Hotel Tuzla .....
18-03-2008 at 14:15
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice