Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Praæenje suðenja monstrumu Karadžiæu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
Aidatuzla wrote:

Ko je ova Vendi?


24-07-2008 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
Ba**
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 15-06-2008
Lokacija: vaseljena
Odgovori: 528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
Aidatuzla wrote:

Ko je ova Vendi?


kreten
24-07-2008 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
djevica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 13-01-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2767
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
tuba wrote:




hahahahaha grozna je stvarno
24-07-2008 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
tuba wrote:



Kako Tuba zna ko je Vendi...
Vidi onog delegata sa desne stramee. Samo sto se nije zadavio. Cevap u grlu mu stade...

Kolika joj je aureola? Pola sise zauzela...ccc...sramota
24-07-2008 at 16:14 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

Prièa o Draganu Dabiæu iz BiH

Porodica Dragana Dabiæa u Sarajevu u nevjerici nakon vijesti da je njegovo ime i prezime nosio haški bjegunac Radovan Karadžiæ.

Dragan Dabiæ, roðen u Tuzli 1954. godine, ubijen je snajperskim hicem 1993. u Sarajevu. Njegove tada maloljetne kæerke i supruga su u toku rata izašle iz grada pod opsadom i preselile u Kanadu.

Draganov jedini brat Mladen i danas živi u Sarajevu i s nevjericom sluša vijesti o tome da se Radovan Karadžiæ služio identitetom njegovog brata.

“Kada je poginuo, imao je 38 godina. Ne mogu da vjerujem da se Karadžiæ tako mogao predstavljati”, kaže Mladen Dabiæ u razgovoru za Justice Report.

Mediji u Srbiji objavili su da je u toku istraga o lažnom identitetu Radovana Karadžiæa, kod kojeg je prilikom hapšenja pronaðena lièna karta na ime Dragan Dabiæ. Prema nekim izvještajima, postoje indicije da je rijeè o Draganu Dabiæu koji je poginuo u Sarajevu.

Glasnogovornik srbijanskog tužilaštva Bruno Vekariæ kaže da tamošnje vlasti pokušavaju otkriti ko je pomogao Karadžiæu da obezbijedi lažni identitet, te da je u toku istraga o eventualnim pomagaèima. Vekariæ je srbijanskim medijima rekao i da je rijeè o “vrlo maloj grupi” koja je znala njegov pravi identitet.

Mladen Dabiæ je ogorèen što je Radovan Karadžiæ koristio ime i prezime njegovog brata koji je poginuo u Sarajevu èekajuæi u redu za humanitarnu pomoæ.

“Kada sam èuo na televiziji da se ratni zloèinac Radovan Karadžiæ predstavljao imenom i prezimenom moga brata, nisam mogao vjerovati. To je grozno. Tako neèasna stvar prema èovjeku kojeg je ubila srpska vojska kojom je zapovijedao Karadžiæ”, kaže Mladen Dabiæ u razgovoru za Justice Report.

Dabiæ istièe da veæ dva dana njegova porodica pod “neizdrživim stresom” te da ne mogu vjerovati da njegovom bratu 15 godina nakon pogibije ne dopuštaju da “mirno leži u zemlji”.

Još uvijek nije, kaže, uspio stupiti u kontakt sa snahom Gordanom i njenim kæerkama, koje žive u Kanadi, a koje su, šest mjeseci nakon Draganove pogibije, iz Sarajeva izašle konvojem.

Mladen ne zna taèno od èega je poginuo njegov brat – neki su mu rekli da ga je pogodio snajper, a neki metak protuavionskog mitraljeza, poznat kao “sijaè smrti”, kojim su pripadnici srpskih snaga pucali sa svojih položaja koji su bili na podruèju Vraca.

“Za smrt brata saznao sam od kolega na liniji. Nisam mogao da vjerujem da je to moj Dragan. Moja majka, kad je èula, dobila je infarkt”, kaže Mladen, istièiæi da je njegov brat sahranjen na gradskom groblju Lav u Sarajevu.

“Trudim se”, kaže Mladen, “da ne razmišljam o ovome što se dogaða sa imenom moga brata”, ali dodaje da “toliko bujica navire“ i da æe ovo “sigurno ostaviti veliki ožiljak” na njemu.

“Nemoæan sam da bilo šta uradim. Jedino mogu da razgovaram sa medijima i da se koliko-toliko rasteretim”, kazao je Dabiæ na kraju razgovora za Justice Report.

Prema zvaniènim podacima, u Bosni i Hercegovini je od kraja rata naovamo izdato 16 liènih karata na ime i prezime Dragan Dabiæ.

U meðuvremenu, srbijanska policija ima indicije da je Karadžiæ imao liènu kartu izdatu u Rumi, gradu na sjeveru Srbije koji je pod jurisdikcijom Sremske Mitrovice. Tamošnja policija pak negira da su izdali kartu na to ime.

“Nemamo informacija o hapšenju Radovana Karadžiæa i ne možemo ništa reæi o krivotvorenoj liènoj karti izdatoj u Rumi”, rekao je srbijanskim medijima šef policije Zoran Smajiæ, dodavši da osoba sa imenom i prezimenom Dragan Dabiæ zaista živi u Rumi.

“To znaèi da je Karadžiæeva lièna karta krivotvorena”, rekao je.

Glasnogovornik tužilaštva u izjavi za beogradski Veèernji list je kazao i da je Karadžiæ novi identitet dobio od “odreðenih struktura” bliskih Srpskoj demokratskoj stranci u BiH koje su bile u kontaktu sa srbijanskim zvaniènicima u doba Slobodana Miloševiæa.

“Oèigledno je da je on poèeo svoj paralelni život odavno”, rekao je tužilac Vladimir Vukèeviæ.

Prema do sada dostupnim podacima, Karadžiæ ima identitet Dragana Dabiæa od 1999. godine.

(BIRN JUSTICE REPORTS)

24-07-2008 at 16:17 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
sretno dijete wrote:
Kako Tuba zna ko je Vendi...



?
24-07-2008 at 16:22 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
tuba wrote:



?

Tuba prijatelju, ja to mislim kako si bekrija, volis sjest i popit, pa mi dodje u misli. Nista drugo. Cuvaj mi se...
24-07-2008 at 16:26 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
sretno dijete wrote:

Tuba prijatelju, ja to mislim kako si bekrija, volis sjest i popit, pa mi dodje u misli. Nista drugo. Cuvaj mi se...

24-07-2008 at 16:27 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
Ba** wrote:

kreten


Kratko i jasno
ja bih jos dodala muza od onog jednog iz kaveza u Hagu.
24-07-2008 at 16:39 | Ukljuèi u odgovor
corav, ruzan, glup
Nivo: Forumski vuk
zini da ti...

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: 4-ti sprat na lijevo
Odgovori: 458
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
tuba wrote:




Evo para da rashina FEmilija moze da ga posjeti u Hagu

Zove se "Narodna banka Radodajka"

[Edited by corav, ruzan, glup on 24-07-2008 at 16:49 GMT] 


24-07-2008 at 16:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Praæenje suðenja monstrumu Karadžiæu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice