Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Praæenje suðenja monstrumu Karadžiæu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

Amfilohije prièestio Karadžiæa i rekao da zraèi optimizmom
Autor: Tanjug | 26.07.2008 - 13:24


Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije posetio je i prièestio Radovana Karadžiæa u Specijalnom sudu u Beogradu, navela je danas Srpska pravoslavna crkva na svom sajtu.

Po želji Karadžiæa, mitropolit ga je posetio juèe, na praznik Bogorodice Trojeruèice, zajedno sa ðakonom Stevanom Rapajiæem.
Tom prilikom, posle osmodnevnog posta samo na vodi, koji je držao od dana hapšenja, Karadžiæ se ispovedio i primio Svetu Tajnu Prièešæa, navedeno je u tekstu objavljenom na sajtu SPC, uz ocenu da Karadžiæ zraèi optimizmom i nepokolebljivom verom u Božiju i ljudsku pravdu.  


<br /><br /><br /><br />

26-07-2008 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

citat:
djecko wrote:
Pa dobro kakve su vase prognoze sto se tice njegovog sudjenja?
KAKO CE SVE TECI I KAKVA BI BILA OSUDA?
Ja sam malo sumnjicav.
Ko li se sve hoce da opere preko njega.
Po meni su losi izgledi da ga objese,a i kakvu bi mu vi kaznu izrekli?



Bez ljutnje ali mislim da je apsurdno prognozirati bilo sta .Smrtna kazna se ne moze izreci u Haskom cirkusu .RS je nametnuta tvorevina koja je imala svog prvog predsjednika i koji je eto tako da kazemo napokon uhvacen.drugi predsjednik B.plavsic u zatvoru.predsjednik skupstine rs u zatvoru.Eto haski tribunal ce da nastavi predstavu sudeci pojedincima.Za sto se sudi njimaAko se sudi njima male kazne ce biti oni su bili legalni predstavnici naroda pa ako se tome doda da su se samo branili bogami nece na dobro .Zast se sudi ovome novaku djukicu,za granatiranje tuzle.On dobio naredjenje izvrsio i desila se tragedija na kapiji.Sta bi se desilo da je ta granata otisla malo lijevo ili desno i ubila samo jednu osobu bil´ se pozvao on na sudjenje ...nikada jer se ovdje a i u hagu ne sudi djelima nego odgovornosti pojedinca.Proglasiti djukica krivim a ostaviti na slobodi kompletnu posadu tog artiljerijskog orudja i onoga od koga je ovaj dobio naredjenje za dejstvovati po Tuzli eako sve njih uhapsimo i osudimo za nedjelo koje su uradili tek onda ce pravda biti zadovoljena.
Nije karadzicu naumpalo tek onako napasti Bosnu,krenulo je to od nekuda a zna se odakle iz Srbije koja je eto da kazemo oslobodjena optuzbe za agresiju na BiH.Sudit ce karadzicu ali treba prvesti i sve izvrsioce njegovih naredjenja od mladica do onoga tko je pritisnuo okidac.Jel´ to mi zlocin vagamo .Jel´ to ima mali i velik zloci a top genocid.Ubiti jednu osobu je ubistvo vise od 5 je zlocin a hiljadu i hiljade za neke je genocid dok je za druge junastvo.Tamo u "kutku" sam napisao sta ja mislim a ovdje da dodam meni nije vise interesantan.Njega Hag nagradjuje time sto ce tamo biti bezbjedan do kraja zivota kad bi ga osudili makar na 20 god.Sve ove silne pare za sudjenje i donosenje pravde treba uplatiti u neki fond za izgradnju porusenog,lijecenje bolesne djece invalida a samo odvojiti sto hiljada $ pustiti ga na slobodu i dati svakome ovlascenje da moze slobodno ukokati ovog zlocinca za tih 100 hiljada $.Neka se do kraja zivota osjeca kao progonjena zvijer.

[Edited by Sejtan on 26-07-2008 at 22:05 GMT] 


I noga u guzicu je korak naprijed!
26-07-2008 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

Sa danasnjeg protesta u BG...Ovoj seriji fotograija dao sam naslov
"Lijecenje huligana alternativnom medicinom"...




27-07-2008 at 00:30 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

I jedan alternativni video zapis...

27-07-2008 at 00:35 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

Dr.Dabic alternativno istjeruje zlo ..

27-07-2008 at 01:22 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

Radovan, zvijezda spektakularnog srpstva

GENOCID, EPSKI PROJEKAT

Piše: Aleksandar Hemon

Tek sam prije nekoliko godina saznao da je Radovan Karadžiæ živio u zgradi preko puta moje, Druge gimnazije. Ne sjeæam se, naravno, da sam ga tada viðao. Moji gimnazijski dani su davno bili, ali mi se èinilo, nakon što sam saznao da mi je bio takorekuæ komšija, da sam morao zapaziti lik koji æe postati zloglasan diljem svijeta: velika kockasta glava, siva griva, jake ralje, rupica u bradi, okrutne oèi masovnog ubice. To što ga se ne sjeæam, što ga nisam zapazio, nije iznenaðujuæe, pošto sam tek nakon zloèina koji su nam svima promijenili živote bio u stanju prepoznati karadžiæevštinu u Karadžiæu. Radovan je prije rata bio tek neupadljivi graðanin grada koji æe kasnije pokušati da uništi, u Sarajevu je bio nerazaznatljiv. U svom briljantnom tekstu o Karadžiæu, Semezdin Mehmedinoviæ piše kako na samom poèetku rata lista telefonski imenik Sarajeva i nalazi, osim Radovana, jos dvadeset jednog Karadžiæa: deset Muslimana, devet Srba i jednog Hrvata.

DURMITORSKA SIROVOST: Prvi put sam èuo za Karadžiæa kad se išèilio niotkuda i postao glavati èelnik Srpske demokratske stranke. Poslije sam saznao da je bio psihijatar i pjesnik, jedan od onih što su dreždali u kafani Kluba pisaca, gdje su lokali, lupali èaše i gluposti, p****rali se, potajno blatili jedni druge i recitovali rusku poeziju, podnoseæi tako dodatni dokazni materijal za navodno postojanje slavenske duše. Poznavao sam druge Osnivaèke oèeve SDS-a: Koljeviæ, Leovac i Maksimoviæ su mi bili profesori na Filozofskom fakultetu, Krajišnik je nekad radio s mojom mamom, a Ostojiæu, koji je bio lektor na Radio Sarajevu, su me jednom poslali da me oduèi od mumlanja. Ali ti su znameniti srpski šatro-intelektualci sada bili puki asteroidi u Karadžiæevoj orbiti. Kad bi se u javnosti ukazivali pored Karadžiæa, upadljivo su odudarali od njegove durmitorske sirovosti. Profesori su bili profesori, pomalo zbunjeni pod paljbom bliceva i novinarskih pitanja, dok se Karadžiæ prsio i duvao. Bio je zvijezda spektakularnog srpstva, mlatarao je rukama, grmio o antisrpskim nepravdama i srbožderima, obeæavao osvetu i spas. Izgledao je intenzivno prisutan i opušten u svojoj bezoènosti, lišen obzira koji su sputavali one kojima je šta svijet kaže bilo pretjerano važno.

______________________________________________
Genocid je veliki posao i samo neko s velikom glavom je bio u stanju sve to odraditi - neæe mu biti lako, sugerisao je Karadžiæ, ali radiæe ako treba na nestanku, kao vladika Danilo, sve dok ne bude što biti ne može. Ta uloga srpskog vožda koji donosi velike odluke, za kojeg je genocid epski projekat, nešto što æe srpski narod uz gusle opjevati, uloga je u kojoj je Karadžiæ bio roðen. On se genocidom ovaplotio
_____________________________________________________

Sjeæam se SDS-ove konferencije za štampu u proljeæe 1991. Karadžiæ je bio u središnjoj poziciji za stolom, kao Isus na Posljednjoj veèeri, glavat i razrogušen, ruku raširenih uzduž ivice stola da izgleda što veæi. Pored njega je bio Koljeviæ, nalik na miša s ronilaèkom maskom, oèigledno mnogo manje važan. Karadžiæ je prièao osiono, kabadahijski, nezainteresovan za utisak koji je ostavljao na prisutne novinare, kao da im je èinio uslugu što im se uopšte obraæao. Prièao je o onoj ili ovoj prijetnji srpskom narodu na koju su svjesni Srbi u SDS-u morali odluèno reagovati, inaèe je srpski narod „najeb´o”. Nije se, naravno, izvinjavao što je opsovao, pošto je psovanje, rekao je, bilo legitiman naèin da se izrazi nezadovoljstvo srpskog naroda. Kad je u pitanju opstanak srpstva, nije se moglo fino. Svom tom pristojnom prejebavanju, svoj toj finoæi nije bilo mjesta u novoj realnosti koja se gradila iskljuèivo na temeljima apsolutnog srpstva.

U VOŽDOVOJ KOŽI: Ista ta brutalna odluènost je bila prisutna u zloglasnom govoru u bosanskohercegovaèkoj Skupštini, kada je upozorio da æe „muslimanski narod” nestati ako se na referendumu izglasa nezavisnost. Upozorenje je što se njega tièe bila usluga gorespomenutom narodu, kao što je volio reæi da je „etnièko èišæenje” usluga onima koji su bili èišæeni, pošto æe na kraju svi biti svoji na svojemu sa svojima. Karadžiæ se Skupštini obratio kao gospodar života i smrti i ta uloga je ukljuèivala moralno lažnu dramu kroz koju je prolazio vladika Danilo u Gorskom vijencu kad se prekontavao da li da pobije „poturice”, pa onda skontao „neka bude što biti ne može”. Genocid je veliki posao i samo neko s velikom glavom je bio u stanju sve to odraditi - neæe mu biti lako, sugerisao je Karadžiæ, ali radiæe ako treba na nestanku, kao vladika Danilo, sve dok ne bude što biti ne može. Ta uloga srpskog vožda koji donosi velike odluke, za kojeg je genocid epski projekat, nešto što æe srpski narod uz gusle opjevati, uloga je u kojoj je Karadžiæ bio roðen. On se genocidom ovaplotio.

Bez genocida, drugim rijeèima, Karadžiæ bi bio niko i ništa. Dok se može pretpostaviti da bi, da nije bilo jugoslovenskih ratova, Miloševiæ i Mladiæ, koje je predratni sistem formirao i obuèio, nastavili svoje karijere i našli naèina da napreduju u bilo kojem kontekstu, Karadžiæeva karadžiæevština je bila moguæa samo u kontekstu masovnog ubistva. Nije tako nikakvo èudo da je mirno živio u slobodarskom Beogradu - bez tjelohranitelja, bez ðenerala, bez maskirne uniforme, bez cipela krvavih od obilaska oèišæenih teritorija, bio je ne samo potpuno neprepoznatljiv nego, u izvjesnom smislu, i nepostojeæi. Ni prije ni poslije rata ga nije bilo, ali je u ratu ostvario sve svoje neljudske moguænosti.

TREÆERAZREDNI ŠARLATAN: Tragièna je otud ironija da se Karadžiæ u trenutku hapšenja bavio zdravim životom - velemajstor smrti je u svom novom životu postao treæerazredni šarlatan. Epski projekat zasnovan na suludim velikosrpskim fantazijama i lažima, zamijenila je alternativna medicina zasnovana na suludim fantazijama i lažima.

Karadžiæev novi život bi bio prvorazredan primjer banalnosti zla da nije Republike šumske, te monumentalne karadžiæevske tvorevine, koja se poput Radovana ovaplotila genocidom, fantazijama i lažima. Karadžiæ æe ubrzo nestati u udobnim kazamatima Haaga i zapadnoevropskih zatvora, ali æe ga se Republika šumska uz gusle prisjeæati jer bez njega ne bi postojala. Ali je zato on upravo zbog postojanja Republike šumske prestao da postoji - kad je Dejtonskim sporazumom legitimizirana ta zloèinaèka tvorevina, Karadžiæ je postao izlišan i onda je išèezao.

Zbog svega toga, Karadžiæevo hapšenje nije dovelo do ushiæenja koje sam godinama oèekivao. Na izvjestan naèin, sjedokosi bradonja nije onaj Karadžiæ koji bi trebao platiti za sve te nebrojene zloèine. Nekako je prekasno, trebalo ga je hapsiti i suditi dok je zaista postojao, prije nego što je zaèeta Republika šumska, ta tvorevina koja može biti legitimna samo u alternativnom svemiru. Zloèini æe biti naplaæeni tek kad se razgradi ono što je Radovan smræu gradio.

http://www.e-novine.com/sr/stav/clanak.php?id=15562

27-07-2008 at 02:19 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ - frisko

Dragan Dabiæ pao posle anonimnog poziva
Karadžiæa odao glas
Autor: M. I. | 27.07.2008 - 00:01



U jednoj od kancelarija BIA zazvonio je telefon, uobièajeno kao i mnogo puta ranije. Ozbiljan muški glas s druge strane rekao je da nekakav alternativac s belom bradom i sedom kosom putuje po Srbiji i drži predavanja o zdravom životu. "Proverite, meni njegov glas mnogo lièi na Karadžiæev", rekao je anonimni dojavljivaè i spustio slušalicu, saznaje "Blic nedelje" u krugovima bliskim istrazi.

Uredno zabeležena dojava, niko na nju u poèetku nije obraæao naroèitu pažnju, bilo ih je, tih dojava, tušta i tma, sve su proverene, ali ništa. I ovo je, kako se oèekivalo, trebalo da bude ono rutinsko: provereno, nema ništa, stavljeno ad akta. Ali, usledio je šok. To je to, operativci BIA su sa terena doneli potvrdu. Jeste Radovan Karadžiæ. Šest nedelja pre nego što æe haški optuženik biti uhapšen trajale su provere i nadzirano je kretanje iscelitelja Dragana Davida Dabiæa. O tome je znalo samo nekoliko ljudi, obavešten je naravno i šef BIA, u to vreme Rade Bulatoviæ.
Da li je Bulatoviæ o otkriæu Davida Dragana Dabiæa obavestio i Koštunicu? Po službenoj dužnosti je morao, po partijskoj je svakako želeo.
Anonimna dojava daje i odgovor na pitanje ko æe dobiti obeæanih pet miliona dolara za informacije o Karadžiæu. Oèigledno niko, pitanje je samo iz kojih krugova je taj anonimni dojavljivaè.
Kada je u ponedeljak uveèe Karadžiæ priveden u zgradu Specijalnog suda, predstavnicima domaæih pravosudnih organa se u prvi mah slika èoveka sa sedom kosom, bradom i brkovima nije uklapala u predstavu o najtraženijem haškom optuženiku.
- Za razliku od Stojana Župljanina, Karadžiæ je prvim reèima odmah razvejao sumnju u svoj identitet. Na pitanje istražnog sudije "ko ste vi", odmah je odgovorio "ja sam Radovan Karadžiæ" i izneo sve podatke iz svoje biografije" - iznosi za "Blic nedelje" izvor blizak srpskom pravosuðu.
Karadžiæ je, dodaje naš izvor, rekao da je dugo u Srbiji, da se sam izdržavao i da je tri dana pre nego što je doveden u Specijalni sud uhapšen i zatvoren u nekoj prostoriji.
- Nikoga nije optuživao, ni na koga nije bio ljut. Samo je rekao da njegovo hapšenje predstavlja poèetak kraja Republike Srpske - navodi izvor "Blica nedelje".
Naš sagovornik kaže da niko Karadžiæa nije prisiljavao da se odrekne svog imidža kojim se godinama uspešno skrivao od potere.
- Sam je tražio frizera da ga obrije i ošiša. Prihvatio je i predlog da se podvrgne lekarskom pregledu. Došao je zatvorski lekar, izmerio mu pritisak, puls i konstatovao da je u izvrsnoj psihofizièkoj kondiciji. Inaèe, Karadžiæ se sam leèi pomoæu dva metalna viska koje je sam napravio - otkriva naš izvor.
On dodaje da je Karadžiæ tražio sve dnevne novine i flaširanu vodu, koju je kasnije platio svojim parama. Njegovim željama je udovoljeno - otkriva naš izvor.
Uz liènu kartu na ime Davida Dabiæa, Karadžiæ je na saslušanju predao i platnu karticu Rajfajzen banke, povlasticu GSP-a sa markicom za mesec jul, izvesnu sumu dinara i evra, burmu i lanèiæ.
- Karadžiæ je dosta religiozan. Èita Bibliju, nosi krst oko vrata i ima dve ikonice s likovima Isusa Hrista i Device Marije - kaže izvor "Blica nedelje".
Na pitanje kako je odreagovao kada su mu uruèena prva, druga i treæa objedinjena optužnica, naš sagovornik odgovara:
- Samo ih je uzeo bez reèi, u stilu sve mi je poznato.
Jedinu emociju Karadžiæ je pokazao kada je saznao da visoki predstavnik EU za BiH Miroslav Lajèak nije dozvolio njegovoj porodici da doðe u Srbiju da ga poseti.
- Ništa nije rekao, ali se po oèima izrazu lica videlo da ga je ta informacija pogodila - kaže naš sagovornik.

27-07-2008 at 05:53 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

http://dragandabic.blogger.ba/

27-07-2008 at 06:16 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

27.07.2008 Belgrade novi protesti





23.jul na Partizanovoj utakmici

28-07-2008 at 00:03 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapsen Radovan Karadžiæ

Izruèenje u tajnosti?



Izruèenje Radovana Karadžiæa Haškom tribunalu biæe izvedeno u tajnosti kako bi se izbjegla pažnja medija i najavljeni protesti podrške bivšem predsjednike Republike Srpske, rekao je agenciji Rojters izvor u Vladi Srbije.

- Samo 10 ljudi u Srbiji zna taèno šta æe se dogoditi. Sve æe biti izvedeno što je diskretnije moguæe, rekao je ovaj izvor.

Drugi neimenovani izvor kaže da se od transfera neæe praviti javni spektakl.

Izvori u snagama bezbjednosti rekli su Rojtersu da postoji desetine neupadljivih naèina prebacivanja Karadžiæa kao što su maskiranim automobilima, tajnim izlazima, prebacivanjem u svitanje, kao i organizovanjem lažnih konvoja kao mamca kako bi se prevarile televizijske ekipe koje èekaju ispred zatvora, suda i aerodroma.

Autor: SRNA

28-07-2008 at 18:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Praæenje suðenja monstrumu Karadžiæu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice