Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Nesto me i izgled objekta asocira na horor (u skladu sa uslugama?).

Medicinske sestre se iživljavaju na porodiljama



- Odjel za porodilje u bolnici Koševo je pravi konc-logor za žene i ako se ikad više budem poraðala nema šanse da se vratim gore!

Ovako je svoju prièu za "San" poèela tridesetèetverogodišnja Sarajka N. B., koja je nedavno, nakon roðenja svog drugog djeteta, na ovom odjelu èetiri dana ležala u, kako kaže, najgorim moguæim uslovima.

Neljubazno osoblje

- Da ne bude zabune, ja sam se porodila na carski rez i prvi dan sam provela na Odjelu intenzivne njege, gdje su uslovi sjajni, a medicinsko osoblje divno! Tek kada sam prešla kod bebe, na Odjel za porodilje, poèela su moja najgora èetiri dana u životu - napominje ova majka.

Kako istièe, prvi konflikt je imala sa medicinskim sestrama za koje tvrdi da su „osim što su neljubazne i arogantne, nestruène i nekompetentene u svom poslu".

-Za tih nekoliko dana koliko sam ležala na Odjelu, bebu nisu nijednom okupali! Hajde, pokušala sam da razumijem to, jer nema tople vode na tom odjelu, pa one bebe brišu maramicama. Meðutim, kada sam ih zamolila da bebu presvuku jer se ukakila, one su „drvlje i kamenje" na mene sasule. Bebe, zaboga, presvlaèe samo ujutro i naveèer - to im je bilo opravdanje! Kao da bebe biraju kada æe kakiti. Ne mogu ja pustiti da mi cijeli dan dijete bude takvo u neredu! Meðutim, one su to puštale, a ja zbog poroda na carski rez nisam imala snage da svoje dijete sama presvlaèim. Kada sam došla kuæi i vidjela kako se moje dijete ojelo i kako su joj nogice kao krv crvene, sjedila sam i plakala - prièa N. B. i dodaje da joj je prilikom posljednje kuæne posjete patronažna sestra rekla da je njena beba "super kakve je ona viðala nakon izlaska iz bolnice Koševo".

- Najnormalnija pojava na tom odjelu je da pedijatrica doðe sa žvakaæom u ustima i da se ophodi prema porodiljama kao da su one došle iz najprimitivnije sredine. Do doktora nema šanse da doðe pacijent, jer glavnu rijeè vode medicinske sestre. Nikakve kulture ni odgoja nemaju. Sestre, kada piju kafu, ne daj Bože da ih neko od pacijenata zove, odmah im natrljaju nos! Jedna sestra je èak razbila toplomjer iznad kreveta bebe i pustila da živa curi iznad bebice. Mislite da je nekog bilo briga? Više me bolio taj odnos nego moja rana. Vi ste bespomoæni, jer ste slabi poslije carskog reza, a one se ponašaju kao da ste stoka, a ne poroðena žena! Najgora mi je bila sestra koja se, èini mi se, zove Marina - istièe naša sagovornica. Ona je posebno ogorèena zbog prljavštine, „koja je normalna pojava na odjelu gdje leže bebe a gdje bi sve trebalo biti sterilisano".

Carstvo prljavštine

- Kad uðete ujutro u WC, takvog æete ga zateæi i naveèer. Ulošci od krvi su tu samo baèeni, sva neèist stoji, i ne samo tu, nego i po hodniku, gdje se kateter probio i curio i to stoji tako danima... Niko to ne sklanja i pacijentice bukvalno moraju preskakati preko toga. Posteljina je prljava, kao i pelene za bebe. Ako prokrvarite na posteljinu, na toj krvi æete i ležati dok ne izaðete iz bolnice, jer niko to neæe zamijeniti! Doduše, zamijene posteljinu samo kada im je glavna vizita...

Veæina porodilja, iako bi trebala ležati poslije poroda, pogotovo carskog reza, bježi odozgo na svoju ruku i glavom bez obzira - istièe ona i podvlaèi da je u svojoj torbi iz bolnice donijela žohare kuæi. Ona napominje da je i prvo dijete rodila na istom odjelu ali je tada, kako tvrdi, plaæala sestrama da se brinu i za nju i za bebu. -Sad nisam htjela da dam ni feninga i eto šta sam sve doživjela. Ko god tvrdi da fol gore nema korupcije i mita, laže - zakljuèuje ona.
Dž. Busnov

Provjera stanja

U Klinièkom centru Koševo nisu htjeli da komentarišu ovaj problem. Kako nam je rekla glasnogovornica Klinièkog centra Biljana Jandriæ, na osnovu naših pitanja o ovoj temi proslijeðenih faksom, „bit æe provjereno realno stanje tog odjela".

Èasni izuzeci

- Moram, doduše, istaæi da gore ima i nekoliko finih medicinskih sestara, koje, nažalost, kada žele da pomognu porodiljama, dobiju oštre kritike od ostalih, pa se i one povuku. Meni su se bile upalile grudi i kada je jedna sestra, zaista joj ne znam ime, pokušala da mi pomogne, ostale su „zarežale" na nju. Molila sam ih da mi prokuhaju malo tople vode za obloge, ali to nisam dobila. Doktora nisu ni pokušale zvati, iako su meni grudi bukvalno buknule... - kaže naša sagovornica.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=8737

14-10-2009 at 06:34 | Ukljuèi u odgovor
Lija-lisica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-10-2006
Lokacija: Topli dom!
Odgovori: 10902
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Greske ljekara

citat:
nevenkagaragic wrote:
Nesto me i izgled objekta asocira na horor (u skladu sa uslugama?).

Medicinske sestre se iživljavaju na porodiljama



- Odjel za porodilje u bolnici Koševo je pravi konc-logor za žene i ako se ikad više budem poraðala nema šanse da se vratim gore!

Ovako je svoju prièu za "San" poèela tridesetèetverogodišnja Sarajka N. B., koja je nedavno, nakon roðenja svog drugog djeteta, na ovom odjelu èetiri dana ležala u, kako kaže, najgorim moguæim uslovima.

Neljubazno osoblje

- Da ne bude zabune, ja sam se porodila na carski rez i prvi dan sam provela na Odjelu intenzivne njege, gdje su uslovi sjajni, a medicinsko osoblje divno! Tek kada sam prešla kod bebe, na Odjel za porodilje, poèela su moja najgora èetiri dana u životu - napominje ova majka.

Kako istièe, prvi konflikt je imala sa medicinskim sestrama za koje tvrdi da su „osim što su neljubazne i arogantne, nestruène i nekompetentene u svom poslu".

-Za tih nekoliko dana koliko sam ležala na Odjelu, bebu nisu nijednom okupali! Hajde, pokušala sam da razumijem to, jer nema tople vode na tom odjelu, pa one bebe brišu maramicama. Meðutim, kada sam ih zamolila da bebu presvuku jer se ukakila, one su „drvlje i kamenje" na mene sasule. Bebe, zaboga, presvlaèe samo ujutro i naveèer - to im je bilo opravdanje! Kao da bebe biraju kada æe kakiti. Ne mogu ja pustiti da mi cijeli dan dijete bude takvo u neredu! Meðutim, one su to puštale, a ja zbog poroda na carski rez nisam imala snage da svoje dijete sama presvlaèim. Kada sam došla kuæi i vidjela kako se moje dijete ojelo i kako su joj nogice kao krv crvene, sjedila sam i plakala - prièa N. B. i dodaje da joj je prilikom posljednje kuæne posjete patronažna sestra rekla da je njena beba "super kakve je ona viðala nakon izlaska iz bolnice Koševo".

- Najnormalnija pojava na tom odjelu je da pedijatrica doðe sa žvakaæom u ustima i da se ophodi prema porodiljama kao da su one došle iz najprimitivnije sredine. Do doktora nema šanse da doðe pacijent, jer glavnu rijeè vode medicinske sestre. Nikakve kulture ni odgoja nemaju. Sestre, kada piju kafu, ne daj Bože da ih neko od pacijenata zove, odmah im natrljaju nos! Jedna sestra je èak razbila toplomjer iznad kreveta bebe i pustila da živa curi iznad bebice. Mislite da je nekog bilo briga? Više me bolio taj odnos nego moja rana. Vi ste bespomoæni, jer ste slabi poslije carskog reza, a one se ponašaju kao da ste stoka, a ne poroðena žena! Najgora mi je bila sestra koja se, èini mi se, zove Marina - istièe naša sagovornica. Ona je posebno ogorèena zbog prljavštine, „koja je normalna pojava na odjelu gdje leže bebe a gdje bi sve trebalo biti sterilisano".

Carstvo prljavštine

- Kad uðete ujutro u WC, takvog æete ga zateæi i naveèer. Ulošci od krvi su tu samo baèeni, sva neèist stoji, i ne samo tu, nego i po hodniku, gdje se kateter probio i curio i to stoji tako danima... Niko to ne sklanja i pacijentice bukvalno moraju preskakati preko toga. Posteljina je prljava, kao i pelene za bebe. Ako prokrvarite na posteljinu, na toj krvi æete i ležati dok ne izaðete iz bolnice, jer niko to neæe zamijeniti! Doduše, zamijene posteljinu samo kada im je glavna vizita...

Veæina porodilja, iako bi trebala ležati poslije poroda, pogotovo carskog reza, bježi odozgo na svoju ruku i glavom bez obzira - istièe ona i podvlaèi da je u svojoj torbi iz bolnice donijela žohare kuæi. Ona napominje da je i prvo dijete rodila na istom odjelu ali je tada, kako tvrdi, plaæala sestrama da se brinu i za nju i za bebu. -Sad nisam htjela da dam ni feninga i eto šta sam sve doživjela. Ko god tvrdi da fol gore nema korupcije i mita, laže - zakljuèuje ona.
Dž. Busnov

Provjera stanja

U Klinièkom centru Koševo nisu htjeli da komentarišu ovaj problem. Kako nam je rekla glasnogovornica Klinièkog centra Biljana Jandriæ, na osnovu naših pitanja o ovoj temi proslijeðenih faksom, „bit æe provjereno realno stanje tog odjela".

Èasni izuzeci

- Moram, doduše, istaæi da gore ima i nekoliko finih medicinskih sestara, koje, nažalost, kada žele da pomognu porodiljama, dobiju oštre kritike od ostalih, pa se i one povuku. Meni su se bile upalile grudi i kada je jedna sestra, zaista joj ne znam ime, pokušala da mi pomogne, ostale su „zarežale" na nju. Molila sam ih da mi prokuhaju malo tople vode za obloge, ali to nisam dobila. Doktora nisu ni pokušale zvati, iako su meni grudi bukvalno buknule... - kaže naša sagovornica.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=8737



Boze dragi da i ovo procitam Joj,kakav sam ja zivac ovo ne bi lako moglo proci, ako ne mogu ja ustati, moj cojk bi to sredio po kratkom postupku a onda mamicu i klicu svima redom k'o mi dijete nije presvlacio
20-10-2009 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Ma otkud bi oni bili krivi ("MOZDA neki viruscic"?)!

Krivièna prijava protiv pedijatra valjevske bolnice

Propusti u leèenju devojèice

Autor: Predrag Vujanac | 20.10.2009. - 05:00


Teodora Jovanoviæ

Protiv pedijatra Opšte bolnice u Valjevu koji je 30. septembra na deèjem odeljenju primio i pregledao petogodišnju Teodoru Jovanoviæ, koja je sutradan umrla od posledica zavezivanja i pucanja creva, policija æe podneti kriviènu prijavu zbog sumnje za nesavesno leèenje, saznaje „Blic“ iz izvora bliskih istrazi.

Krivièna prijava, prema još nezvaniènim informacijama, bazira se na izveštaju komisije Ministarstva zdravlja Srbije koja je u sklopu utvrðivanja okolnosti pod kojima je leèena i preminula mala Teodora u valjevskom Domu zdravlja i u bolnici obavila vanredni struèni nadzor. U Opštinsko javno tužilaštvo još nije stigla sva medicinska dokumentacija vezana za taj sluèaj koju su u valjevskom Zdravstvenom centru prikupili inspektori Policijske uprave u Valjevu, s obzirom na to da se èekao izveštaj komisije Ministarstva zdravlja. Po nezvaniènim izvorima „Blica“, ta komisija zadužena za proveru kvaliteta struènog rada osoblja koje je uèestvovalo u leèenju devojèice konstatovala je „odreðene propuste u radu“ pedijatra prilikom prijema Teodore na deèje odeljenje bolnice. Na osnovu toga, kako tvrde izvori „Blica“, policija æe opštinskom tužiocu uz kompletnu dokumentaciju priložiti i kriviènu prijavu za nesavesno leèenje protiv tog doktora.

Teodoru, koja je povraæala i žalila se na bolove u stomaku, na pregled u bolnicu uputila je dežurna lekarka iz Doma zdravlja, uz preporuku da je pregleda hirurg i da joj bude uzeta krv na analizu. Meðutim, kako tvrde roditelji Teodore Jovanoviæ, dete je pregledao pedijatar tako što joj je opipao stomak, konstatovao da je „mekan“ i da je u pitanju „možda neki virušèiæ“, te ih vratio kuæi uz prepisanu terapiju humane elektrolite, koja se uzima kako bi se nadoknadila izgubljena teènost u organizmu, i „kontrolu po potrebi“.

Izvori „Blica“ ranije su naveli da je pedijatar tokom istrage o smrti devojèice, koju je sprovela unutrašnja kontrola ZC i Zdravstvena inspekcija, kao razlog zbog èega nije naložio analizu krvi i zadržavanje na leèenju naveo nestanak struje u bolnièkoj zgradi te veèeri, zbog èega nije primetio promenu boje devojèicine kože, što je upuæivalo na mnogo ozbiljniju klinièku sliku njenog stanja.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=116471

20-10-2009 at 21:20 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Ilegalno uvezen aparat? Jesu li NORMALNI?!
"...optuženi bili svesni da pacijent može umreti"...?? Hipokrate, Hipokrate...


Odloženo suðenje optuženima za smrt Anje Grahovac

Autor: Beta, Tanjug | 20.10.2009. - 09:52 11:57



Poèetak suðenja èetvorici lekara privatne oène klinike "Perfekta" zbog nesavesnog leèenja i smrti trogodišnje Anje Grahovac odložen je danas za 8. decembar u Okružnom sudu u Beogradu.

Suðenje je odloženo pošto jedan od optuženih, anesteziolog Stanoje Glišiæ (72) zbog bolesti nije došao u sud. Lekari Dejan Milutinoviæ (43), Stanoje Glišiæ (72) i Božidar Iliæ (73) su optuženi za krivièno delo protiv zdravlja ljudi, a Milan Vasiljeviæ (75) za pomaganje u izvršenju tog kriviènog dela.

Anja Grahovac je operisana 21. maja 2007. godine, a preminula je 4. juna 2007. godine usled ošteæenja izazvanih hipoksijom (manjkom kiseonika) pri operaciji.
Prema navodima optužnice, oftalmolog Iliæ, vlasnik klinike Milutinoviæ i anesteziolog Glišiæ postupali su "nesavesno primenjujuæi nepodobna sredstva i naèin leèenja".
Milutinoviæ nije obezbedio prethodnu proveru ispravnosti aparata za anesteziju i druge opreme, niti obezbedio proveru kvaliteta medicinskih gasova kiseonika i azota-suboksida, ali je vlasnik Perfekte uprkos tome dozvolio operaciju, piše u optužnici.

U operaciji je, kako se navodi, korišæen aparat za anesteziju "i pored nedozvoljenog curenja u cirkulacionom kolu". Aparat je uvezen ilegalno i bez dokaza o upotrebi, stopi amortizacije i tehnièkom stanju.
U toku operacije poremeæeno je snabdevanje kiseonikom mozga devojèice i došlo je do slabljenja i gubitka pulsa, a Iliæ nije reagovao sve dok srce Anje Grahovac nije usporilo rad i lice pacijenta promenilo boju.

U optužnici se navodi i da je anesteziolog Glišiæ, "da bi prikrio nesavesno postupanje i da je mozak pacijenta trpeo hipoksiju", naveo da je najniži nivo oksigenacije tokom operacije bio 96 odsto.

Devojèica koja je pala u komu, preneta je u Institut za majku i dete tri sata posle termina u kojem je trebalo da se probudi iz anestezije i u toj bolnici je dve nedelje kasnije umrla usled komplikacija nastalih zbog nedostatka kiseonika tokom operacije.
Vasiljeviæ je optužen da je naknadno izdao uverenje o ispravnosti aparata za anesteziju.

U optužnici se navodi da su optuženi bili svesni da pacijent može umreti, "ali su olako držali da do toga neæe doæi" ili da æe moæi da spreèe smrt, a bili su svesni da je njihovo delo zabranjeno.
Kazna za teško delo protiv zdravlja ljudi je izmeðu dve godine i 12 godina zatvora.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=116502

20-10-2009 at 21:29 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Eh, steta sto se oporavio, mozda bi mala Anja sada bila ziva! Jadni roditelji, kakvim su monstrumima - metuzalemima poverili svoju curicu.

Odloženo roèište za smrt male Anje

Doktoru pozlilo noæ pred poèetak suðenja

Autor: V. Z. Cvijiæ | 21.10.2009. - 08:20

Poèetak suðenja èetvorici optuženih za smrt trogodišnje Anje Grahovac, koja je umrla posle rutinske operacije katarakte u klinici „Perfekta”, odložen je juèe u Okružnom sudu u Beogradu za 8. decembar jer se drugooptuženi anesteziolog Stanoje Glišiæ (72) nije pojavio pred sudom zbog bolesti.


Dr Stanoje Glišiæ, Umrla posle operacije katarakte: Trogodišnja Anja Grahovac

Advokat Želimir Èabrilo, branilac optuženog anesteziologa Stanoja Glišiæa, obavestio je sud da je njegovom klijentu pozlilo preksinoæ pa zato juèe nije mogao da doðe u sud. Advokati optuženih predložili su da se suðenje odloži na neodreðeno vreme, obrazlažuæi to time da je zbog reforme sudstva i uspostavljanja nove mreže sudova od 1. januara 2010. neizvesno kada æe se suðenje nastaviti.

Ovom predlogu su se usprotivili tužiteljka Snežana Radojèiæ i advokat Ognjen Zindoviæ, zastupnik porodice Grahovac. Roditelji male Anje Ivana i Aleksandar Grahovac takoðe su predložili da se odredi taèan datum poèetka suðenja. Sudija Života Ðoinèeviæ, koji je saopštio da je neizvesno da li æe on i dalje suditi u ovom predmetu posle 1. januara, poèetak suðenja je odložio za 8. decembar.
Aleksandar Grahovac kaže za „Blic” da su on i njegova supruga Ivana svesni da suðenje može duže da potraje, ali da oni neæe odustati.

- Nadamo se da neæe biti namernih odugovlaèenja, ali smo spremni da izdržimo. Malo je teško što æemo morati stalno da se vraæamo na to što se desilo, ali nema odustajanja - kaže Grahovac.
Otac male Anje navodi da su on i supruga bili uzrujani pre suðenja jer je prvi put posle smrti deteta trebalo da se sretnu sa lekarima koji su je operisali.

- Pre poèetka suðenja javila su nam se dva lekara i serviser aparata, koga prvi put vidimo, i sve je proteklo u redu. Doktor Iliæ je rekao da mu je žao što se susreæemo pod ovakvim okolnostima - kaže Aleksandar Grahovac.
Vlasnik klinike Dejan Milutinoviæ (43), anesteziolog Stanoje Glišiæ (72) i oftalmolog Božidar Iliæ (73) optuženi su za teško krivièno delo protiv zdravlja ljudi, za šta je zapreæena kazna od dve do 12 godina zatvora. Serviser aparata za kiseonik Milan Vasiljeviæ (75) je optužen za pomaganje u izvršenju tog kriviènog dela.

Mala Anja otišla je 21. maja 2007. na operaciju katarakte u privatnu bolnicu „Perfekta”, a operaciju su obavili lekari Ordinacije „Iliæ”. Devojèica je posle intervencije pala u komu zbog nedostatka kiseonika, da bi preminula 4. juna.
U optužnici se navodi da su lekari reagovali tek kada je došlo do usporavanja rada srca, smanjenja pritiska u balonu za kiseonik, odnosno kada je Anja promenila boju lica i kada su joj usne pomodrele.

„Iliæ, i pored komplikacija, nije reagovao, iako je sve vreme pratio tok operacije, koja je posle svega nastavljena. Anesteziolog Glišiæ, da bi prikrio nesavesno postupanje, odnosno da je mozak pacijenta trpeo hipoksiju, naveo je da je najniži nivo oksigencije tokom operacije bio 96 odsto”, stoji u optužnici. Prema navodima optužnice, ni anesteziolog Glišiæ ni Milutinoviæ nisu prethodno proverili aparat za anesteziju. Tužilaštvo tereti lekare da su pustili da devojèica provede u komi tri sata, iako je sve ukazivalo na to da je došlo do ošteæenje mozga, uzevši u obzir i to da su znali da u „Perfekti” nema uslova da joj se pruži pomoæ.

Serviser Vasiljeviæ se tereti da je na poziv Milutinoviæa krajem maja 2007. izdao naknadno uverenje da je kontrola ispravnosti aparata za anesteziju obavljena 4. maja, pre operacije koja je bila 21. maja.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=116502

21-10-2009 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

"BILI" duzni! Zalosno, umesto SU duzni! A kad su "BILI", vec je sve kasno!
Sta kaze uprava bolnice : "nije bilo propusta"? Kad je koja bolnica posteno priznala da JESTE bilo propusta?


Policija podnosi prijavu protiv pedijatra

Doktori su bili dužni da pomognu našoj Teodori

Autor: Predrag Vujanac | Foto: d. kruniæ | 22.10.2009. - 08:44 16:46

Policija u Valjevu æe Opštinskom javnom tužiocu podneti kriviènu prijavu protiv pedijatra Opšte bolnice u Valjevu V. R. zbog sumnje da je nesavesno leèio petogodišnju Teodoru Jovanoviæ, koja je na deèjem odeljenju bolnice preminula 1. oktobra, potvrdio je za "Blic" naèelnik Policijske uprave Predrag Ðajiæ.


Teodora Jovanoviæ - Roditelji još razmišljaju da li æe podneti privatnu tužbu

Roditelji male Teodore juèe su konaèno u bolnici imali uvid u obdukcioni izveštaj napisan na nekoliko strana, u kojem se navodi da je smrt njihovog deteta nastupila zbog uvrtanja creva oko spleta krvnih sudova u stomaku, što je dovelo do unutrašnjeg krvarenja.

"Na sastanku je bio direktor ZC dr Tripkoviæ i naèelnik deèjeg odeljenja dr Spasiæ. Kako nam je reèeno, kopiju obdukcionog nalaza nismo mogli da dobijemo, veæ nam je samo omoguæen uvid u njega. Reèeno nam je da sve ono što se dešavalo 30. septembra uveèe u bolnici, kada je našu æerku pregledao dežurni pedijatar i vratio nas kuæi uz konstataciju da je 'možda neki virušèiæ', predstavlja 'lekarsku procenu', te da je 'pitanje kakav bi ishod bio i da je devojèica na vreme operisana'", prièa otac Saša.

"Svesni smo toga, znamo da možda naše dete ne bi preživelo i da je odmah po prijemu otišlo u operacionu salu, ali i dalje mislimo da su bili dužni da bilo šta preduzmu. Možda su lekari i u sali mogli nešto da uèine i da zaustave unutrašnje krvarenje", kaže Jovanoviæ, dodajuæi da æe se roditelji ovih dana konsultovati sa advokatom i odluèiti da li æe i oni odmah podneti kriviènu prijavu protiv odgovornih u valjevskoj bolnici ili æe saèekati da zvanièno bude objavljen i izveštaj komisije Ministarstva zdravlja, koja je obavila vanrednu proveru kvaliteta struènog rada zdravstvenih radnika koji su uèestvovali u leèenju Teodore.

Krivièna prijava protiv pedijatra V. R. u kabinet opštinskog javnog tužioca stigla je danas, uz medicinsku dokumentaciju o prijemu i leèenju devojèice koju su u Zdravstvenom centru prethodnih dana prikupili policijski inspektori. Dokumentacija, izmeðu ostalog, obuhvata i izveštaj unutrašnje struène kontrole Zdravstvenog centra i Republièke zdravstvene inspekcije o tom sluèaju.

Pravosudni izvori "Blica" kažu da je moguæe da bude zatraženo i veštaèenje, koje treba da obavi Sudsko-medicinski odbor Medicinskog fakulteta u Beogradu.
Opštinski tužilac u Valjevu podneo je zahtev za pokretanje istrage protiv protiv pedijatra zbog sumnje da je nesavesno leèio petogodišnju Teodoru Jovanoviæ iz tog grada. U kriviènoj prijavi valjevska policija sumnjièi pedijatra da preminuloj devojèici nije pružio adekvatnu pomoæ jer je medicinski obdukcioni nalaz, koji je predoèen i njenim roditeljima, pokazao da je došlo do uvrtanja creva "oko peteljke", što je izazvalo unutrašnje krvarenje u trbuhu i smrt deteta. U saopštenju se takoðe kaže da se "iz poštovanja prema porodici tragièno preminule devojèice, Zdravstveni centar neæe oglašavati do završetka postupaka istražnih organa".

Uprava bolnice: Nije bilo propusta

Saopštenjem u kojem se „još jednom izražava žaljenje zbog smrti naše petogodišnje sugraðanke“, juèe se oglasila i uprava Zdravstvenog centra. „Na osnovu rezultata svih zakonom predviðenih provera kvaliteta rada naše ustanove, nije bilo proceduralnih propusta, niti struènih grešaka, dok æe eventualna lièna odgovornost biti dokazivana kroz redovne postupke. Iz poštovanja prema porodici tragièno preminule devojèice, ustanova se neæe oglašavati do završetka postupaka istražnih organa“, kaže se u saopštenju koje je potpisao direktor ZC primarijus dr Ilija Tripkoviæ.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=116757

22-10-2009 at 20:41 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Koliko je tek slucajeva o kojima se ne cuje i ne pise...


http://img11.imageshack.us/img11/2131/6avaz211009greskabritan.jpg

"Dnevni avaz", 21.10.2009.godine

23-10-2009 at 21:43 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

MONSTRUMI!!


http://img442.imageshack.us/img442/1838/8avaz231009decakznaodau.jpg

"Dnevni avaz", 23.10.2009.godine

23-10-2009 at 21:47 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Po obicaju "nema sanse" da su ONI krivi! Iz komentara osobe koja tvrdi da je licno poznavala nesrecnu Sabinu : "...Jedina istina ovog teksta je to da je ovo smrt zbog lijeènièkog nemara."

Novi skandal u zdravstvu : Smrt zbog lijeènièkog nemara?!

Piše: Jasna Fetahoviæ
25/10/09 09:59

U Sarajevu je juèer ukopana 44-godišnja Sabina Kariæ. Prijatelji, rodbina, svi koji su je znali, ne mogu sebi doæi od šoka • Sabina je cijeli život imala problema sa kukom, operacija je trebala biti rutinska • Izvršena sudska obdukcija, rezultati se èekaju • Zvanièno: uzrok smrti pluæna embolija

Na sarajevskom mezarju Humka juèer je ukopano tijelo 44-godišnje Sabine Kariæ, uposlenice Opæine Centar.

Njezinom posljednjem ispraæaju, osim rodbine, prisustvovao je i veliki broj prijatelja i kolega, uposlenika Opæine Centar i Gradske uprave Sarajevo, šokiranih njezinom iznenadnom smræu.

Patohistološki pregled

Prije dženaze moglo se èuti kako Sabinini prijatelji meðu sobom govore da je ova mlada žena umrla pod, blago reèeno, èudnim okolnostima. Neki od njih èak su govorili da su za Sabininu smrt odgovorni iskljuèivo ljekari.

- Da je barem bila bolesna, ali nije, prièali su izmeðu sebe Sabinini prijatelji.

Nezvanièno saznajemo kako postoje sumnje da je Sabina umrla od posljedica zatrovanja krvi. Ona je, naime, otišla na operaciju vještaèkog kuka koji joj je ugraðen dok je još bila djevojka. U Klinièki centar Koševo
smještena je zbog napuknuæa kuka. Poslije operativnog zahvata je, navodno, puštena kuæi, na postoperativni tretman.

Meðutim, iz rane joj je izlazio smeði gnoj. Porodica, muž i njena majka, stalno su bili uz nju. Nakon što je Sabinin muž skinuo gips i ugledao zagnojenu ranu, hitno su je odvezli u bolnicu. Još uvijek nije najjasnije da li je Sabina veæ bila mrtva na putu ka bolnici, ali je porodica o smrti obaviještena nekoliko sati nakon što su za smrt èuli Sabinini prijatelji i radne kolege u Opæini Centar.

Saznajemo i da je, sat vremena nakon smrti, porodica dobila poziv iz UKC-a i da je sugerisano kako nema potrebe za obdukcijom, no tu informaciju nismo mogli provjeriti kod ožalošæene porodice.

Nad tijelom preminule Sabine Kariæ obavljena je sudska obdukcija. Obdukciju je uradio vještak sudske medicine dr. Hamza Žujo, no od juèer nije mogao govoriti o detaljima, odnosno o rezultatima obdukcije.

- Ne mogu ništa govoriti sve dok ne bude završen patahistološki pregled - rekao je Žujo.

Dodao je da se može oèekivati da nalaz patahistološkog pregleda bude gotov za petnaestak dana.

No, prema zvaniènim informacijama koje je Osloboðenje dobilo iz KCUS-a, kažu da je Sabina Kariæ preminula od pluæne tromb-embolije. U KCUS-u su, naime, za razliku od dr. Žuje, htjeli govoriti o rezultatima obdukcije.

- Sabina Kariæ, roðena 1965. godine, umrla je u srijedu u Klinièkom centru Koševo. Tui je smještena nakon što je pala i slomila vještaèki kuk. Mi smo tražili da se uradi obdukcija, iz razloga što se radi o mladoj osobi. Obdukcija je pokazala da je pluèna tromb-embolija uzrok smrti Sabine Kariæ. Embolija se èesto javlja i kod porodilja. Znaèi, nema greške ljekara. Isto bi bilo da je bila u bilo kojem klinièkom centru. Operaciju su uradila trojica hirurga i oni kažu da je pred sam završetakzahvata došlo do embolije. I ljekari su pogoðeni njezinom smræu - isprièala je juèer za Osloboðenje glasnogovornica KCUS-a Biljana Jandriæ.

(Oslobodjenje)

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=3339

26-10-2009 at 08:10 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Svaka cast ocu! Koja upornost! Ipak se isplatilo...obecanje je obecanje.

PRAVDA je dostizna, naravno, na bilo koji nacin...


http://img210.imageshack.us/img210/7725/11avaz271009zavrsiosvpj.jpg

("Dnevni avaz", 27.10.2009.)

27-10-2009 at 22:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice