Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Odgovori: 2378
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Nesto me i izgled objekta asocira na horor (u skladu sa uslugama?).

Medicinske sestre se iivljavaju na porodiljama

- Odjel za porodilje u bolnici Koevo je pravi konc-logor za ene i ako se ikad vie budem poraala nema anse da se vratim gore!

Ovako je svoju priu za "San" poela tridesetetverogodinja Sarajka N. B., koja je nedavno, nakon roenja svog drugog djeteta, na ovom odjelu etiri dana leala u, kako kae, najgorim moguim uslovima.

Neljubazno osoblje

- Da ne bude zabune, ja sam se porodila na carski rez i prvi dan sam provela na Odjelu intenzivne njege, gdje su uslovi sjajni, a medicinsko osoblje divno! Tek kada sam prela kod bebe, na Odjel za porodilje, poela su moja najgora etiri dana u ivotu - napominje ova majka.

Kako istie, prvi konflikt je imala sa medicinskim sestrama za koje tvrdi da su osim to su neljubazne i arogantne, nestrune i nekompetentene u svom poslu".

-Za tih nekoliko dana koliko sam leala na Odjelu, bebu nisu nijednom okupali! Hajde, pokuala sam da razumijem to, jer nema tople vode na tom odjelu, pa one bebe briu maramicama. Meutim, kada sam ih zamolila da bebu presvuku jer se ukakila, one su drvlje i kamenje" na mene sasule. Bebe, zaboga, presvlae samo ujutro i naveer - to im je bilo opravdanje! Kao da bebe biraju kada e kakiti. Ne mogu ja pustiti da mi cijeli dan dijete bude takvo u neredu! Meutim, one su to putale, a ja zbog poroda na carski rez nisam imala snage da svoje dijete sama presvlaim. Kada sam dola kui i vidjela kako se moje dijete ojelo i kako su joj nogice kao krv crvene, sjedila sam i plakala - pria N. B. i dodaje da joj je prilikom posljednje kune posjete patronana sestra rekla da je njena beba "super kakve je ona viala nakon izlaska iz bolnice Koevo".

- Najnormalnija pojava na tom odjelu je da pedijatrica doe sa vakaom u ustima i da se ophodi prema porodiljama kao da su one dole iz najprimitivnije sredine. Do doktora nema anse da doe pacijent, jer glavnu rije vode medicinske sestre. Nikakve kulture ni odgoja nemaju. Sestre, kada piju kafu, ne daj Boe da ih neko od pacijenata zove, odmah im natrljaju nos! Jedna sestra je ak razbila toplomjer iznad kreveta bebe i pustila da iva curi iznad bebice. Mislite da je nekog bilo briga? Vie me bolio taj odnos nego moja rana. Vi ste bespomoni, jer ste slabi poslije carskog reza, a one se ponaaju kao da ste stoka, a ne poroena ena! Najgora mi je bila sestra koja se, ini mi se, zove Marina - istie naa sagovornica. Ona je posebno ogorena zbog prljavtine, koja je normalna pojava na odjelu gdje lee bebe a gdje bi sve trebalo biti sterilisano".

Carstvo prljavtine

- Kad uete ujutro u WC, takvog ete ga zatei i naveer. Uloci od krvi su tu samo baeni, sva neist stoji, i ne samo tu, nego i po hodniku, gdje se kateter probio i curio i to stoji tako danima... Niko to ne sklanja i pacijentice bukvalno moraju preskakati preko toga. Posteljina je prljava, kao i pelene za bebe. Ako prokrvarite na posteljinu, na toj krvi ete i leati dok ne izaete iz bolnice, jer niko to nee zamijeniti! Dodue, zamijene posteljinu samo kada im je glavna vizita...

Veina porodilja, iako bi trebala leati poslije poroda, pogotovo carskog reza, bjei odozgo na svoju ruku i glavom bez obzira - istie ona i podvlai da je u svojoj torbi iz bolnice donijela ohare kui. Ona napominje da je i prvo dijete rodila na istom odjelu ali je tada, kako tvrdi, plaala sestrama da se brinu i za nju i za bebu. -Sad nisam htjela da dam ni feninga i eto ta sam sve doivjela. Ko god tvrdi da fol gore nema korupcije i mita, lae - zakljuuje ona.
D. Busnov

Provjera stanja

U Klinikom centru Koevo nisu htjeli da komentariu ovaj problem. Kako nam je rekla glasnogovornica Klinikog centra Biljana Jandri, na osnovu naih pitanja o ovoj temi proslijeenih faksom, bit e provjereno realno stanje tog odjela".

asni izuzeci

- Moram, dodue, istai da gore ima i nekoliko finih medicinskih sestara, koje, naalost, kada ele da pomognu porodiljama, dobiju otre kritike od ostalih, pa se i one povuku. Meni su se bile upalile grudi i kada je jedna sestra, zaista joj ne znam ime, pokuala da mi pomogne, ostale su zareale" na nju. Molila sam ih da mi prokuhaju malo tople vode za obloge, ali to nisam dobila. Doktora nisu ni pokuale zvati, iako su meni grudi bukvalno buknule... - kae naa sagovornica.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=8737

14-10-2009 at 06:34 | Ukljui u odgovor
Lija-lisica

Registriran(a): 07-10-2006
Odgovori: 10902

icon Re: Re: Greske ljekara

citat:
nevenkagaragic wrote:
Nesto me i izgled objekta asocira na horor (u skladu sa uslugama?).

Medicinske sestre se iivljavaju na porodiljama

- Odjel za porodilje u bolnici Koevo je pravi konc-logor za ene i ako se ikad vie budem poraala nema anse da se vratim gore!

Ovako je svoju priu za "San" poela tridesetetverogodinja Sarajka N. B., koja je nedavno, nakon roenja svog drugog djeteta, na ovom odjelu etiri dana leala u, kako kae, najgorim moguim uslovima.

Neljubazno osoblje

- Da ne bude zabune, ja sam se porodila na carski rez i prvi dan sam provela na Odjelu intenzivne njege, gdje su uslovi sjajni, a medicinsko osoblje divno! Tek kada sam prela kod bebe, na Odjel za porodilje, poela su moja najgora etiri dana u ivotu - napominje ova majka.

Kako istie, prvi konflikt je imala sa medicinskim sestrama za koje tvrdi da su osim to su neljubazne i arogantne, nestrune i nekompetentene u svom poslu".

-Za tih nekoliko dana koliko sam leala na Odjelu, bebu nisu nijednom okupali! Hajde, pokuala sam da razumijem to, jer nema tople vode na tom odjelu, pa one bebe briu maramicama. Meutim, kada sam ih zamolila da bebu presvuku jer se ukakila, one su drvlje i kamenje" na mene sasule. Bebe, zaboga, presvlae samo ujutro i naveer - to im je bilo opravdanje! Kao da bebe biraju kada e kakiti. Ne mogu ja pustiti da mi cijeli dan dijete bude takvo u neredu! Meutim, one su to putale, a ja zbog poroda na carski rez nisam imala snage da svoje dijete sama presvlaim. Kada sam dola kui i vidjela kako se moje dijete ojelo i kako su joj nogice kao krv crvene, sjedila sam i plakala - pria N. B. i dodaje da joj je prilikom posljednje kune posjete patronana sestra rekla da je njena beba "super kakve je ona viala nakon izlaska iz bolnice Koevo".

- Najnormalnija pojava na tom odjelu je da pedijatrica doe sa vakaom u ustima i da se ophodi prema porodiljama kao da su one dole iz najprimitivnije sredine. Do doktora nema anse da doe pacijent, jer glavnu rije vode medicinske sestre. Nikakve kulture ni odgoja nemaju. Sestre, kada piju kafu, ne daj Boe da ih neko od pacijenata zove, odmah im natrljaju nos! Jedna sestra je ak razbila toplomjer iznad kreveta bebe i pustila da iva curi iznad bebice. Mislite da je nekog bilo briga? Vie me bolio taj odnos nego moja rana. Vi ste bespomoni, jer ste slabi poslije carskog reza, a one se ponaaju kao da ste stoka, a ne poroena ena! Najgora mi je bila sestra koja se, ini mi se, zove Marina - istie naa sagovornica. Ona je posebno ogorena zbog prljavtine, koja je normalna pojava na odjelu gdje lee bebe a gdje bi sve trebalo biti sterilisano".

Carstvo prljavtine

- Kad uete ujutro u WC, takvog ete ga zatei i naveer. Uloci od krvi su tu samo baeni, sva neist stoji, i ne samo tu, nego i po hodniku, gdje se kateter probio i curio i to stoji tako danima... Niko to ne sklanja i pacijentice bukvalno moraju preskakati preko toga. Posteljina je prljava, kao i pelene za bebe. Ako prokrvarite na posteljinu, na toj krvi ete i leati dok ne izaete iz bolnice, jer niko to nee zamijeniti! Dodue, zamijene posteljinu samo kada im je glavna vizita...

Veina porodilja, iako bi trebala leati poslije poroda, pogotovo carskog reza, bjei odozgo na svoju ruku i glavom bez obzira - istie ona i podvlai da je u svojoj torbi iz bolnice donijela ohare kui. Ona napominje da je i prvo dijete rodila na istom odjelu ali je tada, kako tvrdi, plaala sestrama da se brinu i za nju i za bebu. -Sad nisam htjela da dam ni feninga i eto ta sam sve doivjela. Ko god tvrdi da fol gore nema korupcije i mita, lae - zakljuuje ona.
D. Busnov

Provjera stanja

U Klinikom centru Koevo nisu htjeli da komentariu ovaj problem. Kako nam je rekla glasnogovornica Klinikog centra Biljana Jandri, na osnovu naih pitanja o ovoj temi proslijeenih faksom, bit e provjereno realno stanje tog odjela".

asni izuzeci

- Moram, dodue, istai da gore ima i nekoliko finih medicinskih sestara, koje, naalost, kada ele da pomognu porodiljama, dobiju otre kritike od ostalih, pa se i one povuku. Meni su se bile upalile grudi i kada je jedna sestra, zaista joj ne znam ime, pokuala da mi pomogne, ostale su zareale" na nju. Molila sam ih da mi prokuhaju malo tople vode za obloge, ali to nisam dobila. Doktora nisu ni pokuale zvati, iako su meni grudi bukvalno buknule... - kae naa sagovornica.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=8737

Boze dragi da i ovo procitam Joj,kakav sam ja zivac ovo ne bi lako moglo proci, ako ne mogu ja ustati, moj cojk bi to sredio po kratkom postupku a onda mamicu i klicu svima redom k'o mi dijete nije presvlacio
20-10-2009 at 10:49 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

Ma otkud bi oni bili krivi ("MOZDA neki viruscic"?)!

Krivina prijava protiv pedijatra valjevske bolnice

Propusti u leenju devojice

Autor: Predrag Vujanac | 20.10.2009. - 05:00

Teodora Jovanovi

Protiv pedijatra Opte bolnice u Valjevu koji je 30. septembra na dejem odeljenju primio i pregledao petogodinju Teodoru Jovanovi, koja je sutradan umrla od posledica zavezivanja i pucanja creva, policija e podneti krivinu prijavu zbog sumnje za nesavesno leenje, saznaje Blic iz izvora bliskih istrazi.

Krivina prijava, prema jo nezvaninim informacijama, bazira se na izvetaju komisije Ministarstva zdravlja Srbije koja je u sklopu utvrivanja okolnosti pod kojima je leena i preminula mala Teodora u valjevskom Domu zdravlja i u bolnici obavila vanredni struni nadzor. U Optinsko javno tuilatvo jo nije stigla sva medicinska dokumentacija vezana za taj sluaj koju su u valjevskom Zdravstvenom centru prikupili inspektori Policijske uprave u Valjevu, s obzirom na to da se ekao izvetaj komisije Ministarstva zdravlja. Po nezvaninim izvorima Blica, ta komisija zaduena za proveru kvaliteta strunog rada osoblja koje je uestvovalo u leenju devojice konstatovala je odreene propuste u radu pedijatra prilikom prijema Teodore na deje odeljenje bolnice. Na osnovu toga, kako tvrde izvori Blica, policija e optinskom tuiocu uz kompletnu dokumentaciju priloiti i krivinu prijavu za nesavesno leenje protiv tog doktora.

Teodoru, koja je povraala i alila se na bolove u stomaku, na pregled u bolnicu uputila je deurna lekarka iz Doma zdravlja, uz preporuku da je pregleda hirurg i da joj bude uzeta krv na analizu. Meutim, kako tvrde roditelji Teodore Jovanovi, dete je pregledao pedijatar tako to joj je opipao stomak, konstatovao da je mekan i da je u pitanju moda neki virui, te ih vratio kui uz prepisanu terapiju humane elektrolite, koja se uzima kako bi se nadoknadila izgubljena tenost u organizmu, i kontrolu po potrebi.

Izvori Blica ranije su naveli da je pedijatar tokom istrage o smrti devojice, koju je sprovela unutranja kontrola ZC i Zdravstvena inspekcija, kao razlog zbog ega nije naloio analizu krvi i zadravanje na leenju naveo nestanak struje u bolnikoj zgradi te veeri, zbog ega nije primetio promenu boje devojicine koe, to je upuivalo na mnogo ozbiljniju kliniku sliku njenog stanja.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=116471

20-10-2009 at 21:20 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

Ilegalno uvezen aparat? Jesu li NORMALNI?!
"...optueni bili svesni da pacijent moe umreti"...?? Hipokrate, Hipokrate...

Odloeno suenje optuenima za smrt Anje Grahovac

Autor: Beta, Tanjug | 20.10.2009. - 09:52 11:57

Poetak suenja etvorici lekara privatne one klinike "Perfekta" zbog nesavesnog leenja i smrti trogodinje Anje Grahovac odloen je danas za 8. decembar u Okrunom sudu u Beogradu.

Suenje je odloeno poto jedan od optuenih, anesteziolog Stanoje Glii (72) zbog bolesti nije doao u sud. Lekari Dejan Milutinovi (43), Stanoje Glii (72) i Boidar Ili (73) su optueni za krivino delo protiv zdravlja ljudi, a Milan Vasiljevi (75) za pomaganje u izvrenju tog krivinog dela.

Anja Grahovac je operisana 21. maja 2007. godine, a preminula je 4. juna 2007. godine usled oteenja izazvanih hipoksijom (manjkom kiseonika) pri operaciji.
Prema navodima optunice, oftalmolog Ili, vlasnik klinike Milutinovi i anesteziolog Glii postupali su "nesavesno primenjujui nepodobna sredstva i nain leenja".
Milutinovi nije obezbedio prethodnu proveru ispravnosti aparata za anesteziju i druge opreme, niti obezbedio proveru kvaliteta medicinskih gasova kiseonika i azota-suboksida, ali je vlasnik Perfekte uprkos tome dozvolio operaciju, pie u optunici.

U operaciji je, kako se navodi, korien aparat za anesteziju "i pored nedozvoljenog curenja u cirkulacionom kolu". Aparat je uvezen ilegalno i bez dokaza o upotrebi, stopi amortizacije i tehnikom stanju.
U toku operacije poremeeno je snabdevanje kiseonikom mozga devojice i dolo je do slabljenja i gubitka pulsa, a Ili nije reagovao sve dok srce Anje Grahovac nije usporilo rad i lice pacijenta promenilo boju.

U optunici se navodi i da je anesteziolog Glii, "da bi prikrio nesavesno postupanje i da je mozak pacijenta trpeo hipoksiju", naveo da je najnii nivo oksigenacije tokom operacije bio 96 odsto.

Devojica koja je pala u komu, preneta je u Institut za majku i dete tri sata posle termina u kojem je trebalo da se probudi iz anestezije i u toj bolnici je dve nedelje kasnije umrla usled komplikacija nastalih zbog nedostatka kiseonika tokom operacije.
Vasiljevi je optuen da je naknadno izdao uverenje o ispravnosti aparata za anesteziju.

U optunici se navodi da su optueni bili svesni da pacijent moe umreti, "ali su olako drali da do toga nee doi" ili da e moi da spree smrt, a bili su svesni da je njihovo delo zabranjeno.
Kazna za teko delo protiv zdravlja ljudi je izmeu dve godine i 12 godina zatvora.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=116502

20-10-2009 at 21:29 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

Eh, steta sto se oporavio, mozda bi mala Anja sada bila ziva! Jadni roditelji, kakvim su monstrumima - metuzalemima poverili svoju curicu.

Odloeno roite za smrt male Anje

Doktoru pozlilo no pred poetak suenja

Autor: V. Z. Cviji | 21.10.2009. - 08:20

Poetak suenja etvorici optuenih za smrt trogodinje Anje Grahovac, koja je umrla posle rutinske operacije katarakte u klinici Perfekta, odloen je jue u Okrunom sudu u Beogradu za 8. decembar jer se drugooptueni anesteziolog Stanoje Glii (72) nije pojavio pred sudom zbog bolesti.

Dr Stanoje Glii, Umrla posle operacije katarakte: Trogodinja Anja Grahovac

Advokat elimir abrilo, branilac optuenog anesteziologa Stanoja Gliia, obavestio je sud da je njegovom klijentu pozlilo preksino pa zato jue nije mogao da doe u sud. Advokati optuenih predloili su da se suenje odloi na neodreeno vreme, obrazlaui to time da je zbog reforme sudstva i uspostavljanja nove mree sudova od 1. januara 2010. neizvesno kada e se suenje nastaviti.

Ovom predlogu su se usprotivili tuiteljka Sneana Radoji i advokat Ognjen Zindovi, zastupnik porodice Grahovac. Roditelji male Anje Ivana i Aleksandar Grahovac takoe su predloili da se odredi taan datum poetka suenja. Sudija ivota oinevi, koji je saoptio da je neizvesno da li e on i dalje suditi u ovom predmetu posle 1. januara, poetak suenja je odloio za 8. decembar.
Aleksandar Grahovac kae za Blic da su on i njegova supruga Ivana svesni da suenje moe due da potraje, ali da oni nee odustati.

- Nadamo se da nee biti namernih odugovlaenja, ali smo spremni da izdrimo. Malo je teko to emo morati stalno da se vraamo na to to se desilo, ali nema odustajanja - kae Grahovac.
Otac male Anje navodi da su on i supruga bili uzrujani pre suenja jer je prvi put posle smrti deteta trebalo da se sretnu sa lekarima koji su je operisali.

- Pre poetka suenja javila su nam se dva lekara i serviser aparata, koga prvi put vidimo, i sve je proteklo u redu. Doktor Ili je rekao da mu je ao to se susreemo pod ovakvim okolnostima - kae Aleksandar Grahovac.
Vlasnik klinike Dejan Milutinovi (43), anesteziolog Stanoje Glii (72) i oftalmolog Boidar Ili (73) optueni su za teko krivino delo protiv zdravlja ljudi, za ta je zapreena kazna od dve do 12 godina zatvora. Serviser aparata za kiseonik Milan Vasiljevi (75) je optuen za pomaganje u izvrenju tog krivinog dela.

Mala Anja otila je 21. maja 2007. na operaciju katarakte u privatnu bolnicu Perfekta, a operaciju su obavili lekari Ordinacije Ili. Devojica je posle intervencije pala u komu zbog nedostatka kiseonika, da bi preminula 4. juna.
U optunici se navodi da su lekari reagovali tek kada je dolo do usporavanja rada srca, smanjenja pritiska u balonu za kiseonik, odnosno kada je Anja promenila boju lica i kada su joj usne pomodrele.

Ili, i pored komplikacija, nije reagovao, iako je sve vreme pratio tok operacije, koja je posle svega nastavljena. Anesteziolog Glii, da bi prikrio nesavesno postupanje, odnosno da je mozak pacijenta trpeo hipoksiju, naveo je da je najnii nivo oksigencije tokom operacije bio 96 odsto, stoji u optunici. Prema navodima optunice, ni anesteziolog Glii ni Milutinovi nisu prethodno proverili aparat za anesteziju. Tuilatvo tereti lekare da su pustili da devojica provede u komi tri sata, iako je sve ukazivalo na to da je dolo do oteenje mozga, uzevi u obzir i to da su znali da u Perfekti nema uslova da joj se prui pomo.

Serviser Vasiljevi se tereti da je na poziv Milutinovia krajem maja 2007. izdao naknadno uverenje da je kontrola ispravnosti aparata za anesteziju obavljena 4. maja, pre operacije koja je bila 21. maja.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=116502

21-10-2009 at 20:27 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

"BILI" duzni! Zalosno, umesto SU duzni! A kad su "BILI", vec je sve kasno!
Sta kaze uprava bolnice : "nije bilo propusta"? Kad je koja bolnica posteno priznala da JESTE bilo propusta?

Policija podnosi prijavu protiv pedijatra

Doktori su bili duni da pomognu naoj Teodori

Autor: Predrag Vujanac | Foto: d. kruni | 22.10.2009. - 08:44 16:46

Policija u Valjevu e Optinskom javnom tuiocu podneti krivinu prijavu protiv pedijatra Opte bolnice u Valjevu V. R. zbog sumnje da je nesavesno leio petogodinju Teodoru Jovanovi, koja je na dejem odeljenju bolnice preminula 1. oktobra, potvrdio je za "Blic" naelnik Policijske uprave Predrag aji.

Teodora Jovanovi - Roditelji jo razmiljaju da li e podneti privatnu tubu

Roditelji male Teodore jue su konano u bolnici imali uvid u obdukcioni izvetaj napisan na nekoliko strana, u kojem se navodi da je smrt njihovog deteta nastupila zbog uvrtanja creva oko spleta krvnih sudova u stomaku, to je dovelo do unutranjeg krvarenja.

"Na sastanku je bio direktor ZC dr Tripkovi i naelnik dejeg odeljenja dr Spasi. Kako nam je reeno, kopiju obdukcionog nalaza nismo mogli da dobijemo, ve nam je samo omoguen uvid u njega. Reeno nam je da sve ono to se deavalo 30. septembra uvee u bolnici, kada je nau erku pregledao deurni pedijatar i vratio nas kui uz konstataciju da je 'moda neki virui', predstavlja 'lekarsku procenu', te da je 'pitanje kakav bi ishod bio i da je devojica na vreme operisana'", pria otac Saa.

"Svesni smo toga, znamo da moda nae dete ne bi preivelo i da je odmah po prijemu otilo u operacionu salu, ali i dalje mislimo da su bili duni da bilo ta preduzmu. Moda su lekari i u sali mogli neto da uine i da zaustave unutranje krvarenje", kae Jovanovi, dodajui da e se roditelji ovih dana konsultovati sa advokatom i odluiti da li e i oni odmah podneti krivinu prijavu protiv odgovornih u valjevskoj bolnici ili e saekati da zvanino bude objavljen i izvetaj komisije Ministarstva zdravlja, koja je obavila vanrednu proveru kvaliteta strunog rada zdravstvenih radnika koji su uestvovali u leenju Teodore.

Krivina prijava protiv pedijatra V. R. u kabinet optinskog javnog tuioca stigla je danas, uz medicinsku dokumentaciju o prijemu i leenju devojice koju su u Zdravstvenom centru prethodnih dana prikupili policijski inspektori. Dokumentacija, izmeu ostalog, obuhvata i izvetaj unutranje strune kontrole Zdravstvenog centra i Republike zdravstvene inspekcije o tom sluaju.

Pravosudni izvori "Blica" kau da je mogue da bude zatraeno i vetaenje, koje treba da obavi Sudsko-medicinski odbor Medicinskog fakulteta u Beogradu.
Optinski tuilac u Valjevu podneo je zahtev za pokretanje istrage protiv protiv pedijatra zbog sumnje da je nesavesno leio petogodinju Teodoru Jovanovi iz tog grada. U krivinoj prijavi valjevska policija sumnjii pedijatra da preminuloj devojici nije pruio adekvatnu pomo jer je medicinski obdukcioni nalaz, koji je predoen i njenim roditeljima, pokazao da je dolo do uvrtanja creva "oko peteljke", to je izazvalo unutranje krvarenje u trbuhu i smrt deteta. U saoptenju se takoe kae da se "iz potovanja prema porodici tragino preminule devojice, Zdravstveni centar nee oglaavati do zavretka postupaka istranih organa".

Uprava bolnice: Nije bilo propusta

Saoptenjem u kojem se jo jednom izraava aljenje zbog smrti nae petogodinje sugraanke, jue se oglasila i uprava Zdravstvenog centra. Na osnovu rezultata svih zakonom predvienih provera kvaliteta rada nae ustanove, nije bilo proceduralnih propusta, niti strunih greaka, dok e eventualna lina odgovornost biti dokazivana kroz redovne postupke. Iz potovanja prema porodici tragino preminule devojice, ustanova se nee oglaavati do zavretka postupaka istranih organa, kae se u saoptenju koje je potpisao direktor ZC primarijus dr Ilija Tripkovi.

(Blic)
http://www.blic.rs/hronika.php?id=116757

22-10-2009 at 20:41 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

Koliko je tek slucajeva o kojima se ne cuje i ne pise...

http://img11.imageshack.us/img11/2131/6avaz211009greskabritan.jpg

"Dnevni avaz", 21.10.2009.godine

23-10-2009 at 21:43 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

MONSTRUMI!!

http://img442.imageshack.us/img442/1838/8avaz231009decakznaodau.jpg

"Dnevni avaz", 23.10.2009.godine

23-10-2009 at 21:47 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

Po obicaju "nema sanse" da su ONI krivi! Iz komentara osobe koja tvrdi da je licno poznavala nesrecnu Sabinu : "...Jedina istina ovog teksta je to da je ovo smrt zbog lijenikog nemara."

Novi skandal u zdravstvu : Smrt zbog lijenikog nemara?!

Pie: Jasna Fetahovi
25/10/09 09:59

U Sarajevu je juer ukopana 44-godinja Sabina Kari. Prijatelji, rodbina, svi koji su je znali, ne mogu sebi doi od oka Sabina je cijeli ivot imala problema sa kukom, operacija je trebala biti rutinska Izvrena sudska obdukcija, rezultati se ekaju Zvanino: uzrok smrti pluna embolija

Na sarajevskom mezarju Humka juer je ukopano tijelo 44-godinje Sabine Kari, uposlenice Opine Centar.

Njezinom posljednjem ispraaju, osim rodbine, prisustvovao je i veliki broj prijatelja i kolega, uposlenika Opine Centar i Gradske uprave Sarajevo, okiranih njezinom iznenadnom smru.

Patohistoloki pregled

Prije denaze moglo se uti kako Sabinini prijatelji meu sobom govore da je ova mlada ena umrla pod, blago reeno, udnim okolnostima. Neki od njih ak su govorili da su za Sabininu smrt odgovorni iskljuivo ljekari.

- Da je barem bila bolesna, ali nije, priali su izmeu sebe Sabinini prijatelji.

Nezvanino saznajemo kako postoje sumnje da je Sabina umrla od posljedica zatrovanja krvi. Ona je, naime, otila na operaciju vjetakog kuka koji joj je ugraen dok je jo bila djevojka. U Kliniki centar Koevo
smjetena je zbog napuknua kuka. Poslije operativnog zahvata je, navodno, putena kui, na postoperativni tretman.

Meutim, iz rane joj je izlazio smei gnoj. Porodica, mu i njena majka, stalno su bili uz nju. Nakon to je Sabinin mu skinuo gips i ugledao zagnojenu ranu, hitno su je odvezli u bolnicu. Jo uvijek nije najjasnije da li je Sabina ve bila mrtva na putu ka bolnici, ali je porodica o smrti obavijetena nekoliko sati nakon to su za smrt uli Sabinini prijatelji i radne kolege u Opini Centar.

Saznajemo i da je, sat vremena nakon smrti, porodica dobila poziv iz UKC-a i da je sugerisano kako nema potrebe za obdukcijom, no tu informaciju nismo mogli provjeriti kod oaloene porodice.

Nad tijelom preminule Sabine Kari obavljena je sudska obdukcija. Obdukciju je uradio vjetak sudske medicine dr. Hamza ujo, no od juer nije mogao govoriti o detaljima, odnosno o rezultatima obdukcije.

- Ne mogu nita govoriti sve dok ne bude zavren patahistoloki pregled - rekao je ujo.

Dodao je da se moe oekivati da nalaz patahistolokog pregleda bude gotov za petnaestak dana.

No, prema zvaninim informacijama koje je Osloboenje dobilo iz KCUS-a, kau da je Sabina Kari preminula od plune tromb-embolije. U KCUS-u su, naime, za razliku od dr. uje, htjeli govoriti o rezultatima obdukcije.

- Sabina Kari, roena 1965. godine, umrla je u srijedu u Klinikom centru Koevo. Tui je smjetena nakon to je pala i slomila vjetaki kuk. Mi smo traili da se uradi obdukcija, iz razloga to se radi o mladoj osobi. Obdukcija je pokazala da je pluna tromb-embolija uzrok smrti Sabine Kari. Embolija se esto javlja i kod porodilja. Znai, nema greke ljekara. Isto bi bilo da je bila u bilo kojem klinikom centru. Operaciju su uradila trojica hirurga i oni kau da je pred sam zavretakzahvata dolo do embolije. I ljekari su pogoeni njezinom smru - ispriala je juer za Osloboenje glasnogovornica KCUS-a Biljana Jandri.

(Oslobodjenje)

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=3339

26-10-2009 at 08:10 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

Svaka cast ocu! Koja upornost! Ipak se isplatilo...obecanje je obecanje.

PRAVDA je dostizna, naravno, na bilo koji nacin...

http://img210.imageshack.us/img210/7725/11avaz271009zavrsiosvpj.jpg

("Dnevni avaz", 27.10.2009.)

27-10-2009 at 22:37 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 6
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: demagogija, Drug Mrecelj, halidqna, legionar_, Sven_, zejnedim
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?