Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

27-09-2009 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

Srebrenièanke prijavljene zbog poruke »Ovo je Bosna!«

Tri djevojke iz Srebrenice, od kojih je najmlaða skoro djevojèica sa samo 15 godina, prijavljene su Odjeljenju za prekršaje Osnovnog suda u Srebrenici. Razlog je to što su 12. jula, na dan kada su, uz obilježavanje stradanja Srba, èetnici orgijali po Srebrenici i Bratuncu, a one im, na uzvike "Ovo je Srbija", zatim èetnièke pjesme i najteže uvrede, odgovorile porukom "Ovo je Bosna" i puštenom ilahijom s mobitela. Zbog ovog odgovora na èetnièka orgijanja Sedina Hasanoviæ, Dženeta Naliæ i Melisa Smajiæ mogle bi biti i osuðene u Osnovnom sudu u Srebrenici.



Zamjenik komandira Policijske stanice Srebrenica Adis Cibraliæ kaže da je policija reagirala nakon poziva kelnerice u kafiæu „Davidoff“ Sanje Koèeviæ-Milanoviæ, a navodni razlog za poziv je odluka gazde da zabrani muziku 11. i 12. jula. Sedina i Dženeta kažu da ih ništa ne plaši - iæi æe, ako treba, i na suðenje uz poruku „Ovo je Bosna“. Ovu je poruku èetnicima koji su orgijali Srebrenicom prvi uputio potpredsjednik Skupštine opštine Srebrenica Zulfo Salihoviæ. On traži i da se protiv njega pokrene prekršajni postupak - javlja FTV






27-09-2009 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

Selo Ðogaze

Sreæi povratnice Nezire Sulejmanoviæ nema kraja

Nezira Sulejmanoviæ, povratnica u selo Ðogaze kod Srebrenice, ovih dana je najsretnija žena na svijetu. Poslije trogodišnje "borbe", kako sama kaže, da dobije donaciju za obnovu kuæe, organizacija CRS, uz pomoæ sredstava UNHCR-a, odluèila je da joj uredi prijeratni dom.
"Prošle sedmice posjetio me je novinar Fene i Radija Slobodna Evropa iz Srebrenice i objavljena je prièa o mom teškom životu. Kad je emitovan prilog na TV Liberty, sutradan su došli predstavnici CRS-a i odmah me uvrstili na spisak za donaciju. Ne mogu vam reæi koliko sam radosna. A bila sam veæ izgubila snagu i strpljenje. I ranije su o meni pisali, ali niko se nije našao da mi pomogne", prièa presretna Nezira.

Teška vremena kojih se nerado prisjeæa ostat æe iza nje.

"Bogami je bilo dana kad nisam imala šta ni da jedem. To me nije toliko brinulo, koliko želja za novim krovom, strujom i vodom. A dugo je tri godine života u takvim uslovima. Kad je kiša, legnem, pokrijem se dekom, a zatim najlonom da ne budem mokra jer je ploèa nad glavom ispucala i uvijek je prokišnjavala. Ali, eto, ima Boga, pa sam i ja došla na red, ali ne bih da niste vi pisali neki dan o meni", govori Nezira.

Polovinom augusta Nezira æe potpisati konaèni ugovor o obnovi i èetvrtu zimu po povratku doèekat æe u svom obnovljenom domu.

"Mojoj radosti nema kraja. Ne mogu još da povjerujem da æu ponovo imati krov nad glavom. Kad bude šljeme na kuæi, pozivam sve da doðu. Pozivam sve koji su bili uz mene i koji su mi na bilo koji naèin pomogli. Nek mi svako doðe kad se uselim, imat æu svakog gdje primiti, mada se ni ovoga što sada imam ne stidim. Ovo nije moja sramota. To što sam tri godine živjela pod ploèom je sramota onih koji su mi mogli pomoæi, a nisu htjeli ili nisu mogli."

Nezira se u Ðogaze vratila prije tri godine i sa svog imanja jasno vidi kompleks Memorijalnog centra, gdje joj je ukopan jedan sin, a od drugog je u dvije masovne grobnice pronaðeno tek nekoliko kostiju. Obojica su jula 1995. godine nakon pada Srebrenice krenula šumama putem spasa ka Tuzli, ali su zarobljeni i ubijeni.

"Vratila sam se za kostima moje djece. Kad su mogli oni mrtvi da se vrate, zašto ne bih i ja. Sada smo ponovo zajedno."

Muž joj je umro od tuge za djecom, kæerka poginula u saobraæajnoj nesreæi 1989. godine, a sada samo ima jednu kæerku i unuke.

"Sve sam mislila da sam zaboravljena i ostavljena. Mislila sam - nema mi ko doæi i reæi "Majko, kako si“. Ljudi iz CRS-a su mi došli i rekli su mi to. Sreæom, ima još dobrih ljudi! Sad mi se ponovo mili živjeti."

Kako kaže, živi za unuke i za onaj dan kada æe se useliti u novi dom i kada æe imati život dostojan èovjeka.

(FENA)

27-09-2009 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

Pastrmka na Ahmedov naèin

Podruèje Podrinja dugo vremena je bilo nerazvijeno. Nakon minulog rata, u ovaj dio Bosne i Hercegovine poèeli su se vraæati nekadašnji stanovnici. Ovo je serijal o onim ljudima, koji su nakon povratka u rodni kraj, uspješno otpoèeli biznis.

Slijedi prièa "Pastrmka na Ahmedov naèin" autora Marinka Sekuliæa Kokeze.

Pastrmka na Ahmedov naèin

U Mjesnoj zajednici Strgaèina u opštini Rudo nekada je bilo oko 500 domaæinstava. Zbog rata i izgradnje hidroelektrane „Višegrad 2“, mnogi su otišli. Zlata i Ahmed Mehanoviæ su se vratili i poèeli uzgajati pastrmku.



U Brodarevu, na petnaestak kilometara puta od Višegrada ka Goraždu, odvaja se put za Rudo. Prelazimo mostom preko Drinskog jezera i nakon nekoliko kilometara spuštamo se niz liticu Limskog kanjona do sela neobiènog imena, Strgaèina. Narodna izreka kaže da se dobar glas daleko èuje. Mi smo èuli da ovdje ima plemenite ribe - pastmke koju uzgaja ali i priprema Ahmed Mehanoviæ. Pitamo ga ima li neke tajne u pripremanju s obzirom da ga gosti toliko hvale: „Ma nije nikakav poseban recept, to je naš strgaèinsk,strmièki recept koji je oduvijek bio dobar pa samo tako nastavljamo tradiciju,“ govori Ahmed ne želeæi otkriti svoju kulinarsku tajnu.

Ahmed prièa da se ranije bavio razlièitim poslovima, a ovo sve je zapoèeo po povratku: „Nakon rata nešto se posebno javilo u meni, želja. Ja sam inaèe odrastao pored Lima, tako da sam oduvijek volio biti pored vode. Kada sam shvatio da mogu to da spojim sa korisnim i da nešto radim i da budem stalno na vodi, onda sam napravio ovaj ribnjak.“

Samouki majstor

U stoji nedovršeni brodiæ za èiju gradnju je trebalo dosta znanja i što šta drugo. Na naša pitanja Ahmed s osmijehom samo kaže: „Brod uz sve ovo ide kao hobi, malo pomalo“.



Na samoj obali jezera on je izgradio dvije drvene kuæe, ribnjak, pristanište za èamce, peæ i roštilj za spremanje ribe, ražanj koji se pokreæe na vodu, improvizovanu nadstrešnicu na zapoèetoj terasi nad vodom. Kaže da èeka odluku nadležne komisije iz Višegrada. Treba mu dozvola da sve to završi, kako bi primio goste što dolaze sa svih strana. Pitamo ga je li mu je u svemu ovome neko pomogao: “Imao sam jednu pomoæ od Federalnog ministarstva za izbjeglice i povratnike. U poèetku je to bila prva tura mlaði i hrane.“



Ahmed kaže da se za pomoæ obraæao i na mnogo drugih adresa: “Tražio sam na više mjesta, meðutim to su samo prazna obeæanja. Izgleda je najbolje pouzdati se „u se i u svoje kljuse“, da se zapne, pa polako da se ide naprijed.“
Može li se živjeti od ovoga? „Može ako se radi. Inaèe nije samo od ovoga, može se od bilo èega živjeti samo ako se hoæe raditi.“ Na isto pitanje Ahmedova supruga Zlata dodaje: „Pa može, može solidno“.

Pitamo kako je ovdje zimi, na što Zlata odgovara: “I zimi je fino, nije loše, malo preledi jezero ali uvijek nas neko posjeti, uvijek bude doðu, kad su slave, postovi, tako da radimo i zimi i ljeti.“ Ahmed dodaje: „ Ima ljudi koji više vole zimu. Lovci naroèito to ovdje masovno se upražnjava i baš su tereni fini za lov. I zimi na svoj naèin je lijepo.“

Zadovoljni gosti

Na ribnjaku Mehanoviæa zatekli smo prilièan broj gostiju. Neki se kupaju i sunèaju na pontonu kraj ribnjaka, drugi u hladu pijuckaju pivo, „Sarajevsko“ ili „Jelen“ (pivo iz Srbije), po volji. Jednog od gostiju pitamo šta ga dovodi ovdje? – „ Ja sam Ismet Æato, inaèe sam odavdje preko puta jezera, iz sela Donja Strmica rodom Živim u Sarajevu, a ovdje imam veliku vikendicu. Dolazim najviše zbog kvalitetne ribe, prirode i druženja, radi vode. Èesto ste ovdje? „Pa skoro svaki drugi, treæi vikend“, „Jezero èisto, voda èista, pogoduje za rast pastrmke – „Baš tako ja sami ribar, ima ovdje ribe dosta ali raja dolazi radi njegove postrmke on je dobro i pripremi.“

Ismet Šeèiæ živi u Goraždu. I on ovdje dolazi zbog ribe: „Najviše zbog ribe, jednostavo i zbog odmora da se odmorim od grada od ovih naših motornih vozila, auta i tako znaèi jednostavno zbog odmora.“

27-09-2009 at 16:10 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

“Snaga žene” Tuzla

Projekti za povratnike

Udruženje “Snaga žene” iz Tuzle za žene i poljoprivrednike iz Potoèara kod Srebrenice realizira nekoliko uspješnih projekata. Jedan od njih je uzgajanje ljekovitog bilja - nevena i nane.

Udruženje “Snaga žene” je poèetkom godine svim zainteresiranim dodijelilo sjeme i rasad, a danas je uslijedila prva isporuka sušenog ljekobilja. Bernard Štauber, uposlenik ovog udruženja, izjavio je da je zaokružen ciklus proizvodnje ljekobilja do konaènog plasmana. Dodao je da je sklopljen aranžman s firmom iz Maoèe koja je danas izvršila isplatu za otkupljene kolièine ljekobilja.

Avdo Sandžiæ predao je danas oko 100 kilograma sušenog nevena. On kaže da bi otkupna cijena mogla biti i viša od 10 KM, ali se nada da æe u drugom turnusu imati još oko 200 kilograma.

Za žene i poljoprivrednike iz potoèara „Snaga žene” je osigurala sjeme tulipana i sadnice ruže i koje su tokom godine isporuèivane na tuzlansko tržište.

(FENA)

27-09-2009 at 16:10 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

Asfaltiranje još dva lokalna puta u okolini Srebrenice

Poslije asfaltiranja nekoliko putnih pravaca na lokaciji mjesne zajednice Potoèari kod Srebrenice, intenzivirano je i ureðenje puteva u okolini Skelana.



Radi se na dionici od sela Dobrak, uz Drinu do Nogaèeviæa, a postavljanje asfalta vrši se i kroz selo Osmaèe.

Dragan Rebrinoviæ, viši struèni saradnik za saobraæaj i puteve u Opæini Srebrenica, izjavio je da su sredstva prvobitno bila osigurana od Federalnog ministarstva za izbjeglice i raseljene osobe, s tim da je Opæina Srebrenica osigurala još sredstava za produženje dionice, tako da æe ukupna dionica Podosmaæe - Osmaèe i dalje prema Poznanoviæima biti 4.400 m.

„Dugo smo èekali da nam se uredi put. Bilo je teško ovih nekoliko godina po povratku, ali, sada stièem utisak da æe se ovdje vratiti još više prijeratnih stanovnika, s obzirom na to da æe asfalt povezati sedam okolnih zaselaka sa Srebrenicom", rekao je Smail Dudiæ iz Osmaèa.

Asfaltiranje puta za Osmaèe bit æe završeno za deset dana.

27-09-2009 at 16:10 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

Srebrenièku majku tjeraju da se vrati u srušenu kuæu



Fatija Hrvaèiæ iz naselja Peæišta, nadomak srebrenièkih Potoèara, veæ 13 godina živi u kolektivnom centru u Mihatoviæima na podruèju Tuzle. Prije tri godine rekli su joj da je njena kuæa u Peæištima obnovljena, te da mora napustiti kolektivno naselje. Nana Fatija kaže da bi rado napustila kolektivni smještaj i vratila se u svoj dom, ali da kuæa s fotografije koju su joj pokazali u Centru za izbjeglice u Tuzli nije njena.


Struja i voda

- Tada su mi pokazali fotografiju neke obnovljene kuæe, tvrdeæi da je moja i da se moram iseliti iz kolektivnog naselja. To nije moja kuæa. Valjda bih prva saznala da mi je kuæa obnovljena i da se mogu vratiti. Kada je komisija izašla na lice mjesta i utvrdila da je moja kuæa u Peæištima još u ruševnom stanju, produžen mi je boravak u kolektivnom centru - kaže Fatija.

Ona je od Opæine Srebrenica dobila dokument u kojem piše da njena kuæa još nije obnovljena. No, dva dana nakon ovogodišnjeg kolektivnog ukopa Srebrenièana u Memorijalnom kompleksu Potoèari, Hrvaèiæ je ponovno dobila obavijest da joj je kuæa obnovljena i da još samo treba prikljuèiti struju i vodu. U tom dopisu reèeno joj je da u roku od tri mjeseca mora napustiti naselje u Mihatoviæima.

Ima želja

- Oni me ubjeðuju da mi je kuæa obnovljena, ali pogledajte, sve je srušeno. Moja je želja da se vratim i podnijela sam još jednom zahtjev za obnovu. Ovo je moja kuæa, svi ovdje to dobro znaju i vidite da na njoj ništa nije uraðeno - prièa nam Fatija dok pokazuje na ruševinu u Peæištima.

Inaèe, Fatija je tokom agresije na našu zemlju izgubila sina, muža i još 11 èlanova porodice.

Šta još treba izgubiti

Fatijin sin Dževad, koji tokom ljeta s porodicom boravi u montažnoj kuæici u Peæištima, kaže da sluèaj njegove majke više nema nikakvog smisla.

- Moja majka je izgubila 13 èlanova najuže porodice, samo neka kažu šta još treba da uradi za ovu državu da bi joj bila napravljena kuæa, mi æemo to uraditi. Meðutim, to ne vodi nièemu dobrom - ogorèen je Dževad, koji je istakao da je njegova majka oboljela, jer ne može više podnijeti ovu situaciju.

(AVAZ)

27-09-2009 at 16:11 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

Humanost Tuzlaka na djelu

Uruèeni školski ruksaci i pribor za djecu povratnika

Tokom vikenda Neformalna grupa graðana iz Tuzle realizirala je još jednu humanitarnu akciju za povratnike u Podrinje. Akcije traju od 2003. godine, a našu humanitarci svake godine, izmeðu ostalog, i za vrijeme mjeseca Ramazana obiðu i obraduju povratnike.

S obzirom da se bliži poèetak nove školske godine, Tuzlaci su se ovoga puta odluèili da djeci poklone ruksake. Nabavljena su 24 kvalitetna ruksaka koja su opremljena sa svim školskim priborom potrebnim za jednog osnovca. Pored toga za svakog mališana obezbjeðeni su i novi odjeveni predmeti (kaèketi, majice, pantole i sl). Za najugroženije porodice kupljeno je i nekoliko ramazanskih hedija u vidu kafe, šeæera i sl.



Prva stanica naših humanitaraca bila je mjesto Konjeviæ Polje. Preko posrednika i povratnika Džeme pronaðeno je petero djece koja su stanju socijalne potrebe i èiji roditelji nisu u moguænosti da djeci nabave školski pribor. Ruksaci su uruèeni braæi Suljiæ Nedžadu i Dževadu, Hasanoviæ Harisu, Ameli Ibrahimoviæ i Neziri Husejnoviæ. Naknadno je ukljuèeno još dvoje djece iz ovog mjesta koji su obradovani Jusufoviæ Adisa i Muharem.

Školu u Konjeviæ Polju ove godine pohaðat æe 192 uèenika i ovo selo spada u primjer pozitivnog povratka na podruèje genocidne tvorevine.

Sljedeæa stanica naših humanitaraca bilo je selo Glogova. U prehrambenoj radnji u ovom mjestu napravljeno je dodatnih 15 paketiæa sa slatkišima, a sve sa ciljem da se pomogne, obraduje i da se pazari u njihovoj radnji.



Ekipa kreæe dalje a konaèni cilj je selo Podèauš. Tuzlake je u selu doèekao ahbab Meho koji je izabrao 15 djece sa ovog podruèja koja su u stanju socijalne potrebe. Ruksaci, pribor i ostali pokloni uruèeni su slijedeæim mališanima.

Selo Podèauš: Gušiæ Hidajetu, Memiševiæ Nuriji, braæi Džaniæ Muhamedu i Fetahiji.

Selo Rakovac: petero braæe i sestara Manjiæ Vekaz, Behadil, Silvano, Mersiha i Mersida.

Ekipa se dalje uputila u selo Bljeèeva (opština Bratunac). Podruènu školu u tom selu od ove godine pohaðat æe osmero povratnièke djece. Više od pola uèenika u ovoj školi su djeca Muharema Æosiæa. Uz velike napore (katastrofalna infrastruktura) naši humanitarci su uspjeli da pronaðu i ovu porodicu te obraduju djecu. Ruksake i pribor su dobili: blizanci Muhamed i Muamer koji pohaðaju peti razred, zatim njihov brat Arnel koji æe u drugi razred, brat Muhidin (treæi razred) te sestra Marizela koja kreæe u prvi razred.

U povratnièkom selu Potoèari poklone su dobili braæa Nurija i Jakub, a u Srebrenici još jedan mali genijalac kreæe u prvi razred, pa smo odluèili da posljednji ruksak bude uruèen upravo njemu – Ustiæ Redžepu, te smo mu poželjeli uspješno školovanje.

Da slike govore više od pisane rijeèi možete se uvjeriti u nastavku.


Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli graðanima Tuzle i okoline, UG „Vive žene Tuzla“, Mensuru Aliæu(Menprom ), te foto studiju „Muði“ na izraðenim fotografijama koje smo poklonili djeci.

27-09-2009 at 16:12 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

Iftar u Srebrenici i Zvorniku

Sredstvima Britanske organizacije Muslim Aid održana dva iftara za djecu a koja su korisnici stipendija kod ove organizacije. Iftari su održani u srijedu 26.08 u Srebrenici ašèinica ''Kod Omera ''za djecu sa podruèja Opština Bratunac i Srebrenica, i u èetvrtak 27.08.2009 godine na Divièu restoran 'Burun za' djecu sa podruèja Zvornika,Vlasenice i Miliæa



Na oba iftara bilo je prisutno 60-ero djece a bilo ih je iz raznih dijelova Podrinja(Ljeskovika,Gladoviæa,Potoèara,Pala,Pobuða,Pervana,Skugriæa,Cerske,Nove Kasabe,Sebioèine,Kamenice,Novog Sela,Snagova,Šetiæa,Sopotnika i Lupa) Pored iftara raspoloživo vrijeme od akšama do teravije iskorišteno je na zbližavanju i medžusobnom upoznavanju. Važno je napomenuti da je prošle godine udruženje Prosvjetitelj organizovalo oko 15 iftara, medžutim ove godine bar za sada nema najava ni od pojedinaca ni od organizacija za sponzorisanjem iftara.

27-09-2009 at 16:12 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Povratnièke prièe (kroz slike i textove)
Bez chatanja molim

12.09.2009 Direktor Mesne industrije Menprom pomogao povratnike

U toku danasnjeg dana realizirana je jos jedna humanitarna akcija. Naime, direktor preduzeca Menprom Mensur Aliæ izrazio je želju da mu pravimo drustvo do Podrinja i da ga uputimo na ljude kojima je pomoc potreba.

Gospodin Mensur je siroj javnosti poznati kao veliki humanitarac i vrlo cesto moze procitati da je ucestvovao kako u nasim akcijama tako i u ostalim.

Posto je mjesec Ramazan odlucio je da uruci hedije uglavnom djeci Podrinja, mada smo obradovali i dosta starijih porodica a zadovoljstvo je bilo obostrano sto cete vec vidjeti u nastavku.

Mensur Aliæ donirao je 21 paket sa prehrambenim proizvodima iz vlastite mesne industrije.

Pored toga preko 20 - djece i nesto starijih obradovano je novèanim sredstvima, za svakog od njih po 50KM. Prispjeli smo èak i na babibe .


Menprom za povratnike u Podrinje

27-09-2009 at 16:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: AK-47, Ceznja, Chello, dada, davor m, gardista4795, habul, komentatorka72, mihajlod, preslano, salt city boy
FORUM : Tuzlarije : Povratnièke prièe (kroz slike i textove) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice