Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Maoèa-ko je upalio svjetlo

Dizdareviæ: To je napad na ljudska prava muslimana

Policajci su u džamiju ulazili u prljavoj obuæi sa zapaljenim cigaretama, a neki èak i pijani

Autor: F. VELE
07.02.2010. 09:06
Policija tokom akcije: Kako su se ponašali
Foto: Arhiv

Aktivistica organizacije za zaštitu ljudskih prava "Amnesty International" (AI) u BiH Naða Dizdareviæ izjavila je juèer našem listu da akcija "Svjetlost" i upad u Gornju Maoèu kod Brèkog predstavljaju još jedan napad na ljudska prava muslimana u našoj zemlji. Ona æe o tome, kaže, obavijestiti i sjedište AI u Londonu.

Neogranièene ovlasti

Dizdareviæ smatra da su inkriminacije koje se stavljaju na teret Nusretu ef. Imamoviæu i ostalima "bazirane iskljuèivo na insinuacijama koje ne mogu da èine oblike kriviènih djela koja im se stavljaju na teret".

- Ovi ljudi nisu ni na koji naèin pokazali da su se htjeli otcijepiti od države ili utjecati na promjene u državi dok s druge strane imamo Milorada Dodika i mnoge iz Republike Srpske, koji javno zagovaraju rušenje države. Akcija "Svjetlost" je još jedna u nizu posljedica Zakona o zaštiti tajnih podataka koji daje neogranièene ovlasti policijsko-obavještajnim agencijama, a što je u suprotnosti s Ustavom BiH koji garantira zaštitu ljudskih prava - navodi Dizdareviæ.

Prava djece

Prema njenom mišljenju, u toku akcije "Svjetlost" prekršeno je bezbroj konvencija o ljudskim pravima, a najdrastiènija su bila kršenja prava djece, iako su policajci u svojim izvještajima tvrdili da su djeca stanovnika Gornje Maoèe zapuštena od njihovih roditelja.

- Sve ovo treba da zaplaši svakog graðanina BiH. Naime, djeca su bila podignuta na noge u èetiri sata ujutro, bez prilike da završe jutarnju higijenu, da jedu i odmore se. Ispitivana su na najgrublji naèin, bez prisustva roditelja, a o advokatu da ne govorimo. Policajci su u džamiju ulazili u prljavoj obuæi sa zapaljenim cigaretama, a neki èak i pijani - kaže Dizdareviæ.

Ef. Kavazoviæ: Osigurati osnovna vjerska prava

Tuzlanski muftija Husein ef. Kavazoviæ uputio je dopis Tužilaštvu BiH u kojem traži da se, u skladu sa zakonima o slobodi vjere, Ustavom BiH i Federacije BiH, a kojim se garantira puna sloboda svijesti i vjere, kao i meðunarodnim konvencijama o zaštiti ljudskih prava, Nusretu ef. Imamoviæu i ostalim uhapšenima u akciji "Svjetlost" u Gornjoj Maoèi kod Brèkog osiguraju osnovna vjerska prava za vrijeme pritvora i provoðenja sudskog postupka.

- Prije svega mislimo na slobodno ispovijedanje vjerskih osjeæanja, bez izrugivanja i omalovažavanja vjere i na osiguranje uvjeta za obavljanje vjerskih obreda, pojedinaèno i kolektivno - naveo je u dopisu muftija Kavazoviæ.

Od Državnog tužilaštva se traži i da Tuzlansko muftijstvo izvijesti o pravima koja muslimani iz Gornje Maoèe uživaju u pritvoru.  


<br /><br /><br /><br />

07-02-2010 at 14:16 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Da ne bi bilo zabune dužan sam iznijeti i svoj nekakav lièni stav o ovome Dakle, svoj sud o tome šta su radili pripadnici tzv vehabijskog pokreta u Maoèi izrekao sam u nekoliko navrata i eksplicitno napisao da je to neprihvatljivo i da æu uvijek i na svakom mjestu to svakome jasno dati do znanja!
Niko, ali baš niko nema pravo da se stavlja iznad zakona BiH i bilo je žalosno gledati kako patrole policije ne mogu uæi u to mjesto jer za Boga miloga tamo važe neki drugi zakoni i pravila
Lièno mislim da su pravne kvalifikacije koje im se stavljaju na teret malo pretjerane da ne kažem pretenciozne jer i sam AI je napravio dobru paralelu sa koèijašem iz Laktaša i o rušenju državnog poretka pa da se ne ponavljam.Meðutim time ni na koji naèin ne želim amnestirati te vehabije koje su se drznule da uvode neka svoja pravila, èak šta više!
Meðutim teško je ostati ravnodušan na informacije koje ovih dana cure u javnost a tièu se brutalnosti i krajnje divljaèkog odnosa policije prilikom upada u Maoèu!!!
To što su ulazili obuveni,sa cigarama i èak pijani kako se tvrdi me nimalo ne èudi jer ako znamo da je u ovoj famoznoj akciji uèestvovao i MUP genocidne tvorevine jasno je da se oni nisu mogli uzdržati da pokažu svoj krmaluk
Meðutim ono što je još poraznije i što je svakako za osudu od strane svakog normalnog insana je njihov odnos spram djece kako je navedeno i u ovoj osudi AI
Bezbeli se opet nije mogao uzdržati onaj krmaluk koji evidentno nije išèezao potpisivanjem Deytona!!! 


<br /><br /><br /><br />

07-02-2010 at 14:32 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Maoèa revealed: Sve o zloglasnom teroristièkom kampu (Halil Senusija)
èetvrtak, 04 Februar 2010 21:20

Slon i mrav prelaze preko mosta, pa kaže mrav slonu: "Al´ ga tresemo". Ne znam zašto mi je na pamet pao ovaj vic, ali znam da mi je pao u momentu dok sam èitao izjavu ministra bezbjednosti BiH Sadika Ahmetoviæa povodom jada i bijede poènjene u Maoèi: "BiH je napravila veliki napredak u izgradnji sistema sigurnosti i time potvrdila spremnost da bude dobar partner EU".

Kakav crni partner? Vazal, potrèko, uvlaèiguz, sve su to izrazi koji bi bili na mjestu i kojima se nema šta prigovoriti, ali partner?! Možda "podreðeni partner u homoseksualnom odnosu" takoðer ne bi bio loš izraz, ali samo "partner" je u svakom sluèaju pretjerivanje u zaljubljenosti u svoju tupavost i nemoæ.

Mnogo neistina i navuèenih tvrdnji je izreèeno u toku besmislene kampanje države (s udruženim èetnicima, ustašama i komunjarama) protiv dvadesetak ljudi sa konzervativnim shvatanjima i dužim bradama. A poèeti možemo od ove veæ navedene: "BiH je napravila veliki napredak u izgradnji sistema sigurnosti i time potvrdila spremnost da bude dobar partner EU". Ma odlièan napredak. Povratnike i dalje ubijaju, tuku na ulici, mafija strijelja uokolo svakoga ko joj stane na put, nadrogirani narkomani radi 10 KM-ova ubijaju starice, ali eto zato nas je država zaštitila od naopakih uèenja ljudi iz Maoèe. Hvala vam! Vi ste najbolja država na svijetu. Najsigurnija. Neizmjerno vam hvala. Glasat æemo opet za vas.

Boris Grubešiæ, glasnogovornik Tužilaštva BiH: "Oni su osumnjièeni za ugrožavanje teritorijalne cjelovitosti BiH, napad na ustavni poredak BiH".

Zaista? Doduše, i predsjednik Republike Srpske Rajko Kuzmanoviæ uoèio je istu opasnost, pa se èudi zašto se meðunarodna zajednica više brine o referendumu RS-a nego o vehabijskoj zajednici. Pa, zaboga, otcjepljenje RS-a je mala maca u odnosu na moguæe "otcjepljenje" Maoèe. Kojoj budali može biti veæi problem otcjepljenje 49 % teritorije BIH nego otcjepljenje jednog sela s dvadesetak porodica? Zaista smo slijepi kod oèiju. S druge strane, Leo Ploèkiniæ je pozvao na razdruživanje Federacije i uspostavu Herceg Bosne. On je uputio poziv hrvatskim ministrima da istupe iz vlasti BiH. Ali zar se to može porediti sa zloglasnim selom Maoèa, za koje niko ne bi ni èuo, da nije napasnih novinara poput onih iz "60 minuta"? (o njima æemo još malo kasnije). Dakle, sasvim je jasno u koji ponor je pala ova država i koliko je to država prava, kada se ljudi, koji otvoreno zagovaraju separatizam i raspad Bosne, ostavljaju u potpunosti na miru, ali se zato traže skrivene namjere kod ljudi koji mirno žive u svome selu, odsjeèeni od cijelog svijeta.

Maoèani nisu privatizirali "Sarajevsku pivaru", nisu vlasnici "Preventa", nisu namjestili ministarsku fotelju svome zetu, nisu poslali roðaka u ambasadore, nisu raspolagali milionima humanitarne pomoæi, koji su "nestali u akciji". Ali se, eto, na njima dokazuje državna agilnost po pitanju zaštite države i državnh principa. Ne bunim se ništa, ali nas prvo zaštitite od vas samih!

Prema navodima državnih istražnih organa, Gornja Maoèa je potpuno izolovano mjesto u kojem do sada nisu važili zakoni države BiH.

Sada možemo i shvatiti u koja g... smo zaglibili, kad nam državni istražni organi ne znaju šta radi policija. Dovoljno bi "državnim istražnim organima" bilo da su nazvali telefonom MUP Tuzlanskog kantona i dobili bi odgovor od Miralema Malkiæa, portparola MUP-a TK: "Policijska patrola je redovno dva puta sedmièno obilazila selo Gornja Maoèa", kao što je to on odgovorio jednom internet portalu.

Djeca u tom naselju uèe po nastavnom planu i programu Jordana. I ne samo to, nego se èak nastava odvija na jordanskom jeziku, kako vrli novinari, sramota svoje profesije, navode. Meðutim:

"Podruèna škola Gornja Maoèa radi u sastavu Javne ustanove Osnovna škola "Podorašje" Srebrenik, gdje se iskljuèivo radi po nastavnim planovima i programima devetogodišnje osnovne škole koje je donijelo Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta Tuzlanskog kantona, u skladu sa Zakonom o osnovnom odgoju i obrazovanju te važeæim Pedagoškim standardima i normativima, kao i sve druge škole s podruèja našeg kantona", navodi se u saopæenju iz Ministarstva.

Takoðer Sead Ahmetoviæ, direktor Osnovne škole "Podorašje" iz Podorašja je zvanièno saopæio da nije taèno da podruèna osnovna škola u Gornjoj Maoèi radi po jordanskom nastavnom planu i programu.

"U školi u Gornjoj Maoèi realiziraju se nastavni planovi devetogodišnje osnovne škole koje je donijelo Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta Tuzlanskog kantona. Svi uposlenici dolaze u školu u Gornjoj Maoèi iz Srebrenika i Dobrnje" - saopæio je Ahmetoviæ.

Federalna uprava policije: Takoðer su nastojali da na protupravan naèin utjeèu na biraèe u BiH da na izborima glasaju protivno svom opredjeljenju - da uopæe ne glasaju.

Nemoguæe? E pa za to krivièno djelo ih je trebalo odmah na licu mjesta strijeljati, umjesto obiènog hapšenja. Prosto da ne povjeruješ kako nas, graðane, državni organi drže glupima pa oèekuju da svaku debilnu izjavu samo zadovoljno progutamo i osjeæamo se "happy"!

Oni su osumnjièeni za ugrožavanje teritorijalne cjelovitosti BiH, napad na ustavni poredak BiH i izazivanje narodnosne, rasne ili vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti, rekao je juèer Grubešiæ. Meðutim: Više informacija o tome kakvu sigurnosnu prijetnju su predstavljali uhapšeni bit æe poznato nakon što bude pregledan dokazni materijal, odnosno zaplijenjena dokumentacija, raèunari i CD-ovi.

Ili drugim rijeèima: "Odluèili smo da ti ljudi predstavljaju prijetnju državi, ali kakvu prijetnju, to se tek moramo dogovoriti." Pa, majka mu stara, ako ste tu akciju pripremali 6 mjeseci, mogli ste platiti i recimo, Dževada Galijaševiæa, Darka Trifunoviæa ili neko dijete iz osnovne škole osrednjeg uspjeha da vam smisli malo bolje izjave za javnost.

Dalje, policija je dala i izjavu da "nisu uhapšeni svi koji su planirani", odnosno da su neki uspjeli izbjeæi hapšenje.

Kako se to moglo desiti kad je šef Policije Brèko distrikta Goran Lujiæ izjavio da je akcija dugo pripremana i da ništa nije bilo prepušteno sluèaju? Pa dobri ste. Na šta li bi akcija lièila da ste "hitno reagovali po najnovijim saznanjima"?

I na kraju: svu pompeznu kampanju protiv mještana sela Maoèa zapoèeo je magazin "60 minuta", kad je prikazivao snimke vojnih vježbi iz Maoèe.

Fakt: Novinari "60 minuta" su bestidno slagali i poturili snimke Maoèanima. Radi se o snimcima izleta ljudi iz Krajine, u Krajini, a ne u Maoèi. U kadar je takoðer ušao jedan Zlatni Ljiljan iz Bužima, dok je gaðao lukom i strijelom. Zatim su u svoj program utrpali i jednog profesora vjeronauke iz Bosanske Otoke, a u isto vrijeme su pustili glas Nusreta Imamoviæa... montaža kakvu samo Hitler, Staljin i Bush mogu poželiti. I Blair- sjetimo se laži o iraèkom biološkom naoružanju... I to se zove "bosanskohercegovaèko nezavisno novinarstvo". Zaista se pitam kako ti ljudi, ujutru kada ustanu, mogu u ogledalu sebi u lice pogledati.
Dragi Allahu, saèuvaj nas nezavisnog novinarstva.

07-02-2010 at 15:36 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Kako ja vidim ne postoje mediji koji mogu potpuno nepristrasno izvještavati šta se stvarno dešavalo u Gornjoj Maoèi za vrijeme te policijske akcije, a i onom što se stvarno dešavalo u tom mjestu prije te akcije.
Postoje mediji koji te ljude predstavljaju kao žrtve i napade na njih kao na napade na sve Muslimane, a postoje oni koji te ljude predstavljaju kao opasnost veæu od atomske bombe.Ja lièno ne podržavam te vehabijske zajednice jer mislim da su previše radikalni i mislim da mogu predstavlajti opasnost zbog toga što su previše osjetljivi na bilo kakvu kritiku. I ta njihova potpuna izolacija od ostalog društva budi odreðenu opravdanu sumnju. Niko nema pravo praviti državu u državi i još ne dozvoljavati drugima da ulazi u tu njihovu privatnu državu.
Ja razumijem opravdanu ljutnju Muslimana zašto se takve iste akcije ne odrade kada su u pitanju i druge radikalne skupine, kao što su Èetnièki ravnogorski pokret ili Croatia Libertas,i lièno bi volio da se i to desi.
Ja nisam religiozan ali znam da svi pravi bosanski Muslimani ne podržavaju takvo radikalno tumaèenje i prakticiranje Islama, koje je karakteristièno za te vehabijske zajednice.Ne postoji savršena država koja je dobra za sve, ali dužnost svakog ko živi u toj je da poštuje njene zakone. Vehabije to ne èine i zbog toga i jesu sankcionisani.Ako žele izmjenu zakona za to se moraju boriti politièkim sredstvima a ne izolacijom i nepriznavanjem države.

07-02-2010 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
yugi wrote:
Da ne bi bilo zabune dužan sam iznijeti i svoj nekakav lièni stav o ovome Dakle, svoj sud o tome šta su radili pripadnici tzv vehabijskog pokreta u Maoèi izrekao sam u nekoliko navrata i eksplicitno napisao da je to neprihvatljivo i da æu uvijek i na svakom mjestu to svakome jasno dati do znanja!
Niko, ali baš niko nema pravo da se stavlja iznad zakona BiH i bilo je žalosno gledati kako patrole policije ne mogu uæi u to mjesto jer za Boga miloga tamo važe neki drugi zakoni i pravila
Lièno mislim da su pravne kvalifikacije koje im se stavljaju na teret malo pretjerane da ne kažem pretenciozne jer i sam AI je napravio dobru paralelu sa koèijašem iz Laktaša i o rušenju državnog poretka pa da se ne ponavljam.Meðutim time ni na koji naèin ne želim amnestirati te vehabije koje su se drznule da uvode neka svoja pravila, èak šta više!
Meðutim teško je ostati ravnodušan na informacije koje ovih dana cure u javnost a tièu se brutalnosti i krajnje divljaèkog odnosa policije prilikom upada u Maoèu!!!
To što su ulazili obuveni,sa cigarama i èak pijani kako se tvrdi me nimalo ne èudi jer ako znamo da je u ovoj famoznoj akciji uèestvovao i MUP genocidne tvorevine jasno je da se oni nisu mogli uzdržati da pokažu svoj krmaluk
Meðutim ono što je još poraznije i što je svakako za osudu od strane svakog normalnog insana je njihov odnos spram djece kako je navedeno i u ovoj osudi AI
Bezbeli se opet nije mogao uzdržati onaj krmaluk koji evidentno nije išèezao potpisivanjem Deytona!!!


potpis na komentar
i nažalost konstatacija da je neophodna hitna reforma policije,a za èije spreèavanje su itekako odgovorni i i neki krmci sa federalne strane

policijske snage na djelu



[Edited by soraya on 07-02-2010 at 16:39 GMT]
07-02-2010 at 16:18 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Meni su isti i vehabije i policajci koji su ulazili obuveni u džamiju...I jedni i drugi krše neka pravila kojih se veæina uglavnom pridržava. I kao što reèe @RM , svi vjernici islamske vjeroispovijesti ovdje , negoduju zbog njihovog poimanja Islama i naèina na koji "silom" žele to prenijeti na ostale muslimane , kojima ne pada na pamet da krše ono što ih nauèiše preci i ostaviše im da i dalje prenose na ostala pokoljernja .

07-02-2010 at 18:22 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
racionalna manjina wrote:
Kako ja vidim ne postoje mediji koji mogu potpuno nepristrasno izvještavati šta se stvarno dešavalo u Gornjoj Maoèi za vrijeme te policijske akcije, a i onom što se stvarno dešavalo u tom mjestu prije te akcije.
Postoje mediji koji te ljude predstavljaju kao žrtve i napade na njih kao na napade na sve Muslimane, a postoje oni koji te ljude predstavljaju kao opasnost veæu od atomske bombe.Ja lièno ne podržavam te vehabijske zajednice jer mislim da su previše radikalni i mislim da mogu predstavlajti opasnost zbog toga što su previše osjetljivi na bilo kakvu kritiku. I ta njihova potpuna izolacija od ostalog društva budi odreðenu opravdanu sumnju. Niko nema pravo praviti državu u državi i još ne dozvoljavati drugima da ulazi u tu njihovu privatnu državu.


A sta cemo sa genocidnom tvorevinom tkz. RS? Oni upravo sve ovo rade sto si ovdje napisao, a niko ni repom da mahne. Sto se tice vehabija, naravno da ni ja ne podrzavam njihov radikalizam, ali ljudi moji ovdje se radi o 20-kuca na koje je izvrsen desant. I sta su nasli? Nista osim nekoliko lovackih pusaka i ako se ne varam 2-3 pistolja za koje su vlasnici posjedovali dozvole. I sad mi neko soli pamet kako je tih 6 pritvorenika sa par lovackih pusaka i 2-3 pistolja opasnost za drzavu, a nije opasnost genocidna tvorevina koja svakodnevno na sve moguce nacine podriva temelje BiH i prijeti otcjepljenjem. 70% stanovnista te iste genocidne RS je protiv BiH i BiH ne smatra svojom drzavom, ali ne, oni nisu prijetnja nego su prijetnja nekoliko zapustenih vehabija koji vidi cuda ne postuju zakon BiH,a istovremeno ovamo imamo pola Bosne i Herecegovine koja ne jebe ni 2% zakone drzave i u kojoj cetnici takodje sa velikim bradama uz to dokazani KOLJACI i UBICE (sto ne mozemo reci za vehabije) bez ikakvih problema setaju genocidnom i otvoreno prijete ostalom nesrpskom stanovnistvu. Kako samo ne podnosim licemjerstvo kako vlasti nase drzave tako i EU, a Boga mi i pojedinaca na ovom forumu.
Svima nam je vec poznato da je ova akcija izvedena samo zbog ukidanja viza i da eto EU vidi da se BiH vlasti obracunavaju sa potencionalnim teroristima. Ako je i za bijelu sengej, puno je. Opet kao po starom receptu Muslimani placaju najvecu cijenu svega.
07-02-2010 at 18:50 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
Putnik wrote:


A sta cemo sa genocidnom tvorevinom tkz. RS? Oni upravo sve ovo rade sto si ovdje napisao, a niko ni repom da mahne. Sto se tice vehabija, naravno da ni ja ne podrzavam njihov radikalizam, ali ljudi moji ovdje se radi o 20-kuca na koje je izvrsen desant. I sta su nasli? Nista osim nekoliko lovackih pusaka i ako se ne varam 2-3 pistolja za koje su vlasnici posjedovali dozvole. I sad mi neko soli pamet kako je tih 6 pritvorenika sa par lovackih pusaka i 2-3 pistolja opasnost za drzavu, a nije opasnost genocidna tvorevina koja svakodnevno na sve moguce nacine podriva temelje BiH i prijeti otcjepljenjem. 70% stanovnista te iste genocidne RS je protiv BiH i BiH ne smatra svojom drzavom, ali ne, oni nisu prijetnja nego su prijetnja nekoliko zapustenih vehabija koji vidi cuda ne postuju zakon BiH,a istovremeno ovamo imamo pola Bosne i Herecegovine koja ne jebe ni 2% zakone drzave i u kojoj cetnici takodje sa velikim bradama uz to dokazani KOLJACI i UBICE (sto ne mozemo reci za vehabije) bez ikakvih problema setaju genocidnom i otvoreno prijete ostalom nesrpskom stanovnistvu. Kako samo ne podnosim licemjerstvo kako vlasti nase drzave tako i EU, a Boga mi i pojedinaca na ovom forumu.
Svima nam je vec poznato da je ova akcija izvedena samo zbog ukidanja viza i da eto EU vidi da se BiH vlasti obracunavaju sa potencionalnim teroristima. Ako je i za bijelu sengej, puno je. Opet kao po starom receptu Muslimani placaju najvecu cijenu svega.

Ja bih bio najsretniji kad bi BiH bila normalna sekularna država bez entiteta i sa jednim predsjednikom. Ali jedno su moje želje a drugo su moguænosti. BiH ima svoj ustav i svi mi znamo da je on nakaradan i nepravedan ali trebamo znati da je on trenutno na snazi i da se mora poštovati.Entiteti se mogu ukinuti jedino ako to budu željeli njeni graðani i to zavisi od graðana iz oba entiteta, ili ako to budu željeli stranci, koji su taj ustav i nametnuli. Može Dodik prièati koliko god hoæe da æe se otcijepiti i Haris prièati da æe ukinuti RS ,ali od njih to najmanje zavisi. Ta njihova prièa služi samo za dobijanje glasova. EU jeste licemjerna ali zbog toga što ona nije jedina koja ima interese na ovom podruèju. Osim nje tu je i Rusija kojoj se takoðe mora ugaðati.
Mi nemamo izbora nego ispunjavati šta nam zapovjedaju jer smo potpuno bespomoæni bez njihove pomoæi. Mi moramo uæi i EU i moramo ispuniti njihove zahtjeve sviðalo se to nama ili ne.Možemo ili to ili izabrati da budemo izolovani kao što to èine vehabije.
07-02-2010 at 19:39 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
racionalna manjina wrote:

Ja bih bio najsretniji kad bi BiH bila normalna sekularna država bez entiteta i sa jednim predsjednikom. Ali jedno su moje želje a drugo su moguænosti. BiH ima svoj ustav i svi mi znamo da je on nakaradan i nepravedan ali trebamo znati da je on trenutno na snazi i da se mora poštovati.Entiteti se mogu ukinuti jedino ako to budu željeli njeni graðani i to zavisi od graðana iz oba entiteta, ili ako to budu željeli stranci, koji su taj ustav i nametnuli. Može Dodik prièati koliko god hoæe da æe se otcijepiti i Haris prièati da æe ukinuti RS ,ali od njih to najmanje zavisi. Ta njihova prièa služi samo za dobijanje glasova. EU jeste licemjerna ali zbog toga što ona nije jedina koja ima interese na ovom podruèju. Osim nje tu je i Rusija kojoj se takoðe mora ugaðati.
Mi nemamo izbora nego ispunjavati šta nam zapovjedaju jer smo potpuno bespomoæni bez njihove pomoæi. Mi moramo uæi i EU i moramo ispuniti njihove zahtjeve sviðalo se to nama ili ne.Možemo ili to ili izabrati da budemo izolovani kao što to èine vehabije.



Jasno je meni to u vezi genocidne i Dejtona, ali opet najvecu cijenu ulaska BiH u EU platit ce bosanski Muslimani...Zanemarimo za trenutak RS i zapitajmo se sta je sa cetnickim pokretima? Jeli ti pokreti ne predstavljaju nikakvu barijeru za clanstvo u EU...Ako ne predtavljaju, onda jebes EU kad ce jednog naroda nestat. Bolje biti i van tih granica EU nego zivjeti u njoj, a da te nigdje nema osim na papiru i kakva je to EU ako Musliman ne smije proci ulicom sa malo duzom bradom a da ga odmah ne identifikujemo kao potencijonalnog teroristu dok na one koji su klali, zarili i palili niko ne obraca paznju, naprotiv, oni se nagradjuju.
07-02-2010 at 19:54 | Ukljuèi u odgovor
Crni Vuk
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-05-2008
Odgovori: 342
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

malo off topic:

u zadnjih 7 dana:

- Za zlocine u Vlasenici osudjeni Bastah na sramotnih 22 i Viskovic na sramotnih 18 godina zatvora.

- Ratni zlocinac Momcilo Mandic oslobodjen svih tacaka optuznice.

- u Sepku kod Zvornika na imanju povratnika Bosnjaka pronadjene mine. Policija je saopstila da se ne radi o minama, nego o rucnim bombama ( sumnja se na jednu grupu bradonja ). Istraga je u toku.

- Parlament Makedonije usvojio rezoluciju o Genocidu u Srebrenici

- U malom mjestu zvanom Konjevic Polje u avliji Fate Orlovic jos stoji bespravno sagradjena pravoslavna crkva.

- Ratni zlocinci Ratko Mladic i Zoran Hadzic jos na slobodi.

- Biopolitckoekonomskometeoroloska prognoza i dalje je nepovoljna.




[Edited by Crni Vuk on 07-02-2010 at 20:47 GMT]

07-02-2010 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice