Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
nere68 wrote:
@ANABELA..
Slazem se...ali ne vidjoh da su napravili takvu cistku u hercegovini gdje se radi po nastavnom planu susjedne nam hrvatske, cak i koliko znam koriste i hrvatski jezik kao zvanicni...isto tako i u srpskom entitetu...

Pa ne vidjoh da se iko pomamio zbog toga.A kako sto su objavili da to uopste nije tacno i da djeca uce po nasem nastavnom programu..A sta u kucama rade to je njihov problem.
Mene je samo interesovalo sta je to tako rizicno u jordanskom nastavnom programu jer nije navedeno samo zato jer odstupa od naseg...nego sto su nasli nesto rizicno u njemu. Kao to mu dodje nekakav "teroristicki nastavni program"...kao tu uce djecu kako da postanu bombasi samoubice...


Znaci zakonski je donesen plan i program koji se primjenjuje u skolama.Svako drugo primjenjivanje skolskog programa je protivzakonito.Ako je u kantonima il entitetima donesen takav plan i program skolstva od strane lica koja su nadlezna to je zakonski.Znaci da se izglasa recimo zakonski u skupstini TK da se uvede plan i program po jordanskom programu onda ce i on biti zakonski....
Nego uopste o prosvjeti i vehabijama.Kao sto kazes gdje se to kosi protiv zakona.Naime u samoj vjeronauci se pripovijeda program drugog meseba.Drugo fizicka(telesni)kultura kao i muzicko su takodje izmijenjeni .....
Onda imas nedavno izjave koje je uputio Imamovic N.putem interneta koje lice na prijetnju.Nesto u smislu opdobravanja samoubilackih akcija..Medjutim to mozda i ne bi bilo tako osudjujuce da je to neki psihopata izjavio ili neko ko nije u mogucnosti to izvrsiti.Takodje ima sljedbenika koji to podrzavaju i nisu se ogradili od tih izjava.Takodje mnogo se i drugih izjava konkretno moze naci na procjenjivanju osnovi sumnje da su vrsta prijetnji kako za ljude tako i za poredak.
Naime takodje vehabije ne svjesno svojim ponasanjem u federaciji stvaraju neki dio teritorije koji je fakticki samo Bosnjacki i isti su zagovaranja na taj nacin podjele BiH.To znaci isto kao da bi bili sretni da zive samo bosnjaci na jednom dijelu teritorije jer smatraju druge narode i misle da ne treba zivjeti u zajednici sa drugim narodima.Meni se cini ovo veci problem te nakaradne politike koju vode vehabije.Zato sto to vidim kao prijetnju podjeli BiH isto kao sto su neki pokusavali podijeliti BiH u toku rata.Ili sta mislis da neko od politickih lidera podrzi taku ideologiju.Kao ajd da podijelimo BiH i da napravimo (Bosnjaci)dio BiH gdje ce vladati Bosnjaci i da rascistimo sa onima koji nisu za cjeèovitu BiH.Cak je i u toku rata bilo ovakih zagovaranja od strane Bosnjaka.Ali to je najpogubnija varijanta za Bosnjake u BiH.Ali takodje mozemo vidjeti da vehabije nesvjesno ili svjesno vode i stvaraju taku podlogu i mogucnost za podjelu BiH.
Na kraju krajeva da su oni u vecem obimu svojih pristalica u BiH onda bi i medjunarodna zajednica rekla evo vama dio BiH i da zavrsimo sa BiH.Znaci i oni bi rekli evo sad ce mo podijeliti Bosnu....




S tobom sam u potpunosti. nemoj ni u snu pomislit da branim te ludjake... Vehabije me plase i ovdje gdje zivim a kamoli tamo..Nasi su jos gori kad saznaju nesto o vjeri...
Nisam njihov pristalica, niti sam za to da se ijedan drugi nastavni program primjenjuje u skolama osim naseg.... sto je naravno apsurdno i pomisliti.
Samo me interesovalo sta misle po tim "po jordanskom nastavnom programu"...da li misle da su ih obucavali za teroriste, il su ucili istoriju i geografiju Jordana, umjesto Bosne...cisto informativno...

Zato se pitam zasto nasa vrla policija i nasa "jedinstvena'vlast, nisu tako hitri da otkriju, privedu i adekvatno kazne dokazane zlocince...zasto nije isti arsin za sve one koji nas onemogucavaju da udjemo u EU...
500 il 600 policajaca je podobra grupica da ne bi mogli uhvatit Mladica i da su bili tako zustri, ne bi im dr dabic setao pred ocima tolike godine...

Hajd eto su ih pohvatali sad...da vidimo sta ce dalje biti.

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
08-02-2010 at 09:57 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Samo da imate info vezano za jordanski nastavni plan!
Jordanska ambasada se javno ogradila od djelovanja ove zajednice u Maoèi!
U svom reagovanju su rekli da niko nema pravo da organizuje Jordanski nastavni plan na teritoriju bilo koje nezavisne države a kakva je i BiH.
Veæi problem ima IVZ BiH jer na podruèju koje ona pokriva ima po mom mišljenju puno veæe problema nego što ih ima BiH sa ovim ljudima

08-02-2010 at 10:03 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo


Koliko je realno da se policija izuva prije pretresa objekta, a u toku akcije?
Sljem, pancir, podkapa, automat... Sacekaj da se izujem, pa cu uci. 


08-02-2010 at 10:05 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Akcija "Svjetlost"nije ucinjena protiv islama,Bosnjaka,IZ BiH.Znaci nemojmo mijesati te cinjenice.Evo sto se tice islama i IZ BiH oni ce odgovoriti ako su bili ugrozeni ili prozvani i vidjeli sebe kao cilj navedene akcije.Nego zasto kazes jordanski program to je vise serijatski a mi nismo serijatska drzava da se moze primjenjivati serijatski zakon.Samim ti se ne dovodi zakonitost samo skolskog programa nego svugdje gdje se na neki nacin primjenjuje serijat u zivotu vehabija i koji se kosi sa zakonom drzave BiH smatra se protivzakonitim...
Kao sto rece i @Shaban..veci problem ima IZ BiH sa pojavom vehabija nego drzava BiH.Mozda je greska sto nije na vrijeme se IZ BiH ogradjivala i suzbijala ovu pojavu vehabizma kod Bosnjaka.Ali ne mogu se dobiti i pare i jare

08-02-2010 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
Shaban wrote:
Samo da imate info vezano za jordanski nastavni plan!
Jordanska ambasada se javno ogradila od djelovanja ove zajednice u Maoèi!
U svom reagovanju su rekli da niko nema pravo da organizuje Jordanski nastavni plan na teritoriju bilo koje nezavisne države a kakva je i BiH.
Veæi problem ima IVZ BiH jer na podruèju koje ona pokriva ima po mom mišljenju puno veæe problema nego što ih ima BiH sa ovim ljudima



Naravno da ce se ograditi od te gluposti, sta bi drugo mogli...
Btw...Jordanski nastavni plan sto se tice vjeronauke nema veze sa vehabijskim ucenjem...Vrlo su "lagani" i tolerantni.Njihova je politika multikulturalna, predvodjena kraljem Abdulahom i kraljicom Ranijom koji su po tome poznati i cijenjeni...
Zato sam se pitala zasto vehabije svojataju taj nastavni plan kad on nikako ne odgovara njihovom ucenju...
Ili je tu neko nesto pomjesao...?


 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
08-02-2010 at 10:18 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
ANABELA wrote:



Naravno da ce se ograditi od te gluposti, sta bi drugo mogli...
Btw...Jordanski nastavni plan sto se tice vjeronauke nema veze sa vehabijskim ucenjem...Vrlo su "lagani" i tolerantni.Njihova je politika multikulturalna, predvodjena kraljem Abdulahom i kraljicom Ranijom koji su po tome poznati i cijenjeni...
Zato sam se pitala zasto vehabije svojataju taj nastavni plan kad on nikako ne odgovara njihovom ucenju...
Ili je tu neko nesto pomjesao...?




Ma ovdje je Jordan najmanji problem kao što sam veæ rekao! Mogao je to biti i Saudijski nastavni plan i Iraèki i Iranski ili bilo koji drugi. Fazon je u prkošenju državi BiH i stvaranju nekakve SAO G.Maoèa sa svojim šerijatskim zakonom kao krovnim zakonom
08-02-2010 at 10:27 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

CIGANIZACIJA

08-02-2010 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Diskusije manje više idu u smjeru pro et contra vehabija i naravno da je to neminovnost kada se govori o pomenutoj akciji koju su pripadnici svih bezbjednosnih agencija izveli u Maoèi, ali moja intencija je bila da pomenuta nazovi akcija posluži kao šlagvort za razmjenu mišljenja kako o samoj akciji tako i o povodu za samu akciju te njenim refleksijama!
Èitajuæi ovo saopštenje Amnesty Internationala neminovno se javljaju neke asocijacije na Guantanamo i na "suptilne metode" koje su primjenjivane nad "stanovnicima" tog "ljetovališta" napravljenog za nestašne vehabije!
Ali evo da poðemo od pretpostavke da je koljevka demokratije USA uslijed emotivnog šoka doživljenog nakon napada 11 septembra na neki naèin na trenutak zaboravila na demokratske postulate i radila u Guantanamu to što je radila.Ali pod kakvim smo to mi emotivnim šokom pa da se dovedemo u situaciju da pripadnici sigurnosnih agencija na krajnje brutalan naèin maltretiraju djecu u Maoèi
Bit æe da su i ta djeèica potencijalni teroristi
Podsjeti me to na jednu straviènu prièu koju sam bio u prilici èuti u Bratuncu kad sam sa cupom prisustvovao jednoj od dženaza.Tom prilikom je uopano jedno dijete od godinu dana i jedna od èetnikuša je jedne prilike rekla kako je ubijeno jer je zateèeno sa pištoljem u ruci
Pa paradoksalno je, da ne upotrijebim neki teži izraz, da svi ratni zloèinci kojima je dokazano da su pobili na stotine nevinih osoba po BiH imaju kraljevski tretman a da se prema djeci u Maoèi odnosi na takav naèin
I šta æe biti ako se i tim uhapšenim ništa ne dokažeDa li æe neko snositi odgovornost
Obzirom da se kroz nekoliko postova provlaèila i prièa o nastavnom planu i programu u školi u koju su išla ista ta djeca koja su bila podvrgnuta torturi "hrabrih" specijalaca, i sam sam svojevremeno iz medija mogao proèitati kako se praktikovao nastavni plan i program Jordana.preciznije ta vijest je plasirana u emisiji 60 minuta.
E sad kad imamo izjave nekih relevantnih sudionika u cijeloj prièi da to nije taèno bit æe interesantno vidjeti da li æe uslijediti izvinjenje pomenute emisije
Btw da se ne pravimo licemjeri-po kojim to udžbenicima uèe djeca u Katolièkom školskom centru u TuzliO Hercegovini da i ne govorim!!!!
 


<br /><br /><br /><br />

08-02-2010 at 13:27 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
yugi wrote:






pa nek sad brise ko hoce...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
08-02-2010 at 14:03 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
Shaban wrote:

Ma ovdje je Jordan najmanji problem kao što sam veæ rekao! Mogao je to biti i Saudijski nastavni plan i Iraèki i Iranski ili bilo koji drugi. Fazon je u prkošenju državi BiH i stvaranju nekakve SAO G.Maoèa sa svojim šerijatskim zakonom kao krovnim zakonom

Potpisujem.Ravnogorski èetnièki pokret i Croatia Libertas bi trebali biti sljedeæi s kojima se država treba obraèunati.

[Edited by racionalna manjina on 08-02-2010 at 14:48 GMT]
08-02-2010 at 14:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice