Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:


ne ,nego naèin prakticiranja islama i radikalni asketizam ,skoro pa robovlasnièki odnos prema ženi,rigidnost u kažnjavanju onih koji se pravila ne pridržavaju i slièno...
takvo prakticiranje islama NEMA svoje uporište medju bosanskim i sandžaèkim Muslimanima jer se nikada u tom obliku i na taj naèin nije klanjalo,živjelo,uèilo i komuniciralo sa ostatkom svijeta.Zbog tog uvezenog "artikla" u BIH ,bosnaskim Muslimanima se i "prišiva " taj neki "radikalizam" , "fundamentalizam ","sklonost ka terorizmu" i to baš od onih koji jesu radikalni funadmentalisti i teroristi,koji su izvršili agresiju na ovu državu i poèinili silne zloèine ukljuèujuæi i genocid.
Pametan i mudar Musliman(pa i Bošnjak) bi trebao da zna i vidi razliku izmedju sebe samog i onoga kakvim hoæe neki drugi da ga naprave.


Tako je. Njihov nacin zivota i prakticiranje vjere nema veze ni sa ovom civilizacijom u kojoj zivimo (i specificnoj zemlji) ni podnebljem ni obicajima bosanskih muslimana. Ni imidz ni oblacenje nemaju nikakve veze s BiH, to je neki novi styling, nevidjen ikad kod BiH muslimana ranije. Al' eto i takvi nek' zive k'o Amisi, nije problem, sve dok ne krse zakone drzave i postuju ustavno-pravni poredak. E, sad o njihovom tretiranju zena npr. bi se moglu diskutovati u kontekstu postivanja ljudskih prava...
Btw, super su delegati s logikom: dok ne postave bombu ne treba ih dirati, ma bravo genijalci...


[Edited by mosnik on 10-02-2010 at 20:16 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
10-02-2010 at 20:16 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:


ne ,nego naèin prakticiranja islama i radikalni asketizam ,skoro pa robovlasnièki odnos prema ženi,rigidnost u kažnjavanju onih koji se pravila ne pridržavaju i slièno...
takvo prakticiranje islama NEMA svoje uporište medju bosanskim i sandžaèkim Muslimanima jer se nikada u tom obliku i na taj naèin nije klanjalo,živjelo,uèilo i komuniciralo sa ostatkom svijeta.Zbog tog uvezenog "artikla" u BIH ,bosnaskim Muslimanima se i "prišiva " taj neki "radikalizam" , "fundamentalizam ","sklonost ka terorizmu" i to baš od onih koji jesu radikalni funadmentalisti i teroristi,koji su izvršili agresiju na ovu državu i poèinili silne zloèine ukljuèujuæi i genocid.
Pametan i mudar Musliman(pa i Bošnjak) bi trebao da zna i vidi razliku izmedju sebe samog i onoga kakvim hoæe neki drugi da ga naprave.

Interesantno,koliko se razumijem u islamu nema prisile a pogotovo robovlasnickog odnosa.Ne vidim nista radikalno u kratkom hlacama i zenskoj marami. Medjutim za mene su radikalniji jehovi svjedoci koji nisu bili na nasim prostorima prije agresije.Ti radikali obavezno jednom ili dva puta mjesecno vise na vratima moga stana,i skoro na silu zele da mu uguraju njihovu literatutu.Svaki put ih uljudno zamolim da vise ne dolaze,ali ne posustaju.
10-02-2010 at 20:23 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
mosnik wrote:

Btw, super su delegati s logikom: dok ne postave bombu ne treba ih dirati, ma bravo genijalci...





Ti bi to jelde po kratkom postupku preventive radi  


<br /><br /><br /><br />

10-02-2010 at 20:24 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
mosnik wrote:

Btw, super su delegati s logikom: dok ne postave bombu ne treba ih dirati, ma bravo genijalci...





što bi rekli pravo u "sridu"...ne smeta meni ni njihova brada,ni kratke pantalone,ni njihova samoizolacija,ni žene koje dobrovoljno pristaju da budu tretirane kao niža biæa"...ali mi smeta da taj naèin života MENI neko nameæe,a užasava me pomisao te mogudjnosti postavljanja bombe i bez da ih diraš...
uostalom ,ja sam lojalan gradjanin ove države,plaæam porez i sve obaveze koje me sleduju...Od vlasti oèekujem da mi obezbjede slobodu da mogu da se kreæem na cijeloj teritoriji svoje države bez obzira koja je boja moje kože,dužina moje suknje ili moja seksualna orijentacija
10-02-2010 at 20:30 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
bosnjobosnjo wrote:

Interesantno,koliko se razumijem u islamu nema prisile a pogotovo robovlasnickog odnosa.Ne vidim nista radikalno u kratkom hlacama i zenskoj marami. Medjutim za mene su radikalniji jehovi svjedoci koji nisu bili na nasim prostorima prije agresije.Ti radikali obavezno jednom ili dva puta mjesecno vise na vratima moga stana,i skoro na silu zele da mu uguraju njihovu literatutu.Svaki put ih uljudno zamolim da vise ne dolaze,ali ne posustaju.


proèitaj moj komentar još jednom...
robovlasnièki odnos jeste,ako ti je zabranjen odlazak ljekaru,pravo na školovanje,pravo na komunikaciju sa dugim ljudima...
zvone jehovini svjedoci i na moja vrata,dosadni jesu,ali nisu agresivni...ignorišem i njihovu prièu i njihove publikacije,zalupim vrata i mirna Bosna.Ni jedan me od nih nikada nije povukao za kosu iz razloga što se držim sa muškarcem za ruku ili se javno ljubim...jesu dva ðilkoša sa bradicom u trofrtaljnim pantalonama...i nije im puhalo ispod samara..

[Edited by soraya on 10-02-2010 at 20:44 GMT]
10-02-2010 at 20:41 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Muftija Tuzlanski posjetio školu u Gornjoj Maoèi

Muftija tuzlanski Husein ef. Kavazoviæ danas je posjetio Gornju Maoèu. Zajedno sa Bekirom Šabiæem, pomoænikom za vjeronauku Muftijstva tuzlanskog, posjetio je školu u Gornjoj Maoèi i razgovarao s uèiteljicama Razijom Kišiæ i Melihom Fazliæ i vjerouèiteljem Asmirom Beèiæem.

Tokom posjete i razgovora sa nastavnim osobljem škole i ðacima muftija Husein ef. Kavazoviæ je imao priliku da se osvjedoèi da se nastavni proces odvija prema Nastavnom planu i programu Ministarstva za obrazovanje Tuzlanskog kantona, a ne, kako su to neki mediji izvještavali, po jordanskom planu i programu. Uvjerio se i da uslovi za izvoðenje nastave u školi nisu adekvatni savremenim pedagoškim standardima.

"Muftijstvo tuzlansko, u saradnji sa Ministarstvom za obrazovanje Tuzlanskog kantona inicirat æe aktivnosti na izgradnji još jedne školske uèionice, te da se škola opremi neophodnim nastavnim sredstvima i pomagalima, kao i da se poboljšaju uslovi za izvoðenje nastave i boravak uèenika u školi", naglasio je muftija tuzlanski.

Školu u Gornjoj Maoèi pohaða 35 uèenika. S obzirom da na ovom podruèju ima veæi broj djece predškolskog uzrasta ocijenjeno je da škola ima perspektivu i da bi mogla imati u buduænosti veæi broj uèenika, penosi MINA.

10-02-2010 at 20:48 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

Vehabije iz Gornje Maoèe

"Akcija 'Svjetlost' je napad na islam"

Vehabije u Gornjoj Maoèi su vrlo arogantne, znaju da provociraju i ne poštuju nikakve zakone, nego samo zakon Muhameda - rekao je Srni jedan od stanovnika Donje Maoèe.

Prema njegovim rijeèima, dosta ih je došlo sa strane i veæinom imaju hrvatske dokumente.

"Dosta ima i Sandžaklija, mali broj ih je sa Kosova, iz Austrije i Njemaèke, a najviše ih je iz Zavidoviæa, Zenice, Maglaja, Tešnja i Žepèa", tvrdi sagovornik koji je želio ostati anoniman.

Na ulazu u Gornju Maoèu, najveæu vehabijsku zajednicu u BiH u kojoj je nedavno provedena policijska akcija "Svjetlost" i uhapšeno sedam vehabija, nalazi se stražar koji ne dozvoljava fotografisanje, niti ulazak u selo.

Pošto ne postoji signal za mobilnu telefoniju, stražar je putem motorole, kojom vehabije iskljuèivo komuniciraju, pozvao ostale vehabije i èetvorica njih došla su sa dva automobila austrijske registracije i rekli da novinar ne može uæi u selo.

Na pitanje da li bi mogli da se fotografišu zajedno, vehabije su to odbile, rekavši da je prekoraèio bonus i da za njega nema više pitanja.

Vehabija i stanovnik Gornje Maoèe Jasmin Mustajbašiæ rekao je ipak da protekla policijska akcija "Svjetlost" predstavlja napad na islam.

"To je napad na islam i njegove pratioce, a mi smo sretni što imamo islam u grudima", rekao je Mustajbašiæ.

Na granici izmeðu Donje i Gornje Maoèe nalazi se policijski punkt na kojem dežuraju policajci Brèko distrikta i Federacije BiH iz Srebrenika. Gornju Maoèu kontroliše policija iz Srebrenika, dok je Donja Maoèa pod kontrolom distrikta Brèko. Zaustavljaju sva vozila i u dolasku i u povratku, legitimišu putnike.

Na policijskom punktu u Donjoj Maoèi nisu bili previše iznenaðeni informacijom da vehabije brane ulazak u selo.

Policijski izvor iz distrikta Brèko Srni je rekao da veæina uhapšenih u policijskoj akciji "Svjetlost" predstavljaju viðenije vehabije, koji na slobodi predstavljaju veliku opasnost za terorizam u svijetu.

Izvor tvrdi da vehabije u Gornjoj Maoèi oružje drže "negdje ispod zemlje", a pretpostavlja se na podruèju Srebrenika, gdje je nekada bio hangar JNA. Pretpostavka je da su ovdje skrivene ogromne kolièine naoružanja - eksploziva, bomvi, pušaka i ostalog vojnog naoružanja.

"Vehabije ne vole domaæe Bošnjake, ali ih i ne mrze", rekao je izvor i dodao da se vehabije regrutuju u starosnoj dobi od 14 do 15 godina, a, kada završe osmogodišnju školu, veæina njih svoje obrazovanje nastavi u islamskim zemljama.

Isti izvor tvrdi da se vehabije finansiraju preko Beèa, ali najviše iz Irana od radikalnih islamista.

Jedan od Bošnjaka iz Donje Maoèe rekao je Srni da je gotovo sigurno da je u akciji "Svjetlost" neko iz MUP-a Federacije BiH obavijestio vehabije da æe doæi do ove akcije, nakon èega su oni sakrili veæu kolièinu naoružanja.

Srni je u policiji saopšteno da je u Gornjoj Maoèi prije akcije "Svjetlost" bilo u Gornjoj Maoèi živjelo oko 1 500 vehabija, a u Donjoj oko 100.

"Nikada ne možemo saznati koliko ih ima. Doðu da se odmore i mnogo se ne kreæu. Ništa ne rade èak se ni poljoprivredom ne bave", kaže izvor.

Samed Ikanoviæ, Bošnjak koji živi u prijeratnom srpskom selu Karavlasi, vidno uplašen za svoju bezbjednost kratko je rekao Srni da je kuæu kupio od Srbina za 7.000 KM, ali nije želio da se fotografiše govoreæi da mu je najvažnije da saèuva živu glavu sebi i svom ženskom djetetu.

Saznaje se da u Donjoj Maoèi takoðe postoje vehabije, ali manji broj.

Bošnjak iz Donje Maoèe Hasan Šiljiæ rekao je da stanovnici Donje Maoèe vjerski obred obavljaju u dvije džamije u Donjoj Maoèi, dok vehabije to rade u Gornjoj Maoèi u svojoj džamiji. U mjestu Gornji Rahiæi prije Donje Maoèe je izgraðena džamija u koju vehabije dolaze na molitve.

U džamiji imaju i sobe za prenoèište gdje dolaze vehabije sa strane na molitvu. Naroèito veliki broj doðe kad su ljetni odmori.

"Gornja Maoèa je mjesto gdje žive vehabije i to je posebna teritorija. Gore je lovcima Bošnjacima zabranjen ulaz", rekao je Šiljiæ.

Srni je u policijskoj stanici Srebrenik potvrðeno da je u protekloj akciji "Svjetlost" ovih dana uhapšen Hajrudin Ribiæ, protiv koga je podnesen izvještaj tužilaštvu Brèko distrikta za izazivanje rasne i vjerske mržnje i netrpeljivosti.

Ribiæ je na podruèju Srebrenika ubio psa koga je odnio na pravoslavno groblje u Donju Maoèu, pa je optužen i po toj osnovi. Dakle protiv njega se vodi sudski postupak i u Brèkom distriktu i u Tuzli.

(SRNA)

10-02-2010 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
yugi wrote:


Ti bi to jelde po kratkom postupku preventive radi

pa nije baš tako @yugi....fanatika vehabiju koji pobi za Božiæ cijelu jednu katolièku porodicu,proglasiše psihijatrijskim sluèajem i dobi on i lijeèenje i smještaj o državnom trošku,koji i ja i ti i svi mi plaæamo
10-02-2010 at 21:04 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:

pa nije baš tako @yugi....fanatika vehabiju koji pobi za Božiæ cijelu jednu katolièku porodicu,proglasiše psihijatrijskim sluèajem i dobi on i lijeèenje i smještaj o državnom trošku,koji i ja i ti i svi mi plaæamo

 


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
10-02-2010 at 21:07 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
pagny wrote:



nemoj se ljutiti ,mrzi me da ti tražim u arhivi,surovo ubistvo u Hercegovini(mislim okolina Jablanice)
10-02-2010 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice