Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
posavac wrote:
e jeste se raspisali o maoci,a ja prvi dan bio postavio teme maoca,i to 5 put,svaki put pobrisano,eeheheh



e pa izvini sta da ti drugo napisem zao mi je sto nije toliko bilo aktuelno u momentu kada si ti otvarao teme ,ali mislim da se u medjuvremenu desilo 600 policajaca,krsenje gradjanskih prava,gomila lazi,spletki i dodvoravanja nekih nekima.Zalosno je to sto ti od svega toga vidis egoisitcno da se tvoja tema brisala .Mislim da to i nije toliko bitno u svemu ovome koliko je bitno da se i dalje kod nas nastavlja sa praksom led puca gdje je najtanji.Najlakse se izivljavati i dokazivati silu nad slabim ali takva politika je jadna i bjedna kao i svi oni koji je provode .Kratko gadi mi se sve ovo to je isto kao da se doktor hvali na sva usta kako je izlijecio slomljeni nokat pacijentu koji boluje od raka  


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
07-02-2010 at 22:25 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
Putnik wrote:


Jasno je meni to u vezi genocidne i Dejtona, ali opet najvecu cijenu ulaska BiH u EU platit ce bosanski Muslimani...Zanemarimo za trenutak RS i zapitajmo se sta je sa cetnickim pokretima? Jeli ti pokreti ne predstavljaju nikakvu barijeru za clanstvo u EU...Ako ne predtavljaju, onda jebes EU kad ce jednog naroda nestat. Bolje biti i van tih granica EU nego zivjeti u njoj, a da te nigdje nema osim na papiru i kakva je to EU ako Musliman ne smije proci ulicom sa malo duzom bradom a da ga odmah ne identifikujemo kao potencijonalnog teroristu dok na one koji su klali, zarili i palili niko ne obraca paznju, naprotiv, oni se nagradjuju.

Ja nisam neki veliki ljubitelj EU, ali mislim da Muslimani u EU mnogo bolje žive nego što žive Muslimani u BiH. Npr.i u Francuskoj, i u Njemaèkoj,živi mnogo više Muslimana nego što ih živi u BiH.I u tim državama se na radikale u vjeri slièno kao i kod nas ne gleda baš previše blagonaklono.U tim državama je, za razliku od Turske u kojoj su Muslimani veæina, dozvoljeno da pokrivene žene rade u državnim službama. Jedino se ne toleriše potpuno pokrivanje lica, što je praksa onih najradikalnijih i najmanje brojnih Muslimana. Istina je sve to što pišeš o nekažnjavanju ili vrlo blagom kažnjavanju raznih ratnih zloèinaca, i to je sramotno, ali to ne bi trebao biti razlog zbog kojeg ne želiš uæi u EU i da misliš kako æe Muslimana nestati ako uðu u EU.Naprotiv, ja mislim da æe U EU moæi lakše da se izbore za usvajanje zakona o zabrani takvih fašistièkih organizacija.Danas ulazak u EU ne koèi samo RS nego to èine i politièari iz Federacije svojim stalnim negiranjem realnosti koja se zove RS.
Tim negiranjem oni samo jaèaju RS i još više radikaliziraju fašistièke snage koje u njoj postoje.
07-02-2010 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

ko je upalio svjetlo?
Oni sa daljinskim u ruci
Nijemci,oni su istovremeno u Njemaèkoj pregledavali stanove nekih "radikalnih muslimana",èini mi se istog dana,pa to ostaje u sjeni.
__________________
racionalna manjina:a nisam neki veliki ljubitelj EU, ali mislim da Muslimani u EU mnogo bolje žive nego što žive Muslimani u BiH. Npr.i u Francuskoj, i u Njemaèkoj,živi mnogo više Muslimana nego što ih živi u BiH.I u tim državama se na radikale u vjeri slièno kao i kod nas ne gleda baš previše blagonaklono.U tim državama je, za razliku od Turske u kojoj su Muslimani veæina, dozvoljeno da pokrivene žene rade u državnim službama. Jedino se ne toleriše potpuno pokrivanje lica, što je praksa onih najradikalnijih i najmanje brojnih Muslimana. Istina je sve to što pišeš o nekažnjavanju ili vrlo blagom kažnjavanju raznih ratnih zloèinaca, i to je sramotno, ali to ne bi trebao biti razlog zbog kojeg ne želiš uæi u EU i da misliš kako æe Muslimana nestati ako uðu u EU.Naprotiv, ja mislim da æe U EU moæi lakše da se izbore za usvajanje zakona o zabrani takvih fašistièkih organizacija.Danas ulazak u EU ne koèi samo RS nego to èine i politièari iz Federacije svojim stalnim negiranjem realnosti koja se zove RS.
Tim negiranjem oni samo jaèaju RS i još više radikaliziraju fašistièke snage koje u njoj postoje.
_____________________________
Vezao bih se na ovu posljednju reèenicu.
Ako znamo da je republika država sa nekim karakteristikama...automatski ne može biti država u državi.
Naziv koji pravoslavci za jedan dio teritorije Bosne i Hercegovine koriste je neispravan,a ovim pitanjem treba da se pozabavi Evropa i da jasno stavi do znanja da ne može biti podjele Bosne i Hercegovine kao države pogotovo ne stvorene na silu.
Meðutim ako neko nešto dozvoljava ili ne reaguje ispravno i pravovremeno, pokazuje svoje pravo lice i namjere.

07-02-2010 at 23:45 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo


Nije mi najjasnije ovdje, kako to oni nisu postovali zakon… Sta bi to trebalo da znaci? Da li neko moze da navede neki primjer tog njihovog nepostivanja zakona…
Takodje nisam pristalica tvrdokornih vehabija ali nisam ni za “cistku” koju su nasi vrli policajci napravili u zelji da nas “zastite”…
Svidja mi se bosnjin post I tako je bas kako kaze.. Tresla se gora-rodio se mis…Slazem se da ih treba drzati na oku I biti na oprezu ali…pored svega sto nam se desava svakodnevno u nasoj dragoj domovini BIH, oni su kap u moru… Ali su nam se izgleda komsije dodikovci zabrinuli da ih nece sta “snaci” od ovih nasih bradonja pa im osujetiti odvajanje od maticnjaka…pa digli hampu na sve strane…A nasi , sto rece “bosnjo” uvlaciguzi, poletili da im otklone potencijalne “bombase samoubice”…
Dok nam njihovi bradati koljaci setaju ulicama ko carevi, rade u drzavnim ustanovama I docekuju ih iz zatvora ko vladike I narodne heroje…nasi fataju cudne bradonje, obucene u neobicne “haljine’, koji klanjaju pet vakata namaza I uce djecu da je bog jedan…- junacine zaista..

A za taj jordanski nastavni program, moze li mi neko objasniti kakav je to nastavni program ustvari…Osim sto uce na arapskom, sta je u tom programu tako “opasno”…
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
08-02-2010 at 07:12 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
ANABELA wrote:

A za taj jordanski nastavni program, moze li mi neko objasniti kakav je to nastavni program ustvari…Osim sto uce na arapskom, sta je u tom programu tako “opasno”…



Ne znam da li je "opasno" ili ne,ANABELA draga,ali ne živim i ne radim ni u državi Jordan,Kina Srbija,Hrvatska...veæ BIH i plaæam porez i samodoprinose (izmedju ostalog i za školstvo) što je zakonska obaveza svakog zaposlenog gradjanina u BIH

Isto kao i ti u državi u kojoj živiš ,radiš i gdje školuješ svoju djecu.
08-02-2010 at 08:17 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:


Ne znam da li je "opasno" ili ne,ANABELA draga,ali ne živim i ne radim ni u državi Jordan,Kina Srbija,Hrvatska...veæ BIH i plaæam porez i samodoprinose (izmedju ostalog i za školstvo) što je zakonska obaveza svakog zaposlenog gradjanina u BIH

Isto kao i ti u državi u kojoj živiš ,radiš i gdje školuješ svoju djecu.



Slazem se...ali ne vidjoh da su napravili takvu cistku u hercegovini gdje se radi po nastavnom planu susjedne nam hrvatske, cak i koliko znam koriste i hrvatski jezik kao zvanicni...isto tako i u srpskom entitetu...

Pa ne vidjoh da se iko pomamio zbog toga.A kako sto su objavili da to uopste nije tacno i da djeca uce po nasem nastavnom programu..A sta u kucama rade to je njihov problem.
Mene je samo interesovalo sta je to tako rizicno u jordanskom nastavnom programu jer nije navedeno samo zato jer odstupa od naseg...nego sto su nasli nesto rizicno u njemu. Kao to mu dodje nekakav "teroristicki nastavni program"...kao tu uce djecu kako da postanu bombasi samoubice...

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
08-02-2010 at 08:30 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
ANABELA wrote:



Slazem se...ali ne vidjoh da su napravili takvu cistku u hercegovini gdje se radi po nastavnom planu susjedne nam hrvatske, cak i koliko znam koriste i hrvatski jezik kao zvanicni...isto tako i u srpskom entitetu...

Pa ne vidjoh da se iko pomamio zbog toga.A kako sto su objavili da to uopste nije tacno i da djeca uce po nasem nastavnom programu..A sta u kucama rade to je njihov problem.
Mene je samo interesovalo sta je to tako rizicno u jordanskom nastavnom programu jer nije navedeno samo zato jer odstupa od naseg...nego sto su nasli nesto rizicno u njemu. Kao to mu dodje nekakav "teroristicki nastavni program"...kao tu uce djecu kako da postanu bombasi samoubice...




Pa to sve možeš da pitaš one za koje si glasala na prošlim izborima(to se zove tvoje gradjansko pravo da tražiš od njih odgovornost za ono što rade,i ne samo od njih veæ i od onih za koje nisi glasala).
Ili jednostavno proèitaj Ustav države BIH,ima valjda negdje na Googlu,kad surfaš i istražuješ misterije,možeš i to
08-02-2010 at 08:45 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:


Pa to sve možeš da pitaš one za koje si glasala na prošlim izborima(to se zove tvoje gradjansko pravo da tražiš od njih odgovornost za ono što rade,i ne samo od njih veæ i od onih za koje nisi glasala).
Ili jednostavno proèitaj Ustav države BIH,ima valjda negdje na Googlu,kad surfaš i istražuješ misterije,možeš i to




Draga moja ti imas ozbiljan problem u komunikaciji...neznam zasto mi se uopste obracas i odgovaras na moje postove koji sasvim sigurno nisu bili upuceni tebi( koja se btw inace petljas u sve i svasta i svakom loncu bas TI treba da budes poklopac)...
-jednom sam ti vec rekla da ce ti naskoditi to sto mislis da si najpametnija i da si ti bas ta koja ima odgovore na sva pitanja...

Mene nemozes prevariti svojom slatkorjecivosti...

Svako ima pravo na komentar i svoje misljenje u vezi svega...ja pitala pa neka odgovara ko zna i zeli da odgovori a savjet da trazim po googlu od tebe ne trebam sasvim sigurno...

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
08-02-2010 at 08:57 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
ANABELA wrote:

Svako ima pravo na komentar i svoje misljenje u vezi svega...


Samo koristim svoje pravo na komentar i mišljenje a i znanje
Ne piše nigdje da moraš èitati Mada bi ti bilo korisno
08-02-2010 at 09:18 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

@ANABELA..
Slazem se...ali ne vidjoh da su napravili takvu cistku u hercegovini gdje se radi po nastavnom planu susjedne nam hrvatske, cak i koliko znam koriste i hrvatski jezik kao zvanicni...isto tako i u srpskom entitetu...

Pa ne vidjoh da se iko pomamio zbog toga.A kako sto su objavili da to uopste nije tacno i da djeca uce po nasem nastavnom programu..A sta u kucama rade to je njihov problem.
Mene je samo interesovalo sta je to tako rizicno u jordanskom nastavnom programu jer nije navedeno samo zato jer odstupa od naseg...nego sto su nasli nesto rizicno u njemu. Kao to mu dodje nekakav "teroristicki nastavni program"...kao tu uce djecu kako da postanu bombasi samoubice...


Znaci zakonski je donesen plan i program koji se primjenjuje u skolama.Svako drugo primjenjivanje skolskog programa je protivzakonito.Ako je u kantonima il entitetima donesen takav plan i program skolstva od strane lica koja su nadlezna to je zakonski.Znaci da se izglasa recimo zakonski u skupstini TK da se uvede plan i program po jordanskom programu onda ce i on biti zakonski....
Nego uopste o prosvjeti i vehabijama.Kao sto kazes gdje se to kosi protiv zakona.Naime u samoj vjeronauci se pripovijeda program drugog meseba.Drugo fizicka(telesni)kultura kao i muzicko su takodje izmijenjeni .....
Onda imas nedavno izjave koje je uputio Imamovic N.putem interneta koje lice na prijetnju.Nesto u smislu opdobravanja samoubilackih akcija..Medjutim to mozda i ne bi bilo tako osudjujuce da je to neki psihopata izjavio ili neko ko nije u mogucnosti to izvrsiti.Takodje ima sljedbenika koji to podrzavaju i nisu se ogradili od tih izjava.Takodje mnogo se i drugih izjava konkretno moze naci na procjenjivanju osnovi sumnje da su vrsta prijetnji kako za ljude tako i za poredak.
Naime takodje vehabije ne svjesno svojim ponasanjem u federaciji stvaraju neki dio teritorije koji je fakticki samo Bosnjacki i isti su zagovaranja na taj nacin podjele BiH.To znaci isto kao da bi bili sretni da zive samo bosnjaci na jednom dijelu teritorije jer smatraju druge narode i misle da ne treba zivjeti u zajednici sa drugim narodima.Meni se cini ovo veci problem te nakaradne politike koju vode vehabije.Zato sto to vidim kao prijetnju podjeli BiH isto kao sto su neki pokusavali podijeliti BiH u toku rata.Ili sta mislis da neko od politickih lidera podrzi taku ideologiju.Kao ajd da podijelimo BiH i da napravimo (Bosnjaci)dio BiH gdje ce vladati Bosnjaci i da rascistimo sa onima koji nisu za cjeèovitu BiH.Cak je i u toku rata bilo ovakih zagovaranja od strane Bosnjaka.Ali to je najpogubnija varijanta za Bosnjake u BiH.Ali takodje mozemo vidjeti da vehabije nesvjesno ili svjesno vode i stvaraju taku podlogu i mogucnost za podjelu BiH.
Na kraju krajeva da su oni u vecem obimu svojih pristalica u BiH onda bi i medjunarodna zajednica rekla evo vama dio BiH i da zavrsimo sa BiH.Znaci i oni bi rekli evo sad ce mo podijeliti Bosnu....

08-02-2010 at 09:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 56
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice