Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
blackout
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 02-02-2010
Odgovori: 124
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
racionalna manjina wrote:

Znaš šta je problem? To što Muslimani napade na vehabije doživljavaju previše lièno, iz èega bi neko mogao zakljuèiti da se slažu sa onim što vehabije rade. Ja ne pravim razliku, izmeðu vehabija, èetnika ili ustaša, za mene su svi oni opasnost za normalne ljude.


Normalan covijek se mora pocesati po glavi i zapitati jesu li to vehabije stvarno opasnije od Dodika, Cetnickog pokreta, ustasa, itd..., pa da bas vehabije budu prve na meti najvece policijske akcije ikada sprovedene!

Koliko god da sam protiv radikalizma i radikala, stavljati jednakost izmedju vehabija i cetnika je glupost. Cetnici i ustase su u BiH odgovorni za smrt i klanje desetina i desetina hiljada ljudi, dok vehabije za sada nisu pocinile nikakvo vece ili masovno zlodjelo.

P.S. Jesu li po tvom mosljenju vehabije opasnije od Cetnickog Ravnogorskog pokreta, ustasa, Dodika, SDS-a, SRS-a...

P.S. Sam prilog Damira Kaletovica se moze mjeriti jedino sa lovackim pricama.

[Edited by blackout on 10-02-2010 at 12:04 GMT]
10-02-2010 at 12:02 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
racionalna manjina wrote:

Znaèi i ti se pridžavaš onog što je onaj voða vehabija rekao u "60 minuta" :
Dužnost ti je da štitiš svog brata kakav god da je, èak i ako znaš da je nešto skrivio i zato ga traži policija.


Pa racionalac,ako se uzme u obzir da su te "vehabije" lokalizirane u maoèi i zna se gdje su,znaèi ne kriju se.Moje lièno uvjerenje je da se sa takvima može i razgovarati upravo jer se ne kriju,a koliko su se ogriješili o neèiji zakon to je drugo pitanje.
A šta je sa Ratkom Mladiæem za koga svi znamo koliko je i šta skrivio i što njega policija i ne traži,nego treba reæi da je u Srebrenici bilo hiljade Arapa i Turaka.
Dobra li pitanja Ko je upalio svjetlo u Maoèi,(samo što bih dodao) a ugasio u Srbiji.
Sramota,za medijski spektakl,za film sa 600 glumaca.
Ili je loša režija ili glumci,a ako film ne valja znaèi ne valja ni jedno,i jebo takve filmove

10-02-2010 at 12:03 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
racionalna manjina wrote:

Znaš šta je problem? To što Muslimani napade na vehabije doživljavaju previše lièno, iz èega bi neko mogao zakljuèiti da se slažu sa onim što ehabije rade. Ja ne pravim razliku, izmeðu vehabija, èetnika ili ustaša, za mene su svi oni opasnost za normalne ljude.

Tom logikom opasnost za "normalne ljude" kao sto si ti su i JEhovi sjedoci budisti i svi oni ciji se nacin zivljenja i ponasanja razlikuje od vecine iz. "stada".Stvarno porediti nekolicinu vjernika sa cetnicima i ustasama je pretjerano bar sto se mène licno tice 


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
10-02-2010 at 12:20 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
blackout wrote:





P.S. Jesu li po tvom mosljenju vehabije opasnije od Cetnickog Ravnogorskog pokreta, ustasa, Dodika, SDS-a, SRS-a...


[Edited by blackout on 10-02-2010 at 12:04 GMT]

Mislim da trenutno nisu, ali sudeæi po tome koliko ih ljudi brani i pruža im podršku,imaju velike šanse da to postanu.
Ja se iskljuèujem sa ove teme, jer oèigledno je da ljudi u prièi o ovakvim temama više vode emocijama nego razumom.
10-02-2010 at 12:26 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
pagny wrote:

Tom logikom opasnost za "normalne ljude" kao sto si ti su i JEhovi sjedoci budisti i svi oni ciji se nacin zivljenja i ponasanja razlikuje od vecine iz. "stada".Stvarno porediti nekolicinu vjernika sa cetnicima i ustasama je pretjerano bar sto se mène licno tice


Na žalost kolega kod nekih se javlja imbecilno bolesna potreba za pravljenjem uravnilovke po svaku cijenu!!!
S jedne strane imamo èetnike i ustaše koji latentno veæ godinama rade na tome da po svaku cijenu razyebu BiH ali treba u cijelu prièu ubaciti i zloèeste vehabije koji imaju eto identiène ciljeve
Eh sad æe da se jave dežurni dušebrižnici sa svojom verbalnom onanijom koja svaki put ide u smjeru "de ba yugi da mi prvo rašèistimo u svom dvorištu"
Ta otrcana floskula možda pije vode u nekim normalno ureðenim društvima gdje sa druge strane stola imamo normalne sagovornike, ali ovdje u BiH to famozno èišèenje svog dvorišta poprima oblike sadomazohizma i poèesto fasuje i obrise groteske!!!
Naravno da ovo nije pokušaj prebacivanja loptice tj odgovornosti na stranu genocidne tvorevine (èitaj èetnika) i ovih hercegovaèkih škutora koji onako iz prikrajka vrebaju priliku za stvaranje treæeg entiteta kojeg btw nemamo de yure ali defacto svakako veæ jednostavno moj pokušaj da pokažem kako je stavljanje u istu ravan èetnika i ustaša sa vehabijama krajnji bezobrazluk!!!!
Pokušajmo biti otvireni do kraja!Šta su to vehabije konkretno uradile u BiH što bi se moglo okarakterisati kao rušenje BiH
Jesu pokušali u toj famoznoj Maoèi uvesti neka svoja pravila koja nisu kompatibilna zakonima BiH i to je naravno za svaku osudu!!!I šta daljeIma li još neki primjer gdje su uèinili nešto što bi ih dovelo u istu ravan sa veæ pomenutim èetnicima i ustašama
Neki idu èak toliko daleko da su spremni tvrditi kako i samo prisustvo vehabija na ovim prostorima pa taman da su mirni ko bubice šteti ugledu BiH!!Ma hajde!!Pa to po zapadnoj evropi i u kolijevci demokratije (najraðe bi prno ko konj kad se pomene ova otrcana fraza za USA) nema vehabijaPa neæe baš biti da je tako!!
Svakako da je taèna neèija konstatacija da u cijeloj ovoj prièi postoji opasnost da se "zloèinac pretvori u žrtvu" (mada ako æemo i tu biti korektni do kraja zloèin još nije dokazan)ali po meni još je veæa opasnost da se ova prièa koristi za pravljenje uravnilovke o kojoj sam veæ pisao!!! 


<br /><br /><br /><br />

10-02-2010 at 12:50 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
racionalna manjina wrote:

Ja se iskljuèujem sa ove teme, jer oèigledno je da ljudi u prièi o ovakvim temama više vode emocijama nego razumom.



Šteta....racionalno razmišljanje je trenutno itekeko potrebno kompletnoj BIH,Bošnjacima naroèito...ali što reèe @primke "znaš ti nas..."
10-02-2010 at 12:52 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

To samo mi u federaciji imamo " dvoriste" po kome treba mesti .Znamo svi sta se desava sa predstavnicma vlasti u Bosni reaguju gdje mogu a ne gdje bi morali da bi opravdali s'ami sebe ko ono oni nesto rade,a mahala ko mahala neka ima cime usta ispirati i idemo dalje za iste pare 


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
10-02-2010 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
pagny wrote:
To samo mi u federaciji imamo " dvoriste" po kome treba mesti .Znamo svi sta se desava sa predstavnicma vlasti u Bosni reaguju gdje mogu a ne gdje bi morali da bi opravdali s'ami sebe ko ono oni nesto rade,a mahala ko mahala neka ima cime usta ispirati i idemo dalje za iste pare


pa jest @pagni u pravu si...malo su predstavnici Bošnjaka (Tihiæ i Ahmetoviæ) potrèali da pokažu da su "veæi katolici od Pape" i rješili da ovaj put budu malo preko mjere revnosni u "spremanju sopstvenog dvorišta"...yebeš izborne poene,trenutno se treba što više uvuæi MZ u guzu..od njene podrške zavisi ko æe biti "prvi u Bošnjaka",nikako od glasova naivne Bošnjaèke populacije...Ja lièno samo èekam da vidim koji æe to bošnjaèki politièar konaèno stisnuti petlju ,lupiti šakom o hastal,pa zatražiti da se malo poèisti i avlija u manjem entitetu...
10-02-2010 at 13:25 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:


Šteta....racionalno razmišljanje je trenutno itekeko potrebno kompletnoj BIH,Bošnjacima naroèito...ali što reèe @primke "znaš ti nas..."


E zato se neæu iskljuèiti za posve
10-02-2010 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
yugi wrote:


Na žalost kolega kod nekih se javlja imbecilno bolesna potreba za pravljenjem uravnilovke po svaku cijenu!!!
S jedne strane imamo èetnike i ustaše koji latentno veæ godinama rade na tome da po svaku cijenu razyebu BiH ali treba u cijelu prièu ubaciti i zloèeste vehabije koji imaju eto identiène ciljeve
Eh sad æe da se jave dežurni dušebrižnici sa svojom verbalnom onanijom koja svaki put ide u smjeru "de ba yugi da mi prvo rašèistimo u svom dvorištu"


Stara kineska poslovica kaže:
Ako hoæeš popravlajati svijet prvo moraš krenuti od sebe, pa preæi na svoju porodicu, pa na komšiluk, pa na grad itd...
Vehabije nisu baš toliko bolji od èetnika i ustaša,jedino ih ima manje.Ja znam da su u ratu oni èinili isto ono što su radili i èetnici. Ubijali ljude samo zato što nisu bili njihovih svjetonazora. Ja znam za sluèajeve u kojima su svoje komšije Srbe koji su ostali na svojim ognjištima, ovi naši prijeratni i plemeniti Muslimani morali sakrivati po svojim kuæama da ih vehabije ne pobiju. Zajednièko za vehabije i èetnike i ustaše je to što su to fanatici koji su krajnje netolerantni prema svim drugima koji se s njima ne slažu.


10-02-2010 at 14:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice