Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Tuzlanska djetinjstva 80-te
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
Azur wrote:
Pitam se, Boze li dragi, hoce li ikada ta Vanja, koja uzgred receno ima i sama sada jednu Vanjicu, procitati ovaj lijepi tekst??!!





potrudit æemo se da proèita
15-07-2011 at 01:09 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
Walter did not know wrote:
Vanja sa Slatine.....



Velis Damir
15-07-2011 at 09:00 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

A gdje je sad tetka da ovo procita

16-07-2011 at 23:59 | Ukljuèi u odgovor
kalimero
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-03-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
andjela wrote:
A gdje je sad tetka da ovo procita


Tu je negdje, gleda i smjeska se
17-07-2011 at 16:35 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

"Dosla je tiho
ko Doc Holliday iz mraka
sve ostalo je legenda
nije bila lijepa al imala je para
DAKLE BILA JE SIMPATICNA"

Znam samo jednog sto se dobro "udo" na zapadu ostali se prodadose za papire i sicu.

Gledam na FB slike nekih prijatelja i poznanika sto su ozenili tete po tim zapadima i amerikama radi papira..Sve su starije od njih od 8 pa i vise godina i samo jedan ima potomstvo i vecu sumu novcanica....Razumijem sve,treba prezivjeti,zivot ne mazi,snalazi se kako znas itd. ali nekako nije fer.Sve su dobri momci i zivot je bio pred njima ,a ne da se potucaju po svijetu zivjeci sa nekim tetkama zbog egzistencije i yebenih papira.

Ali da se vratim temi "tuzlanska djetinjstva".
Nemam pojma koliko sam imao godina kada sam posljedni put vidio Darku (Gospavinog),mozda 11 ili 12 nije bitno...Bio je komsija od moje bake kod koje sam provodio pola djetinstva na Slatini,i imao dvadeset i nesto godina.

Tog dana sam se slomio sa bicikla i u prvim vecernjim satima sam bio na prijemnom na hirurgiji,kada sam i poslednji put vidio Darku,doduse samo njegove obrise ispod carsava.
Neke scene iz djetinstva ostanu toliko jake da Ti nesvjesno daju putokaze kroz cijeli zivot.
Darku su dovezli mrtvog i dobro se sjecam trenutka kada su kolica sa njegovim tjelom prosla pored mene a stara me grlila sa suzama u ocima i sklanjala pogled...Ostavili su ga ispred "sok sobe" i jedno pola sata sam posmatrao kolica i u djecijoj naivnosti molio boga da se carsaf pomjeri a moj Darko ustane.

Vijest se brzo prosirila gradom,ubio ga je ljubomorni muz negdje na pecari koliko se sjecam.
Dama zbog koje je izgubio zivot je bila dosta starija od njega ,a kazu da su djevojke ludile za njim ali eto neke greske se skupo placaju.

Godinama poslije dok sam rastao razmisljao sam o njemu i onoj sceni na hirurgiji,o zivotu i smrti i greskama koje covjek pravi,i ovu noc nakon toliko godina sjetih se Darke (Gospavinog) i imam potrebu da mu se zahvalim na svim sladoledima,luna parkovima,cevapima u vrticu,kolacima itd...Siguran sam da bi bio divan otac...NEKA MU JE LAKA ZEMLJA.



18-07-2011 at 23:30 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
Walter did not know wrote:
Znam samo jednog sto se dobro "udo" na zapadu ostali se prodadose za papire i sicu.

Gledam na FB slike nekih prijatelja i poznanika sto su ozenili tete po tim zapadima i amerikama radi papira..Sve su starije od njih od 8 pa i vise godina i samo jedan ima potomstvo i vecu sumu novcanica....Razumijem sve,treba prezivjeti,zivot ne mazi,snalazi se kako znas itd. ali nekako nije fer.Sve su dobri momci i zivot je bio pred njima ,a ne da se potucaju po svijetu zivjeci sa nekim tetkama zbog egzistencije i yebenih papira.




Oprosti Waltere, ali da su to bili dobri momci ne bi se "udavali" za papire.

Sam pao, sam se ubio.
18-07-2011 at 23:37 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

"Ludilo"
http://bosnian-metal.blogspot.com/2011/02/intervju-rade-lukic-ludilo.html

ONI SU PRAVILI TEMELJ TZ SCENE,NAZALOST DJANI I SEMA VISE NISU MEDJU ZIVIMA.




Midja,pana,pokojni Dejo,rahmetli sema,pokojni Djani,edo-srndac,combe,baggy,persa.bernad i mnogi drugi dragi ljudi iz tuzle








Ovako bi trebala izgledati nova postava Ludila kojoj bi se trebao pridružiti i Bumbar.
Na slici su: Hata, Charge, Rade, Sema


Uploaded with ImageShack.us


Dio intervjua Radeta Lukica za "BOSNIAN METAL"
Bosnian Metal: A Tuzla?
Rade: Da, a Tuzla... Hm, najdraži grad na svijetu. Djetinjstvo, mladost, prva ljubav, nezaboravno, neodoljivo i na hiljadu mjesta možeš da odeš a na samo jedno da se vratiš i svake godine bar na sat vremena doðem proletim Korzom... Kafa ,"Limenka" i ostala moja mjesta... Mosnik... Ja sam s Mejdana, a odrastao sam pored mosnièke škole i želim da se zahvalim svim mosnièanima što su mi pomogli da postanem èovjek.
Ratna prièa me odvela daleko od kuæe i još uvijek vodim utakmicu s nostalgijom, ali eto sredstva informisanja su se usavršila pa se skoro svakodnevno èujem sa dragim ljudima iz Tuzle.

Ali jedno mrzim, a to je odnos Tuzle prema tuzlacima sportistima, muzièarima, umjetnicima... Ljudi da bi nešto uradili moraju da pale iz Tuzle kao npr. najbolji muzièar svih vremena iz Tuzle Zlatan Krešiæ, èije æe se ime za 20 godina spominjati kao imena Ismeta Mujezinoviæa, Meše Selimoviæa i ostalih velikana a u Tuzli nije dobio nikakvu šansu, tako i Damir Avdiæ.

Toxicdeath, Agonize, Nula Plus i mnogi drugi bendovi nikakve podrške od grada nemaju a prave muziku na svjetskom nivou, niko iz grada ni da ih pogleda. Ljudi iz vlasti ni onda ni danas nisu dali da se Tuzla razmaše, samo im je bilo važno da kaplje od školstva, zdravstva, Haka, Dite, Rudnika itd.

Ovde u Kanadi imam košarkaša iz Mosnika reprezentativca koji je cjeli rat proveo u Tuzli i na kraju morao otiæi da bi ovde bio moler i obezbeðivao porodici egzistenciju, niko iz Dite nije ga ni pogledao kad je prestao biti igraè. I još sliènih primjera je milion... jer Tuzla jede svoju djecu. E, zato za sada nema TZ, a sigurno da æe biti, kasnije... Samo hoæu prvo da se sve poravna i da sve to bude na nivou koji mi to zaslužujemo.

Ludilo (1990. god,)
Rade, Ðani (RIP), gore: Èombe, dole: Sema (RIP), Sale



Uploaded with ImageShack.us



[Edited by Walter did not know on 25-07-2011 at 09:50 GMT]

25-07-2011 at 09:28 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

http://www.facebook.com/pages/Fukare-Tuzla-1987/291432569836

Virus se siri...Yebes fontane.



Uploaded with ImageShack.us


29-07-2011 at 11:19 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

Prièaju ljudi da je bilo lijepo biti Tuzlak kad je Sloboda na Tušnju, pred 17 hiljada gledalaca pobijedila Partizana 3:0

29-07-2011 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
racionalna manjina wrote:
Prièaju ljudi da je bilo lijepo biti Tuzlak kad je Sloboda na Tušnju, pred 17 hiljada gledalaca pobijedila Partizana 3:0


Bilo je i toga ali kad smo vec kod 3-0...to je bilo prvo poluvrijeme a Zvezda je dosla skoro sa istom postavom sa kojom su osvojili kup sampiona...ostalo je 3-0.....jedan nezaboravan proljecni dan.
hejjj SLOBODA-C.ZVEZDA 3-0

Sloboda nakon 19 godina protiv Crvene zvezde na Marakani
13:52, 15 Juli, 2011
Generalna provjera pred poèetak prvenstva

Tuzlanska Sloboda æe pred poèetak prvenstva generalnu provjeru imati u Beogradu, gdje æe krajem jula odigrati prijateljsku utakmicu sa Crvenom zvezdom.

[Edited by Walter did not know on 29-07-2011 at 13:29 GMT]
29-07-2011 at 13:28 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Tuzlanska djetinjstva 80-te New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice