Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Tuzlanska djetinjstva 80-te
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

Žalosno je na šta je Sloboda danas spala,ali neka nama fontana, nek je grad "oživio" s njima

[Edited by racionalna manjina on 29-07-2011 at 13:54 GMT]

29-07-2011 at 13:40 | Ukljuèi u odgovor
Lacky Luck
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sexualni Napasnik!!!

Registriran(a): 29-07-2011
Lokacija: Tuzla - Iraq
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

Yeahhh fontana & slana bara - raj za belaj

Yeahh sloboda, jedan fudbaler dobije par kartona pilica i klempu u frizider da prezimi zimu, jeahhh

Ljepo ih je bilo i gledat pod vodstvom rahmetli Hukica. Tad je bilo dobro, a i kosarkaski klub sloboda je u isto vrijeme dero sirom, yeahhh

U majci fukara, sa debelim salom, krocio sam za slobodu slavom

A onda cvrc mrc pilici i koko dzada, klempo u frizider da se prezimi zima

Cuo sam da su djelili i kabas sapun al nisu smjeli reci jer je sponzor osto anoniman

05-08-2011 at 19:17 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

FUKARE TUZLA 1987.

Pozivamo sve slobodne gradjane,nevladine organizacije i sve one koji su nezadovoljni sa stanjem sporta, koji zele da daju doprinos, pokusaju budjenja svijesti gradjana,javnosti,da svojim prisustvom daju doprinos tome.Sloboda do groba



Uploaded with ImageShack.us

08-08-2011 at 15:29 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

Za Sejlu...

Od vremena tog bez dodira tvog
Za tren su prosla ljeta i zime
Njeno su lice isprale kise
Njene su rijeci sve tise i tise

Kad pogledam sebi ravno u oci
Shvatim da zivim u gorkoj samoci
Ljubav sad ima kameno lice,
ja razmisljam...

Jesam li jos uvjek mlad
Oblaci teski kad bi bar htjeli
Nestat na cas

Ja razmisljam sad
Jesam li jos uvjek mlad
Oblaci teski kad bi bar htjeli nestat na cas
Zar vise nema nas







Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

11-08-2011 at 22:20 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te



Uploaded with ImageShack.us

Nekada, mrak i ja
pricamo do svitanja
u prici slike mladosti
u srcu vriste gromovi

Rijekom sna, plovim ja
sve do dragih ulica
vidim te kada sklopim oci
a tuga sama se toci


Jer tuga zna, jedina
dodje tiho pa me ne pusta
jer tuga zna, kako da
otkljuca vrata sjecanja

Oci stranca, dobih ja
pune suza vremena
kad ih sklopim vidim te
a moja tuga sulja se.



Uploaded with ImageShack.us



[Edited by Walter did not know on 14-08-2011 at 14:11 GMT]

14-08-2011 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

FUKARE TUZLA-1987
http://www.facebook.com/event.php?eid=152305261515051

subota 20.08.
Protestna setnja od Hotela Bristol do Hotela Tuzla.od 12 h

Pozivamo sve slobodne gradjane,nevladine organizacije i sve one koji su nezadovoljni sa stanjem sporta, koji zele da daju doprinos, pokusaju budjenja svijesti gradjana,javnosti,da svojim prisustvom daju doprinos tome.Sloboda do groba.





[Edited by Walter did not know on 20-08-2011 at 11:02 GMT]

20-08-2011 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
Walter did not know wrote:
FUKARE TUZLA-1987
http://www.facebook.com/event.php?eid=152305261515051

subota 20.08.
Protestna setnja od Hotela Bristol do Hotela Tuzla.od 12 h

Pozivamo sve slobodne gradjane,nevladine organizacije i sve one koji su nezadovoljni sa stanjem sporta, koji zele da daju doprinos, pokusaju budjenja svijesti gradjana,javnosti,da svojim prisustvom daju doprinos tome.Sloboda do groba.





[Edited by Walter did not know on 20-08-2011 at 11:02 GMT]


jesil iŠo?
26-08-2011 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
primus inter pares wrote:


jesil iŠo?


Jesam al do "Case" na Ozujsko...organizacija RINAKA !!!!
26-08-2011 at 19:39 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

NO RULES :
Goran Èampara - vokal , gitara
Dražen Mulaosmanoviæ - solo gitara
Danijel Stuhli - bass gitara
Bojan Divkoviæ - bubnjevi



Grupu NO RULES je osnovao je gitarista Goran Èampara èija je dugogodišnja želja bila da u Tuzli stvori rock'n'roll bend, duboko inficiran svojim ranim uticajima: John Lee Hooker , Chuck Berry, Dr.Feelgood, The Rolling Stones, Partibrejkers, Godfathers,The Cramps...

Prvi nastup No Rules je imao 13.05.2000.g. u Lukavcu gdje svojom sirovom rock'n'roll svirkom dobija svoj prvi bis, izvodeæi uživo iskljuèivo vlastite pjesme . U tom periodu No Rules pravi par manjih nastupa u okolini Tuzle, ali i pored velikog entuzijazma jula 2000.g. bend privremeno prestaje sa radom . Goran tada otkriva mladi bend Voodoo Cadillac iz Brèkog u kojem svira sljedeæih 7 mjeseci bas gitaru.

Aprila 2001.g. No Rules ponovo poèinje sa radom , a u julu iste godine u Studiju MAT Tuzla , bend snima svoj prvi album sa 13 pjesama , koji završava februara 2002.g. Poslije predstavljanja u radio fanzinu ALARM Novi Sad , bend otkriva rock kritièar Branimir Lokner muzièki urednik izdavaèke kuæe ACTIVE TIME iz Beograda s kojim potpisuje ugovor o izdavanju .

Maja 2003. godine u Hrvatskoj No Rules izlazi na kompilaciji «Bombardiranje New Yorka 9» nezavisne izdavaèke kuæe «SLUŠAJ NAJGLASNIJE» legendarnog Zdenke Franjiæa sa dvije pjesme: Pasje vrijeme i Pobuna.

Jula 2003. godine izlazi prvi album grupe No Rules pod naslovom «Pasje vrijeme» koji je objavila izdavaèka Kuæa ACTIVE TIME iz Beograda za Srbiju i Crnu Goru (CD i Kaseta).

Uporedo sa izlaskom CD-a uslijedila je koncertna promocija po BiH i Srbiji i CG, nastupima u Zenici, Lukavcu, Tuzli i Beogradu na «BELGRADE BEER FEST-u».
Oktobra mjeseca poèinje promocija spota «Savršen krug», a 05.12.2003. No Rules prvi put nastupa u Hrvatskoj (Vukovar). Ubrzo zatim No Rules je uvršten u dvije nominacije za BH muzièku nagradu «Davorin» u kategorijama : "Nagrada za zbirku tekstova" i "Otkrovenje godine - Novi izvoðaè" ...da bi marta 2004.godine održao dva koncerta u Sarajevu (Access, Sloga)



17.04.2004. godine u Zenici No Rules dobija prestižnu BH muzièku nagradu "Davorin 2004" u kategoriji "Otkrovenje godine - Novi izvoðaè" za svoj debi album.

Uslijedili su pozivi za gostovanja na festivalima u Hrvatskoj i Sloveniji. 18.06. No Rules nastupa kao specijalni gost uz Bareta i Plaæenike na UFO – URBAN FEST-u Osijek (Hrvatska), te na Festivalu drugaèije muzike TRNJE (Slovenija), GRAND ROCK Festival Sevnica (Slovenija), klub SPUNK (Zagreb)...

Na poziv Koje, frontmena Discipline Kième, No Rules je održao koncert 16.12.2004. u Domu Omladine Beograd u okviru programa «Crni Zub bira filmove za vas...» plus dodatni sadržaj: nastupi DJ-eva i bendova po Kojinom izboru.

Zbog rada u studiju No Rules je tokom 2005.godine održao samo tri nastupa na festivalima : MOSTAR BLUES FESTIVAL (MC Pavarotti), UFO - URBAN FEST Osijek i Meðunarodni festival Mira Tuzla.

Oktobra 2006 . godine No Rules završava snimanje svog drugog albuma koji sadrži novih 14 pjesama. Novembra 2006.g. No Rules izlazi na kompilaciji "11. Bombardiranje New Yorka" izdavaèke kuæe "Slušaj najglasnije" sa dvije pjesme: Ponovo roðen i Ritam gomile.

Aprila 2007. god. izlazi drugi album grupe NO RULES pod naslovom "Probaj me" (14. pjesama) koji je objavila izdavaèka kuæa "HAYAT production" Sarajevo (BiH).

03.11.2007.g. u dvorani Zetra Sarajevo, No Rules je nastupio kao predgrupa legendarnim DEEP PURPLE pred 15000 ljudi.

30.12.2007. U izboru Magazina ''Slobodna Bosna'' , Magazina START i na osnovu glasanja èitalaca i novinara - Internet music magazina GLAS.BA , album grupe No Rules '' Probaj me '' proglašen je medju 5 najboljih albuma u BiH u 2007. godini.

09.04.2008. No Rules krece na svoju prvu turneju po Sloveniji, gdje nastupa na ''GARAGE EXPLOSION 2008 '' festivalu Maribor, te u klubovima Menza pri koritu - Ljubljana i MKNŽ - Ilirska Bistrica.

20.08.08. Album ''Probaj me'' grupe No Rules nominovan je za muzicku nagradu INDEXI 2008 u kategoriji ''rock album godine'', uz Hladno pivo – Knjiga žalbe i Disciplin a kitschme – Kad kažeš muzika, na šta tacno misliš, reci mi?

28-08-2011 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

Mladi reper iz Tuzle snimio je audio/video projekat, na kome je u potpunosti kucna produkcija. Dare je skoro izdao album pod imenom Predigra, koji je dostigao vrhunac njegove, ajmo reci, karijere. Momak je sve objasnio u pjesmi, stoga preslusajte.






Punkart nakon višegodišnje pauze ponovno na sceni.


Uploaded with ImageShack.us

Bend Punkart nastaje u vrijeme kada je underground scena Tuzle polako umirala, ali je ipak nastavio sa radom u okolini bez uslova za rad te vrste i bez podrške bilo koga. Prvih 12 pjesama Punkart je snimio u kuænom studiju i taj demo dobiva naziv ½Punkart½. Godinu dana poslije grupa snima i demo ½Generacija bez buduænosti½, a nakon dvije godine svjetlo dana je ugledao ½Stomak Tuzle½.

½Stomak Tuzle½ obilježile su socijalno-rodoljubne teme u novom izdanju i novoj postavi. Za pjesmu ½Ja sam prevaren½ uslijedila je nagrada i pjesma je dobila i svoj video zapis. Iste godine, na sarajevskim Bašèaršijskim noæima

28-08-2011 at 21:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Tuzlanska djetinjstva 80-te New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice