Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Tuzlanska djetinjstva 80-te
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
Crvena starka wrote:


17-03-2011 at 20:13 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

17-03-2011 at 21:44 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

preneseno....

"nebi - stvarno ne znam nisam izlazila u doba Piketa ali se sjecam nekih stvari. da nije Galerija? Grazia..tako nesto..znam da je kasnije dosao tu A club, to je vec bilo u ratu.

joj kad se sjetim Piketa..molila sam starije rodice da me vode da malo vidim to cuveno mjesto. ali znam da se nekad nije moglo proci kroz Rudarsku ulicu...(obavezno su se slusali hitovi: Denis&Denis, Neki to vole vruce, Haustor, Bajaga, Bijelo Dugme, Azra, Atomci, Bombaj Stampa, EKV, Valentino, Poslednja igra leptira, Crno vino...ahhhh) a sjecas li se Pelikana u Mejdanu?!... i tu sam samo prolazila, ali '80-tih i do '91. bilo je pravo poularno mjesto.

hajmo malo da se prisjetimo legendarnih kafica i birtija do '92.god.
evo za pocetak stavljam prvi kafic u gradu koji je otvoren, Dundo i dan-danas radi ali to nije ni izbliza ono mjesto. skoro na jednom radiju je bilo takmicenje za TOP caffe bar i glasanje sms-porukama. javlja se delegacija iz Dundinog caffea s porukom ''Stolovi i stolice su nam kash, ali kafa je samo da znash'' : : joj bilo je provala more i za bife ''Kod Ismeta Cvrlje'' (tipa glasam za naj-ambijent

pa rahmetli Lazin kafic na Slatini...onda su poceli kojekakvi tz-fudbaleri koji su nagrnuli para po svijetu da otvaraju kafice. poslije je dosao Secer... eto ko se sjeti cega, neka produzi listu..."


Ovako,za moga vakta(druga polovina 80'),uprkos nedostatku validnosti,krizi i to,uvijek je nekako bilo za izlaske,za kapucino sa slagom i cokoladnim mrvicama odozgo(eto,jos ne znam kako se zove kahvic).Disko je bio u Mejdanu,a ljeti na platou ispred pravo dobro za sjedit i plesat(bila je cesto live muzika).Kad se naloces,kod Iljaza na crnu kahvu da slozis,pa onda kod Piketa na dalje lokanje.Bilo je tu i tamo belaja,ali je vecina raje na to gledala kao na divljacki cin(copyright:Risto Djogo),nedostojan gradske raje.
Klasa diskaci su uvijek bili i u klubovima od faksova,e,tu su bili malo finiji cure i momci,kultivirani i tako to,pa nije bilo ni belaja,osim ako ne upadne Atak&Co (sjeca li se neko?).Od Sonog Trga pa dole prema Jali je bio jedan kahvic sa Beta-videosistemom pa su se tu stalno vrtjeli videospotovi(u ono doba cudo nad cudima),ne sjecam se imena,ali je gazda bio hem visok,hem debeo.



Posto mi je Sjenjak zapostavljen, malo i od mene...

Secer je otvorio piceriju u mojoj zgradi, cini mi se '86. ili '87. i mi balavci bi vazda gledali njegov bijeli Mercedes 190, jedan od prvih u gradu. Bio je Secer vec tad pun ko brod, a onda je i rah. Verlasevic otvorio vec legendarni Frisco, u D bloku - legendu Sjenjaka - i dan danas radi, pa bujrum kod Iæe na kafu...

A prije doba HDa i tuzlanski bikeri su se skupljali naravno kod moje zgrade - ispred Mastersa, gdje bi opet mi balavci gledali motore i zavidili likovima koji su ih vozali...

Ma moja je zgrada krasna, Acko, Raja, Kadrija, rah. Pasa i jos more likova... Prekrasan svijet je tu zivio. Hoce da nazovu u Zenici krilo zatvora E-blok, po nama... :

Rado bi jos sta napisao, al ljudi, ocito ste malo stariji od mene, pa ste bolje potkovani za ove price iz osamdesetih... Pozdrav !



- Masters (Sjenjak)
- Tenis bio aktuelan od '83. - '88.god.
- Sacir '85 - '88. god.
- Bahus (sjecal se ko njega - kod elektrotehnickog faxa)
- Boris (Miladije ??) - ovo mi je nepoznato - otkud dole
- Kod Koketa - Solina (i ovo mi je cudno - otkud gore..hehee)
- Papagaj - kod Mesketa
- Libero (to je cini mi se u C-bloku na Sjenjaku, to svi vise-manje znamo)

rekli smo otprilike sta se slusalo...ali sta se sve nosilo, obavezno pisite ako sma sta propustila dakle:

- isjecene farmerice (to smo i mi mladji radili)
- Nike trenerke - pamucne, tada bile atrakcija i patike
- prsluci isjeceni (po mogucnosti texas) sa prisivenim natpisima tipa ''Iron Maiden, Metalica i sl. to pred '90.te)
- Siroki kajsevi (po mogucnosti neki leptir koji se spaja na sredini : )
- ''Lavlja frizura'' natapirano, natapirano :shock:
- Siske ''antene'' natapirane pune gela
- Mantili (pomama bila...pa sjecate se samo spotova u to vrijeme Jura Stublic ili Boris Novkovic ili Bajaga - mantili i to gasterbajterski 8-) )
- La costa majce (ono kad frajer podje da bari trebu, obavezno La costa..haha)
- Helanke (da se ne ponovi
- Biciklisticke (nije toliko strasno bilo)
- Naramenice !!!! (sjecate se te katastrofe, sakoi i jakne kratke sa leptir rukavima napuhano ko u bildera..hahah)
- Spagerice i koledzice cipele

....to be continue.

[Edited by forever on 19-03-2011 at 17:27 GMT]

19-03-2011 at 17:21 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te



Sretnem juce druga Mirzu u Merkatoru,trenutno nastanjenog u Australiji,najveceg talenta sa Tusnja u generaciji kadeta i proleti Mi film o jednoj izgubljenoj generaciji izgubljenim snovima. Njegov otac Rifat je uvjek bio sinonim mirnog covjeka koji nije pokazivao emocije nikada pa cak ni kad Mirza zabije podprecku OFK Tuzli i to pet komada,a Ja nisam ni protiv OFK Tuzle mogo biti u sastavu jer bi me rahmetli Huka uvjek provalio da sam mamuran..
Kada je Hadibegic promasio penal i tako simbolicno spustio zavjesu na YU fudbal izasao sam na prozor tuzan ali bez suza vidio sam komsiju Rifata kako grca u suzama.Covjek od dva metra i 120 kila place sat vremena a Mi prilazimo svi i tjesimo ga.Samo je jedno izustio "E MOJA DJECO".
Sada zivi u Austarliji kao i moj drug iz djetinstva,unuci mu igraju fudbal ,Mirza radi u nekoj firmi a grafit na pasareli "GERUME HOCEMO TITULU" je izblijedio.

17-05-2011 at 11:57 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te



Uploaded with ImageShack.us


SLOBODA

Cakic 7 ,Hadzic 8, Milicic 7, Hatunic 8, Verlasevic 7, Alibegovic 7, Nalic 8 (Jasarevic , Mulahasanovic 7, Kovacevic 7 (Geca 7), Hukic 8, Secerbegovic 9




prisjeæam se prijašnjih vremena i mog prvog susreta sa kapijama stadiona
Tušanj. Ljetnog dana osamdeset i neke niz kaldrmu, pa preko mosta s Kipovima na kojima je
bio ispisan grafit: “Gerume hoæemo titulu”, krenuo sam ka stadionu kojeg sam do tada gledao
samo preko malih televizijskih ekrana kada bi momci u “crveno – crnim” majicama odmjeravali
snage s momèadima “velike èetvorke”.

Srce je kucalo jaèe i jaèe kako sam se svojim djetinjim koracima približavao zdanju gdje se
igra(o) prvoligaški fudbal.
Uvjek se pricalo da su reflektori na Tusnju isti kao na beogradskoj Marakani i i da smo ih dobili za prelazak Cvijetina Blagojevica u C.Zvezdu,meni kao djetetu je to ostalo tako i vise se nisam raspitivao da li je istina ili ne.Sjecam se kao danas gostovao je Dinamo a reflektori,nesrazmjerni velicini stadiona,su obasjavali cijelu Slatinu,Rudarsku,dobar dio Batve pa i dragodola.U mojoj djecijoj glavi je to bilo nestvarno kao da ulazis kroz velicanstvenu kapiju u svijet odraslih a Slatina Mi je izgledala onako obasjana svjetloscu kao NEW YORK.
Tada sam prvi put vidio legende YU fudbala sa Tusnja,ne sjecam se nijednog poteza tog dana ali sam imao cast da me cetvorica ASOVA sa pocetka price treniraju kasnije i budu dio moga sjecanja na jedno carobno vrijeme jednog grada i jednog kluba.





[Edited by Walter did not know on 23-05-2011 at 01:38 GMT]

23-05-2011 at 01:35 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

Hvala na kradji ;)

02-06-2011 at 11:54 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

bloger "sretnodijete"
Brdo
Stadion Tusanj, grad je Tuzla, godina nepoznata. Gledalaca, nikad vise. Cak ni na obliznjem brdu slobodnog mjesta vise nema. Masa je na nogama, moglo bi proljece biti, nedjelja je ugodna.

Ja sam na brdu. Mali sam i gomila me plasi. Osjecam strah, ljudi galame, vicu, nekao, opasni izgledaju. Sloboda protiv Zvezde igra.
Srednjovjecni covjek, sa punim cegerom mirisljavih kospi, uredno spakovanih u male, bijele fiseke, prolazi kroz masu: “ Semberija, Semberija…”.
“Bjezi starac, nije ti babo staklar”, mladic pored mene progovara.
Nedaleko, razdragani djecarac njise se nespretno na vrhu viticastog jablana. Ne bas razdragani milicioner, sa vucjakom koji laje i podignutim pendrekom u desnoj ruci, obraca se glasom koji plasi:
“Silazi dijete s biljke”
“Necu, imas kera”
“Sidji, nemoj mi zivce vadit”
“Necu”
“Jebat cu ti sve kad te ufatim”.

Grubi muski glas prolama se brdom:”Sjedaj”. Kao po naredbi, sinhronizovano, poslusno i bez greske, auditorijum brda pored stadiona Tusanj zauzima svoja mjesta. Utakmica samo sto pocela nije.

Sudija je na terenu. Strucan razgovor se vodi ispred mene:
“Vidi ga isti Stane Dolanc”
“Suti ba, cut'ce te neko"
“Boli me i da cuje. Ko da se ja nekog bojim
“E, jesi hajvan”
“Ha ja, mogu me samo povuc'”

Crvena Zvezda je na terenu. Crescendo sa brda:”… Jelikicu, j***m li ti svastiku. Jurisicu legendo, de i za nas jedan autogol spici. Savicu pederu, sjeba ce te Hatuna. Vidi Bogicevica, vidi mu glave. Nuto Petrovica, osusio se ko lisicji k****. Vidi onog cele matere ti, kako se ono zove, isti tifusar. Alo, Yul Brinner…”.
Sloboda jos nije na terenu. Sloboda se zna napamet. Sloboda se recituje bez zadrske: Cakic, Milicic, Jovicic, Verlasevic, Hatunic, Alibegovic, Sarajlic, Mulahasanovic, Geca, Hukic, Secerbegovic…Divanefendic, I. Hadzic, Jasarevic, Nalic, M.Kovacevic...

Nedjeljni sumrak polako pocinje da pada, reflektori stadiona pale se, zvizduk pistaljke u daljini, cuje se. Brdo se ori:” Djooordje Geeerum”.
Lopta je krenula sa centra.

bloger "sretnodijete"


Uploaded with ImageShack.us

[Edited by Walter did not know on 19-06-2011 at 10:24 GMT]

Ovako se nekad trazila ulaznica vise.


Uploaded with ImageShack.us



[Edited by Walter did not know on 29-06-2011 at 19:23 GMT]

03-06-2011 at 14:03 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
racionalna manjina wrote:


"Zlatibor" je za mene bilo mjesto koje je služilo za smirivanje uzbuðenja prouzrokovanog primitkom injekcija za protiv prehlada u Domu zdravlja



Ne foliraj.Smirio bi sutra malo da Ti nisu cevape narucili...Sta sam ih podero da bi se smirio.
03-06-2011 at 14:04 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
forever wrote:



Uploaded with ImageShack.us

]


"Zlatibor" je za mene bilo mjesto koje je služilo za smirivanje uzbuðenja prouzrokovanog primitkom injekcija za protiv prehlada u Domu zdravlja
03-06-2011 at 14:05 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska djetinjstva 80-te

citat:
Walter did not know wrote:

Ne foliraj.Smirio bi sutra malo da Ti nisu cevape narucili...Sta sam ih podero da bi se smirio.


Zaboravih napisati da su æevapi bili sredstvo za smirenje
03-06-2011 at 14:07 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Tuzlanska djetinjstva 80-te New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice