Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : STOP nasilju nad zenama!!!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

Ja jutros pogledala i ne smijem više

18-09-2010 at 16:33 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

Nemate pojma koliko su nam (meni i jednoj italijanki) skinuli ove slike sa FB ...znam da je grozno i pogledat , znam da je najlakse preskociti temu...ali da bi se nesto promjenilo , mora se ...nema druge.
Problem je u tradiciji...kao sto vidite , vlastite majke, zene koje su isto to podonijele -rade , tj. nastavljaju "po tradiciji" inace KAKO CE UDAT KCERKU?!!!
Cudi me jedino sto se ni jedna od njih ne buni...ili skoro ni jedna...one koje su uz pomoc majki uspjele pobjeci u Evropu itd -spasene su...(bas sam gledala neku emisiju jedne manekenke iz Londona , porijeklom iz tih tribalnih sela... ) ako se ne varam mati je platila zivotom jer je uspjela izvuci djete ....

23-09-2010 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

zenu istuc kosu poklepat...nemeres nikad vrjeme izdangubit

23-09-2010 at 23:27 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
Dilber wrote:
zenu istuc kosu poklepat...nemeres nikad vrjeme izdangubit


ne prdi bar ovdje
24-09-2010 at 22:36 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

Zalosno, sokantno, neopisivo, zastrasujuce...Sta se sve radi MAJKAMA, ZENAMA i KCERKAMA...meni nezamislivo, a dosta toga u ime tradicije, religije i obicaja iz kamenog doba...Boze sakloni i sacuvaj. Samo, kako se boriti protiv ovakvih pojava, koje nazalost nisu tako ni rijetke. Kako promijeniti misljenje i tumacenje necega sto se rijecima ni opisati ne moze ? Oprostite, nisam htjeo da zachatavam temu, ali na naprijed postavljena pitanja, a ima ih jos more, niko nema konkretan odgovor. Ko moze da organizuje takav lobi koji ce senzibilizirati javnost ? Kome se uopste zaliti ? Koga tuziti i pozvati na odgovornost ? Ovo sto se radi zenama je jedan od najvecih zlocina za koje vjerovatno u skoroj buducnosti nece niko biti optuzen a ni osudjen...nazalost...I sve to u 21.vijeku...Stidim se zbog vlastite nemoci...Zalosno...

24-09-2010 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
Medlyn
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-12-2010
Lokacija: Sarajevo
Odgovori: 732
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

Znam da je oruzje nezakonito, al' da li se smije koristiti elektro-sok? Vidim da se poslije 18.00 ne smije vani narocito pokraj Mejdana

05-01-2011 at 18:24 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

A u pm...
Napisah post ko ponjava i ne posla.


Haj evo ponovo.
Ova dva konkretna slucaja ne znace nista posebno, silovatelji su uvijek postojali i postojat ce. Ljudi poremecenih sexualnih nagona. Zakon to kaznjava i treba da kaznjava.

Nasilje nad zenama generalno....
Po meni jedini put za sprecavanje toga je OBRAZOVANJE, INFORMISANJE i sl.
Koliko nas ne misli da je velika stvar osamariti zensko, udariti, proderati se??
Sta gledas okolo p**** ti materina, dok samnom sjedis?
Joj jarane, ona se jebe ko stuka.....
Zvuci poznato?
Imate li vi ili ste imali jarana, od kojih ste ovo culi?
Sve dotle dok nam se ne utuvi u glavu da zensko ima pravo jebavati se koliko hoce, s kim hoce i kad hoce (sve dok je to zakonom dozvoljeno), nece bolje biti ni nama ni zenama.
Koliko sam samo puta bio svjedokom situacije u kojoj par udje zajedno u neku od skandinavskih kafana, pa se posvadjaju, a mlada ode s nekim drugim iz kafane.
Pa ostavljena muskarcina, ne isuka nozinu, i ne isjece konkurenta ko lubenicu.
JA SAM SVOGA TELA GOSPODAR, davno cojk dramu napisa i na ekranu ovjekovjeci, al slabo smo mi to promislili, mescini......

07-01-2011 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
madam
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 08-12-2007
Odgovori: 4023
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:
A u pm...
Napisah post ko ponjava i ne posla.


Haj evo ponovo.
Ova dva konkretna slucaja ne znace nista posebno, silovatelji su uvijek postojali i postojat ce. Ljudi poremecenih sexualnih nagona. Zakon to kaznjava i treba da kaznjava.

Nasilje nad zenama generalno....
Po meni jedini put za sprecavanje toga je OBRAZOVANJE, INFORMISANJE i sl.
Koliko nas ne misli da je velika stvar osamariti zensko, udariti, proderati se??
Sta gledas okolo p**** ti materina, dok samnom sjedis?
Joj jarane, ona se jebe ko stuka.....
Zvuci poznato?
Imate li vi ili ste imali jarana, od kojih ste ovo culi?
Sve dotle dok nam se ne utuvi u glavu da zensko ima pravo jebavati se koliko hoce, s kim hoce i kad hoce (sve dok je to zakonom dozvoljeno), nece bolje biti ni nama ni zenama.
Koliko sam samo puta bio svjedokom situacije u kojoj par udje zajedno u neku od skandinavskih kafana, pa se posvadjaju, a mlada ode s nekim drugim iz kafane.
Pa ostavljena muskarcina, ne isuka nozinu, i ne isjece konkurenta ko lubenicu.
JA SAM SVOGA TELA GOSPODAR, davno cojk dramu napisa i na ekranu ovjekovjeci, al slabo smo mi to promislili, mescini......

Bas tako.
07-01-2011 at 12:47 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:
A u pm...
Napisah post ko ponjava i ne posla.


Haj evo ponovo.
Ova dva konkretna slucaja ne znace nista posebno, silovatelji su uvijek postojali i postojat ce. Ljudi poremecenih sexualnih nagona. Zakon to kaznjava i treba da kaznjava.

Nasilje nad zenama generalno....
Po meni jedini put za sprecavanje toga je OBRAZOVANJE, INFORMISANJE i sl.
Koliko nas ne misli da je velika stvar osamariti zensko, udariti, proderati se??
Sta gledas okolo p**** ti materina, dok samnom sjedis?
Joj jarane, ona se jebe ko stuka.....
Zvuci poznato?
Imate li vi ili ste imali jarana, od kojih ste ovo culi?


Slažem se Lafe u potpunosti
i još nešto..onaj ko je fizièki zlostavljan u djetinjstvu ,kad odraste æe primjenjivati istu "metodologiju i praksu"..djeèak koji gleda kako mu otac udara majku ili sestru,sutra æe se personifikovati sa svojim roditeljem...Isto je i sa ženama.Tako da problem nasilja nad ženama(ali i muškarcima od strane žena,doduše u manjem procentu)dolazi uglavnom iz porodice.Naroèito onih koje insistiraju na tradiconalizmu polne neravnopravnosti.
07-01-2011 at 17:33 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

Prvi korak je napravljen, protest je održan

Da li æe poruka ½Strah me je½ izazvati reakciju?

Mirni protest je održan, mišljenja o njemu su podjeljena. Organizatori mogu biti zadovoljni odzivom, nekoliko stotina okupljenih nije malo ako se ima u vidu dugogodišnja inertnost koja bi se mogla nazvati i beznaðem ovog naroda da se može desiti išta dobro. Dobro je i što su mirni protesti bili zaista mirni ali upitan je izbor subote za protest, kada u Tužilaštvu i Sudu rade samo službenici obezbjeðenja. S druge strane vjerovatno su u pravu i oni koji misle da bi efekat bio isti i da je radni dan.

Ono što se htjelo postignuto je, poruka da se krivci kazne a žrtve zaštite, odaslata je. Zahvaljujuæi medijama vrlo je vjerovatno da æe stiæi do pravih adresa ali je upitno hoæe li imati efekta. Ako je suditi po (ne)interesu lokalnih politièara za današnji skup, mala je moguænost da æe kazne za siledžije u skorije vrijeme biti poveæane. Krivièni zakon se i donosi i mijenja u Sarajevu, o tome odluèuju stranke na vlasti ali ako se ne "trzaju" na opæinskom i kantonalnom nivou iluzorno je oèekivati da æe se centrale stranaka pokrenuti same od sebe.



Nije nam namjera da "glasnim razmišljanjem" širimo defetizam ali se moramo prisjetiti i vremena kada je premijer bio Bièakèiæ i kada je u pozitivna dostignuæa svog premijerovanja uvrstio podatak da nije bilo protesta pred njegovom Vladom, a to što su se dešavali u kantonima, nikom ništa. Od njegovog vremena do danas ništa se nije promijenilo pa vjerujemo ni takvo razmišljanje. Teško je oèekivati da bi naše politièare mogao pokrenuti neki protest tamo u Tuzli, možda neko masovnije okupljanje u Sarajevu ali ista letargija prisutna je i meðu Sarajlijama.

Za kraj i malo optimizma. Isto kao što i "put od 7000 milja zapoèinje prvim korakom" i današnji protest bi mogao biti taj prvi korak a za njega su zaslužni organizatori Udruženje graðana "Zemlja djece", Odred izviðaèa "Krin", Omladinski pokret Revolt, Udruženje studenata Pravnog fakulteta Tuzla, Fondacija Tuzlanske zajednice, UG "Vive žene", Omladinska organizacija Oko, Graðanski edukativni centar, Nevladin pokret Front i drugi.

S.M.
(tuzlarije.net)

08-01-2011 at 19:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Ženski minder : STOP nasilju nad zenama!!! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice